Dr. viděl na ultrazvuku o 5 dní mladší těhotenství

eligar
1. dub 2007

Ahoj holky, byla jsem na prvnim utz 6tt+1, doktor videl gestacni a zloutkový vacek, zadnou srdecni cinnost a stari tehotenstvi zmeril na 5tt+3 , stalo se nektere to same, ze na pocatku tehotentstvi doktor zmeril o 5 dni mladsi tehu?
Dik

radca
4. dub 2007

Díky moc, je pravda, že jakmile jsme zjistili, že čekáme mimi, tak mám denodenně strach a asi to tak bude už napořád. Člověk rychle mění pocity - ještě nedávno jsem měla strach o úplně jiné věci a teď už se to točí jen kolem mimka, ať je zdravé...

kacerka
4. dub 2007

To je naprosto normální pocit. Já si teď konečně začínám těhu užívat a začínám s tím naším drobečkem mluvit. Ještě minulý týden jsem měla chmurné myšlenky a nevěřila tomu, že se brouček udrží (v 9 tt jsem krvácela a byl mi nalezen hematom v děloze), ale teď mám sice pořád nervíky + pozitivní pocit z toho, že čekáme mimi a že za půl roku bude s námi už úplně 😉

jana.1
4. dub 2007

ninule: mně oznámil těhotenství takto (byl s tím hotový raz dva):
vy jste těhotná..! ale vypadá to, že to neprosperuje. to už by tam bylo něco vidět, nějaká srdeční akce (..byl vidět pěkný váček..), vychází mi to na 6. t. (..takže 4. t. od pohlavního styku..) hm hm nevyvíjí se to, je to nefunkční. No může se stát, že to bude dobré. Ale nespoléhejte na to. To jsem Vás asi moc nepotěšil.. Jinak Vás objednám na revizi (..to jsem nevěděla, co to je). Když začnete krvácet, běžte hned do nemocnice. No ještě vám teda vezmu krev.. (..hcg vylítlé nahoru nějak 1300 nebo tak podobně..)

Já brečela, úplně ti rozumím. Zjistila jsem si kdeco na netu. Příběhy ostatních. To bylo smutné. Ale objevovalo se tam i dost příspěvků o tom, jak se doktoři pletou. Poslali na revizi paní, co o ní pak v nemocnici zjistili, že čeká dvojčátka. Ona předtím brečela a večer se s kamarádkou opila. Snad to byl dokonce vyhlášený primář, kdo se takhle spletl.

Úplně mě dostalo, když jsem zjistila, že v tomto týdnu je vidět většinou gestační váček (a srdeční akce až v 7). Ten byl normálně velký - jak jsem taky zjistila. A mámin dr. za týden nechápal, o co tomu mému dr. šlo. Že všechno vypadá, jak má. Mezitím bylo vidět i srdíčko. Jenže já se od té doby o mimi pořádně bála, i když bylo vše v pořádku.

Ono to může být jakkoliv, ale v tomhle týdnu je předčasné dělat závěry, když dle PM se nelze s jistotou řídit a UZ (různé kvality) v tomhle věku taky ne. Měli by čekat tak do 7. týdne minimálně s nějakými soudy.
Píšu tenhle příspěvek i proto, že mně prve podobné příspěvky pomáhaly, protože jsem věděla, že je nějaká naděje. A i když jsem 2 dny brečela, cítila jsem přeci jenom, že to bude dobré. Každý, kdo se dozvěděl o těhu normálně a mohl se radovat, měl od začátku se vším hezčí zážitky. Já se jen bála.
Ke všemu jsem tam šla, protože jsem myslela, že mám rozhozený hormony kvůli vysazení prášků. Píchalo mě na boku a bolely mě prsa. Hupsli jsme na to jen jednou (měli jsme hodně lítáního), tak mě ani nenapadlo, že můžu být těhotná. Jednou jsem krátce zakrvácela, tak jsem myslela, že mi blbne MS. Tak proto jsem tam šla. Bylo to nízko položeným lůžkem a vedle miminka jsem pak měla hematom. Ten první trimestr je dost těžký i bez podobných zážitků. Nejvíc pak pomáhalo nemyslet na to a zabývat se něčím jiným. Diskuze číst maximálně o tchýních apod. Jinak radši PC nezapínat.

radca
4. dub 2007

Tak to je prima, že to dobře dopadlo - držím palečky a užívej si ty fajn pocity. A kdy máš termín?

ninule
5. dub 2007

Jani, mockrat dekuji.Mas pravdu, jsme kazda jina,tudiz i prubeh tehotenstvi.JA se snazim na to nemyslet, ale nejde mi to.Doktor me tak rozhodil, ze se porad nemuzu dat dohromady a porad jen brecim a brecim.Nemuzeme mit deti, mame za sebou IVF, kdyz si predstavim, ze bych musela tu hruzu podstoupit jeste jednou, je mi uplne na nic.Rada bych preskocila na pozitivni vlnu, ale asi mne dosly sily pro tentokrate...

jana.1
5. dub 2007

ninule:
já brečela 2 dny proto, že ten druhý den odpoledne jsem se dozvěděla, že výsledky hcg jsou v pořádku. ale ten týden čekání na další uz byl těžký.
na pozitivní vlnu není jednoduché přeskočit. já se o to snažila celé 3 měsíce. Drž se.
ninule, budu na tebe myslet a držet ti palečky, ať to dobře dopadne a změní se k lepšímu. Musí to jít a půjde to.

ninule
5. dub 2007

Diky, jsi moc hodna!

eligar
autor
6. dub 2007

Tak dekuji vsem za odpovedi , mame srdicko a vsechno je v poradku 😉 i kdyz ten termin zase nesedi ale to mi je uz jedno :D

jana.1
6. dub 2007

eligar: tak to je výborné. 😀 moc ti gratuluju, opatruj se a raduj se 🙂 chce to prostě počkat a doktoři nemají nikoho předem plašit, ty uz ber zatím s rezervou, ale lítá jim to prý i před porodem, když odhadujou váhu.. 😒

manikaj
9. dub 2007

Když si to tak tady čtu,uklidňuje mě, že nejsem sama...V pátek jsem se vrátila z nemocnice,kde jem byla na revizi dělohy.Tak vím ninule jak ti bylo nebo ještě je.Asi v 5t jem byla u doktora,kde mi řekl,že je to ještě moc malé a že když jsem na mateřské,tak ať příjdu až za 3týdny na kontrolu/měl dovolenou/.Měla jsem asi 3 dny mini špinění, tak mě vyšetřoval,ale dlouho,tak mi to bylo podezřelé.Když mi oznámil,že nevidí srdení ozvy, jsem se zděsila a poslal mě do nemocnice na podrobnjší USG,tam to potvrdili a ráno jsem nastupovala na sál.Ty dva dny byly ........ ☹ 😨 nevím jak to popsat,ale máme dvouletou dcerku, tak mám dost práce okolo toho divocha.Ale vždy večer to na mě dolehne.Tak počkáme ty 3měsíce a pokusíme se znovu o malého tvorečka.Proto vám všem držím palečky ať to dopadne. Papa mějte se

ninule
10. dub 2007

Ahoj MAnikaj!
Ja to uz dnes nevydrzela a zasla jsem si ke svemu gynekologovi, i presto, ze zitra mam jit na kontrolu na kliniku.
Nestacim se divit, jak rozdilne nazory jsem jiz slysela.Zatimco minuly tyden byl doktor skepticky a tvrdil, ze je mimi male, dnes mi jiny doktor rekl, ze je vse v pohode,vyrostlo o 2 mm za 6 dnu a se srdickem si pry nemam lamat hlavu, ponevadz je moc brzo.Pry se po IVF nemam vubec srovnavat s jinymi tehu, protoze u nas je vse jinak a jemu se zda prozatim vsechno v pohode....T
Jsem uz z toho uplne zblbla, nevim komu verit, komu ne a jsem napjata, co na to zitra na klinice...Doufam, ze slovo revize uz nepadne, dnes mi doktor rekl, ze minimalne dalsi dve navstevy by mely urcit dalsi vyvoj..
Holky, no chapete to?JA jsem tady tyden na mrtvici, brecim, mam sileny deprese a ono je mozna vse v normalu..
Asi me z toho vseho brzo klepne....

pessy1
11. dub 2007

ahoj holky, já jsem byla ve 13. týdnu na ultrazvuku, řekli mi, že jsem v 15. týdnu (podle ULT), tak jsem si říkala, že jsem musela otěhotnět ještě dřív, ale ve 22. týdnu mi zase 2. týdny ubraly!!!tak to neřešte.

radca
11. dub 2007

Ahojky, tak to uteklo a já za chvíli du na 2 ultrazvuk. Mám ale velké obavy, protože jsem od soboty trochu špinila a ten strach, který teď mám je nekonečný. Tak snad to bude vše ok. zatím pa

jana.1
11. dub 2007

ninule: no výborně 🙂 nevím, jak je to po IVF, ale vidím, žes dopadla stejně jako já. Já bych jim nejradši dala pár facek. Takže se drž, opatruj se a raduj se. A držím palečky.

Radca: Já jsem přímo krvácela (na záchodě, hned to přešlo)v 6. týdnu. Stalo se to po pohlavním styku (nevěděla jsem, že jsem těhu). Prý to ale pravděpodobně bylo nízko položeným lůžkem (to se samozřejmě už mezitím posunulo). V každém případě jsem měla hematom hned vedle miminka. Byla jsem měsíc na PN a vstřebal se. Dej vědět.

Manikaj: Je mi to vážně moc líto, muselo to být těžké. Časem to přebolí, tak vydrž. Dceruška je sluníčko 🙂

Jinak co mám v knize, tak mimís se v děloze usadí tak 8. den od pohl. styku. Po 23 dnech už má vidět odhalený mozek a velké srdce. Někdy v této době se srdce začne stahovat. To ale neznamená, že je to hned vidět na UZ. Ve 28 dnech má asi 6 mm a už mu začínají růst nožičky a ručičky (malé ploutvičky). Ve 32 dnech má 8 mm. Každý den se zvětší přibližně o 1 mm. Na začátku 7. t. (5. t. od početí) je asi 5 mm. Na začátku 8. t. (7+...) je už cca 10 mm. Ale prý roste ve skocích, takže se to může různit.
Jsou tam takovéhle různé obrázky:
http://www.lennartnilssonaward.se/bio.html
http://knihy.abz.cz/prodej/tajemstvi-lidskeho-z...

ninule
11. dub 2007

Ahoj holky, tak jsem se prave vratila z kliniky.Teda reknu vam, jsem uplne mimo.
Prisel me vysetrit sam profesor z kliniky, pry se to kolegovi nezda a ma dojem, ze jde o missed abortion... Pan profesor zacal slovy:"Bohuzel Vas zklamu, vypada to, ze kolega mel pravdu, plod se nevyviji..ale moment, co to vidim tady vzadu, to je embryo a tady bije srdicko!!!!!!!!!!!!!!!!
Holky, ja malem umrela, kdyz rekl, ze kolega mel pravdu.Doted tomu neverim a jsem uplne mimo!!!Samozrejme radosti!
Nakonec to tedy dopadlo tak, ze embryo bylo pekne schovany, neslo videt,uz to vsichni videli na revizi a ono houby🙂.A pak ze srdicko musi bit v 6tt....
Jak pise JAnca-mame 1 cm (7tt plus 1) a akce srdicka se potvrdila az dnes...

Jsem z toho vseho tak vysilena, ze si musim jit lehnout a dat se trochu dohromady, pac jsem za posledni tyden temer nespala....
Moc zdravim!!!!!

kacenka.p
11. dub 2007

Ninule, tak to gratuluju!!! Porad kroutim hlavou, nad nekterymi doktory. Co takhle slysim, odebirala bych diplomy, nebo kastrovala za takovehle hovadiny, co pani doktori vyvadi...
Ninu, hezky si odpocin, vstrebej vsechno negativni a ted uz se jen tes z budouciho miminka!!!

ninule
11. dub 2007

Dekuji Kacenko!!!!!!!!!!!!!Jsem silene stastna, vubec mi to nedochazi a porad myslim na to, jak malo stacilo a byl by konec...Ale hlavne, ze to dobre dopadlo, ted uz je fajn.
ZAtim pa a uzivejte si slunicka!!!

jana.1
12. dub 2007

ninule:
Miminko je v 6. t. maličké a pokud nemají nějaký speciální přístroj (jako je v té knize, co nafotil ten Nilsson), tak ho ještě nemusejí vidět. Právě protože je zavrtané v té sliznici. A takový přístroj samozřejmě nemají. Přesný UZ jsem zažila ve 13. t. v Gennetu na prenatálním NT screeningu a ve 24. t. na diagnostickém UZ v porodnici v Podolí. Seděly mi s početím. Všude většinou čtu, že srdeční akci je možno začít pozorovat od 7. t. Nakopala bych je a vyrazila na hodinu. Oni nemůžou pár dnů počkat, když vědí, že se UZ obraz mění každým dnem.

MOOOOC ti gratuluju, mám velkou radost, že to tak dopadlo. 😅 Směj se, buď v klidu a raději si už nečti nic na tohle a podobná témata a čti si nějaké jednoduché veselé časopisy apod. Snaž se tenhle úplně zbytečný smutný zážitek a informace, které jsi mezitím zjistila, prostě nějak vytěsnit. 😉 😎 Ať se vám s miminkem daří a rostete jak z vody. 🙂 Za chvíli to bude vidět i na bříšku 😀

olivie
12. dub 2007

Ahoj holky těhulky,chtěla bych Vás poprosit (asi i o podporu) a Vaše zkušenosti s UTZ.7.3 mi lékař potvrdil těhorenství - na monitoru jsem viděla váček,který byl takový "podlouhlý" a řekl mi že je to v pořádku že těhotenství probíhá v děloze.Na další kontrolu na UTZ jdu až 26.4 - což-li by mělo být nějaký 12-13 týden??
Na tom UTZ,který jsem absolovovala ještě nebylo vidět srdíčko (bylo to cca 5-7tt) a tak mám trocu strach jestli je vše Ok a to se dozvím až za ty 2 týdny.Měl jste někdo taky takový rozestup mezi UTZ.Jinak je mi fajn,nespiním, nemám žádné výtoky,není mu vůbec špatně,neznám co jsou nevolnosti🙂...tak Vám děkuji za Vaše názory a zkušenosti 🙂))

jana.1
12. dub 2007

olive: já měla hematom (viz výše), byla jsem na rizikovém a chodila jsem po dvou týdnech. Trochu jsem se činila a mezitím jsem zašla, protože jsem to nevydržela, i k máminýmu gynekologovi. V 6. t. většině maminek říkají, že těhotenství je v pořádku, protože vidí gestační váček a od 7. týdne jim POSTUPNĚ začnou říkat, že vidí už i srdíčko. To na monitoru uvidíš i ty, není to žádná věda. Někteří dr. jí z toho ale dělaj a snaží se být bystrozrací a vševědoucí. Když na ně narazíš (jako třeba já), začnou tě ZBYTEČNĚ děsit a v tom samém týdnu, v jakém většině stačí vidět gestační váček, tobě řeknou, že už by chtěli vidět srdíčko. Já jsem toho doktora změnila. Dělal on nebo sestra i další zmatky od administrativy po předepisování zbytečných nevhodných léků. 😠
Opravdu mi připravili "krásné" zážitky a vzpomínky na celý první trimestr.
Nicméně byla jsem 4., 5. (na potvrzení srdeční akce), 7., 9., 11. týden od pohlavního styku (tzn. + 2 týdny od PM). Plus mezitím také u mámy gynekologa.
Neboj se 🙂

radca
12. dub 2007

minule, moc a moc gratuluju. A zcela souhlasím s názorem jana.1.
Já jsem včera dopadla taky dobře. První mě sice p. doktor vyděsil, že srdíčko neslyší a že se mu to nezdá, ale na druhý pokus ho slyšel(5 týden). Byla jsem štěstím bez sebe. Dokonce mi hned napsal nemocenskou - do konce dubna a abych řekla pravdu, tak po 7 letech v práci bez nemocenské mi to ani nevadilo. Co bych neudělala pro mimčo! Ale už dnes se doma celkem nudím, chci odpočívat, ale vlastně to neumím.
Takže všem přeju stejně dobré zprávy a držím palečky!

olivie
12. dub 2007

JAna : Díky za tvojí odpověd.Tak myslíš že je vše Ok že jdu až na 12-13-tém týdnu.Taky jsem slyšela od všudať abych se nebála,že bude vše Ok a většina mích kamarádek byla porpvé na potvrzení těhu a pak až ten 12.týden.....Je to ale ve mě - taková ta nejistota.Jinak na pana Dr si stěžovat vůbec nemůžu,je to opravdu odborník a v našem městě vyhlášený machr na neplodnost.Nicméně bych to srdíčko už chtěla vidět.Ale nechci tam volat a ptát se zda bych mohla přijít dříve když už za 2 týdny jsem objednaná...Ty jsi měla jasno hned,ale taky jsem slyšela spousty názorů, že pokud nekrvácíš,nešpiníš,tak na co dělat zbytečbě vaginální utz - prý to taky není nej pro miminko???Nevím, nejsem lékař...

ninule
12. dub 2007

Holky, dekuju vsem za gratulace!!!!Dnes uz jsem to vse nejak vstrebala a jsem fakt stastna!Samozrejme vim, ze jeste neni vyhrano, ale zacinam se pomalinku tesit.
Doufam, ze holciny, ktery se trapi stejne jako my, tak tady najdou alespon trochu utechy a nadeje,ze ikdyz to ze zacatku nevypada, prece jen se vse muzu v dobre obratit...
Jani, Radco, mejte se krasne, uzivejte s mimiskama krasneho jara, at vam rostou jak kyticky na zahradce🙂
Olivie,chapu, ze si delas starosti, ale zbytecne se nenervuj!Ono se to lehce rekne,ja vim.TAky jsem silela cely tyden, nez mi vyloucili zamlkle..Snaz se byt v pohode, srdicko urcite bije, jen ho treba jeste nezahledl a priste uz ho uvidite!!!Drz se!!!!

olivie
12. dub 2007

Ninule tak se taky přidávám ke gratulaci - ať je už vše pro tebe dobré 🙂
No já vim že je vše Ok - přeci jenom kdyby nebylo,tak třebas špiním,nebo mám bolesti....u mě nic.Tak je asi zbytečbé se strachovat,ne???
Jen mě vadí ten rozestup mezi UTZ,ale musím to vydržet....

ninule
12. dub 2007

Ja te chapu, je to dlouha doba a clovek fakt pocita kazdou minutu.JA si rikam to stejne-pokud neni spineni ci krvaceni, zadne krece v brise, tak je urcite vse v poradku.Ja jdu na dalsi utz dokonce az za 4 tydny (jsem teprve 8tt), to vis,taky mam strach, co bude do te doby, je to vecnost.Ale ostatni baby to prezily, my musime taky!!!!!

radca
12. dub 2007

Minule, jakoby jsi mi mluvila z duše - já taky pořád říkám, že není vyhráno. Od prvního okamžiku, kdy jsme zjistili, že čekáme mimi - mám jenom obavy a strach. I když si to zakazuju, zkrátka to nejde. A ten strach už asi bude napořád - jak mimi poroste - ultrazvuk od ultrazvuku - i potom, až se narodí. To je asi osud.
Tak pa a všichni se mějte moc krásně!

jana.1
12. dub 2007

ninule a všechny, co mají obavy, ať vám to rychle utíká a má vás co rozptylovat od přemýšlení 🙂
8. t. od PM:
I v takto raném stádiu těhotenství je embryo v děloze extrémně čilé. Je neustále v pohybu, má ručičky, hlavičku, nožičky. S příchodem 10. týdne těhotenství už miminku bije srdce měsíc, všechny orgány jsou na místě. Ledviny produkují moč, žaludek trávící šťávy. Já viděla mimi v 11. t. (všechno myslím od PM) jak se tam celé mrská, dělalo úplná salta. Musela jsem se smát.
olive: neboj, neboj - tím nic nevyřšíš, však víš 🙂 . Já chodila po 2 týdnech na rizikovym - byla jsem měsíc na neschopence. Zakrvácela jsem krátce pár hodin po pohlavním styku. Je možné, že to bylo nízko položeným lůžkem - nic neobvyklého, to se mění. Ale četla jsem tady i dost příspěvků o dlouhodobém špinění a nějakém tom několikerém (i velkém) krvácení a všechno dopadlo dobře. Záleží na vážnosti příčiny apod. Takže i tak to nemusí být problém a ty ke všemu ani nešpiníš 🙂

jana.1
12. dub 2007

radca: takhle přesně jsem se bála taky, už je to díkybohu dobré. Není na škodu si zajít na komplexní vyšetření skládající se z odběru krve v 11. t. a NT screeningu ve 13. t., aby se pak člověk v 16. t. nebál, jak dopadnou ty "orientační" triple testy. Pak zas čekáš, kdy začne, resp. kdy ho ucítíš kopat, kolik váží, co srdíčko a pak porod atd. atd. 😀 Neskončí to. Ale první trimestr u mě byl fakt nápor na psychiku - uff. Chce to zapřít se a vydržet!!!

jana.1
12. dub 2007

jo a k těm UZ. Nevím, četla jsem názory, že neškodí, ale taky, že možná i jo. Teď se už bez UZ v pohodě obejdu. Na kontroly chodíme kažé tři týdny a někdy se poslouchají jen ozvy. V tom prvním trimestru jsem absolvovala celkem dost UZ oproti tomu, jak je to obvyklé. Pak i kvůli změně doktora. Ten nový se musel taky podívat 🙂 Taky jsem byla navíc ve 24. t. na takovém půlhodinovém. A pak hodinu na 3D. Miminku to snad neuškodilo, roste - upozorňuji od úplného začátku!! - jak má. Mně roste bříško, nic mě nebolelo a nebolí.. Ale opravdu nemusím vymést všechny UZ. Mimi bude rádo, že do něj chvíli nikdo nežďuchá a nevysílá na něj nějaké vlny. 😀
Tak ať vám to rychle utíká a pěkně rostete a buclatíte: 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13,.. 16.,.. 20, najednou 28 😕 😨 😅 😀 (vypadá to dlouhé, ale dá se to vydržet 😉 )

manikaj
12. dub 2007

Ahoj ninule,taky se přidávám ke gratulaci a přeji ti, aby bylo vše v poho. 😉 Holky myslím, že tomu nechte tak trošku klidnější průběh, berte to tak jak to jde a užívejte si každý den těhu.jak jen můžete, ale to nejkrásnější příjde a bude vám úplně jedno jaké jste měly problémy v tom očekávání.Protože až se na vás ten tvoreček poprvé podívá "zvenku" ,je to ten nejkrásnější pocit na světě, na veškeré komplikace.Na ty brzy zapomenete.Mluvím z vlastní zkušenosti.Dcerka má už dva roky,ale když mě obejme a řekne, že jsme miláčci,KRÁSA.Doufám, že to další už bude bez komplikací,ale musím si teď bohužel chvíli počkat.Tak se mějte a UŽÍVEJTE! 🙂 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru