Doktorka mi už podruhý neudělala ultrazvuk. Je vše ok?

pavlanatlinka
19. črc 2011

ahojky jsem ted v 18 týdnu těhu a má doktorka mě už po druhý neudála ultrazvuk jen mě poslouchala srdíčko ale neslyšela nic jen malinkej náznak říkala že miminko je nízko a že po 16 týdnu děloha teprve začne stoupat víš břicho mě malinko tvrdne a když použiju domácí ultrazvuk tak taky ted v tomto týdnu neslyším srdíčko miminka.. myslíte že je vše v pořádku? mám docela strach.

karol84
19. črc 2011

já měla za celé těhotenství u gynekologa 5 ultrazvuků - potvrzení těhotenství, kontrola srdíčka, NT screening, ultrazvuk cca ve 22. a v 32. týdnu. břicho mi tvrdlo též, pomohlo brát hořčík. a co se týče domácího ultrazvuku, tak bych se moc nestresovala - nemusí se ti podařit najít srdíčko a slyšet nic nemusíš.

dlabinecka
19. črc 2011

U toho domácího ultrazvuku to chce trochu trpělivosti a hledat 😉 UTZ se oficielně dělá jen ve12tt,20tt a 30tt, jinak ho lékař dělat nemusí. Mě ho děla dr jen zběžně, když jsem měla pocit, že málo cítím pohyby ve 26tt, jinak mezi 12 a 21tt taky ne.

eimmy
19. črc 2011

no každý doktor k tomu přistupuje jinak... já byla v 16 tt těhu na UZ a taky moc neslyšel ozvy tak mi udělal raději UZ. Pak se dělá ( musí se dělat ) ve 20 tt a pak se další kontolu nedělá. ted už ti ho tak často dělat nebudou... a v domácím UZ jsi ho už slyšela ( srdíčko ) ?? oni ty domácí UZ nejsou nic moc kvalita...jsou citlivější až od pozdějšího stadia těhu... ale neměj strach určo to bude ok...

maja3.s
19. črc 2011

Pokud nemáš rizikové těhu, tak se UZ opravdu nedělá pokaždé...ona to určuje pojištovna, na kolik UZ máš nárok a zbytek zaléží na tvém gynekologovi...jinak mám doma taky domácí UZ a najít srdíčko byl u nás taky vždycky problém. Teď jsem ve 20.týdnu a je to konečně lepší, ale ještě myslím i v tom 18.týdnu to byl boj 😀 Takže neboj, určitě je vše o.k. 😉

sheinka
19. črc 2011

Mě třeba doktorka dělala UTZ pokaždé..každý měsíc na kontrole + NT screening v každém trimestru. Ale je to opravdu doktor od doktora.

pettulka
19. črc 2011

Pokud je doktorka normální baba a ty jsi o ultrazvuk řeknesš měla by ti vyhovět. Jinak mě delali ultrazvuk ve 12.týdnu, 22 týdnu a ve 30 týdnu ty děla automaticky mi doktor jinak jsem si řekla a udělal ultrazvuk když jsem si řekla a jde to srdíčko vidět. Tak hodně štěstí a zdraví 🙂

dasty79
20. črc 2011

Mě dělal dr. UZ ze začátku těhu,pak ve 12tt,20tt a ve 30tt 🙂 Víc se jich nedělá - není to zas až tak moc dobré pro mimíska....A co jsem četla tak na ten domácí UZ to chce trpělivost - musíš hledat,jak tam je mimísek položenej a někdy když je v předu placenta,tak to je hůř slyšet.Hlavně buď v klídku,určitě bude vše v pořádku 🙂 A za chvilku ucítíš i první pohyby a to je pak úleva 🙂 Hodně štěstí!

dana3262
20. črc 2011

Me dela ultrazvuk doktor kazdych 14dni. Jestli doktor ultrazvuk ma, tak snad neni duvod ho nedelat..? V dnesni dobe neni treba se nervovat, staci se podivat, to je velke stesti.

romana29
20. črc 2011

Moje doktorka měla jenom vaginální, takže mi za celé těhotenství dělala jenom jeden a obě děti žijí 😀 + samozřejmě ve 20 a 30tt.
To chce klid, určitě je všechno v pořádku 😵

misanda
20. črc 2011

U domácího utz vyzkoušel přímo ten gel pro ultrasound (mám tam napsáno já), on totiž mnohem líp vede ty zvuky a je to krásně slyšet 😉.
Jinak mě mudra dělá utz vždycky..je to individuální, navíc prý je nějaká novinka, kdy se pojišťovny opět zasekly a proplácí jenom pár utz za těhotenství... 🙄

karotky
20. črc 2011

@dana3262 ,......................důvod,proč dr. dělá UTZ jen 3krát za celé těhotenství je ten,že mu víc pojišťovna neproplatí.A ruku na srdce,kdyby si byla gynekoložka,splácela bys úvěr na pořízení UTZ,nájem/energie za ordinaci,měla si nespočet pacientek,tak by sis hodně dobře rozmyslela,co budeš platit ze svého a co ne. 😉
Takže pokud dr. udělá UTZ vícekrát než 3krát za celé těhotenství,je to jeho dobrá vůle,ale né samozřejmost. 😎
Mě dr. dělal UTZ při každé kontrole a kdyby ne,tak by mi stačil jen poslech miminka. 🙂

mkr
20. črc 2011

mám výborného dr. a ten mi dělá UTZ každou kontrolu, prý i pro něj je to jistota, že je vše v pořádku, ale co vím i od ostatních, tak všichni to nedělají, jsem za to i ráda, když toho prďolku vidím 🙂 vždy ho zkontroloval, jestli je vše v pořádku

jaja.m
20. črc 2011

Ahoj holky,mám dotaz.14 dní mi mešká MS a všechny testy mám pozitivní.U Dr. v pondělí na UTZ nebylo ještě nic vidět,že je brzy.Mám přijít další pondělí.Ale stále mě bolí podbříšek,jako kdybych to měla dostat,je ti normální?

sussanah
20. črc 2011

Domaci utz je fakt mene citlivy nez u dr, takze je potreba dele hledat a je i slyset zpocatku trochu mene. Kazdopadne opravdu neni nutne delat utz pri kazde navsteve, ja se naopak musela s dr pohadat, protoze jsem to vyslovne nechtela. Proste jsou to utz vlny a proc zbytecne mimco "rusit". Takze muj dr mi taky "jen" posloucha ozvy pres brisni stenu od cca 16tt. Zpocatku ho trochu hledal, ale po tom 20tt uz je to rychlovka a na zjisteni, zda je vse ok to bohate staci. UTZ jsem mela potom ten v 20tt a 32tt. Ono je podle me i trochu k veci mimcu zacit verit a hlavne verit tomu, ze bude vse v poradku 🙂 A za chvili ho budes mit u sebe a to se na neho muzes divat od rana do vecera 😉

staninka77
20. črc 2011

Ahojky.
Tak moje poslední těhotenství bylo hodně rizikové od 15.tt až do konce těhu jsem byla v porodnici v rizikové poradně tam docházela 3.tejdny max za měsíc.
ULTRAZVUK my dělaly spíše od 27.tt každou návštěvu takže vubec miminku to neuškodilo a byla jsem i moc ráda že se dívaly i na jeho váhu měla jsem těhu cukrovku tak proto samé ultra.
Domácí ultr jsem bohužel neměla a tak nemohu nějak poradit ani posoudit jak se stím zachází.
Přeji pohodové těhu. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru