Dozvěděl se někdo pohlaví při screeningu v 1. trimestru?

diankaary
29. lis 2013

Jsem 12tt, 5.prosince jdu na screeningový ultrazvuk. Zajímalo by mě jestli se někdo při tomto vyšetření dozvěděl pohlaví miminka.
Jsem nedočkavá, díky za odpověď🙂

blahova_andrea
29. lis 2013

my se ho dozvěděli 😉 tehdy se dr. ptal jestli nechceme ještě něco vědět (kromě toho popisu, co bylo na obrazovce) a my řekli, že asi ne, že je hlavně vpořádku a on se tak potutelně ptal jestli pohlaví nás nezajímá 😀 mě vůbec nenapadlo, že by nám to řekli tak brzy, ale povedlo se a splnilo se 😀

pegynka
29. lis 2013

Ahojky,nam doktor rekl na cca 15.tt,ze tam vidi chlapicka,a pak uz to nikdy nikdo nevidel...Driv se snazil koukat,ale nebylo to jasny,rikal,ze si mysli,ze to bude kluk,ale ze se to muze jeste zmenit...A opravdu mame chlapecka 🙂

jitka6677
29. lis 2013

Jj, ve 14tt...prý to bude kluk... a je to kluk 😉

boban
29. lis 2013

Ano, řekli mi to ve 13tt a vyšlo to 😀

pampeliska1
29. lis 2013

Nám ve 12tt dr. řekla (tipla) holku a je to holka 🙂

marrei
29. lis 2013

Dověděli, ale blbě 😀 Ve 12tt jasná holka, od 20tt jasný kluk 😉

jpetraa
29. lis 2013

nám ano, ve 13tt doktor řekl že je to jasná holka a je:o) teď u druhé to řekl zase a je to ten samý doktor, který je tím vyhlášen, že se neplete a už mi holku potvrdili na dalších dvou velkých utz ve 20 a 30 tt.

paracka
29. lis 2013

Ano. Ja uz to tusila ze cekam chlapecka a dr.mi to potvrdila 🙂 a to jsme byli 13+4 tt a pak na screeningu v 21.tt uz to bylo uplne jasne ;)

klaire22
29. lis 2013

Kamarádka se to dozvěděla, čekají chlapečka 🙂 Byla tuším ve 13tt 🙂

ivazapisovatelka
29. lis 2013

Nám to řekli a pak celé těhu potvrzovali. A vyšlo jim to 😉

monihart
29. lis 2013

Nám to taky řekli. Byli si úplně jistí a taky jim to vyšlo 🙂

vera_vila
29. lis 2013

Ano, řekli nám ho při NT screeningu v Brně ve 13tt - chlapeček prý právě čůral, takže se dr. splést nemohla a nespletla - máme druhého kluka 🙂

evulinkab
29. lis 2013

Ano...když jsem čekala syna, tak mi doktor řekl ve 12 tt, že je to kluk.Nevěřila jsem vlastním uším a ptala se ho, jestli si je jistý, protože mi přišlo takhle najisto tipovat docela odvážné od něj.A řekl mi, že ano, že miminko se krásně ukázalo a je to opravdu kluk.Ted u holčičky jsme se to dozvedeli až v tom 20tt.
Ono záleží na okolnostech-jestli se mimi ukáže, jak zkušený je to doktor ...

kettm
29. lis 2013

Holky já vám to tak závidím, u prvního mi do 7 měsíce tři doktoři tvrdili že to je na 100% holka a narodil se kluk, teď u druhého mi ve 20 týdnu řekli kluk a ve 31 týdnu že to vypadá na holku, takže opět nevím nic😀 přitom já jsem táák zvědavá, hlavně z toho praktického hlediska co se týká výbavičky. No hold budeme mít kdyžtak holku v modrém. Navíc mám několik případů ze svého okolí kdy se dr opravdu sekli.

petrajavor
29. lis 2013

Někde jsem četla že to jde říct určitě až od 16tt do té doby je to jen hrubý odhad. My měli blbou mudr na 1 velkém utz. Při druhém nám řekli kluka to bylo v 19tt a pak nám ho 3x potvrdili. Máme kluka 😉

eliska_z
29. lis 2013

My to vědět sice nechtěli, ale dr. už ve 13tt říkal, že je to krásně vidět. Máme prostě exhibicionistu, co se ukazoval už od počátku 🙂

hhranolka
29. lis 2013

ne, nebylo nic videt

elana
29. lis 2013

Řekli, v obou těhotenstvích. U prvního řekli kluk a kluk to byl na všech dalších uzv i se narodil, u druhého řekli holka a zatím to stále na každém uzv jasná holka je, tak uvidíme🙂 Když je dobře natočené miminko, kvalitní ultrazvuk a hodně zkušený doktor, tak už to pozná s dost vysokou pravděpodobností.

marunkaa
29. lis 2013

Taky mi řekli ve 13 tt holčičku a zustalo to tak 🙂

pavcza
29. lis 2013

U prvního ne, to říkal dr., že to maj v tu dobu obě pohlaví hodně podobný u druhého taky moc říkat nechtěl, vyptával se, co bychom rádi, tak jsem říkala, že už máme doma kluka a ráda bych holku, tak na konci řekl, že pohlavní hrbolek vypadá spíše holčičího typu 🙂 nebrala jsem to, že to je opravdu holka, ale začala jsem na ní věřit, i když mi říkali, že vypadám na kluka, že je to opravdu holčička jsem se dozvěděla až ve 22. tt a opravdu ji doma máme.

kikimaruska
29. lis 2013

U obou synů hned na přelomu 12/13 tt. První syn byl teda jen běžný UTZ (velký se v tu dobu nedělal) a druhý byl na velkém screeningu. Pak už nám pohlaví neustále jen potvrzovali 😉

biolage
30. lis 2013

ano řekli v 13tt a zatím to stálě potvrzují 🙂

naomi6
30. lis 2013

Ahoj, jojo, u prvního mimča nám to řekl doktor už ve 13. týdnu a měl pravdu, máme holčičku a teď čekáme kloučka a také nám to řekl tak brzo. Pindík byl krásně vidět, takže i já tomu věřím, pak doktor říkal, že je to stoprocentní 😉 a měnit se to už nebude 😉. Držím palce

napolitano
30. lis 2013

Jj a vyšlo to🙂

betelgeuzz
30. lis 2013

U první dcery mi to dr řekla při screeningu a bylo to správně. U druhé při screeningu byla jiná dr, ta neřekla, ale pak jsem byla v 16 tt zas u té první a ta mi to řekla a zase správně.
myslím si, že je velký rozdíl, jaký dr a jakým UZV to dělá. Tehdy u první dcery při screeningu se mě dr zeptala, jestli chci vědět pohlaví. Překvapilo mě to, tak jsem se ptala, jestli to už jde poznat. A ona naprosto sebejistě odpověděla, že ano. Jenže je to dr, která se prenatální diagnostikou zabývá a o tuto metodu v ČR prosazovala. Něco jiného je dr, který občas udělá screening v ambulanci.

eficenka
30. lis 2013

u první dcerky ve 13tt na 70% holka a holka to byla.. ted při druhém sem zvědavá 🙂
ale kamarádka ve 12tt na 100% kluk a ve 20tt jasná holka 😀

anitram18
30. lis 2013

Nám to paní dr. řekla u obou kluků ve 12.tt s 90%pravděpodobností, no spíš 100%, a bylo to tak 😉 U stanovení pohlaví v tomto týdnu je zvlášť důležitá zkušenost a kvalita lékaře 😉

usounek25
30. lis 2013

ano, řekli, že na 80% budeme mít holčičku a vyšlo to 🙂 .

rasha
30. lis 2013

u obou holek správně určeno už od 13.týdne 😀

ludmilad
30. lis 2013

Já se dozvěděla v 17tt.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru