Domácí fonendoskop, nejsem si jistá, zda slyším mimi

partyzanka91
13. pro 2013

ahoj holky, koupili jsme si klasický domácí fonendoskop (ne ten strubičkou, gynekologický, ale obyčejný) má dvoustranné posluchadlo, jedno s membránou a tou je vše slyšet dobře. Když poslouchám své bříško tak slyším hlavně ozvy svého srdíčka a kručení, ale nejsem si jistá zda slyším mimi. Zda žblunkání může být i pohyb v děloze a nevím jestli slyším jeho srdíčko. Je tam něco jako takové šumění ale příjde mi že to slyším všude, netroufám si vsadit. Manžel poslouchala říkal že to rychlé srdíčko slyší, jsou to dva dny zpátky, babička ho slyšela taky, jen já tam pořád nic neslyším, teda nic co by mě najisto uklidnilo že to fakt je mimi srdíčko. Slyšela jsem ale že z obyčejným fonendoskopem je srdíčko spolehlivě slyšet až mezi 18 - 20tt, takže asi ještě nemám plašit že. 17. 12. jdu do poradny a moc se těším až uvidím srdíčko na soně (bude to pro mě krásný dárek k narozeninám, který ten den mám). Také odmítnu triply a něco podepíšu, protože se nehodlám přes vánoce stresovat obzvláš´t když jsem měla skvělé výsledky vw spolehlivějším NT screeningu. Dokonce i na klinice kde velký UZ prováděli a kam jdu ve 20tt na další mi řekli ať to odmítnu, že oni už to ani nedělají pro zbytečné stresy a nespolehlivost. Takže se toho úterka nemůžu dočkat, takhle jsem trošku nervozní zda srdíčko bije a mačkám si na prsa jestli mě nepřestávají bolet.

ema1984
13. pro 2013

Já mám angelsounds, tím to jde slyšet spolehlivě už od cca 12.týdně. Srdíčko mimi poznáš, nesmíš to zaměnit s břišní tepnou, která je taky dole, srdce plodu je o dost rychlejší, jako dusot koní. Různé šumění jsou pohyby ve střevech🙂 A prosímtě prsa si nemačkej, to ti nic nezaručí, bolet můžou a nemusí🙂

malformatio
13. pro 2013

@partyzanka91 hlavně buď v klidu a nestresuj se. Mám doma fonendoskop a občas poslouchám. Jsou dny kdy neslyším vůbec nic a někdy srdíčko slyším, ale někdy je to umění ho najít, protože prcek se mi v břiše pořád vrtí a dává mi jasně najevo, že ho nemám šmírovat. Srdíčko prcka zní jako když klusá kůň. Je to hodně rychlé. Bolest prsou nic neznamená.

partyzanka91
autor
13. pro 2013

malformatio: Já právě dnes také nic neslyším ☹. Zkoušela jsem to 3x. Ale jsem teprve v týdnu 15 + 6 dle PM a 16 + 6 dle UZ takže je ještě si na psolech obyčejným fonendoskopem trošku brzy. Na soně jsem byla v pondělí protože mi bylo zle a bála jsem se o mimi tak jsem pro jistotu zašla a srdíčko tlouklo normálně (koukali na mě trošku ajko na blázna že se bojím že něco není v pořádku když mi je špatně). Znovu jdu 17. 12. kdy mám klasickou poradnu

partyzanka91
autor
13. pro 2013

Jo a pokud bolej ty prsa míŇ asi to průser není ne? Ona je pravda že od začátku těhu se mi střídají období dky prsa bolí víc a míň asi je to normální. v jeden čas jsem dokonce mývala bolesti tak silné až jsem si přála a´t ustanou. Prsa mám hodně velká, nateklá a těžká každý si všímá jak se mi zvětšili. Mám na nich bílé prasklinky na kůži jak se rychle zvětšovaly

malformatio
13. pro 2013

@partyzanka91 opravdu buď v klidu, když se stresuješ, tak stresuješ i prcka. Však až budeš cítít pohyby, tak budeš pak víc v klidu, protože budeš o prckovi vědět. To že prsa někdy bolí a někdy ne, ja také v pořádku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru