Dr. viděl na ultrazvuku o 5 dní mladší těhotenství

eligar
1. dub 2007

Ahoj holky, byla jsem na prvnim utz 6tt+1, doktor videl gestacni a zloutkový vacek, zadnou srdecni cinnost a stari tehotenstvi zmeril na 5tt+3 , stalo se nektere to same, ze na pocatku tehotentstvi doktor zmeril o 5 dni mladsi tehu?
Dik

adeden
4. únor 2010

já musím jít zase příští týden..
MONA také gratuluji!!

monaberuska1
4. únor 2010

jaktože jdeš příští týden??🙂děkuji .-) 🙂 tak už si to změn más snž. .-)koukám že máš taky malou princeznu už doma?? 🙂 je nádherná jejad, mi už jsme si pslai ze??ale do IP to je ta krásná kudrnatá princezna 🙂 🙂

e295
5. únor 2010

Ahoj holky. Já dnes zase odpočívala. Zase mě bolelo břicho a trochu jsem špinila ☹ Už to ale zase přešlo.
Jo a holky už jsem vás dohnala s těma chutěma 😀 Od kamarádů jsme dostali utopence podle tajnýho receptu a ty byly tak skvělý mňam, mňam, moc jsme si s mimčem pošmákli 😀 Tátu máme na schůzi a nechali jsme mu jen malý vzorek a to jsem to musela schovat hodně 😀 daleko, jinak bysme mu nenechali nic 😀 😀 A to utopence normálně vůbec nejím
Holky a není možné, že někdy měří velikost dutinky a jindy miminka? Ty míry se mi taky zdají divný. Na netu najdete vývoj plodu týden po týdnu včetně velikosti, tak pohledejte. Já už musím jít. Mějte se a ať všechno klape

monaberuska1
7. únor 2010

e295 ahojky ja silene bliju ani sem moc nechodim protoze večer je to njehorší ☹všecko mi smrdí ☹ ze všeho bych nejradsi blil,a nic mastyho nemuzu rizky sme vcera della a jen pomyšlení se do nich zakousnout tak me to honilo zas blejt 😅 😅 😕 děs běs teda, a navím mám ttaínka v nemocnici tak za ním každý den jezdíme, moc s ebojím...tak snad se to vše nejak srovna

adeden
7. únor 2010

mona : to mne mrzí, že ti je takhle špatně.. Já teda nezvracím, ale od žaludku je mi zle.. Docela mi ale pomáhají 100% džusy a pomeranče, mandarinky a přesnídávky.. Vyzkoušej! Taky mi vše smrdí.... Momentálně i můj nejoblíbenější antiperspirant...

e295
7. únor 2010

Holky, to je něco, ty naše nosy 😀 Já jsem dneska slupla ovoce s bílým jogurtem a pak výborný Švejžužu, co dělala babička z kuřecího masa, ale ten smrad, když to dělala.... blééé.... to jsem měla hlavu vystrčenou z okna a myslela jsem, že to nevydržím. Jak zvládáte vařit? Já teda vůbec. Kolikrát mi stačí pouhá představa jídla... třeba jen se zamyslím, co si dám k snídani a už se mi navalí. Nebo otevřít ledničku, naložit a vyndat myčku... 😝 ☹ Ale naštěstí to jistí tchýně 😀 takže manžel ani Eli hlady nepojde. A dokonce mám někdy problém i malou nakrmit, jak se mi navaluje. Takže dlouho nevím, co je jedlý 😝 , pak na něco jedlýho přijdu a nacpu se.... ☹ Kde je zdravý jídelníček těhulky??? Ale jak to má udělat, když je všechno blééé? 😠

slunicko.lucinecka
8. únor 2010

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti a možná taky potřebuju trochu uklidnit
v pátek sem byla na kontrole v 5+5tt a dr viděla dutinku v děloze a cystu 3cm...docela mě vystrašila, protože dutinka prý nejde změřit, protože odpovídá 3tt (což mi ale dr v poradně vyvrátil, že není možné, protože těhotenství ve 3tt ještě vůbec nejde vidět) a ještě, že ta cysta, když praskne, tak vezme mmi s sebou...nesetkaly ste se někdo s něčím podobným....v pátek mám jít na další utz, tak nevím, co čekat...

bubla87
8. únor 2010

Ahojky, chtěla jsem se vás zeptat, jsem podle ulťasu ve 4tt ale je vidět jenom váček, ale plůděk ne, je to normální nebo ne..ona mi to tak řekla, že nevím, jestli už to má být vidět nebo jestli je to jěště v normě a co je vidět dřív plůdek nebo srdeční činnost??
Jsem z toho strašně zmatená☹ a taky se bojím, mám strach, abych nemusela jít na potrat☹

e295
8. únor 2010

Ahoj holky.
Sluníčko. Co já vím, a že toho mám za sebou už opravdu dost...Tak v CARu (Centrum asistované reprodukce- kam jsme chodili přes 3 roky než jsem poprvé otěhotněla)Tak 3tt mimi opravdu není vidět. A asi od 4tt je možné vidět v děloze dutinku a cysta, ta se v počátku těhotenství docela často na vaječníku udělá vlivem hormonů (asi progesteronu-nevím to už přesně, jak mi to tehdy Dr. vysvětloval) a pro mimi by neměla být nebezpečná a měla by časem sama zmyzet a 3 cm není zas až tak moc. Pro mimi bývá nebezpečný hematom v děloze, pokud je blízko miminka, ale to ty nemáš 😉
Bublo, já myslím, že můžeš být v klidu. U mě DR. řekl na 1. UTZ, že jsem 5+3tt a vidí jen dutinku bez srdíčka. O mimi nemluvil. Tak jsem z toho taky byla dost špatná, protože vím, že v předchozím těhu už ve 4tt viděl dutinku a v 5tt už viděl i miminko se srdíčkem.
Snad jsem vás trochu uklidnila. Věřte, že to bude dobré. Stát se ale může kdykoliv cokoliv, tak hodně štěstí a dejte vědět, jak se máte a hlavně, jak dopadnete na KO.
Kdy máte jít na další KO?

Holky, ty těhotenský chtě jsou strašný. Mě se teda vůbec nedaří jíst zdravě. Dneska jsem viděla v obchodě instantní čínský kudrnatý polívky. Takovej humáč jsem dlouuuho nejedla, ale jak jsem si na tom pošmákla.... mňam. Tak snad to mimču nebude vadit. A doufám, že vitamíny to jistí. Ale všechno zdravý, co jsem jedla dřív, teď nějak nemůžu 😝 Jak se daří vám?

bubla87
8. únor 2010

Až příští týden v úterý..

slunicko.lucinecka
8. únor 2010

e295, tak sem trochu uklidněná 🙂 já jdu v pátek..ale stejnak bojím bojím...a s chutěma mi ani nemluv, tak si připadám jako pěknej dobtek....ale teď teda pro mě největší chuťovka jsou olivý s papričkou 😀

e295
8. únor 2010

Sluníčko, už tento Pá?
Olivy, to ještě jde... v předchozím těhu byla u mě největší lahůdka voda z kyselýho zelí (a když na to přišla tchýně, tak šílela a honem tam dolejvala aspoň převařenou vody, aby nebylo tak vyždímaný a pak kyselý zelí s čokoládou, oříškama a se šlehačkou 😀 😀 pěkná prasárna, co 😀

slunicko.lucinecka
8. únor 2010

😀 to seš dobrá, já miluju zavináče s fidorkou, okurký s čokoládovou roládou....akorát se mi teda střídá průjem se zácpou...co tý? 😉

adeden
8. únor 2010

teda holky na vás nemám !!!!! 🙂
z takových konbinací se mi dělá šoufl.... Manžel koupil pětilitrovou sklenici utopenců, tak ty mi jdou... Ale zajíst to třeba fidorkou?????? f u j t a j b l !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

slunicko.lucinecka
9. únor 2010

Holký, tak sem vás lehce dočetla 😉
vidím, že tadý všici máte mimi 🙂
e295, koukám, žes musela kvůli těhotenství přestat kojit....já sem poprvé otěhotněla v březen-duben (PM sem měla 6.3 a test sem dělala 22.4 a býl teprve "duch" a na utz nebýlo nic vidět) a k tomu sem kojila a ještě docela často (malýmu býlo půl roku) tak máslím, jestli sem taký nepotratila kvůli tomu...ale to teď nedořešíme 🙂 pak sem teda ještě v září našla // ale za 2 dný ms (rasost veliká, akorát tu ms sem dostala přímo na Lukáškový narozeniný ☹ ) v prosinci sem přestala kojit a v lednu sem našla už tý pořádný //...tak uvidíme, jak to bude výpadat teď ...ale už se toho pátku tak nebojím, mýslím, že to bude ok 🙂 (teda hrozně moc doufám)

la_cheri__2
9. únor 2010

holky hlásím se
od pátka jsem byla v nemocnici v pátek mě operovali ale jsem snad oba ok i miminko dneska mě pustili.

adeden
9. únor 2010

la_cheri a co ti operovali jako těhotné?

la_cheri__2
9. únor 2010

jen blbýho slepáka ale bolí to teda dost 😖 ale jsem už aspon doma.

slunicko.lucinecka
9. únor 2010

cheri, to je teda pech ☹ ale chápu, já sem taky bez slepáka, ale být u toho ještě těhu 😒 tak ať si brzo zpět v kondici 🙂

la_cheri__2
9. únor 2010

slunicko:děkuji jojo byl to pech taky to dost bolí ale prcek to zvládnul tka jsem ráda aaspon jsem se toho slepáku zbavila a už tam nebude strašit

e295
9. únor 2010

Ahoj holky.
La_cheri, hlavně že to máš už za sebou a že jste oba v pořádku. To musely být nervy. Moc dobře vím, co slepák umí 😒 Hlavně, že se to chytlo včas a nepraskl a že operace miminku neublížila
Sluni, to jste se brzy začali snažit o druhý. A dr. ti neříkal, že by za to mohlo kojení? Kamarádce přímo řekl, že kvůli kojení potratila. Proto jsem Dr. poslechla, ale docela mě mrzí, že už nekojíme. Bylo to pěkný tuleníčko 😵 a snad brzy bude zas 😀 Jinak já hledala o kojení v těhu info na netu a byly tam spíš samý kuriozity... např. mamina, co kojí nepřetržitě od r. 2003 a současně 4 různě staré děti.....
Nějak rychle to uteklo a zítra jdu na KO. Tak jsem zvědavá. Snad bude mimčo v pořádku. Blbě mi je, břicho pobolívá.... Jen mám vždycky hrůzu, když jdu do obchodu, aby se mi tam nahlas nenavalilo 😖 , fakt se to nedá ovládat a zvuky jsou to příšerný. Jak zvládáte čištění zubů a jak to popř, řešíte? Já už je čistím jen bez pasty tím pidi jednosnopkovým kartáčkem, ale stejně 😝 🙄 A zkoušela jsem žvejkačky, ale ty jsou taky 😝

slunicko.lucinecka
9. únor 2010

cheri, hlavněže už se slepáku nemusíš bát 🙂

e259, my o druhým začali mluvit kolem vánoc (to bylo Lukymu 3 měsíce), ale ms sem dostala až v březnu, ale vůbec bych nečekala, že se hned zadaří....nejdřív mě dr strašila mimoděložním, pak dlouho nebilo srdíčko a nakonec sem začala špinit a šla na pohotovost, dr říkal, že je to ok, bral mi krev a hcg bylo dost vysoko...ale přes noc sem se rozkrvácela, ráno volala dr a ta ať radši příjdu se ukázat...sice už tam nic nebylo, ale radši mě poslala na vyčištění (ještě mě kontrolovali asi 3 doktoři a taková příjemná doktoka mi říkala, že je to moc brzo, že to byl nápor, kojení, těhu, tak brzo po porodu)....no a teď...snad už to bude dobrý 🙂
jo a myslíme na tebe a dej vědět co a jak na kontrole 🙂

la_cheri__2
9. únor 2010

jojo nemusím ted jen aby vytáhly stehy anebyly nějaký komplikace a miminko v pořádku🙂v sobotu na UZ měla prcek 2cm a byly jsem podle uz 8+5 podle pm 10+1 tkaže uvidím co řekne dr jak to bduem teda počítat když miminko je a bude as dokonce menší a když tak spadnu o pár dní zpátky hihi

slunicko.lucinecka
9. únor 2010

cheri, hlavněže je 🙂 já měla Lukýho taký malýho býl v termínu a měl 2800g 🙂

monaberuska1
9. únor 2010

ahojky hoky 🙂kouknete do laba, koupila jsme si uz aji lizatka proti nevolnostem v tehu :-d 😀 😀 😀 😀 😀 😀 moc sem enchodim protoze jen lezim prijde 7 hodina vecer a me je zle des ☹ a od rana hned jak s evzbudim a skonci to tak odpoledne kolem 3 hodky ☹ nekdy ani to ne už nevim co zkusit, piju caje tehotenstky mam ty lizatka proti nevolnostem cucam bonbony s horznovym cukrem anc nezabaira..

e295 dzusy mandarinky jim ale prnidavku sem ejste nezkousela zkusim ale je mi zle ze vseho....sakra aprad ta hlava motanice, no holky ale je to tehu a stim se musi pocitta ze??? 😀 😀 😀

e295
9. únor 2010

Cheri, to jsem zvědavá, jak ti to nakonec spočítá. Kdy jdeš na KO?
Beru, je zajímavý, že ranní nevolnosti jsou večer horší. Já to mám taky tak. Dneska jsem dostala lízátka od kamošky, že už je prý nebude potřebovat, ale nějak mě stačí se na ně podívat a ne ne 😝 Holka, vydrž. Říkej si, že to znamená, že se miminku daří 😉 Já nějak ani nemám chuť pít, musím se fakt přemlouvat a navaluje se mi z toho. Jediný, co jde je studený kakao, studená domácí rybízová šťáva a jeden dětskej čaj. A jídlo... to furt jen to sladký 😠 Já mám teda už pořádnou hrůzu z toho až mě bude chtít Dr. vážit. Mám pocit, že jsem strašně přibrala. Takže si říkám, když už je mi tak blééé, tak kdybych aspoň blila 😀 Dlouho nemůžu nic sníst, pak objevím něco jedlýho, tak se najím, pak zas dlouho nic... ( a hlavně, to co bylo před chvílí jedlý, druhej den je zase bléé) no životospráva šílená.... Malá je nachlazená a rostou jí stoličky a k tomu jsem jí včera dala čočku, takže jsme měli pekelnou noc. Napřed jí budilo bříško a prděla jak ďábel, pak se budila, že nemohla dýchat a byly z toho 2h, co byla úplně vzhůru a pak se vzbudila ještě 4x na nočník 🙄

e295
10. únor 2010

Ahoj holky. Tak jsem zpátky od Dr. Miminko má 3,1cm a odpovídá 9+6tt a srdíčko krásně ťuká. Dostala jsem průkazku 😀 a jsem objednaná na ten 1. screening. 22.2. jdu na krev a 25. na UTZ.
A když už jsem byla v nemocnici, tak jsem se tam stavila za kamarádkou, které se narodil v Po chlapeček. Hned mi ho strčila do náručí... byl nádhernej a vůbec jsem nemohla uvěřit, že naše Eli skoro ve 4 měsících takovej drobek 😀

slunicko.lucinecka
10. únor 2010

jééé, e295, ty se máš 🙂 já začínám nějak depkovat ☹ ach jo, ať už je aspoň sobota ☹

la_cheri__2
10. únor 2010

e295:jéé tak to gratuluju🙂)to je super že je vše ok🙂máš fotečku,já jdu na další KO 19.2 tak jsem zvědavá jak bude prcek velkej v sobotu měl 2 cm odpovídal podle uz 8+5 podle pm jsme ěmla být 10+0 takže asi už zůstaneme teda menší🙂
taky kdžy vidím malinký miminka nemůžu věřit že Sebík takovej byl🙂

e295
10. únor 2010

Sluni, neboj, uteče to, uvidíš a jak rychle. Všechny si tu držíme palce 😉
Je teda pravda, že po dnešní KO jsem klidnější, ale stejně... jak dopadne screening... adt až do poslední chvíle se může stát cokoliv a i pak, když už mimčo křičí v kočáře, tak i pak se člověk bojí pořád
V So máme jet na hory a já váhám, nezeptala jsem se Dr, jestli můžu s malou aspoň na sáně nebo radši ne, kvůli otřesům a i to tahání je pěkná dřina ( v jedný ruce sáně v druhý nesu malou...). Co myslíte? Letos, to už jsem byla těhu, jsme sjížděli z Černé Hory do Pece p. Sněžkou a bylo to SUPER, víc jak půldenní výlet s prckama na saních a pořád jsme pěkně frčeli dolů. No paráááda 😀 Ale te´d se bojím, aby to třeba miminku nevadilo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru