Falešně pozitivní triple test. Stalo se to někomu?

pilotkaanetka
22. bře 2009

Ahoj těhulky chci se zeptat jestli s to už někomu stalo screening ve 12 tt negativní a tripple testy taky negativní ale hraniční hodnota HCG 3.26 😠 doporučují mi plodovku ale nechce se mi na ní je to po 3 ivf tak jdem na genetický utz.

dckami
15. led 2010

huráááá 🙂 - volali mi ze screeningového centra, že mají první výsledky včerejší amniocentézy - downův syndrom nepotvrzen, naše miminko je zdravé. Ostatní výsledky prý pro mě nejsou tolik důležité. Tak mi sapdnul kámen ze srdce. 😵

eloana
15. led 2010

dckami-no-vidis-super-tobylohned-jasne🙂-------------gratuluji

wasabe
22. led 2010

Ahojky,dnes jsme to už nevydrželi a zavolali na výsledky.Downův syndrom vyloučen 😵 😵 😵 Spadl nám obrovský kámen ze srdce!!!!ČEKÁME KLUČINU!!!Díky za podporu,mějte se hezky a opatrujte se

eloana
24. led 2010

ahoj-holky-Wasabe--gratulace.
koukala-jsem-ze-jsi-se-ptala-nejake-doktorky-na-vliv-utrogestanu.Asi-je-to-vazne-veci-nazoru
me-genetik-rekl,ze-na-to-vliv-ma.
I-jsem-nasla-tento-konkretni-dotaz...Asi--genetici-s-tim-budou-mit-vice-zkusenosti

dobrý den, chci se zeptat, co může způsobit v triple testu zvýšené HCG?Je pravda, že to může způsobit klidně i cysta?Děkuji za odpoved.

Odpověď:
Dobrý den, je to spíše otázka pro genetika. Nevím souvislost s cystou, neboť každé těhotenství je nejméně do 1. týdne doprovázeno cystou .
Nepochybně však souvisí s podáváním jakékoliv podpory v graviditě / Utrogestan, Duphaston a hlavně Pregnyl/ a dále se stimulací vaječníků pro indukci ovulace a zejména s IVF. Takže my se setkáváme s vysokým hCG v poradně relativně často. S pozdravem MUDr. Jiří Doležal

wasabe
24. led 2010

Ahoj-eloana,ano,ptala jsem se třech různých lékařů a každý měl jiný názor.Ani jeden se neshodl.Ke všemu mám ještě PCO sy a Utrogestan jsem brala hodně dlouho.Hlavně,že to dopadlo dobře,ještě musím na kontrolní UTZ tak doufám,že nás už nečeká žádné nepříjemné překvápko!Děkuji za informace a podporu,přeji klidné těhulkování

eloana
24. led 2010

jasne--no-znas-to-co-doktor-to-nazor🙂)
Ja-se-ptala-za-jak-dlouoh-se-odboura-pregnyl--bylo-mi-receno-max.5dni-a-ja-mela-na-testu-//-jeste-10-den-po-pichnuti.
to-same-utros-ptala-jsem-se-nejdrive-sestry-v-gennetu-ze-se-bere-jen-v-I.trimestru-takze-by-uz-mel-byt-z-tela-pryc.
jenze-ja-ho-brala-do-15tt.
A-geneticka-mi-rekla,ze-ikdyz-ho-beres-jak-mas-do12tt-stejne-se-ti-tov-krvi--projevit-muze-a-take-nemusi.
prislo-mi,ze-tu-zvysenou-hodnotu-HCG-vgennetu-nejak-vubec-neresili---asi-s-tim-maji-zkusenosti....
rekli,ze-porad-lepsi-vyssi-nez-nizsi🙂

poletuszka
26. led 2010

ahoj holky, jen bych vas chtela povzbudit, ze ty tripple testy jsou fakt naprd a jen zbytecny stres pro tehulky.. ja jsem svoje tehotenstvi zacinala hospitalizaci kvuli spineni a moznosti potratu, takze mi nasadili utrogestan a dalsi do konce 3. mesice.. na konci prvniho trimestru jsem si rikala, ze si konecne mohu vydechnout a houby prisly TRIPPLE TESTY a ty dopadly pozitivne, a to s podezrenim na Downa 1:3.. at jsem hledala, kde jsem chtela, nikde jsem nenasla, ze by to nekomu dopadlo stejne a narodilo se mu zdrave mimi.. cele jsem to prorvala (a to jsem jeste to rano nez mi volali vysledky, videla film, kde byla rodina s detma s downovym syndromem) a na druhy den jsme naklusali na genetiku a dalsi den hned na amnio.. doktorka nam zaridila rychlejsi vysledky na toho downa, takze asi za 5 dni jsme se dozvedeli, ze cekame chlapecka a je zdravej 😀 no ale abych si moc nevyskakovala, tak mi tehu ukoncili akutnim cisarem kvuli preeklampsii 😒 ale to uz je jina kapitola.. 😀 takze jestli budu jeste nekdy tehu, tak chci jit rozhodne nejdriv na NT screening a pak asi budu zvazovat odmitnuti tripple testu, pokud je to mozne 😵

manrike
29. led 2010

Nunik: ještě musím poradit to s tvrdnoucím břichem, mě teda netvrdne, ale slyšela jsem že to znamená málo zinku.

manrike
29. led 2010

Teda málo hořčíku, ne zinku!!

dupik
1. únor 2010

Ahoj holky, já měla první screening s výsledky 1:20 na Downa..taky jsem pár dní před odběry špinila a nasadili mi zvýšenou dávku utrogestanu. Nedělali mi sice ultrazvuk na NT, ale stejně... Druhý screening dopadl už hodně dobře-Down vzhledem k věku 1:1100, z krve 1:11000. Přesto nás poslali na genetiku. Doporučili nám amnio a tak (pro zbytek těhu s klidnou myslí) jsme šli. Výsledky byly o.k., čekáme děvčátko (manžel to tvrdil od začátku, že prý ví, co dělá) Přesto těch 10 týdnů bylo strašných. U druhého dítěte kašlu na nějaké screeningy-je to akorát tak nazdeptání maminky a bezesné noci...komu vyšlyšpatně,hlavu vzhůru-jinak amnio byla úplně v pohodě, ničeho se nebojte!!! Hodně štěstí..

dckami
3. únor 2010

ahoj,
tak mi dneska volali ze Screeningového centra - konečný výsledky po AMC jsou zcela v pořádku a naše mimi je zdravé. Zítra jedu na 3D utz, tak se moc těším, až ho zase uvidím. 😵 Jenom jsem se sestričky zapomněla zeptat, zda je to 100% kluk, ale snad se nám zítra ukáže....

Přeji všem maminkám, aby ☹ pozitivní triple testy 😒, které nás jistě všechyn dost vyděsily, byly skutečně falešné a narodila se nám zdravá miminka. 🙂

janulal
12. únor 2010

Ahoj holky, můžu se přidat?
Taky jsem měla screening z 1. trimestru negativní (NT:0,8 mm, riziko:1/24000). O to víc mě teď nemile překvapil triple test v 16. týdnu, máme zvýšené riziko na trisomii chromozomu č.18 (1/130) a SLOS syndromu (1/25), tak musíme na genetickou konzultaci, ultrazvuk a asi i odběr plodovky.☹ Jedeme na genetiku v pondělí, tak uvidíme, co nám tam řeknou. ☹
Jinak všem držím palce, ať máme zdravé miminka. 😵

eloana
12. únor 2010

ahoj-janulal-muzu-se-zeptat-jakou-hodnotu-jsi-mela-snizenou-ci-zvysenou--jestli-vis

janulal
12. únor 2010

Nevím, jestli ty hodnoty jsou v normálu nebo ne:
MS- AFP: 0,50 MoM
uE3: 0,31 MoM
Total hCG: 0,53 MoM
Napsali mě, že je screening negativní a v poznámkách jsem měla to zvýšené riziko, jak jsem psala.

eloana
12. únor 2010

AFP,HCG-jsou-na-hranici,E3-je-trosku-snizeny
pokud-mas-screening-v-I-trimestru---tak-asi-by-se-uz-neco-ukazalo......
uvidis-na-gen.konzultaci---drzim-pesti

janulal
12. únor 2010

Děkuji, mám z toho fakt strach.
Mohly by ty výsledky být nižší, když jsem v den odběru byla 15 týden +2 dny?

janulal
5. bře 2010

Ahoj všechny těhulky, co jim vyšel pozitivní triple test.
Tak už mám výsledky z plodové vody a čekáme zdravou holčičku, jupíííí. 🙂
Držím všem palce, co jim také vyšel pozitivní triple test, aby měly zdravá miminka a také se potvrdilo, že ty blbé testy vycházejí falešně pozitivně. 😠

andinecka
28. led 2011

@lucka.adis
můžu se zeptat, jaké to v bohunicích bylo?
jsem ve 13 tt a proto vzhledem k mému věku (39) by ta amnio byla asi dost důležitá věc

helulela
7. bře 2011

Taky zdravím všechny, kterým vyšly pozitivní triple testy a teď pátrají po netu, jakou mají šanci, že to dopadne dobře. Já tohle dělala před týdnem. Prvotrimestrální screening vyšel negativní a pak nečekaně triple testy s rizikem Downova syndromu 1:6. Sice jsem věděla, že první testy jsou spolehlivější a triply často falešně negativní, ale tohle číslo s námi přece jen zamávalo. Teď už máme po amniocentéze, Downův syndrom byl vyloučen 🙂 Přeju všem ostatním, aby to taky takhle dopadlo.

petaov
8. bře 2011

Ahoj, taky jsem slyšela, že ty testy vychází falešně pozitivně, proto jsem je předem odmítla. Nechápu, proč jsou povinné, když mají jen 60% úspěšnost. Musela jsem podepsat nějaké papíry, že je nechci. Kdyby mi vyšly blbě, tak bych asi na amniocentézu neměla odvahu. Šla jsem na ten 1.screening (90% úspěšnost) a ten vyšel dobře.

vrtenka
8. bře 2011

Ahoj holky, tak já dnes byla na kontrole, výsledky z 12 týdne byly negativní a teď z 16 týdne pozitivní, naštěstí integrační metodou vyšly výsledky celkově jako negativní, takže nemám doporučenou plodovku, ale byl to celkem mazec pocit ... chjo se takto stresovat. nevím proč se to vůbec dělá.

vrtenka
8. bře 2011

@helulela Já měla ve 12 týdnu 1:6500 a v 16 týdnu 1:65 ... celkově 1:1600

steffi77
15. črc 2011

Ahoj holky, můžu se přidat. V 14tt mi vyšel screening negativně, avšak měla jsem tam nižší hodnotu PAPP-A a to 0,35MoM. Tak dr. doporučila Triple testy a zintegrovat to. A dnešní hodnoty triplu jsou MS-AFP 0,67 MoM, uE3 0,65MoM, Total hCG 0,78MoM. Riziko Downa 1:120 po integrovaném screeningu. Překvapilo mě to, jelikož po NT screeningu bylo riziko 1:7560. Já vůbec nevím kolik by ty hodnoty měly být a proč najednou to riziko tak stouplo? Máte některá zkušenosti? Je možné že mi ty screeningy chodí pozitivně, když je těhu o 2 dny mladší než dle poslední ms (vím přesně OVU, dělala jsem si testy).
Díky za odpovědi. Jsem nervní, čeká mě genetická konzultace a pak asi amnio ☹

anicka0112
16. lis 2012

Ahojda maminky,dnes jsem se též dozvěděla vysledky triple testu a vyšel mi pozitivní :( na Down.syndrom. ☹ mám šílený strach,snad vše bude ok.ted v pondělí jdu na odběr plodové vody,ale jak to tady čtu tak jí nejspíš odmítnu a dám přednost gen.Uz.
Přeji Všem maminkám,hodně štěstí! 😉

evikj33
18. lis 2012

Ahoj těhulky snad vás trochu uklidním pokud byl screning v pořádku a blbě dopad jen tripel test nemusí to nic znamenat,zažila jsem to u 1těhu-tenkrát ještě screning nebyl a Dawn.s.byl pozitivní asi 1:250 podstoupila jsem plodovku klepala se 5týdnu(protože nám nikdo neřek že je možné vědět dříve jak to dopadlo a navíc byla doba dovolených) a malý byl a je v naprostém pořádku tentokrát u druhého těhu s dvojčaty nám screning dopadl dobře tudíž nám bylo doporučeno at tripl tes vubec nepodstupujem a stejného názoru byl i gynekolog že předejdem stresu a falešně pozitivním v.(hlavně u vícečetného těhu to neuměj vyhodnotit)někde už odnich dokonce ustupují.Byla jsem na vyšetření srdíček a velkém UTZ ve 20tt a zatím je vše v pořádku a doufám že to tak i zustane.Jinak známá asi před 3týdny podstoupila také plodovku na základě falešně poz.tripl testu a miminko je v pořádku. 🙂 Nikdo vám na 100% nic nezaručí ale pokud se rozhodnete pro plodovku dá se tuším připlatit že jisté vady víte do 2dnu.Takže pokud pro klid chcete určitě neváhejte,ale skuste to brát jako běžné vyšetření s předzvěstí dobrého konce.Moc všem držím pěsti at máte krásná a zdravá miminka 😉

petlushe
12. pro 2012

Ahojte maminky, byla jsem na genetice ve 12tt a vše vpořádku. V pondělí mi oznámila doktorka, že mi vyšel triple test pozitivní na M. Down 1z 8, což je velice vysoké riziko. Dnes jsem byla na genetice ve Zlíně na konzultaci, celé dva dny jsem trpěla a přemýšlela nad tím nejhorším! Dnes mi na genetice zjistili, že na těch výsledcích mám chybné data, tedy 17+2, ikdyž v době testu jsem byla ve 14+2, z toho důvodu si ve Zlíně zažádali o přepočítání dat a výsledek na M.Down mi vyšel 1:3600 negativní!!! Paní doktorka na genetice mi říkala, že vůbec nedoporučují triple testy z důvodu falešně pozitivních testů. Proto holky nepropadejte panice, je to šílený pocit a zbytečné stresování maminek. Já jsem nemusela ani na plodovku nic, protože u mě tam byla jasná chyba. Všem maminkám přeji, aby dopadlo všechno správně a těšili se z miminka 🙂

marketa1008
20. led 2013

Ahoj,ja byt tebou,tak nemam strach...znam hodne tehulek,kterym vysly pozitivni triple testy a deticky mely zdrave..Navic tripletesty jsou uz zastarale a nemely by se delat..Dulezite jsou vysledky ve 12.tt,kdy chodis na screening...\pokud ti vyslo,ze vse v poradku,tak nemej strach...V tomto pripade bych plodovku odmitla. Je to ovsem tvoje rozhodnuti..Kazdopadne drzim pesticky 🙂

iwanka111
25. led 2013

AHOJ HOLKY, 1. TRIPLE TEST TEN PLACENÝ MI VYŠEL NEGATIVNÍ,DRUHÝ TRIPLE TEST TAKÉ,ALE JE TAM HODNĚ VYSOKÉ HCG :( 2,87 a mělo by to být do 2,0. strašně se bojím,že je miminko nějak postižené,že ho placenta špatně vyživuje nebo tak něco :( ve středu jedu do Hradce na genetiku - nejspíš i na plodovku :( mám děsný strach!!! 😒

ajikralova
28. led 2013

ahojte všechny maminky....a nejvíc ty, které se zrovna stresujete ze špatných výsledku krevních testu v 16 tt 😒 já jsem čerstvý dukaz, že jsou opravdu často falešně pozitivní!!!! minulý týden jsem se dozvěděla to stejné...a ve chvíli se mi zbořil celý svět...strašné nervy...strach...zoufalost ☹ však to všechny znáte....muže vás každý uklidňovat, ale jste v tom stejně sama ☹
moje riziko bylo 1:40 na edwards. syndrom no myslela jsem že mě to položí....ale na doporučení genetičky...jsem podstoupila hned ten týden UTZ a AMC...vše v jeden den...takže v pátek po obědě už jsem měla předběžné výsledky, které tu vadu vyloučily 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 komplet budou příští týden, ale ty by měly už být OK....tomu pevně věřím!!!!
myslela jsem si, že muj gyne je ten nej, ale všechno přehodnocuji po minulém týdnu....vubec mě nedoporučil NT screening v 1 trimestru...mám sice 3 děti, ale vubec jsem netušila že něco takového je....a muže to nějaké vady vyloučit už tak brzo....ty nervy, které pak maminka má po špatných tripllech....no tak to je vážně moc dobrý pro jejího drobečka ☹ doktoři...né teda všichni...jsou strašně bezohlední...a v duchu si říkají...však ona to vydrží...jenže jim nedochází, že tohle není sranda...že maminky, které toho mnoho neví a nemají moc zkušeností....a i ty se zkušenostma... jsou ve strašném stresu, který jí a jejímu drobcovi jen ubližuje!!!!! ☹ ☹ ☹

vendullka
28. led 2013

Kamardka čekala dvojčátka,když jí vyšel u jednoho z miminek pozitivní triple test a později i odběr plodové vody byl pozitivní. Řekli jí, že na 50% bude mít jedno miminko downův syndrom a na 50% bude mít těžkou srdeční vadu, pžesto se rozodla si nechat obě miminka. Narodili se nádherná zdravá holčička a chlapeček (ten měl být postižený),. Letos už pujde do školy a je to šikula🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru