Fetální echo - zbytnělé šlašinky, máte zkušenost?

cacenka_d
29. led 2014

Jedu v pondělí do Gennetu na fetální echo (chápu echokardiografie plodu), ale nevíte co mohou případně způsobovat ty zbytněné šlašinky? Nikde jsem to nenasla, co to je chapu, ale co to muze mit za dusledek proste nikde nenachazim. Diky.

dadushe
29. led 2014

@cacenka_d Tak jsem trochu pogooglila a šlašinky jsou v srdci takové vazivové provázky, pomocí nich chlopeň otvírá nebo zavírá otvor. Co jsem se dočetla, tak zbytnění šlašinek a může vést k jejich zkracování a následné nedomykavosti chlopně. Tak se na to asi chtějí detailně mrknout🙂 Ale nevim určitě, nejsem doktor 😎

cacenka_d
autor
29. led 2014

@dadushe Ja vim co jsou slasinky prave, ta nedomykavost me uz taky napadla. Zatim ani jako doktori se s tim nesetkali, tak snad je to v pohode.

cacenka_d
autor
29. led 2014

@dadushe I tak moc dekuju 🙂

dadushe
29. led 2014

@cacenka_d Já jsem při googlení několikrát narazila na to, že třeba po revmatické horečce u dětí vyvolané infekcí β-hemolytickým streptokokem skupiny A,může dojít ke zbytnění šlašinek a tak k porevmatickým chlopenním vadám, ale to fakt si myslim, že nebude tvůj případ, vzhledem k tomu, že si ještě lebedí mimčo v bříšku 😉 V nejlepším se podívají pořádně a třeba už nic nenajdou🙂

cacenka_d
autor
30. led 2014

@dadushe Vecer jsem mluvila jeste s doktorkou, oni to sami nikdy nevideli takze proto, ale, ze by to melo byt fakt jen preventivne kvuli srdcarum v rodine, vzhledem k tomu ze se zname od 8 let, tak by zase nekecala 🙂

dadushe
30. led 2014

@cacenka_d Tak potom paráda🙂 To je dobrá zpráva, aspoň máš pečlivou péči 😎

cacenka_d
autor
30. led 2014

@dadushe To sice mam, ale doufam, ze ji nechytnu u porodu, kdyby se cokoliv stalo, at si to pak nevycita, preci jen pribuzni a kamaradi krom otce podle me k porodu nepatri 🙂 U kamaradu takhle byla jeste tchyne PA, ale rekla dopredu, ze tam bude potdpori, zasahne kdyby nekdo delal neco spatne, ale jinak do toho nesaha, prej se v zaveru cela klepala 🙂 Loni byla takhle u 2 vnoucat, o obe mela smenu. A sestra z neonatologie, co mela nas na starosti si takhle pro zmenu nesla vnoucka ze salu, ale tak ta pro nej jen jde nastesti 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru