Dítě o týden starší podle UTZ, bude porod o týden dřív?

zana89
7. srp 2012

Na velkém utz ve 21tt mi doktorka řekla, že dítě je o týden starší.Znamená to, že porod muže být spíš o týden dřív než mám napsáno v těhu průkazce ? Termín porodu podle MS a UTZ se liší o den.Díky za názory

horakovatereza
7. srp 2012

Tak já to měla podobně, první a druhý termín o den, v nemocnici mi pak mudr řekla, že o týden později. Nikdo mi ale v průkazce nic nepřepisoval, na MD jsem šla podle původního a nakonec mi primářka řekla, že platí to původní, že to jen v tu chvíli vypadalo mladši, ale nebylo. pak se v tom vyznejme.

babka
7. srp 2012

Stáří plodu se nejpřesněji určí v rámci toho screeningu v prvním trimestru (cca 12tt), do té doby rostou miminka stejně. Později už každé mimčoroste trošku jinak rychle (vliv genetiky, toho, jak se mu v bříšku daří atd.) - ale to už na datum porodu nemá vliv 🙂

anitram18
7. srp 2012

Tak hlavně - porod může být vlastně prakticky kdykoliv 😉 jedna věc jsou výpočty a jedna věc příroda....prostě až se bude chtít prckovi ven, tak to bude...počítala bych ale +-14dní minimálně od stanoveného termínu pokud by se to bralo jako donošené těhu 🙂

iluss
7. srp 2012

Vždycky raději počítej s tím, že se mimi může narodit trošku dřív, než máš napsáno v těhu průkajdě 😉
Já u prvního dítěte rodila o 4 týdny dřív a u druhého o 3 týdny dřív.
Ten týden už nehraje takovou roli a málo dětí se rodí přesně ve stanovený den porodu podle MS 😉

luciesofi
7. srp 2012

Já jsem měla a na velkém UTZ miminko větší o týden a malou jsem 9 dní přenášela... 😀 Není to směrodatné...nejpřesnější je UTZ ve 12. týdnu, potom se už každé miminko vyvíjí jinak rychle 🙂

hpaja
7. srp 2012

Měla jsem obě děti o 6 dní větší než podle MS a syna jsem přenášela 5 dní a dceru 4 dny 🙂 V průkazce mi ale dr. nic nepřepisoval, nechal tam TP dle MS.

lena27
7. srp 2012

já měla ze začátku vše podle tabulek, kolem 20tt byl o týden větší a kolem 30tt byl větší o 3 týdny. narodil se 4 dny po termínu s váhou 4350g. vše bylo v naprostém pořádku. ale my jsme oba velcí, takže mají být po kom. 😀 😀

nikollita
7. srp 2012

Já jsem měla na I. trim. screeningu termín porodu podle MS 9.9. a podle ultz 8.9., zhruba od toho 20. týdne je mimčo velikostně o dva týdny větší, je to chlapeček, tak prý genetika a bude to obřík 🙂 Raději počítám s tím, že se narodí dřív, ale netuším 😉

tiburcia
8. srp 2012

Malý byl dle utz větší o 12 dní a nakonec jsem 10 dní přenášela 😀

andelka
8. srp 2012

Moji kluci vždycky na NT vypadali větší než podle početí (vím kdy byla ovulka), asi o týden. U prvního začal porod 4 dny před TP a u druhého 9dní před TP. Narodili se tedy spíš blíž TP podle NT než podle početí. Ten týden + - je fakt jedno. 😉

numerenka
8. srp 2012

Myslím si, že každá maminka by měla počítat, že může porodit od 36tt, nezávisle na tom jak je mimi veliké. Mě obě děti seděli velikostně na termíny porodu, nakonec jsem obě rodila o 14dní dříve. Prostě dokud se miminku bude v bříšku líbit, tak tam zůstane 🙂

marrei
8. srp 2012

Souhlas s @anitram18 , porod může být o 14 dní dříve a pořád se počítá, že je to v termínu, já měla TP vyrovnaný podle UTZ i MS a Anetka stejně šla na svět o 13 dní dřív a Erik o 20 dní dřív, ale oba byli braní jako donošení, normální fyziologický porod... Takže plus mínus 14 dní je normál.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru