"Děložní tonizace zachyceny" a "VB hmatný". To znamená?

werminka
25. únor 2008

Ahoj holky, nevíte prosím některá, co znamenají tyto pojmy? Napsal mi je doktor do zprávy, když jsem byla v nemocnici na kontrole........ a nevím, co znamenají.......??? nemáte některá podobnou zkušenost?
Nebo nevíte, kde se to dá zjistit? na vyhledavačích nikde na netu to prostě nemůžu a nemůžu najít .......

paolin
25. únor 2008

no, mne naposledy doktorka rikala, ze mam tonizovanou delohu. tzn., ze je podrazdena, tvrdnouci.
predpokladam, ze ti delali monitor a tak si myslim, ze jsi na vyslednem grafu mela stahy. VB hmatny...neni to treba
hlavicka mimca..?
zkus napsat do volne diskuse, poradna prodni babicky nebo tak nejak 😉

werminka
autor
26. únor 2008

Ahoj Paolin - díky za odpověď. Jo, monitor mi dělali - PA se mě i ptala, zda mi netvrdne bříško, ale já nic necítila..... ptala se mě pak ještě jednou nebo dokonce dvakrát..... ale já fakt žádné tvrdnutí neměla - tak mě to trochu zneklidnilo, že se mě ptá pořád na to stejné ........... ale o stazích neříkala nic.....
To "VB hmatný" fakt netuším co je. Zkoušela jsem najít právě nějakou poradnu porodní báby..... ale nic jsem nenašla. No, tak každopádně asi je vše v pořádku, protože doktor mě poslal domů, že je vše ok - ale víš jak - zajímalo mě, co to na té zprávě je a proč se mě PA pořád ptala na to tvrdnoucí bříško..... Tak díky moc za odpověď

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru