Falešně pozitivní triple test. Stalo se to někomu?

pilotkaanetka
22. bře 2009

Ahoj těhulky chci se zeptat jestli s to už někomu stalo screening ve 12 tt negativní a tripple testy taky negativní ale hraniční hodnota HCG 3.26 😠 doporučují mi plodovku ale nechce se mi na ní je to po 3 ivf tak jdem na genetický utz.

pavlina111
15. únor 2013

ahoj maminy nevite nekdo neco o pozitivnim tripl testu jsem 17+3 dvojvajecna dvojcatka holcicka a chlapecek downum syndrom pro jeden plod 1:10 dnes jsem byla v olomuci na genetice rekli mi ze chlapecek marozsahly vnitrni hydrocefalus vzali me na odber plodove vody vysledky budu vedet v pondeli jsme s pritelem uplne nestastni mame 3 deti zdravi dekuju moc za odpoved

monika6e
15. únor 2013

@pavlina111 když jsem se ptala svýho gyndaře, jak je to s pozitivitou tripple testů, tak mi řekl, že vycházejí pozitivněji častěji, než se vůbec kde uvádí. Jsou to prý hrozně nepřesný testy a je zbytečný je dělat...

jaannule
19. bře 2013

Ahoj holky paní doktorka mi říkala že mám špatné hodnoty krve a poslala mě na genetiku máte stím někdo zkušenost vubec nevím co mě čeká ☹

slavicky
19. bře 2013

Měli jsme taky falešně pozitivní test... rozhodilo nám výsledek špatně uvedené stáří těhotenství. Ty triple testy jsou "schválně" falešně pozitivní aby se v druhém kroku (odběru plodové vody) vyloučilo postižení. Pokud by bylymíň falešně pozitivní nebo dokonce falešně negativní, nemohli by toho tolik odchytnout...takhle mi to vysvětloval dr... každopádně moc držím palce 🙂

jaannule
19. bře 2013

sem v 16tt a první screening sem měla v pořádku.Teď špatné výsledky triple testu.Mám věřit screeningu nebo triplum?

domka1
20. bře 2013

@jaannule Taky jsem měla první screening v pořádku a u tripple testu mi vyšlo vysoké HCG. Doktor mě poslal na genetiku a ten pak na odběr plodové vody. Na výsledky jsme čekali 3 týdny,dopadlo to dobře - čekáme chlapečka 🙂 Teď jsem ve 22 tt. Určitě to bude dobré,držím palce

nasekuratko
29. kvě 2013

Ahoj holky, rozhodla jsem se prispet. Mozna tim pomuzu dalsim maminkam, co je potka neco podobneho jako nas. NT+ nam vysly super, tripple testy spatne a integrovany test taky spatne. Riziko rozstepu VYSSI NEZ 1 ZE 2! A zvysene HCG. Tri tydny cekani na geneticky ultrazvuk a dneska nam oznamili, ze cekame zdraveho chlapecka. Takze vy, co budete mit spatne vysledky, nezoufejte. Dokonce i integrovany test, ktery ma udajne presnost pres 90%, se muze splest a miminko muze byt zdrave!
Jeste nas v patek ceka plodovka, ale to uz si moc nepripoustim, ze by neco bylo spatne.... ultrazvuk dopadl opravdu ukazkove. Preju vsem pevne nervy a at vam to cekani utika!

dupik
22. pro 2015

@dupik Mimochodem, nakonec ve druhém těhu jsme si zapatili kvalitní testy a ty opět potvrzovaly 1:21 Downa pro druhé dítě..zase celý kolotoč, porduhé ovšem ne amnio ale choriové klky - ještě hnusnější než amnio..a opět závěr - dítě zdravé..prostě jsem byla hormonálně vždy mimo jejich tabulky.. a poděkování paní Mudr na fakultce v POstravě - genetika - celou dobu sjme nechtěli znát pohlaví dítěte a ona na rozloučenou nám řekla, - " Malý asi bdue fotbalista, že? " Kráva pitomá...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru