Dá sa z krvi zjistiť, či je všetko v poriadku?

mirka00
16. kvě 2011

ahojte mamičky.kedže čakám svoje prvé dietatko,potrebujem poradit od skúsených 🙂 dnes som bola na screeningu,no brali mi len krv a na ostatné mám ist až za dva týždne,teraz som v 10tt.myslíte,že aj s tej krvi sa dá už zistit či je všetko v poriadku?alebo mi to brali len koli hcg hormonu?lebo pre týždnom mi aj u mojej gynekologičky brali velmi vela krvi 😒

lenkaaa
16. kvě 2011

Miri, kdyz me delali screening tak mi bylo vysvetleno ze ten screening se sklada z vicero casti, ten konecny vysledek je vyhodnocenim krve a vyhodnoceni z ultrazvuku, me to taky brali o neco driv, to proto ze kdyz jsem pak prisla na ultrazvuk, tak uz meli vysledky krve a uz mi mohli rict konecny verdikt 🙂

mami29
16. kvě 2011

Ahoj na NT screeningu jsem nebyla ale podle me se zkouma krev jako u znamejsich tripl testu o pak tydnu dyl. Rika se ze je to spolehlivejsi nez ty tripl. Na velky utz se chodi ve 12tt, ted by tam asi nebylo moc poznat.
A ten velky odber zname asi kazda, to vis zkoumaji vsechny ruzne blbosti. Me brali asi 6 ampulek.

madormi
16. kvě 2011

já byla na nt screeningu ve 13 tt vzali mi krev a pak udělali důkladný utz a odpoledne mi zavolali výsledky z obojího

kalo
16. kvě 2011

A nebrali ti krev v 10tt jen na krevní obraz? Screening z krve a ultrazvuk je ve 12-13tt...

cell
16. kvě 2011

@mirka00 : měla jsem to přesně jako Ty. Buď klidná - výsledky krve chvilku trvají a je třeba, aby byly hotové k ultrazvuku - pak to všechno hodí do pc+ Tvůj věk a vypočítají riziko

fiallinka
16. kvě 2011

NT+ screening se nabírá od 10. týdne, za další dva týdny ultrazvuk 🙂

lukza
16. kvě 2011

mě braly krev v 12+0tt a v 13+2mě dělaly UTZ a už tam měly výsledky té krve takže mě hned řekly jak to dopadlo ale každý doktor to dělá jinak někde je prvně UTZ a pak se bere krev a volají výsledky .a jak píší holky krev se bere od 10týdne.

berenika39
16. kvě 2011

Tohle je třeba info, které se ti bude hodit i později🙂. O NT screeningu se píše u 3.lunárního měsíce, dělá se od 10.tt do 13+6.tt.
Nejdříve se bere krev, zpracují se výsledky, ty dostane lékař u UTZ, provede vyšetření UTZ, všechny údaje dá do pc, program je zpracuje. Proto se tomu říká kombinovaný test - kombinuje obojí - hodnoty z krve plus měření UTZ. Má momentálně nejvyšší vypovídací hodnotu. Musí být ale proveden na pracovišti, které je certifikované, dneska je jich už dost.
http://www.womenzone.cz/encyklopedie/tehotenska...

teerka
16. kvě 2011

Doporučila bych ti podstoupit NT screening (šíjové projasnění) ve 12tt. Já to neudělala, protože jsem o tomto vyšetření nevěděla a potom mi vyšel špatně výsledek z triple testu z krve v 16tt. Následoval odběr plodové vody a dva měsíce nervů, zda je vše v pořádku. To NT nikomu neublíží a je to prý mnohem přesnější. A hlavně je to ještě celkem v raném stádiu těhu. Já byla už v 6 měsíci a stále bez výsledků a stále s možností přerušení. A stačilo jen udělat velký UTZ...

katka37
18. kvě 2011

taky jsem screening podstoupila,vyšel mi v mých letech skvěle,nemusela jsem už ani na triple testy,které jsou stejně nepřesné a upouští se od nich,ted mně čeká ještě ve 20týdnu velký uultrazvuk a kontrola srdíčka a mám jistotu ,že je vše o.k,ikdyž100% to není nikdy 😉

kamcatkakoc
18. kvě 2011

Ahoj holky, taky jsem byla na screeningu a krev mi brali asi o týden dřív, aby ty výsledky tam už byly. Všechno nám dopadlo výborně, viděli jsme zase po delší době prcka našeho a už umí válet sudy 🙂 !!!
O těch triple testech mi doktor vůbec nic neříkal. Na další ultrazvuk jdu ve 20 tt zase do toho specializovaného centra, jako byl ten screening.

salomee
11. lis 2011

Mě brali krev skoro tři týdny před ultrazvukem. Pak jsem byla na tom UZ a ten vyšel moc dobře, ale krev mi vzali znova, prý to bylo moc brzo. Tak je to i uvedeno ve zprávě pro mého Dr., ale ty hodnoty původního odběru jsou tam taky..tak jsem si pro zajímavost našla ( to byla chyba) a ty výsledky teda psycho nad psycho. Uvidíme, co ukáže druhý odběr a snad to fakt bude lepší. Není nad to, když jsou oba výsledky najednou a vyjde to dobře...: to přeju všem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru