Dr. viděl na ultrazvuku o 5 dní mladší těhotenství

eligar
1. dub 2007

Ahoj holky, byla jsem na prvnim utz 6tt+1, doktor videl gestacni a zloutkový vacek, zadnou srdecni cinnost a stari tehotenstvi zmeril na 5tt+3 , stalo se nektere to same, ze na pocatku tehotentstvi doktor zmeril o 5 dni mladsi tehu?
Dik

marcelkap
27. led 2012

@jajinka333 Ahoj, já myslim, že neni možný aby nic neviděl. Určitě musí být gestační váček, zvětšená děloha, prostě to tam být musí. Nemůže ti říct že nic nevidí a poslat tě domu. Nemyslel třeba jen, že ještě nevidí srdíčko? Ukázal ti monitor s ultrazvukem, vidělas ty něco?

jajinka333
27. led 2012

ja prave nic nevidela plodovej vacek tam je a zdal se mi vetsi nez byl v tech 5tt ale prave rikal ze tam zadnej plod nevidel :(

jajinka333
27. led 2012

@marcelkap ja prave nic nevidela plodovej vacek tam je a zdal se mi vetsi nez byl v tech 5tt ale prave rikal ze tam zadnej plod nevidel :(

marcelkap
27. led 2012

@jajinka333 A na kdy tě objednal příště? Řek ti o riziku, že se plod nevyvíjí?

jajinka333
27. led 2012

@marcelkap obednal me na pristi ctvrtek.. a jediny co rikla ze kdyby mi jednotky vysli min nez tech co sem mela v 5tt ze bych musela na potrat ale jednotky vysli vetsi tak ja neviim... taky rikal ze by moh bejt schovanej nekde na stene .

jajinka333
27. led 2012

@marcelkap a take mi do papiru napsal ze mam 6+2... coz sem nevedela co znamena ale ted vim ze je bud mladsi tehotenstvi nebo zamlkle ale stejne nevim jak to mam brat

jabluncanka
27. led 2012

Zachovej klid!! těhotenství může být až +/- 14 dní...u mně ještě v 6tt. nebylo nic vidět,max.žloutkový váček...další UTZ MUDr. naplánoval na 8tt. a mimčo bylo podle UTZ 8+5tt...ono to dožene,neboj se... 😉

jajinka333
27. led 2012

vazne ??? nu ja se prave bojim oni ty doktori reknou tolik a pak se clovek boji :(

marcelkap
27. led 2012

@jajinka333 NO těžko říct. Každopádně zachovej klid, tobude pro tebe i miminko nejlepší. Určitě tam někde schované je 😉

jajinka333
27. led 2012

@marcelkap nu ja doufam pze kdyby tam nebylo nebo kdyby bylo neco spatne tak by jednotky vyssi nebyly ne ?

editah222
27. led 2012

@jajinka333 já jsem měla rozdíl dokonce 20 dní (mezi terminem dle MS a ultrazvukem). A vše bylo v pořádku, jen byl potíž ke konci těhu, protože podle některých lékařů jsem přenášela a podle některých jsem ještě měla na porod spoustu času 😀 😀

hhranolka
27. led 2012

Já měla vacek vidět az v 6tt a srdíčko az v 9tt - ted jsem v 36tt a prcek je pry o 1,5tydne menší ....

jajinka333
27. led 2012

@hhranolka nu ja si ale myslim ze kazdy mimi roste jinak ... ale stejne me stve to ze mam na papire napsano 6+2 :(

hhranolka
27. led 2012

@jajinka333 no jasné... Nekteré to dozene, jiné zůstane menší... Atd... A ty jsi podle MS v kolikatem? Me to totiž stále berou podle MS... Ačkoliv prcek je celou dobu menší ...

jajinka333
27. led 2012

@hhranolka v 7 tt bych mela byt

hhranolka
27. led 2012

@jajinka333 aha, tak me to nikdy do průkazky nenapsali jinak, ale je fakt, ze mi jiné tt napsali třeba kdyz jsem byla na velkém ultrazvuku u jiného lékaře a ten do zprávy pro meho lekare napsal tt, ktery videl a ne dle MS...

salomee
27. led 2012

..však 6+2 je sedmý týden...

jajinka333
27. led 2012

@salomee ALE NA INTERNETU PISOU 6+2 ZE JE TO MLADSI NEBO ZAMLKLE TEHOTENSTVI

jabluncanka
28. led 2012

@jajinka333 Hlavně zachovej klid!Co píšou na internetu není vůbec podstatné,protože každá jsme jiná...Přemíra informací někdy škodí a Ty potřebuješ klid...

salomee
28. led 2012

@jajinka333 přesně tak, zachovej klid, kolik teda má to těhotenství mít podle Tebe..? Píšeš sedmý týden, takže to je pořád 6+ neco... 7+ něco už je osmý.
Já jsem nad tím taky pořád přemítala, jestli naskočí srdeční akce a jestli to a tamto...ale ve výsledku to člověk stejně neovlivní. Je to hrozně těžké, vím.

jajinka333
28. led 2012

@salomee nu prave jsem 6+2 a porad nic a doktor tak akorat strasil .... a jednotky stouply tak doufam ze to bude v poradku snazim se na to nemyslet a mimco se snad bude dobre vyvyjet

martusinek
30. led 2012

Ahoj holky, omlouvám se, že se vám takhle nabourávám do diskuse, doufám, že tu některá z vás dnes bude. Dnes jsem byla na uz, byl kontrolní, plod podle velikosti odpovídá stáří 6 týdnů, napsala mi 6+3, což by odpovídalo, ale srdeční činnost vidět nebyla. Byla tam mladá doktorka a řekla mi, že to vypadá, že plod neprosperuje a že z toho asi nejspíš nic nebude, že to je třeba ještě zkontrolovat, ale že mi narovinu říká, že to nebude, a´t se s tím srovnám. Moje doktorka (jiná) - moje gynekoložka (nemá u sebe uz, tak nás posílá jinam) - mi řekla, že má mimčo do 8tt čas, a´t jsem v klidu a nebojím se a poslala mě ve čtvrtek na genetiku na přesnější uz. Holky já na tom uz tak hrozně plakala a od té doby vlastně jen bulím, hrozně se bojím a nechápu, proč doktoři říkají něco takového, když to není stoprocentní. ve čtvrtek ráno jdu na státnice a odpoledně na uz, já se tak hrozně bojím. Potřebuji podpořit, jak to je?

berenik
30. led 2012

@martusinek to byl tvuj prvni UTZ? pokud ne, jak dlouho to bylo po prvnim UTZ? Dulezite je taky, jestli plod vyrostl od minuleho UTZ.
vis kdy jsi mela ovulaci? Treba ji mas pozdeji a opravdu jsi 6+3 a ne v 8tt.

martusinek
30. led 2012

Ahojky, nevím, kdy jsem měla ovu, ale v 8tt určitě nejsem, protože když jsem byla na prvním uz, to bylo 12.1. tak doktor napsal, že je mimi 4-5tt, takže by to teoreticky asi odpovídalo.

martusinek
30. led 2012

jo a plod vyrostl, protože minule to byla jen tečka a te´d to vypadá jako červíček

martusinek
30. led 2012

@berenik moje doktorka mi řekla, že se nemám bát, že je ještě na srdeční činnost deset dní čas, ale já se hrozně bojím

berenik
30. led 2012

@martusinek tak pokud plod roste a ty sama vis, ze je to urcite mladsi nez 8tt; tak bych se nebala. Doktorka je mlada a jeste blba, ze te tak desi. Je dobre, ze jdes jinam na UTZ. I kdyz mozna i v ctvrtek bude jeste na srdicko brzo, ale snad tam bude rozumnejsi doktor nebo lepsi pristroj.

martusinek
30. led 2012

@berenik já jsem na to přišla 25.12. měla jsem slaboučké hcg a doktorka říkala, že je to hrozně brzo, pak mě nabírala 2.1. a to se hcg zvedlo z nějakých 144 na něco přes tisíc, plod byl 12.1. jen kulička, dnes vypadá jako ostatní mimi na fotkách z uz v 6tt, i doktorka říkala, že velikostí odpovída, ale to srdíčko tam prostě netluče. Já jsem byla v šoku, protože mi nic není, nekrvácím, nešpiním, prsa mě bolí normálně, dokonce jsem ráno - stejně jako každé ráno - "zvracela" u čištění zubů. Všechno je stejné, nic divného mi není, jen tyhle šoky. Říkala, že to vypadá, že se přestalo vyvíjet někdy asi v minulém týdnu, že to prostě nebude. Já si jen nevím rady, když mi moje doktorka říkala, že to bude dobré, že je ještě brzo, že máme čas. Říkala, že mi samozřejmě nemůže zaručit, že to bude dobré, ale že je na nějaké závěry prost brzo. Taky mě občas bolí břicho jako celou dobu od začátku těhotenství, nevím co se děje. jen a jen pláču. Nevím co s tím. koukala jsem na několik diskusí i na jiných servrech a většinou maminky píší, že srdeční akce byla až v sedmém nebo i až devátém týdnu.

martusinek
30. led 2012

Děkuju moc za odpovědi.

kacule34
10. říj 2012

@jana.1 mně se chce brečet. Vítám koukám v klubu. Včera mi řekla Mudr v Gennetu ařt jdu na revizi, protože v 6 týdnu mám JEN GESTACNI VACEK! samo nikam nejdu!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru