Dozvěděl se někdo pohlaví při screeningu v 1. trimestru?

diankaary
29. lis 2013

Jsem 12tt, 5.prosince jdu na screeningový ultrazvuk. Zajímalo by mě jestli se někdo při tomto vyšetření dozvěděl pohlaví miminka.
Jsem nedočkavá, díky za odpověď🙂

trckin
30. lis 2013

Nám to paní doktorka řekla na 90%, takže jsme s tím hned začali počítat 🙂 Další ultrazvuky i 3D to jen potvrdili, takže jsme rádi, že se doktorka nespletla ;)

sonik05
30. lis 2013

Mě doktor na screeningu ve 13tt+2 řekl, že se to ještě nepozná, že pohlaví je plně vyvinuté až v 16.tt. Někteří doktoři to říkají, ale já bych to tedy brala spíš jako tip. V nějakém asi 17tt mi můj gynekolog v poradně řekl na 60% holčičku a ve 20tt na dalším screeningu mi holku potvrdil.

kristynulinka
2. pro 2013

Mě taky doktor řekl ve 13. nebo 14tt že to bude kluk a teď v 21tt mi to potvrdil 🙂

kamilka007
2. pro 2013

My byli zrovna nedávno, byla jsem 13+0tt, a na 85% kluk. 🙂 Prý ale hodně záleží na kvalitě stroje, co má doktor k dispozici a na mimču, jak velký exhibicionista to je. 🙂

aguaverde
3. pro 2013

řekli u obou 🙂
první sedí
druhé si musíme počkat 😀

whitelilith
4. pro 2013

Tak já se přiznám, že jsem se neptala (v 12tt). Ani mě to nenapadlo, byla jsem fascinovaná, že už to vypadá jako člověk a šťastná, že to vypadá naprosto zdravě. Ale příště vznesu dotaz :D 🙂

dora13
4. pro 2013

mne ho rekli ve 14 tt, ale zatim nemuzu posoudit, jestli spravne 🙂

jenny.kay
4. pro 2013

Řekli mi kluka a mám holku

pamal
4. pro 2013

u obou, a taky se trefili

jaromira85
4. pro 2013

Ano, dozvěděli jsme se ho. Jsem ve 23 tt a bylo mi to potvrzené, takže to bylo na poprvé správně 🙂

ladyduchess
8. pro 2013

Ano, a skutecne tomu rak bylo 🙂

cinky
8. pro 2013

Ano, pan doktor řekl, že čekáme chlapečka a chlapeček se i narodil.

slunicko333
8. pro 2013

ano, a bylo to správně určeno

kimby
8. pro 2013

Ano, ve 13. týdnu řečena holka, později potvrzena a samozřejmě tomu tak bylo 🙂

mysplys
8. pro 2013

my ano, prý na 70 % kluk a opravdu to kluk byl 😉

roma_ka
8. pro 2013

Ano, doktor věděl

maudn
8. pro 2013

ano, dozvěděla a pokaždé se trefili (u obou dětí)

rioko
11. pro 2013

Dozvěděla dnes, čekáme druhého chlapečka

innula
25. pro 2013

Mě v 16tt pan Dr. Břečťák u Apolináře.. ptal se sám, jestli vím co mám.. Asi to bylo vidět, když se takto ptal. Nenechala jsem si to prozradit, ale počítám s chlapečkem, když to viděl,, i když, jak tady koukám, klidně mohl vidět tak dobře i holčičku, že? Má někdo zkušenost s panem Dr. Břečťákem z nem Apolináře? Díky

hudala
25. pro 2013

Anoooo 🙂 a bylo to správně.

trija
25. pro 2013

já se u dcery ptala a dr. mi řekl, že náušnice nevidí, takže si ze mě udělala srandu 🙂 ale pohlaví nám nakonec řekli až ve 34. týdnu, malá se dříve ukázat nechtěla. co jsem tak slyšela kolem, tak většinou řeknou, když to má být kluk, u toho to je vidět lépe, u té holky to je horší a taky se říká, že holky jsou stydlivky a schovávají se. u té naší to teda platilo 🙂

bonavoxa
25. pro 2013

Ne. Pohlaví mi sdělili až kolem 20. týdne.

alla86
7. únor 2015

Mě řekli celkem jistě holka ve 13.tt tak doufám že to tak i zůstane 🙂

pincola
7. únor 2015

Tak na mě koukali jak na blázna, když jsem to v 13tt chtěla vědět. Dokonce ještě na mě koukala muj gyndař divně, když jsem to chtěla vědět v 16tt. No a od 20tt se začali přiklánět k holčičce a pak už se to jen potvrzovalo🙂

minonnka
7. únor 2015

Ano, u obou deti mi moje gyn.rekla pohlavi, ale s tim, ze je to brzy, tak ze je to cca na 80%, ale v obou pripadech to bylo trefne, nespletla se 🙂

polaks
7. únor 2015

Bratránkove priateľke tiež povedali na 1scr. že to bude chlapec,tvrdili jej to po zbytok tehotenstva a keď sa prebrala z narkózy,tak jej dali do rúk dievčatko...nuž,ani najlepšia technika nieje 100%,a povedali jej to asi traja lekári,ktorý ju mali v starostlivosti počas tehu..

makkanka
7. únor 2015

Ano, nám ve 13tt dr řekla, že to bude kluk a byl 😉

roliberi
9. únor 2015

To teda koukám, že se to dá odhalit tak brzo :-O Já byla na prvotrimestrálnim screeningu snad poslední možnej den 13+5, v Plzni na genetice údajně na jednom z nejlepších UZ na světě, a paní doktorka nám řekla, že teď pohlaví ještě neni diferenciovaný, že mají jenom hrbolek, kterej se rozliší tak za 3 týdny... Ale podle tvaru hrbolku (kluci ho mají prý víc nahoru) si tipla kluka, což nás docela překvapilo, protože většina rodiny, včetně nás s tatínkem, si podle všemožných ukazatelů myslí, že to bude holka...

raada
9. únor 2015

Ano, syna mi řekli na screeningu a dceru ještě týden před ním gynekoložka, poznává to podle odlišností v pánevní kosti.)

luciene1
9. únor 2015

Mě ve 12tt na prvním velkém uzv doktorka řekla,že si je skoro jistá,že je to kluk a byl 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru