• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dá sa z krvi zjistiť, či je všetko v poriadku?

11. listopadu 2011 
ahojte mamičky.kedže čakám svoje prvé dietatko,potrebujem poradit od skúsených :slight_smile: dnes som bola na screeningu,no brali mi len krv a na ostatné mám ist až za dva týždne,teraz som v 10tt.myslíte,že aj s tej krvi sa dá už zistit či je všetko v poriadku?alebo mi to brali len koli hcg hormonu?lebo pre týždnom mi aj u mojej gynekologičky brali velmi vela krvi :unamused:
16. kvě 2011 v 19:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Miri, kdyz me delali screening tak mi bylo vysvetleno ze ten screening se sklada z vicero casti, ten konecny vysledek je vyhodnocenim krve a vyhodnoceni z ultrazvuku, me to taky brali o neco driv, to proto ze kdyz jsem pak prisla na ultrazvuk, tak uz meli vysledky krve a uz mi mohli rict konecny verdikt :slight_smile:
16. kvě 2011 v 19:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj na NT screeningu jsem nebyla ale podle me se zkouma krev jako u znamejsich tripl testu o pak tydnu dyl. Rika se ze je to spolehlivejsi nez ty tripl. Na velky utz se chodi ve 12tt, ted by tam asi nebylo moc poznat.
A ten velky odber zname asi kazda, to vis zkoumaji vsechny ruzne blbosti. Me brali asi 6 ampulek.
16. kvě 2011 v 19:30  • Odpověz  • To se mi líbí
já byla na nt screeningu ve 13 tt vzali mi krev a pak udělali důkladný utz a odpoledne mi zavolali výsledky z obojího
16. kvě 2011 v 19:32  • Odpověz  • To se mi líbí
A nebrali ti krev v 10tt jen na krevní obraz? Screening z krve a ultrazvuk je ve 12-13tt...
16. kvě 2011 ve 21:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@mirka00 : měla jsem to přesně jako Ty. Buď klidná - výsledky krve chvilku trvají a je třeba, aby byly hotové k ultrazvuku - pak to všechno hodí do pc+ Tvůj věk a vypočítají riziko
16. kvě 2011 ve 21:36  • Odpověz  • To se mi líbí
NT+ screening se nabírá od 10. týdne, za další dva týdny ultrazvuk :slight_smile:
16. kvě 2011 ve 21:43  • Odpověz  • To se mi líbí
mě braly krev v 12+0tt a v 13+2mě dělaly UTZ a už tam měly výsledky té krve takže mě hned řekly jak to dopadlo ale každý doktor to dělá jinak někde je prvně UTZ a pak se bere krev a volají výsledky .a jak píší holky krev se bere od 10týdne.
16. kvě 2011 ve 22:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Tohle je třeba info, které se ti bude hodit i později:slight_smile:. O NT screeningu se píše u 3.lunárního měsíce, dělá se od 10.tt do 13+6.tt.
Nejdříve se bere krev, zpracují se výsledky, ty dostane lékař u UTZ, provede vyšetření UTZ, všechny údaje dá do pc, program je zpracuje. Proto se tomu říká kombinovaný test - kombinuje obojí - hodnoty z krve plus měření UTZ. Má momentálně nejvyšší vypovídací hodnotu. Musí být ale proveden na pracovišti, které je certifikované, dneska je jich už dost.
http://www.womenzone.cz/encyklopedie/tehotenska-vysetreni.aspx
16. kvě 2011 ve 22:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Doporučila bych ti podstoupit NT screening (šíjové projasnění) ve 12tt. Já to neudělala, protože jsem o tomto vyšetření nevěděla a potom mi vyšel špatně výsledek z triple testu z krve v 16tt. Následoval odběr plodové vody a dva měsíce nervů, zda je vše v pořádku. To NT nikomu neublíží a je to prý mnohem přesnější. A hlavně je to ještě celkem v raném stádiu těhu. Já byla už v 6 měsíci a stále bez výsledků a stále s možností přerušení. A stačilo jen udělat velký UTZ...
16. kvě 2011 ve 22:55  • Odpověz  • To se mi líbí
taky jsem screening podstoupila,vyšel mi v mých letech skvěle,nemusela jsem už ani na triple testy,které jsou stejně nepřesné a upouští se od nich,ted mně čeká ještě ve 20týdnu velký uultrazvuk a kontrola srdíčka a mám jistotu ,že je vše o.k,ikdyž100% to není nikdy :wink:
18. kvě 2011 v 06:47  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, taky jsem byla na screeningu a krev mi brali asi o týden dřív, aby ty výsledky tam už byly. Všechno nám dopadlo výborně, viděli jsme zase po delší době prcka našeho a už umí válet sudy :slight_smile: !!!
O těch triple testech mi doktor vůbec nic neříkal. Na další ultrazvuk jdu ve 20 tt zase do toho specializovaného centra, jako byl ten screening.
18. kvě 2011 v 11:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Mě brali krev skoro tři týdny před ultrazvukem. Pak jsem byla na tom UZ a ten vyšel moc dobře, ale krev mi vzali znova, prý to bylo moc brzo. Tak je to i uvedeno ve zprávě pro mého Dr., ale ty hodnoty původního odběru jsou tam taky..tak jsem si pro zajímavost našla ( to byla chyba) a ty výsledky teda psycho nad psycho. Uvidíme, co ukáže druhý odběr a snad to fakt bude lepší. Není nad to, když jsou oba výsledky najednou a vyjde to dobře...: to přeju všem.
11. lis 2011 ve 12:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek