Dobré výsledky NT screeningu a špatné u triple testu

scai
21. kvě 2012

Byla jsem na NT screeningu a výsledek dobrý, riziko 1:1750.... bohužel jsem šla ale i na tripply a teď mi vyšlo riziko na downův syndrom 1:7. Mám hodně vysoké HCG. Měl jste to někdo taky tak a jak to dopadlo?
UTZ v tom 13 týdnu byl taky super, nosní kůstka přítomna, NT 1,3.... jen ted ty tripply mě děsí.

bruni
21. kvě 2012

@scai Tak to jsi skoro jako přes kopírák. Já měla NT na downův s. 1:1450 a tripply 1:25. Odmítla jsem hned plodovku a pro klid šla jen na genetický utz ve 20. týdnu. Tam mi řekli, že down. s. se vypočátává u triplů podle hodnoty hcg a tu jsem měla vysokou protože jsem do 15. týdne brala Utrogestan. Utz dopadl výborně a tak jsem v klidu 😉 A k tomu mi krev brali již v 15. týdnu což není přesný, lepší je 16.-17. týden.

scai
autor
21. kvě 2012

@bruni jéžiš, tos mě potěšila. á brala utrogestan taky do 13 tt. Hm, ale tak to nevím zda vlastně může mít ještě vliv, na krev jsem šla dva týdny po dobrání....
A teda šla jsem na tripply dle mě brzo, protože mi to brali podle UTZ a já vím, že tak dlouho těhu jak oni říkají nejsem. Jsem minimálně o 5 dní míň. Byl jeden sex, takže to vím přesně.

bruni
21. kvě 2012

@scai tak to jsi stejný případ jako já 😉 a ten Utrogestan do 13. týdne je právě dost dlouho na to, že jsi to ještě měla v krvi zvýšené a k tomu ti to brali brzo, takže fakt jako já 😒 Oni prostě jedou jak jim to vyhovuje a pak strčí hodnotu do tabulky a je jim jedno, že ženská je pak vystresovaná a má dilema, zda plodovku nebo ne ☹ Mě tím dost naštvali, protože mi tripply udělali přes mou žádost, že je nechci, jako bych to tušila. Všude jsem se dočetla že tripply už se přestávají dělat, pokud jsou NT v pořádku a v cizině už vůbec. Jsou mnohem víc falešně pozitivní. Ale zatím to jen někteří gynekologové respektují a ostatní si honí body 😒 Jdi pro klid na ten genetický podrobný utz a jinak se neboj 😉

mm_mm
21. kvě 2012

Holky, já budu mít výsledky ve středu a už teď se děsím. Dělali mi nějaký testy, kde kombinujou ten první screening a tripply (nejspíš). Taky jsem brala Utrogestan do 15. týdne, takže mě možná čeká podobný překvapení. Jak je možný, že to ten Utrogestan ovlivňuje? Vždyť pokud jste ho braly od začátku, tak by musela být ovlivněná i ta hodnota při prvním screeningu....

scai
autor
21. kvě 2012

@mm_mm to mě taky napadlo a nevím. Tam jsem tu hodnotu měla dobrou
Já si ale vyžádala tripply opakovat a uvidíme. Třeba bude nižší a budu vidět, že to je třeba tím....
jdu na ně znovu zítra a výsledky až asi v tu příští středu na té konzultaci...

mm_mm
21. kvě 2012

@scai Achjo, tohle je fakt bordel. Já měla za to, že medicína je fakt exaktní věda, kde jsou věci tak, nebo onak, ale JASNÝ. No, nebudu plašit dopředu, i když mě pomalu klid přechází...Tobě držím moc palce. Co to je za lékařskej postup opakovat testy??? Jsem z toho fakt otrávená!

megy
21. kvě 2012

ahoj holky, já nechci nikoho děsit ani znejisťovat, já měla všechny výsledky o.k a malý se mi narodil s rozštěpem rtu, takže jako zdravotník věřím, že co se posere, to se posere.Tím chci říct, že kolikrát jsou výsledky falešně pozitivní a mimča jsou o.k, jen by mě zajímalo, proč se to i u nás nezjistilo :-/ ale hlavní je, že jsme jinak zdraví a zvládli jsme operaci v týdnu věku v celkové anestezii 🙂 přeji všem zdravá miminka a co nejméně znejisťujících doktorů, kteří si to všechno ani neuvědomují

kajovaevicka
21. kvě 2012

Holky, říká se, že NT je s přesností 90-95%, zatímco tripply jen 60. A tripply často vycházejí falešně pozitivní. Takže pokud NT vyšel dobře, věřila bych tomu...

scai
autor
21. kvě 2012

@mm_mm to opakování jsem si vyžádala já. Protože si mylsím, že poprvé to dělali brzo a proto to tak mohlo vyjít

@megy to je mi líto, ale hlavně, že už je to OK! A na tohle se přijít normálně dá a zanedbali to nebo nedá?

megy
21. kvě 2012

@scai právě, že dá pomocí ultrazvuku :-/ doporučuji všem jít na 3D a nechat si vše zkontrolovat 🙂 my to nestihli, ale přijít se na to dalo a člověk mohl být připravený na takovou zprávu

mm_mm
21. kvě 2012

@scai Mě jenom zaráží to, že to doktor zkrátka změří v blbou dobu. Že si dovolí udělat takovouhle chybu!!!

bruni
22. kvě 2012

@megy Mě právě ukazoval na klasickém utz v 29. týdnu, že rty jsou v pořádku a že rozštěp nemá. Takže je to vidět i na klasickém utz. Je divné, že to u vás neviděli 😕
@mm_mm Já to taky nemohla pochopit, že přestože se všude dočtu, že je důležitý ty tripply dělat v přesnou dobu tak si to sestra nabere kdy se jí to hodí 😠 Byla jsem taky pěkně naštvaná ale nenapadlo mě že je možný test opakovat, přitom na to byl čas ještě dva týdny, ale nikdo mi to nenabídl 😒

mm_mm
22. kvě 2012

@bruni No, to jsem opravdu zvědavá, jak ti to vyjde. Pokud dobře, tak dopředu gratuluju,ale jim bych zpětně nakopala prdel za ty nervy....

bruni
24. kvě 2012

@scai Tak už ti opakovali tripply?

scai
autor
24. kvě 2012

@bruni v úterý mi je opakovali, vzali mě i na UTZ. Tam furt trvali na délce těhu. Já si to včera pořádně počítala a prostě k dnešnímu datu jsem maximálně 16+4, víc být nemůžu, dřív sex nebyl...
Oni mi na těch prvních testech brali jako bych dnes byla 17+4!!! To je blbost a proto to i tak blbě vychází.
Takže dnes ve dvě volám na výsledky těch druhých testů, prý tam zase musí dát to debilní datum. Ale já tu sestru prostě musím ukecat, ať mi tam hodí i to 16+4 a dle toho se budu rozhodovat. Jen doufám, že to udělá a nebude dělat problém. Mudra řekla, že se musí zadat to dle UTZ a to 17+4.

oliv257
24. kvě 2012

TAk nějak zpětně bych jim za to nakopala. NT + ve 12tt vyšel velmi dobře a tripl s podezřením na dawna. Pokud se má tripl dělat v přesnou dobu, tak to u mě nemohlo být ani náhodou, protože přesně nevím, kdy jsem otěhotněla a doktoři se rozcházejí. Na genetickou konzultaci jsem čekala týden a pak byla i na odběru plodovky. Doktorka mi v podstatě řekla, že pokud vyjde NT+ dobře měla bych mít možnost volby tripl nepostoupit. To mi, ale nikdo neřekl a ten týden byl hroznej nervy v kýblu s manželem oba.

bruni
24. kvě 2012

@scai jsem zvědavá, co ti řeknou, snad už to bude dobré 😕
@oliv257 já to dokonce ty trypply odmítla a přesto mi je vzali a pak řekli, že to nějak nepochopili, že je nechci 😠 Mojí kamarádce zase doktor řekl, že jedině když podepíše nějaký papír, že je nechce. Přitom vím, že u některých gynekologů to není problém odmítnout trypply, když už mají NT. Příjde mi, že doktoři berou odběr plodové vody jako naprosto rutinní záležitost jako by tím žena neprožívala týdny čekání traumata a děsný strach a i to riziko potratu z odběru je taky, někdy i komplikace po odběru atd. Nikoho to nezajímá, chodí na to všechny jak na běžícím páse.

scai
autor
24. kvě 2012

tak nic, výsledky dnes nejsou ☹
Ale mám volat zítra a prý tam dosadí i ty moje data, takže hurá aspon za to!

Já na tripply jít nemusela ☹ Lituju, že jsem šla... mě nikdo nenutil, tím jak mi první screening vyšel dobře, nemusela jsem...

oliv257
24. kvě 2012

@bruni no my jsme nečekali zaplatili jsme a výsledky na to nejdůležitější volali večer, protže dýl bych se zbláznila asi. Můj muž poznamenal, že si z toho dělají výnosný business což má v podstatě pravdu. Řeknou, že o nic nejde a pošlou tě se objednat ihned na odběr plod. vody sobně. Já jsem z toho byla teda celkem vyklepaná a oni se zase tvářili jakože o nic nejde. Nakonec se dozvím, že v mnoha zemích se tripl již nedělá vůbec nebo je možnost jej odmítnout . . .

mm_mm
24. kvě 2012

@scai No, mě by asi šlak trefil. Já včera volala kvůli svým výsledkům a naštěstí dobrý. Neumím si představit, že by mi řekli, ať si zavolám zítra. Pro ně je to rutina, je vůbec nesere, že se tady někdo nervuje. Drž se!

scai
autor
24. kvě 2012

@mm_mm no jo, asi za to taky nemůžou že ještě nejsou... zase mi aspoń vyjde vstříc a dosadí tam to co chci, to je pro mě důležité. A to víš, že mi vadí, že až zítra. Hodinu před voláním jsem se tu klepala, průjem z nervozity...zítra znova ☹

mm_mm
24. kvě 2012

@scai Mně taky asi hodinu před tím telefonátem bylo úplně blbě od nervů a když jsem vytáčela číslo, klepaly se mi ruce jak blázen. Pak ta sestra mluvila tak pomalu, že než jsem zjistila výsledek, stihla bych si udělat jídlo....Drž se, do zítra zbývá chvilička.

bruni
29. kvě 2012

@scai Tak jak? 😨

scai
autor
29. kvě 2012

Snad ok, ve středu se dozvím víc. Druhé testy dopadly prý mnohem líp než první, i když stále vysoké hcg, ale výsledky mi neřekla, alwe asi proto, že jsou totálně odlišné a někdo něco zkazil ☹
Prý když zkombinuje ten nový test, prvotrimestrál a UTZ, je rizoki 1:2900! Takže super
Ale samotný tripple prý stejně pozitivní (tomu nevěřím, když se po něm ale riziko snížilo) a furt zdůraznovala, že hcg je furt vysoké...
Ale na plodovku nejdu, byla to fakt asi jejich chyba ☹ a stejně mi furt počítají to těhu starší než je, takže skutečný výsledek by měl být lepší než to co jsem psala.
No mělqa jsem radost a už zase konečně žiju normálně a nejsem ve stresu a na nervy...

bruni
29. kvě 2012

@scai tak to je dobře 🙂 Ve 20. týdnu ti udělají podrobný utz a tam se znovu podívají zda něco nenaznačuje na Downa. Tak přeju už klidné těhulení 😉

tuky1983
11. pro 2012

Hojky holky,
mám dotazík. Byla jsem na odběrech krve kvůli screeningu v I.trimestru. Teď jsem 12.týden a zajímali by mě hodnoty, které mám na papíře. Sestřička mi výsledky dala mezi dveřmi a nic k tomu neřekla, tak doufám, že jsou hodnoty normální.
Prosím, máte někdo zkušenost? HCG-beta screen (VVV) hodnota 56 ug/l, PAPP A (VVV) hodnota 1,15 IU/l 0,3- 10000
Hmotnost 65kg. Laboratorní kod (VVV) 1015.
Mám za sebou už dva potraty a tak jsem trochu nesvá:(. Na ultrazvukové vyšetření jedu v po 17.12. na Mělník.
Měli jste někdy podobné hodnoty a je to v normě??

nasekuratko
29. kvě 2013

Ahoj holky, rozhodla jsem se prispet. Mozna tim pomuzu dalsim maminkam, co je potka neco podobneho jako nas. NT+ nam vysly super, tripple testy spatne a integrovany test taky spatne. Riziko rozstepu VYSSI NEZ 1 ZE 2! A zvysene HCG. Tri tydny cekani na geneticky ultrazvuk a dneska nam oznamili, ze cekame zdraveho chlapecka. Takze vy, co budete mit spatne vysledky, nezoufejte. Dokonce i integrovany test, ktery ma udajne presnost pres 90%, se muze splest a miminko muze byt zdrave!
Jeste nas v patek ceka plodovka, ale to uz si moc nepripoustim, ze by neco bylo spatne.... ultrazvuk dopadl opravdu ukazkove. Preju vsem pevne nervy a at vam to cekani utika!

moncakolarova
25. čer 2014

CRL: 67,00 mm ( 13 + 0 )
BPD: 20,00 mm ( 12 + 0 )
NT: 1,90 mm = 1,14 MoM
PAPP-A: 0,21 mIU/ml = 0,26 MoM
FßhCG: 32,30 ng/ml = 1,00 MoM
Odebráno: 12.5.2014 ( 10 + 6 )
Kombinované riziko T21 z výsledků v I. trimestru: 1 / 300 (v termínu)
Optimální termín k odběru krve v II. trimestru je mezi 13.6.2014 a 27.6.2014.
20. týden začíná dnem 15.7.2014.
Riziko T21 a priori dle věku 1 / 740 .
Vizualizace zhoršená.
Závěr SCREENING NEGATIVNÍ

Co si o tom myslíte ? Je to OK

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru