• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Doktorka mi už podruhý neudělala ultrazvuk. Je vše ok?

20. července 2011 
ahojky jsem ted v 18 týdnu těhu a má doktorka mě už po druhý neudála ultrazvuk jen mě poslouchala srdíčko ale neslyšela nic jen malinkej náznak říkala že miminko je nízko a že po 16 týdnu děloha teprve začne stoupat víš břicho mě malinko tvrdne a když použiju domácí ultrazvuk tak taky ted v tomto týdnu neslyším srdíčko miminka.. myslíte že je vše v pořádku? mám docela strach.
19. črc 2011 v 18:20  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
já měla za celé těhotenství u gynekologa 5 ultrazvuků - potvrzení těhotenství, kontrola srdíčka, NT screening, ultrazvuk cca ve 22. a v 32. týdnu. břicho mi tvrdlo též, pomohlo brát hořčík. a co se týče domácího ultrazvuku, tak bych se moc nestresovala - nemusí se ti podařit najít srdíčko a slyšet nic nemusíš.
19. črc 2011 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
U toho domácího ultrazvuku to chce trochu trpělivosti a hledat :wink: UTZ se oficielně dělá jen ve12tt,20tt a 30tt, jinak ho lékař dělat nemusí. Mě ho děla dr jen zběžně, když jsem měla pocit, že málo cítím pohyby ve 26tt, jinak mezi 12 a 21tt taky ne.
19. črc 2011 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
no každý doktor k tomu přistupuje jinak... já byla v 16 tt těhu na UZ a taky moc neslyšel ozvy tak mi udělal raději UZ. Pak se dělá ( musí se dělat ) ve 20 tt a pak se další kontolu nedělá. ted už ti ho tak často dělat nebudou... a v domácím UZ jsi ho už slyšela ( srdíčko ) ?? oni ty domácí UZ nejsou nic moc kvalita...jsou citlivější až od pozdějšího stadia těhu... ale neměj strach určo to bude ok...
19. črc 2011 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud nemáš rizikové těhu, tak se UZ opravdu nedělá pokaždé...ona to určuje pojištovna, na kolik UZ máš nárok a zbytek zaléží na tvém gynekologovi...jinak mám doma taky domácí UZ a najít srdíčko byl u nás taky vždycky problém. Teď jsem ve 20.týdnu a je to konečně lepší, ale ještě myslím i v tom 18.týdnu to byl boj :grinning: Takže neboj, určitě je vše o.k. :wink:
19. črc 2011 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě třeba doktorka dělala UTZ pokaždé..každý měsíc na kontrole + NT screening v každém trimestru. Ale je to opravdu doktor od doktora.
19. črc 2011 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Pokud je doktorka normální baba a ty jsi o ultrazvuk řeknesš měla by ti vyhovět. Jinak mě delali ultrazvuk ve 12.týdnu, 22 týdnu a ve 30 týdnu ty děla automaticky mi doktor jinak jsem si řekla a udělal ultrazvuk když jsem si řekla a jde to srdíčko vidět. Tak hodně štěstí a zdraví :slight_smile:
19. črc 2011 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě dělal dr. UZ ze začátku těhu,pak ve 12tt,20tt a ve 30tt :slight_smile: Víc se jich nedělá - není to zas až tak moc dobré pro mimíska....A co jsem četla tak na ten domácí UZ to chce trpělivost - musíš hledat,jak tam je mimísek položenej a někdy když je v předu placenta,tak to je hůř slyšet.Hlavně buď v klídku,určitě bude vše v pořádku :slight_smile: A za chvilku ucítíš i první pohyby a to je pak úleva :slight_smile: Hodně štěstí!
20. črc 2011 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Me dela ultrazvuk doktor kazdych 14dni. Jestli doktor ultrazvuk ma, tak snad neni duvod ho nedelat..? V dnesni dobe neni treba se nervovat, staci se podivat, to je velke stesti.
20. črc 2011 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje doktorka měla jenom vaginální, takže mi za celé těhotenství dělala jenom jeden a obě děti žijí :grinning: + samozřejmě ve 20 a 30tt.
To chce klid, určitě je všechno v pořádku :dizzy_face:
20. črc 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
U domácího utz vyzkoušel přímo ten gel pro ultrasound (mám tam napsáno já), on totiž mnohem líp vede ty zvuky a je to krásně slyšet :wink:.
Jinak mě mudra dělá utz vždycky..je to individuální, navíc prý je nějaká novinka, kdy se pojišťovny opět zasekly a proplácí jenom pár utz za těhotenství... :rolling_eyes:
20. črc 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 ,......................důvod,proč dr. dělá UTZ jen 3krát za celé těhotenství je ten,že mu víc pojišťovna neproplatí.A ruku na srdce,kdyby si byla gynekoložka,splácela bys úvěr na pořízení UTZ,nájem/energie za ordinaci,měla si nespočet pacientek,tak by sis hodně dobře rozmyslela,co budeš platit ze svého a co ne. :wink:
Takže pokud dr. udělá UTZ vícekrát než 3krát za celé těhotenství,je to jeho dobrá vůle,ale né samozřejmost. :sunglasses:
Mě dr. dělal UTZ při každé kontrole a kdyby ne,tak by mi stačil jen poslech miminka. :slight_smile:
20. črc 2011 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
mám výborného dr. a ten mi dělá UTZ každou kontrolu, prý i pro něj je to jistota, že je vše v pořádku, ale co vím i od ostatních, tak všichni to nedělají, jsem za to i ráda, když toho prďolku vidím :slight_smile: vždy ho zkontroloval, jestli je vše v pořádku
20. črc 2011 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,mám dotaz.14 dní mi mešká MS a všechny testy mám pozitivní.U Dr. v pondělí na UTZ nebylo ještě nic vidět,že je brzy.Mám přijít další pondělí.Ale stále mě bolí podbříšek,jako kdybych to měla dostat,je ti normální?
20. črc 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Domaci utz je fakt mene citlivy nez u dr, takze je potreba dele hledat a je i slyset zpocatku trochu mene. Kazdopadne opravdu neni nutne delat utz pri kazde navsteve, ja se naopak musela s dr pohadat, protoze jsem to vyslovne nechtela. Proste jsou to utz vlny a proc zbytecne mimco "rusit". Takze muj dr mi taky "jen" posloucha ozvy pres brisni stenu od cca 16tt. Zpocatku ho trochu hledal, ale po tom 20tt uz je to rychlovka a na zjisteni, zda je vse ok to bohate staci. UTZ jsem mela potom ten v 20tt a 32tt. Ono je podle me i trochu k veci mimcu zacit verit a hlavne verit tomu, ze bude vse v poradku :slight_smile: A za chvili ho budes mit u sebe a to se na neho muzes divat od rana do vecera :wink:
20. črc 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahojky.
Tak moje poslední těhotenství bylo hodně rizikové od 15.tt až do konce těhu jsem byla v porodnici v rizikové poradně tam docházela 3.tejdny max za měsíc.
ULTRAZVUK my dělaly spíše od 27.tt každou návštěvu takže vubec miminku to neuškodilo a byla jsem i moc ráda že se dívaly i na jeho váhu měla jsem těhu cukrovku tak proto samé ultra.
Domácí ultr jsem bohužel neměla a tak nemohu nějak poradit ani posoudit jak se stím zachází.
Přeji pohodové těhu. :slight_smile:
20. črc 2011 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek