Domácí ultrazvuk. Máte zkušenost?

gretuschka
10. dub 2011

Ahoj těhulky,vždycky jsem byla proti domácím ultrazvukům,protože jsem se nechtěla stresovat a být závislá na poslouchání srdíčka,ale jsem ve 4.měsíci a tak nějak na to měním názor.Uvažuji o Angelsound,máte nějaké zkušenosti,popř.kde jste ho koupily?Děkuji,příjemný den 😝

nadja73
10. dub 2011

@gretuschka ahoj, ja jsem vdecna za tenhle domaci vynalez. mela jsem Topcom. Byla jsem nervozni, tak jsem ho casto pouzivala, ale miminku to neublizi a ja byla vzdycky zklidnena, kdykoliv se mi nezdalo, jestli je miminko v poradku. Jak rikame s manzelem "nejlepsi vec jakou jsme si mohli v tehotenstvi poridit". Je to o povaze matky. Ja jsem byla vystresovana, tak jsem tenhle pristroj privitala.

pikusa
10. dub 2011

Ahoj....taky jsme ho měli......ale pak když se malej hýbal,moc jsem ho už nepoužívala....
Ted jsem akorát koukala na e-mimino,je tam v bazárku za 500

nadja73
10. dub 2011

@pikusa
@gretuschka prave, kdyz se mala uz hybala a najednou treba 2 hodiny nic, tak pak jsem po nem rychle chnapla 🙂 kdyz jsem chodila do prace, tak to bylo Ok, ale jakmile uz jsem byla doma, tak jsem se moc pozorovala a to je pak na prd 😒

gretuschka
autor
10. dub 2011

Dekuju vsem🙂Tak ja ho nakonec objednala na ebay,vyjde to taky na 500 i s postovnym,tak snad to bude fungovat🙂Co vsechno se tam da slyset?Pouze srdicko nebo taky jak kope?

gretuschka
autor
10. dub 2011

@pikusa DIky🙂

nadja73
10. dub 2011

@gretuschka tak hlavne je to na srdicko, ale jinak tam uslysim i pohyby miminka, jak se tam mele a plave. jen bacha, musis umet rozlisit svoje srdce od srdicka miminka

gretuschka
autor
11. dub 2011

@nadja73
A mas nake figly na to jak tp rozlisit?🙂

nadja73
11. dub 2011

@gretuschka jasne, srdce dospeleho tluce pomaleji, miminka kolem 120/150 za minutu. 🙂

madormi
11. dub 2011

je to úžasná věc, doporučuji, taky jsem ho něchtěla, ale pak jsem změnila názor. Mám angelsounds a problém s rozlišením srdíčka od svého nemám, je to úplně jiný rytmus a navíc své srdce v podbříšku neslyším 🙂 ale to poznáš přiložíš si utz na prsa a slyšíš svoje a pak na břicho a slyšíš mimíse a hned zjistíš, že je to nezaměnitelné 😉

lucie_kol
1. čer 2011

@madormi Ahoj, mam otazecku mam ho pujceny od kamaradky, ale bohuzel jsem to zkousela asi 3x a srdicko vubec neslysim. Teprve jsem dneska zacala 15tt podle posledniho ultrazvuku, ale je mozne, ze je mrne nejak otocene nebo ho nemuzu zachytit, slysim jen jako takove susteni :(. Predem dekuji za odpoved Lucka

madormi
1. čer 2011

@lucie_kol ono je možné že je natočené nebo že máš placentu umístěnou před ním. v těchto týdnech jsem často taky dlouho lovila srdíčko kde je, nakonec jsem ho našla vždy až úplně dole kde jsem nehledala 🙂

lucie_kol
1. čer 2011

@madormi No dneska me ho kamaradka donesla uz 3x a furt nic :( tak vecer budu hledas s manzelem. Asi je pravda, ze je hodne malicka a trefit ji bude asi hodne narocne, snad se povede.

madormi
1. čer 2011

@lucie_kol fakt to zkus úplně dole v podbříšku tam jsem nakonec vžzdy našla, ale kolikrát jsem fakt hledala dlouho 🙂

lucie_kol
1. čer 2011

@madormi Tak jsem nasla, ale mrnousek tam dlouho nevydrzel hned utehl :D ale tatulda to nastesti taky stihl. Dekuji za radu 🙂 Pekny vecer.

madormi
1. čer 2011

@lucie_kol plaváček no, ale počky za pár týdnů to už je slyšet krásně skoro všude, ale to už zase nebudeš potřebovat, protože tě bude okopávat 🙂

lucie_kol
1. čer 2011

@madormi No ja to hlavne chtela at jsem klidnejsi, az me bude poradne okopavat tak bude stastna jak blecha :DD

madormi
1. čer 2011

@lucie_kol jj chápu 🙂 ale já to občas použiju i když už od 18 tt kope, když třeba ráno ne a ne začít tak jsem poslechla a hned jsem mohla fungovat celý den 🙂

lucie_kol
2. čer 2011

@madormi tak to je pravada, ze kdyz to bude doma tak muzu kdykoliv poslechnout :D a hned bude dobre.

petulaf
7. čer 2012

my máme a jsme spokojení od 11tt jsme už šmírovali🙂 a bylo to fajn vědět, že ten prcek žije🙂 takové uklidnění 🙂 i fajn, že ho může slyšet taťínek babíčka.. a kdokoliv🙂

petulaf
7. čer 2012

taky lze nahrát svoje srdíčko a pak pouštět prckovi až se narodí🙂 aby lépe spinkal

kamkaaa
6. srp 2012

Ahoj,já jsem měla také domácí ultrazvuk Luvion doppler deluxe,byl dobrý v tom že měl displey kde se ukazoval tep,tk jsem snadno rozeznala vše,dali se tam i poslouchat průtoky,lépe se hledalo od toho 16.týdne. 🙂 ale někdy to chtělo opravdu výdrž v hledání 😉

coccinella
27. zář 2013

Ahojky,
našla jsem na internetu tento článek a z více zdrojů jsem zaznamenala, že ultrazvuky nejsou zrovna prospěšné miminku.. tak jen o tom chci informovat, obrázek si udělejte samy..
pá 🙂
http://medium.mysteria.cz/text_scr/2008_8_ultrazvu k.pdf

coccinella
27. zář 2013

Omlouvám se za špatně zkopírovaný odkaz, vkládám funkční:
http://medium.mysteria.cz/text_scr/2008_8_ultra...

bublina100
29. led 2016

Ahoj holky, já mám ten odposlech miminka s počítadlem doppler , ve středu jsem dopoledne srdíčko našla a byl to krásný pocit, odpoledne, včera a dnes jsem srdíčko už nenašla, nevím čím to je, jsem začátek 15tt , kouipila jsem si , protože jsem 2 krát měla ZT , hledám úplně všude úplně dole, pod pupíkem, no vlastně po celém bříšku, ale po 2 se mi srdíčko nepodařilo najít ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Nejspíš se miminko jen otočilo. Máte s tím takto některá zkušenost?

bublina100
29. led 2016

kamkaaa a ty jsi v 15 tt našla srdíčko vždycky? mě se podařilo jen jednou s dopplerem , jsem z toho dost nervozní ikdyž mám za sebou nejrizikovější období

nupta
2. únor 2016

Do diskuze jsem přišla ze zvědavosti - nikdy jsem o domácím ultrazvuku neslyšela a jen zírám, co je všechno na trhu... 😕 😎 Fonendoskop by nestačil?

bublina100
3. únor 2016

To by právě nestačil, tím se dá poslouchat snad až od cca 20 tt , možná i až později. Domácí ultrazvuk je skvělá věc, hlavně pro ty maminky, které v minulosti potratily. Jsem s ním maximálně spokojena, i když se mi občas to srdíčko nepodařilo najít, ale teď za poslední 2 dny najdu vždy.

mika251
3. únor 2016

@nupta nájsť sriedčko fonenďákom je skutočne umenie a býva to problém i v nejskoršej fázi tehotenstva, keďy už žena cíti pohyby. Výhodou Angelsounds vidím hlavne v období od 12tt do 20tt, kedy žena ešte necíti pohyby a do najbližšej kontroly je ďaleko. Ono človek síce nemože nijak ovplyvniť, ako sa bude tehotenstvo vyvíjať, ale je fajn sa občas upokojiť, že je prcek tam, kde má byť.
Ja ho používam tak raz týždenne, aby som prcka zbytočne nerušila a stačí. Ja som pokojná a neposúvam očami dni v kalendári, aby už prišiel deň najblizšej poradne.

nupta
3. únor 2016

@bublina100
@mika251
Děkuji za vysvětlení a přeji pěkný poslech... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru