Genetické testy. Jak dlouho jste čekaly na výsledky?

katterina
18. bře 2008

Ahojky holky, ráda bych se zeptala, pokud některá z vás podstoupila genetické testy (karyotyp, mutace), jak dlouho jste čekaly na výsledky ? My jsme byli s manželem na genetické konzultaci ve Zlíně v Prediku (ve 13tt nám zjistili VVV). Jak tady čtu o AMC, tak pokud je něco špatně, tak prý do týdne volají. Výsledky genetiky zasílají poštou i když je to špatné ? Díky moc.

ada80
18. bře 2008

Ahojky katterino já jsem měla v prvním těhotenství u mimča Edwardsův syndrom takže následoval porod mrtvého plodu skoro v 5měsíci a potom jsme byly s manželem na vyšetření krve karyotypu,kde zjistili,že jsme v pořádku.na výsledky jsme čekali měsíc a přišly poštou.Když je něco špatně tak Ti volají hned jak to zjistí,jinak nevolají.A špatné výsledky posílají jen tvému doktorovi.

katterina
autor
18. bře 2008

ada80: Moc Ti děkuji. Už to jsou 3 týdny od odběrů, ale říkají, že tak 4-6 týdnů. To čekání je hrozné. My jsme měli encefalokélu (nedovřela se mu nebo chyběla lebeční kůstka). Takže jsem podstoupila potrat po 13tt ještě tedy v narkóze. Můžu se zeptat, za jak dlouho po potratu jsi otěhotněla ?

ada80
18. bře 2008

katterino:nám to dost dlouho nešlo takže až po 3,5 letech,ale bylo to spíš tím, že jsem na to první pořád myslela, takže to bylo psychický.Včera jsem se dozvěděla výsledky a je to v pořádku, tak se mi moc ulevilo 😝

katterina
autor
18. bře 2008

Tak to je super, gratuluji. To čekání je fakt hrozné, já se snažím být v poklidu, ale občas mě ty nervičky pořádně potrápí.

ada80
18. bře 2008

Díky moc a ty čekáš na výsledky těch karyotypů?

katterina
autor
18. bře 2008

Ano, po konzultaci nám doporučili karyotyp a trombofilní mutace (kvůli spontánním potratům - moje mamka). Jak můžeš vidět, jedno dítě už mám, ale mám nového partnera. Trošinku mě uklidnili, jak na genetice, tak v porodnici, že naše VVV nebyla genetická, tak jiskřička naděje tu je.

mirmar2
23. dub 2014

Ahoj holky,chtěla bych se zeptat na jednu věc, protože už jsem vážně zoufalá. Na začátku 4.měsíce těhu, jsme byli na přerušení, protože nám našli vývojovou vadu. Při zákroku nám dělali odběr karyotypu a posílali na genetické vyšetření, to bylo 1.února tohoto roku a my dodnes nemáme výsledky, je to vůbec možné??? Když volám po doktorech, tak se ke mně dostávají různé informace, ze kterých šílím. Termíny 2-3měsíce, nebo 3-4měsíce a dokonce teď i rok. Prosím vás nemáte některá zkušenost??? Podle doporučení lékaře, bychom se mohli opět začít snažit po 4 měsících od zákroku, tj. za měsíc, ale co když do té doby nebudu mít ty výsledky:( Prosím napište, budu ráda za každou informaci. Děkuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru