Druhý screening ve ll. trimestru. Platí se za něj?

martinakab
5. kvě 2016

Dobrý den chtěla bych se zeptat, jestli se platí za druhý skrining? Sestřička ani paní doktorka mě řádně neinformovala.

lluucc
5. kvě 2016

Co vím, tak ten 2. už hradí plně pojišťovna. Ještě jsem neslyšela že by za něj někdo platil.

martinakab
autor
5. kvě 2016

Za ten první jsem platila 700 a to mě jako studentku dost překvapilo.
@lluucc

annie2015
5. kvě 2016

Ja jsem neplatila ani za jeden. Ale uz jsem slyšela,ze za ten první se platí. Za ten ve 2.trimestru by se nemělo 🙂)

mika251
5. kvě 2016

@martinakab 2. i 3. screening je hradený poisťovňou.
Inak, na prvotrimestrálny screening niektoré poisťovne prispievajú, napríklad VZP vracia až 1000,- Kč.
Opýtaj sa vo svojej poisťovni, ako to má.

martinakab
autor
5. kvě 2016

@mika251 Děkuji za odpověď. Teta mi volala na VZP a tak ji řekly že se za ten první platí ale že nic nevrací. Doufám že za ty další se nebude platit

soyevita
5. kvě 2016

@martinakab taky jsem u VZP,za NT screening mi vraceli 1000,-
Takže si tam zajdi a vyřiď si to,minimálně se vrací 500,-

mika251
5. kvě 2016

@martinakab to je blbosť, ja som od nich dostala tisicovku spat. nájdi si to aj na ich stránkach.

zandi
5. kvě 2016

2 a 3 screening hradi plne zdrav.pojistovna. Prvni screening ti castecne muze zaplatit tva pojistovna po dolozeni dokladu, ALE pokud uz jsi danou castku vycerpala napr.na tehu vitamíny nebo kurzy, tak mas smulu.

lluucc
6. kvě 2016

@martinakab za prvni jsem taky platika asi 750 a za odbery k tomu 600 ale pojistovna (prumyslovka) mi proplatila 1000 po dolozeni dokladu. Prekvapuje me ze ti Dr. nerekla ze se to plati, me na to upozornovala vickrat.. Ale pak uz by se nemelo nic platit a urcite ne dalsi screeningy 🙂 Preju at ti ten velky UTZ vyjde dobre 🙂

andreaandrejka
6. kvě 2016

@martinakab Záleží jak kde. Někde se platí třeba i 1000,-, někde se neplatí vůbec. Já neplatila. 2. a 3. hradí pojištovna 🙂

neria55
19. říj 2017

Holky chci obnovit diskuzi, zda má někdo nějaké čerstvé informace 🙂 mám v papíře co jsem na začátku dostala napsane, že 2.screening tzv. FECHO stojí u meho gynekologa 800,- a nehradí to pojistovna. Tak by mě zajímalo jak to máte vy 🙄 díky

ivet1987
19. říj 2017

@neria55 to je nějaká ptákovina, chodí se na klasický 2. screening, který je zadarmo, na tohle kašli.

4lucky4
15. lis 2017

Jo mi to rikala sestra taky, ze to budu platit, ale pojistovna mi rekla, ze na tohle neprispivaji, takze mam v planu rict, ze to platit nechci a uvidim, co se mnou udelaji. Ja tam na tu sestru hledela, jak puk, kdyz jsem to zjistila.

odettaela
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru