Dr. při screeningu v prvním trim. nezmínil nosní kůstku

trija
15. únor 2014

Ahoj holky, mám dotaz, včera jsme byli na screeningu, doktor koukal na mimčo, změřil šíjové projasnění,které bylo 2, ukazoval nohy, ruce, moč. měchýř, žaludek. jsme prý o týden starší než podle MS, takže jsme 13+5, nakonec vypočetl riziko a byl nadšený, že nám to krásně vyšlo, že nám gratuluje, že je vše v pořádku, když jsem si pak četla zprávu, všimla jsem si, že tam není napsané nic o nosní kůstce, tak se na to manžel šel ještě zeptat doktora a ten řekl, že to pro něj není podstatné, že nám to vyšlo vše krásně a je to v pořádku. tak co si o tom myslíte? když jsem čekala první dceru, tak jsem to ve zprávě napsané měli. jsem z toho nervózní ☹ jinak to riziko nám vyšlo 1: 13650.

terinda
15. únor 2014

Myslím, že přítomnost nosní kůstky je dost důležitá 😕
Asi bych pro jistotu zašla na utz ještě k někomu jinému, ale ten už to s krví dohromady nedá...

marukm
15. únor 2014

@trija No, asi by to tam mělo být, protože já měla ve zprávě napsáno cosi jako "přítomnost nosní kůstky snižuje riziko bla bla bla až 6násobně" nebo tak nějak. Ale nejsem doktor, nevím, co je pro ně přednější...

nessie30
15. únor 2014

Ahoj, to byl utz u tvého doktora nebo jsi byla speciálně na NT i s krví? Mně totoiž moje doktorka taky měřila šíjové prijasnění, kontrolovala orgány atd., ale na NT+ jsem byla na klinice na vlastní žádost za vlastní peníze. Tak mi brali krev a tu pak dávali dohromady s podrobným utz včetně projasnění a kůstky. Možná už se to ale dělá zase jinak.
Přeju ti klidně těhotenství a zdravé mimčo.

trija
autor
15. únor 2014

@nessie30 byla jsem přímo v nemocnici, taky jsme si to platili a je to screening kombinací krve a ultrazvuku.

trija
autor
15. únor 2014

@marukm no já taky nevím ☹ říkal, že to je vše ok a máme krásné výsledky,ale ta nosní kůstka mě fakt znervózňuje ☹

trija
autor
15. únor 2014

@terinda ta nosní kůstka by mohla jít vidět i na běžném ultrazvuku co má třeba můj doktor ne?

trija
autor
15. únor 2014

Teď jsem se na netu v nějaké diskusi dočetla, že v nemocnici v Hradci Král. tu nosní kůstku taky nezkoumají, to prý až když nejsou ostatní výsledky dobré, tak to mě trochu uklidnilo, no už bych to chtěla probral s mým doktorem.

terinda
15. únor 2014

@trija Asi ano, to nevím. Ale pokud jsi byla na placeném NT, tak si tam zajdi ještě jednou a ať prozkoumají nosní kůstku 😅

trija
autor
15. únor 2014

@terinda no nevím co by mi na to řekli, když se manžel hned po vyšetření manžel dr. ptal, že tam nemáme uvedeno jestli nosní kůstka je nebo není přítomna, tak mu doktor řekl, že to pro něj není tak důležité, že to se zkoumá až když výsledky nejsou dobré a nám, že to vyšlo krásně.

marukm
15. únor 2014

@trija Ale klid, žádný stresování!🙂 Jak jsem řekla, třeba to není nejdůležitější. Mně třeba i s tím vším vyšly výsledky asi 1:6500, takže no stress.🙂 Pokud se manžel doktora ptal a ten řekl, že je to v pořádku a není to nutné, nezbývá než mu věřit. Ale nemusí to znamenat nic špatného!

jessika
15. únor 2014

@trija A máš fotku? Třeba na mém UTZ byla krásně vidět, i já jako laik jsem jí viděla naprosto bez problémů.

jessika
15. únor 2014

Třeba tady píšou, že nosní kůstka je až doplňující faktor: http://www.gest.cz/cz/gyn_teh.php?pg=1

babka
15. únor 2014

@trija Klid, já byla na screeningu v gennetu v Praze a ve zprávě o nosní kůstce taky nebylo ani slovo.

trija
autor
15. únor 2014

@babka děkuji za uklidnění 🙂 no jsou to nervy to těhu 🙂

trija
autor
15. únor 2014

@jessika tady je fotka, je to foceno z mobilu,tak to není tak ostré.

trija
autor
15. únor 2014

no jinak mám v té zprávě navíc ještě jednu chybu, sestra se mě ptala jestli byla ovulace indukovaná, jsem řekla, že ne a mám tam napsané ano, tak nevím jestli se přepsala nebo co, ale to si myslím že zas takový vliv na výpočet nemá. volala jsem tam ještě ten den a sestra mi řekla, že to výpočet neovlivnilo, tak tomu musím věřit, no je to jak naschvál ☹

jessika
15. únor 2014

@trija Nejsem odhorník, ale podle mě tam kůstka je na první pohled. Třeba to srovnej v tím UTZ z Gestu.

trija
autor
15. únor 2014

@jessika no netroufám si to rozpoznat, jakoby nos vidím, ale jestli to je ta nosní kůstka. ono můj dr. by to měl na svém ultrazvuku taky vidět jestli tam nosní kůstka je nebo ne, co? ten velký ultrazvuk ve 20.týdnu mi už pak dělá můj dr. tak to by měl vidět nosní kůstku ne?

trija
autor
15. únor 2014

@jessika když koukám na fotku a ten obrázek z těch stránek, tak taková bílá oblast co je asi ta kůstka vypadá, že je, že? 🙂

jessika
15. únor 2014

@trija Já bych řekla, že jo 🙂 😉

jessika
15. únor 2014

@trija Já nevím jak kde, ale u nás se na velký UTZ taky chodí na odborné pracoviště. Někdy i na ten v 32. týdnu, ale mně osobně ho dělala moje doktorka.

trija
autor
15. únor 2014

@jessika no ty dva velké ultrazvuky mi už dělal můj doktor, jen ten screening nedělá a to jsem šla do té nemocnice.

sariss
16. únor 2014

Ahoj, ja jsem taky ve zprave ze screeningu v 1 trim nemela zminku o nosni kustce a bylo mi pak receno ze to neni zasadni informace zalezi pry vic na jinych parametrech...

trija
autor
21. únor 2014

tak jsem dnes mluvila s mým doktorem a opravdu ta nosní kůstku, je doplňkový parametr, takže když nám vyšly tak dobré výsledky, tak se nebylo potřeba na nosní kůstku dívat, protože ikdyby nebyla, tak by to to riziko neovlivnilo natolik, že by se dělali další testy, takže je vše ok a já jsem klidnější 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru