Děložní čípek. Jakou úlohu hraje v těhotenství?

nadik
20. únor 2008

Ahojky holky, nevíte jakou úlohu přesně hraje v těhu děložní čípek??? Píše se to do těhu průkazky pod ozn CS hned vedle TK...... nejlepší je nula což jsem do minule měla ale teď mám 1 když jsem se dr. ptala, tak řekl,že je to ještě v normě, ale proč to je a jak tomu předejít to mi neřekl, takže nevím nic.... ☹

werunqa
28. únor 2012

@dahalu
ahoj podle me, ze uz to mas za par 😉 ja mam CS1 od 25tt a musim lezet, abych predcasne neporodila-kdyby se to zhorsilo..ale pry od 30tt je takovy nalez dobry-cipek se zkracuje, jak se telo chysta na porod 😉

zouzel84
21. led 2013

Dobry den,cetla jsem si tady vaše dotazi a odpověde tak by jsem se chtela zeptat,jsem 29 tt.a na kontrole u doktora mi zjistil ze se mi skratil deložni cipek na 1,5 cm 😨 muzete nekdo poradit co to znamena?sice uz cekam 3 mimi ale toto se mi jeste nestalo tak mam obavy naridil mi lezet a netahat se dekuji vsem 🙂

jezecka
24. čer 2013

@nadik Super vysvětlení, super přehled - za tohle díkyyy! 😅

nadik
autor
24. čer 2013

Je to už hodně dávno, jsem netušila, že i pět let staré věci se tu najdou 🙂

andyg
26. čer 2013

@nadik No já jsem taky ráda za vysvětlení. 😉 Přesně takhle to mám v průkazce, podle písmen a sedí to. Začínala jsem na Y/3 a teď už jsem H/1. No brzo jsem přišla na to jak to je, při třetím prckovi a na samém konci 😀 😀 😀

lorca
10. led 2014

Ahoj. Prosím o radu. Mám takový hloupý dotaz. Zkrácený čípek a o jeho otvírání vidí doktor na ultrazvuku nebo otvírání hrdla kontroluje klasicky dolem. Já to opravdu netuším. Jen jsem nervozní z toho, že při posledních kontrolách mi udělá ultrazvuk a do pochvy se nikdy nedívá. Naposledy, když jsem si stěžovala na výtok. Děkuji za informaci.

majkyj
5. črc 2014

@nadik Vím, že tahle diskuze je již dlouho zpátky, ale podle toho tvého vysvětlení nechápu moc to, co mi doktor napsal do průkazky. Nešlo by to nějak objasnit? Napsal mi FX/3, hrdlo 1cm, pro 2 prsty. 🙂 Děkuji.Už 4. den přenáším. ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru