Dr. viděl na ultrazvuku o 5 dní mladší těhotenství

eligar
1. dub 2007

Ahoj holky, byla jsem na prvnim utz 6tt+1, doktor videl gestacni a zloutkový vacek, zadnou srdecni cinnost a stari tehotenstvi zmeril na 5tt+3 , stalo se nektere to same, ze na pocatku tehotentstvi doktor zmeril o 5 dni mladsi tehu?
Dik

monaberuska1
11. únor 2010

e295- je moc gratuluju moc moc, to je paradni zpoarva 🙂
la cheri ty jdes 19.2??
ja jdu 16.2
jsme uz taky zvedava co ajak...

slunicko.lucinecka
11. únor 2010

Ahoj holky, tak sem zase ready 🙂 takže znovu:

e295 to je supéééér 😉 průkajdu i srdíčko zívidíme 🙂 a jak to zvládáte doma? my dneska a včera v noci taky asi 5x vstávali a nakonec sme skončili v obýváku, aby mohl táta spinkat 🙄

cheri, to je dobře, že vidím, že i my vážně máme šanci 😉 vy už srdíčko máte určo taky, že....

holky, já dneska pojedu k našim, abych se doma netrápila a zítra 🙂 jdem na to..a všecko bude dobrý...žejo 😝

slunicko.lucinecka
11. únor 2010

e295...já nevím, podle toho, jak se na to cítíš...pokud se necítíš nebo bojíš, tak se na to vyprdni, ale jestli hodně chceš, tak proč ne? 🙂

e295
11. únor 2010

Sluni, ty máš už zítra KO, co. Tak držím palce a dej pak vědět, ať mi nezmodrají 😀
My teď v So odjíždíme na týden na hory. Tak se ani nedovím, jak Cheri a Beru dopadly.
A ani se tentokrát moc netěším. Snad jen že tam Eli bude mít spoustu podobně starých dětí. Ale trochu kucká, tak nevím.... Mám docela obavu, aby to tam nepropuklo a nepřivezly jsme tam nějakej bacil, ale zatím to na Dr není. Spíš by v čekárně ještě něco chytla. A i si říkám, jak to tam zmáknu. Doma spíš jen tak vegetím a dneska je mi pořádně blééé a jestli tam budu chodit s Eli ven, tahat jí na sáních nebo v náručí, když si někde usmyslí, že dál nejde.... ale tlačit kočár jen tak pro jistotu s sebou a mezitím honit El, to se mi taky nechce. Asi budu grogy. Ale manžel se těší, jak si zalyžuje. Já mám taky pokušení zkusit opatrně aspoň na chvilku běžky, ale radši se pokusím odolat. Náhoda je blbec, člověk se někde rozplácne, tak abych neublížila miminku. Za měsíc máme jet do Alp a to jsem řekla manželovi, ať si někoho sežene místo nás. Kdyby lyžoval a já tam byla celý den s malou, tak bych asi byla pořádně vyřízená. Teď se vždycky těším, až přijde z práce, že mu stčím El a jdu se natáhnout. Jsem poslední dobou tak příšerně unavená 🙄 asi za to může i ten Utrogestan, tam to přímo píšou, že se může motat hlava a že způsobuje ospalost, že by se nemělo ani řídit .
Holky, taky jste tak šíleně spavý? A taky vás někdy bere křeč do břicha? Mě se to stává většinou, když sedím, třeba u malý u nočníku a když se narovnám a zvednu, tak mě pěkně zabolí břicho

la_cheri__2
11. únor 2010

jojo my srdíčko máme viděla sjem ho už 3krát díky kontrolám v nemocnici řped a po operaci.)no jdeš 16 se mááš o 3 dni dřív než já já mám pocit že ten týden a den nevydržím🙂dneska mi přišli těhu kalhoty mám pupek jak v 5 měsíci tak mám konečně v čem chodit jen se trochu bojímže se mi ty jizvy rozšklebí jak poroste bříško ještě víc sice tvrdí že ne ale mco tomu nevěřím

slunicko.lucinecka
11. únor 2010

e295, tak si to tam hezký užijte a hlavně dávej na sebe pozor 😉

cheri, já co sem těhu, tak se mi strie docela zvýraznilý, až sem se lekla...taks em zvědavá, co s nima bude 😒 celý těhu sem neměla ani čárečku a přesně 38tt sem pěkně popraskala, a jelikož sme měli docela dlouhej porod, tak tý naboku přisuzuju jemu 😖 sakrýš, máme to problémý, co?! 🙂

slunicko.lucinecka
12. únor 2010

holky jdu na to, tak držte, držte 🙂

la_cheri__2
12. únor 2010

holky se musím teda pochlubit stále se mi motá hlava mám černo před očima...přitom v nemocnici mi tlak hlídali a mělajsem ho ok tak že byhc ted měla nízký?je to fakt děsný i kdžy jdu na wc vstávám dlouho a pomalu tka se mi ta hlava motá.
slunicko dej pak vědět🙂)

slunicko.lucinecka
12. únor 2010

tak holky...
nejdřív, hroznýho čekání (mmch v kabince sem poslouchala ozvy nějaké maminy...asi 20 minut poslouchání srdíčka, který pěkně tepe je fakt ) pak mě vzala na utz, že je to blbě vidět, že půjdem na oddělení...
jenže mezitím vzala paní, která byla vysvlečená a nachystaná (cemuž se nedivím, přece ji tam nenechají dalších 20 min čekat )a já šla ČEKAT na oddělení...dr došla, a děláme utz a ona, vidíte tady sme minue viděli jeden velkej flek...no a teď tam vidíme fleky dva....no vipadá to na dvojčata, tady vidíte žloudkový váček, akorít teda ani v jednom nevidím plod....jo a ještě: obvykle bývaj ty váčky oba kulatý a ten jeden ja jakoby kolem toho druhýho, takovej podlouhlej a větší, což by taky mohl být hematom...a cysta tam pořád napravo otravuje.....no co může mít někdo takovou smůlu jako já?! za 14 kontrola....no a k těm 14ti dnům...sem ráda, klidně bych to vidržela i 3týdny, aspoň si ještě chvilku to těhulkování můžu vychutnávat ....

e295
12. únor 2010

Ahoj Sluni. To jsou teda zprávy. Já tomu teda vůbec nerozumím. V jakým jsi asi tt? Žloutkový váček na začátku těhotenství = přeci za pár dní krásnej plod. A že by DR. nepoznala hematom od dutinky s mimčem???? To mi přijde fakt divný. Co zkusit za týden jinýho Dr?? Mě teda Dr. přišel na dvojčata až na konci 12tt, ale u jednovaječných když jsou v jedný dutince, se to prý stává a když jsem se dívala tehdy na UTZ, tak klidně jedna dutinka s mimčem byla kulatá a z druhý byla jen taková protáhlá tmavá žížala a záleželo na tom, jak to tím UTZ a z jakýho úhlu zabral. To konstatování tvojí Dr. mi fakt přijde hodně divný.

slunicko.lucinecka
12. únor 2010

e295...já vůbec nevím, co si o tom myslet :/ ale víš co, minule sem (teda aspoň já) ten žloudkovej váček vůbec neviděla, ani mi ho neukazovala, byl to prostě jen černej flek....dneska tam byl flek, uvnitř žloudek a kolem (ne jako úplně kolem), ale takovej podlouhlej dalsčí flek (o něco větší) a byl celej černej, tak vypadalo, že v něm nic není....spíš mi připadne, jestli ten větší není te z minula a ten s tím žloudkem, jestli se "nedodělal".... celou dobu mlucila o dvočátkách a pak říkala, že je tím, že je větší a takovej šišatej, že by to mohl být hematom....a kontrla prý za 14 dní, pokud se do té doby nic nestane...takže tomu asi ona sama moc nevěří.....

monaberuska1
12. únor 2010

ahojky holky, vy jste kecalky 🙂 😉 vždycky jen naouknu ale mýho tatínka v pondělí čeká dost vážná a náročná operace ☹taks em moc nechodim, ☹ ale 16.2 dam vedet jak sem dopadla na gynde 🙂

la_cheri__2
13. únor 2010

mona:tatkovi držím palečky určitě to dopadne dobře!i tobě na KO!
já jdu v pondělí na vyndání stehů a v pátek konečně na gyndu už ted jsem pěkně nervní jako těhu si nepřijdu všechny příznaky jsou fuč ale to bude snad tím že už nejsem na začátku a že se prostě hormon srovnaly no

monaberuska1
16. únor 2010

ahojky holky, moc děkuji za držení palečku 🙂

tak vše je v pořádku 🙂 jsem v 9+4 a v labíčku máme už fotečku sem jí tam ted dala🙂 a termin porodu mam 5.9.2009 podle MS ale teda....la chrei, urcite me se to zacina rovnat taky.....ale porad je mi blivno no a vcera sem aj zas blila ☹ co nadelam, jeste chvilku, hlavne ze je mimi oukej 🙂mi v 11 tt jedeme do brna na ten NT sc...nevim jak s eto pise

la_cheri__2
18. únor 2010

ahooj tak už zítra 🙂)se nemůžu dočkat🙂podle pm byhc měla být 11+6 podle uz je mimi o 9 mladší tka jsem zvědavá konečně dostanu i průkazku.
Mně bude ten screening dělat můj dr zítra nebo ason něoc takovýho říkal a jelikož v nemocnici je to minimálně na měsíc dopředu na objednání a nic mi neřekl tak bude muset🙂) 😀
odpolko jdu ke kadeřnici už se těším mám to hrozný🙂

slunicko.lucinecka
18. únor 2010

holký, vý se tak máte, už ste táááák daleko 😉 ale já jedu pořád s váma, abý ste na nás jako nezapomělý 😝 😀

slunicko.lucinecka
18. únor 2010

a cheri, na tebe mýslíme, a přijď se pochlubit, jasan?! 😵

monaberuska1
18. únor 2010

la cheri, musis hned pisnout jak si dopadla, já mám v průkazce napsáno 11+2 že jsme byla v útery to jsme podle MS a le podle ultrazvuku jsem 9+6 ted momentalne 🙂 na zitra drzim pesticky 🙂

slunicko- a jak dlouho zue se snazite??🙂 🙂 😉 urcite to brzy prijde🙂

slunicko.lucinecka
18. únor 2010

beru, mý se nesnažíme, mý už čekáme, jestli se konečně na utz ukáže prcek 😀 sis mě s někým popletla 🙂

monaberuska1
18. únor 2010

slunicko, ahah tak to gratuluji, ale más prave tady jen 1 D a pak snazilka, tak sem se ridila podle toho prave 😀 😀 😀 😀 😀 😀

la_cheri__2
18. únor 2010

mona no já jsem dneska podle pm 11+5 a podle uz toho posledního je mimčo o 9 dní menší ale mylsím ž emůj dr to bude počítat podle UZ

la_cheri__2
19. únor 2010

tak jsem doma hlásím že vše ok🙂mám konečně průkazku,i fotečku tu dám až bdue víc času🙂Taky jsem dostala kufřík takže supeer za 10 dní na NT screeninig tka se mooooc těším🙂

slunicko.lucinecka
19. únor 2010

moni, ok, snažilku odstraním 🙂

cheri, to je bezváááááá, tak gratulujem 🙂

monaberuska1
19. únor 2010

la cheri, teda moc gratuluji, já jdu na NT-screening 9.3.2010 doktorka toto bere podle ultrazvuku to budu 12+3 teda, ale v průkazce to mám zas podle Ms 😀 😀 😀 mám v tom sama hojek, ale důveruju dr. ale vim ze mimi je o ty dva tydny mladsi 🙂

la_cheri__2
19. únor 2010

mona mně dr vede průkazku podle pm taky to jsem dneska 11+6 ale podel uz 10+4 no chtěl mi screening dělat dnes ae že je mimčo menší a nerovná se to tka až za 10 dní jo jinak mi napsatdo průkajdy CS 2 😖

monaberuska1
19. únor 2010

la cheri- jako že jdes na cisar???ted s druhym??jakto??co se deje????a ty jsi chtela normalne???ja bych chtela, ale urcite dam na doporuceni doktorky 🙂
já jsem podle PM ted 11+4 a podle ultrazvuku jsem ted 10tt přesně 😀 😀 jsme na tom temer stejne vid??🙂 kdy mas termin???

monaberuska1
19. únor 2010

la cheri, a krásná fotečka 🙂mimís se čvachtá 🙂 🙂 😉 😀

slunicko.lucinecka
19. únor 2010

moni, CS je stav čípku....

cheri a říkal ti, že máš ležet nebo něco takovýho? na CS2 je přece ještě čas, ne? ☹

monaberuska1
19. únor 2010

slunicko, ockej jaky stav jo jako jak delali stery???tak to??a co to zanmena tedy???jeje ja jsme asi uplne to co.... 😅 😅 😅 😅 😅

slunicko.lucinecka
19. únor 2010

nn, je to jak se čípek změnil od poslední kontrolý a kdýž máš CS 10 tak je to k porodu....já měla CS 0 tuším do 20 tt, pak hodně dlouho 1 a ke konci 3

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru