Disproporce plodu dle ultrazvuku. Máte zkušenost?

lenulak
7. zář 2011

ráda bych se zeptala, zda někomu také vychází dle ultrazvuku, že každá část tělíčka je v jiném týdnu. JSem ted na konci 39 týdne a po včerejším ultrazvuku mám velké obavy o miminko ač pan doktor nic neříkal. Nožička odpovídala začátku 36. týdne zatímco hlavička byla už v 41. týdnu, pouze bříško odpovídalo tomu 39. týdnu, je možné, že jsou to takové markantní rozdíly? Někdo tvrdí, že měření na konci těhotenství je už úplně zbytečné, že není šance ho pořádně změřit ale i tak mě to vyděsilo. JInak celé těhotenství vč. všech testů probíhalo v pořádku, máte někdo obdobné zkušenosti?

jop
7. zář 2011

@lenulak nemám s tím zkušenost, ale když ti dr. nic neříkal, tak to přece musí být v pořádku. Kdyby na tom bylo něco špatného, poslal by tě do nemocnice, ne? Navíc měření dle ultrazvuku je dost pochybné, někomu tam vychází až 1 kg rozdíl (mezi odhadovanou a skutečnou váhou miminka)!

sylvka
7. zář 2011

@lenulak ničho se neboj!měla jsem u martínka to samé,rozdíl hlavy,břicha,nohy až tři týdny.ještě mi dr.říkal,jak bude mít velikou hlavu ☹ tak jsem si představovala ňákýho ufona a že se mu všichni budou smát.NIC z mých obav se ale nepotvrdilo.malej se narodil na termín 4kg,52 cm a naprosto bych nepoznala,že měl takové rozdíly.opravdu vůbec se nelišil od ostatních dětí.prý to bývá způsobeno těhu cukrovkou,kterou jsem měla.

lenulak
autor
7. zář 2011

já mám také těhotenskou cukrovku ale jen malou, mám dietku nic víc a jak má na to ta cukrovka vliv? Moc děkuji za uklidnění, také si představuji podivné dítě a bojím se aby nemělo nějakou vadu.

zabinka88
7. zář 2011

@lenulak Ty rozdíly jsou naprosto normální.Také jsem je měla a mimi bylo úplně normální a to jsem neměla ani žádnou cukrovku takže neboj 😉

lenulak
autor
7. zář 2011

moc vám všem děkuji, znáte to najednou se člověk začne nervovat, přečte si pár podivných článků a je na nervy, díky hned je líp

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru