Falešně pozitivní triple test. Stalo se to někomu?

pilotkaanetka
22. bře 2009

Ahoj těhulky chci se zeptat jestli s to už někomu stalo screening ve 12 tt negativní a tripple testy taky negativní ale hraniční hodnota HCG 3.26 😠 doporučují mi plodovku ale nechce se mi na ní je to po 3 ivf tak jdem na genetický utz.

nunik
28. bře 2009

Ahojte,včera jsem byli v prenatalu u mudr.Leznarové a byla v pohodě.Nenutila nás do ničeho,ale nakonec jsme se dohodli že na odběr půjdu.Odběr mě kupodivu vůbec nebolel a bylo to rychlé.Miminko bylo od jehle daleko a paní doktorka Čuprová,která mě odběr dělala říkala,že se jít to porařilo pěkně píchnout.Podle utz.je všechno v pořádku a prej se nemám čeho bát.Ty první testy jsou prej rozhodující a ty byly o.k.Výysledky budou 10.4.,do té doby to snad ani nevydržím,ale jsem o něco klidnější.A čekáme podle utz.chlapečka. 🙂 Tak si jdu raději lehnout,mějte se a at Vám to všem dobře dopadne.Zatím ahoj.

ivuu
28. bře 2009

nuníku tak to je super...

my jsme to museli trochu naplanovat aby manžel zprovoznil chatu a mohl odjet s Matýsek na celej týden pryč a já mohla ležet...

ani se takymoc nebojim jen už to chci mít za sebou....

pilotkaanetka
autor
29. bře 2009

Ahoj holky tak zítra jedu na genetický uzt tak na mě mysleta aby bylo vše o.k a nemuseli jsme na plodovku 😉

ivuu
31. bře 2009

pilotkanetka:jak jsi dopadla?

jajsme byla včera na odběru..vubec to nebolelo..a odpočivám..a ležím e budu do konce týdne...pro jistotu...břicho mi netvrdne...tuk tuk tuk...

nuníku:prosímtě ja jsme uplně vypustila jestli mam do prenatalu dojít na nějakej kontrolní utz?Juránková mi něco povídala ale jak jsme byla mimo tak vubec nevím....

ivuu
31. bře 2009

jo ještě vysledky na douwna jsem měla včera večer a prcka je v pořádku...ted budem ještě čekat na zbytek ale tam jsme žadné jiné riziko neměli tak snad to bude v pohodě...🙂))

nunik
31. bře 2009

ivuu tak to ti gratuluju k výsledkům.Já zatím žádné výsledky nemám a budu mět až 10.4. ☹ Mě říkala doktorka Čuprová že mám přijít ještě 23.4.kvůli tomu že miminko bylo otočené zádama,tak ho potřebuje ještě přeměřit.Já taky ještě ležím,ale snad mám to nejhorší za sebou.Ty jsi si za ty výsledky zaplatila že jsi je měla ještě večer?Mě takovou možnost ani nenabídli.Tak se opatruj,ahoj.

pilotkaanetka
autor
31. bře 2009

dopadli jsem o.k a čekáme holčičku 🙂

nunik
31. bře 2009

pilotkaanetka moc Ti gratuluju k výsledkům.
😉

ivuu
31. bře 2009

nuníku jo zaplatily jsme 2 tis...ale jen proto že ja bych měla vysledky až po 24tt což by pro mě amnio už neměla smysl...mají to na strankach prenatalu....

a ostatní nemoci nejsou unás aktuální jinak všechny nemoci staly kolem 3500 kč...

ja jsme taky v klidku ale od ležení už mě všechno bolí tak třidím věci na mimi po synatorovi...

pilotkaanetka gratuluju k utz a holčičce... 🙂 🙂 🙂

nunik
9. dub 2009

Ahoj holky už mám výsledky a čekáme zdravého chlapečka,huráááááááááááá.

ivuu
14. dub 2009

Nuníku gratuluju..taky už mám vysledky a čekáme zdravou holčičku 😀 😀 😀 😀

medena
19. pro 2009

Zdravím všechny,
ráda bych se zeptala na vaše výsledky Tripple testů a následně amniocentézy?
Mě na tripplech vyšlo zvýšené riziko Smith-Lemli-Opitzova syndormu (tuším, 1 z 19) a Edwardsova syndromu (myslím 1 z 70), přičemž mě genetička ujišťovala, že tyto vady jsou vzácné, a že Edwards by byl pravděpodobně vidět již na UTZ, SLOS nikoli.
Objednali mě na amniocentézu, ale kvůli vánocům až na 7.1. (v Praze je prý již všude obsazeno), což mi moc nepřidá. Nejdřív takhle dlouho čekat na odběr, a pak ještě výsledky...
I přes to, že vím, že jsou Tripply dosti nespolehlivé, se přeci jen bojím, prostě to tam hlodá, co kdyby... Navíc se bojím a amnia, rizika potratu. Genetička i gynekoložka mě ujišťují, že k potratům dochází prakticky jen u rizikových těhotenství s krvácením apod.
Na screeningu v 1. trimestru jsem nebyla - nevěděla jsem o něm, a mojí lékařky jej neposkytují. Pro příště jsem chytřejší a zařídím si ho za každou cenu...
Můžete mi napsat, jak vám v případě těchto vad vyšla amniocentéza, nebo jestli jste jí odmítly?

argousek
19. pro 2009

medena mně také nevyšel tripple test, vyšlo mi zvýšené riziko Downova syndromu. Protože jsem to už zažila jednou při prvním těhotenství, tak jsem se rovnou objednala do prenitálního centra do Brna a nechala jsem si test zopakovat v 16. týdnu a udělat podrobný utz. Tripple test mi vyšel negativní a podle utz vše v pořádku. Doktor se zároveň divil proč mi doktorka dělala tripple test ve 14. týdnu, že díky tomu to vychází často falešně pozitivní. Má se dělat až v 16. týdnu. Já jsem na amniocentéze byla při prvním těhotenství a rodila jsem předčasně v 26. týdnu. I když mi doktorka tvrdí, že to nemohlo mít souvislost, nechtěla jsem už podruhé riskovat. Být tebou tak si nechám tripple test zopakovat a udělat podrobný utz a podle toho bych se rozhodla. Ale být tebou tak docela spěchám, protože jak koukám už máš docela naběhnuté týdny 😉

medena
19. pro 2009

Mě tripple dělali v 17 týdnu, a když jsem se gyn ptala, jestli by šel opakovat, tak prý už je pozdě. V pondělí chci ještě zkusit, jestli mi někde udělají podrobný UTZ. Bohužel se obávám, že díky vánocům to bude teď docela natřísknuté, a právě že na nějaké dlouhé otálení nebude čas. Navíc Smith Lemli Opitzův syndrom se nemusí na UTZ odhalit. Věříme, že bude miminko v pořádku, ale stejně...

ofina1
19. pro 2009

Ahoj Medena : já měla pozitivní tripple test a to na downův syndrom 1:160 . na NT screeningu jsem byla a tam bylo všechno v pořádku. Jelikož mě pozitivitu triple testu doktorka nesdělila brzo - byla nemocná. Věděla jsem to až jsem byla ve 20 týdnu . Byli jsme z toho dost hotový. Byli jsme v Brne na velkém ultrazvuku, tam bylo vše v pořádku, ale mimísek nechtěl spolupracovat a pořád se nám schovával. Objednali mě na plodovku měla jsem jen jeden termín jelikož jsem byla ve 22. týdnu.
Manžel si byl jist že je všechno v pořádku, ale jelikož pracuju s mentálně postiženými, tak jsem chtěla mít jistotu, že to bude v pořádku. Šla jsem na amnio. Bylo to v pohodě odbět vůbec nebolí. Jen jsem se potom bála nějakých rizik. Výsledky jsme si zaplatili hned ten den a byly v pořádku. I celkové výsledky byli v pohodě. Takže to buse snas v pořádku.
Pokud chceš mít jistotu a nechceš se stresovat až do konce těhu tak na amnio jdi. Je to jistota. A taky záleží na tom jestli by jsi zvládla mít postižené dítě. Na to na všechno se musí myslet. Je to těžké rozhodnutí. Moc ti drží pěsti . A pak napiš jak jsi se rozhodla 🙂

lucka.adis
19. pro 2009

Ahoj, já také měla pozitivní trippl test a to na Downův syndrom. Na NT screeningu v prvním trimestru jsem také byla a dopadlo to dobře...až teda potom ty špatné výsledky v 16tt (trippl test). Nabídli mi odběr plodové vody a já souhlasila, už tak jsme s toho byli moc špatní, protože jsme si od začátku těhu vytrpěli své.
Odběr vůbec nebolel, byl to jenom takový tlak a ke všemu jsi to všechno mohla pozorovat i na UTZ a potom nám i dr.ukázal zkumavku s plodovou vodou která byla krásně čirá a řekl, že to vypadá dobře.
Je teda fakt, že před tím jsem musela podepsat papír, že tam jsou určité rizika a toho jsem se také moc bála..proto jsem taky po odběru 14dní ležela v posteli a nic nedělala.
Výsledky jsme si také zaplatili hned a do dvou dnů jsme věděli jak na tom jsme. Vyšli v pořádku a i celkové výsledky vyšli na jedničku. Co se mi i líbilo bylo to, že si nýs tam potom zvali na kontrolní UTZ a kontrolovali stav plodové vody i miminka a za to jsme jim moc vděčná 🙂

Jestli se opravdu nechceš stresovat, tak udělej to, co ti napsala Ofina. Držím ti moc palce a určitě napi, jak jsi se rozhodla 😉

Jo a na tom odběru jsem byla v Brně-Bohunicích.

medena
5. led 2010

Ahojky, moc děkuji za odpovědi. Nakonec jsme se rozhodli na amnio jít, přeci jen jistota je jistota, a pokud bude vše ok, tak alespoň budu mít pokoj. I přes to, že jsme s přítelem přesvědčeni, že vše bude v pořádku, tak si to těhotenství teď nemůžu pořádně užívat.

Budu doufat, že bude vše ok. Pak dám vědět, jak jsme dopadli.

dckami
6. led 2010

ahoj holčiny,
přidávám se k vám do diskuse, dnes jsem si volala paní dr. na výsledky triple testu a vyšel mi pozitivní na downa, riziko 1:120 😠 , zítra si tam jedu pro výlsedky. byla jsem i v Praze na screeningu v 1. trimestru, ale ještě nemám výsledky, byla jsem tam těsně před vánocema a potom měli dovolenou, dnes je moje dr. stále neměla. Tak jsem tam rovnou psala, jak to vypadá a uvidím, kdy se ozvou. Jsem z toho hrozně špatná, po letech snažení jsem konečně tehotná, i když po ivf, a teď tohle! 😖

minea
7. led 2010

dckami, já jsem v podobné situaci, doktor mi volal pozitivní výsledek tripletestu před dvěma dny. Amniocentézu jsem odmítla...

dckami
7. led 2010

Tak dnes konečně výborná zpráva 😉 - screening v 1. trimestru je negativní, jsou tu tedy rozporuplné výsledky. Plnohodnotnější je prý screening. Také mi z Prahy volali, jelikož jsem jim včera psala email a jsem objednaná na 14.1. na genetiku k MUDr. Šípkovi, pokud bude potřeba, udělají mi tam rovnou i amniocentézu. Tak doufám, že je to planý poplach a nebude to potřeba.
Ale noc na dnešek byla šílená - nespala jsem, stále jsem na to musela myslet... je to pro mě o to horší, že v sobotu mi manžel s dcerou a známými odjíždí do Francie lyžovat a já budu doma sama. Snad vše dobře dopadne a naše vytoužené miminko je zdravé.

minea
7. led 2010

dckami, nezbývá než doufat. Je to ale hroznej stres, uvědomuju si, že bude trvat vlastně až do porodu. Objednala jsem se aspoň na genetický UZ, budu na něj ale pár týdnů čekat. Průšvih je, že i když amniocentéza nebo UZ nic neprokážou, pořád není zaručené, že se narodí zdravé dítě - mám takový případ v blízkém okolí (dětská mozková obrna).
Jinak pro povzbuzení, kopíruju odpověď doktora z porodnice.cz

Buďte v klidu, tripletest pracuje s 60-70% detekcí při 5-7% falešné pozitivitě. To je jen o málo lepší, než hodit si korunou.

slovenka262
8. led 2010

Ahojte dievčatá, pripájam sa k Vám do diskusie. My sme mali v prvom trimestri pri NT screeningu hraničné hodnoty, potom v 15tt triple test dopadol pozitívne na DS, riziko 1:75. Podstúpila som AMC a tá nám DS našťastie nepotvrdila. Bola to úžasná novina a teraz nám len zostáva dúfať, že všetko dopadne dobre a dotiahneme to až do úspešného konca.
Pretože presne ako píše minea, AMC vylúči napríklad Downov syndróm, ale nezaručí, že sa narodí zdravé miminko. Jedna moja známa mala bezproblémové tehotenstvo a až pri porode vznikli komplikácie. Chlapček sa pridusil, teraz má 9rokov, je spoločenský a srdce má na dlani, ale je trošku mentálne zaostalý.
Dievčatá držte sa! Všetkým prajem zdravé a krásne bábatká! 🙂

eloana
9. led 2010

ahoj holky -ja mam tedy to same screening I. dopadl dobre..... k tomu mi delali v genetu i tripel testy ,ktere k sobe integruji.vysla mi o neco vyssi HCG.takźe se mi riziko DS zvysilo neco kolem 1:430. Uviime co mi reknu na gennetice. Ale Dr. stejskal z gennetu mi napsal ,ze mam zvysenou pouze jednu hodnotu ostatni jsou pomerne slusne. tak mi doporucil geneticky utz

dckami
11. led 2010

ahoj kočky,
doufám,že i my ostatní bude mít tak krásné zprávy jako slovenka262 😉 . Mě čeká genetika ve čtvrtek a jsem pěkně nerovozní 😒 už dnes. Naštěstí za chvíli jedu za kámoškua jdeme do cukrárny, tak si spravím náladu, ale nejhorší jsou večery - sama doma, nehomu usnout a moc o tom všem přemýšlím.....

eloana
11. led 2010

Holky-chtela-jsem-se-zeptat-zda-jste-nejaka-neslysela-ze-by-na-vliv-na-HCG-treba-u-tech-triplu.mel-i-UTROGESTAN
nasla-jsem-toto
HCG nemá silnou váhu v grav., kde byla podprova utrogestanem, nebo dalšími léky, či se jedná o graviditu po léčbě neplodnosti. S pozdravem MUDr. Jiří Doležal

rioko
11. led 2010

dckami já měla riziko 1:25 ve 12 tt jsem měla všechny testy negativný a v 16 tt pak mě vyšlo tohle, na plodovku jsem jít odmítla, nechala jsem si udělat podrobný UTZ kde dr. Vlašin vyloučil všechny viditělné vady, tak jsem tomu věřila...a moc blahopřeji k těhotenství, zasloužila sis to už 😵

eloana
14. led 2010

ahoj -holky -tak dobry -amnio -mi udelali malem omylem -nastesti jsme pana doktora zarazili-spletl si kartu.
dle utz - je to vse dobry-viditelne vady vylouceny.
A dozvedela jsem se ,ze hcg-muze byt zvetseno -vlivem utrogestanu.a muze to ovlivnit i spineni behem tehotenstvi-placenta pracuje trosku vice nez by mela

miky123
14. led 2010

ahoj holky,
ja jdu na triply příští tyden ve čtvrtek 21.1,mam 36 let,takže mě na amino pozvou,Zalímalo by mně oni vam po těch odběrech zavolají z genetiky ,nebo hned napíšou vysledky?A za jak dlouho po odběru se teda ozvou?
Děkuji

dckami
15. led 2010

ahoj kočky,
tak já mám za sebou pohovor s genetikem a odběr plodové vody, nic to nebylo, první výsledky budou příští týden, konečné za 14 dní. Výsledky mi budou volat. Tak snad bude vše OK. Teď se musím šetřít, žádná fyzická námaha, tak se budu doma flákat.... Mimi jsem viděla na utz, je to nádhera, už vím, co to bude - čekáme kluka. 😵

eloana
15. led 2010

ahoj-holky-jeste-bych-se-s-vami-podelila-o-zkusenost---z-geneticke-konzultace

Byla-jsem-na-----screeningu-I.-krev-plus-utz----pak-na-triplech-ktere-se-do-sebe-integruji
screening-I.-negativni
tripel-pozitivni
celkovy-vysledek----negativni,ale-atypicky---zvysena-hodnota-HCG-v-obou-odberech
nasledovala-gen.-konzultace----geneticka-byla-vpohode---rikala,ze-dulezity-je--screening-I.
ptala-jsem-se,ktera-hodnota--je-pro-ne-nejvice-smerodatna,ze--seneco-deje-------bylo-mi-receno,ze-hodnota---PAPP-A-ta-pry-je-signalni,pak--NT-a-NB

Kdyz-jsem-zdelila,ze-jsem-brala-UTROGESTAN-az-do-15tt----tak-zvysene-HCG-neresila-vubec---uzavrela-to-vpodstate-jako-prehormonovana🙂)
pry-i-kdybych-to-brala-jen-do-toho-12tt-muze-se-to-projevit-na-hladine-HCG
jeste-jsem-v-15tt-spinila---a-i-to-muze-mit-dle-ni-vliv

takze-ve-finale-mi-plodovku-i-nedoporucovala-vzhledem-ke-spineni-kvuli-nizko-posazene-placente

takze-i-kdyz-jsem-mela-integrovany-test---itak-pro-ne-byl-nejvice-smerodatny-prvotni-screening.
Samozrejme-jistotu-nemam
ale-mam-vetsi-riziko-potratu-nez-to-ze-mimco-nebude-ok------ale-ta-jistota-neni-nikdy
jinak-vyseldek-samotnych-triplu-nemam---samostatne-se-to-nevyhodnocovaloo.....
to-pry-nema-vubec-smysl

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru