Genetické testy, postižený v rodině

macicek
20. zář 2006

resite nekdo podobny problem ?

petka29
20. zář 2006

Ahojky macicek: 🙂Ahojky s manželem řešíme podobný problém. Genetické testy už probíhají rok, protože se nedaří stanovit diagnozu.

cumacek
20. zář 2006

Ahoj, tak u přítele v rodině je bohužel takový případ 😒 Hned, jak jsme se dozvěděli, že budeme mít mimčo, tak jsme byli jasně pro to, že necháme udělat všechna možná vyšetření, jen aby nás nepotkalo něco takového...

lussius
20. zář 2006

ahojek 🙂 manzel toho ma v rodine docela dost, navic byl problem z jeho strany s otehotnenim, ale genetika nam vysla v pohode,pravdepodobnost tak jako vsem ostatnim..takze hlavu vzhuru a nemalovat certa na zed, aby se to neprivolalo 🙂

macicek
autor
21. zář 2006

ahoj holky , mi prave s manzelem uvazujeme o zalozeni rodiny , ale kdyz se podivam na svoji svagrovou a vzpomenu si na svoji sestrenici tak mi z toho neni vubec dobre

sestrenka mela dawnuv syndrom a jeste nevim co dotoho
a svagrova ta pry je geneticky cista jenom mela ve 2 letech mozkovou obrnu , ale kdyz se podivam na jeji fotky jako miminka a to co se obcas prokecne tchyne tak to nikdy nebylo normalni mimino / nemela zadny reflex - saci , uchopovaci , ze by zvedla nozicky neexistovalo /

tak se to ve me mele

cumacek
21. zář 2006

Macicku, tak to nemůžeš brát...PJdou udělat testy, i když nic není 100%ní...I když sama nevím, kdybych měla mít postižené dítě, jestli bych to zvládla, opravudu nevím, proto podstoupím všechna možná vyšetření 😒

lussius
21. zář 2006

macicku, urcite se snazte dal, ale radeji bych si zasla i na geneticke vysetreni. ani nevim jestli je tam treba doporuceni, ale to vam jiste bez problemu lekar napise.. a budes hned klidnejsi. 🙂

ivusenka
21. zář 2006

To genetické vyšetření může být ještě pře otěhotněním ?

lussius
21. zář 2006

my jsme byli, jelikoz jsme byli zarazeni do programu umeleho oplodneni. a kdyz to poprve nebo podruhe nevyjde, tak se dela i gen.vysetreni, jestli se treba tam nenajde pricina.tak proc by to neslo i jindy! kdyz je opodstatneny duvod, ze by neco mohlo byt v neporadku.. poptej se u svyho gyn. 🙂

macicek
autor
21. zář 2006

IVUSENKA : u nas pripada geneticke vysetrni pred otehotnenim , protoze jak rozmotavam rodinne nitky sveho manzela tak jeho sestra neni jedina postizena , a medicina uz ted muze zjistit jestli nejsme s manzelem prenaseci nejakeho postizeni a pokud ne mi tka pujdou po zijicich pribuznych aby mohli vyloucit ruzne nemoci , nebo treba nam ric holky budou postizeny , kluk je ok 😒 😒 😒 😒

kacabacka
21. zář 2006

ahojky a nevíte jak je to s nádorem? to se asi nedá zjistit, jestli je to dědičný nebo ne...

macicek
autor
21. zář 2006

kacabacka - to bohuzel nevim , ale tvuj doktor by ti to 100% rekl

edita
21. zář 2006

Kacabacka- od mojí známé kamáradce, pravidelně docházející na všechna vyšetření, sdělil doktor v 8. měsíci na základě ultrazvuku, že dítě má nádor na mozku a nedávají mu žádnou šanci. 4 dny po vyvolaném porodu dítě (chlapec) zemřel...Takže ne vše se dá patrně zjistit..

babyna
21. zář 2006

jezis to je hrozny ☹

rebeka
21. zář 2006

baby neviete ci sa da tymi testami zistit aj psychicka porucha? Moja svagrova totiz ma isty problem a je dost mozne, ze sa to dedi z otca na dceru.... 😕

draga
22. zář 2006

tohle je opravdu moc smutný téma :(( já jsem dneska zrovna volala na výsledky genetiky, protože jsem starší (34let) prvorodička a to je už u nás označeno jako "stará" matka. Naštěstí genetika ok, ale myslím si, že v dnešní době je tolik možností jak zjistit zda mimi bude zdravé..akorát někdy holt příroda je krutější...všem vám držím palečky
edita: to je fakt moc smutný

andrealiskova
17. lis 2010

Můj strýc se narodil s DS, takže já i mí sourozenci jsme před založením rodiny šli na genetické testy, které - naštěstí- dopadly v pořádku. 🙂

hankar20
24. črc 2012

Ahojky, muj manžel má malformaci levé horní končetiny ( krátká ruka, špatně složená dlaň, hybnost ve 3 prstech, chybí mu předloktí a zápěstí a má otočenou tu kost, takže místo ramene má loket a naopak, chybí mu trapézoví sval a bůhví co ještě) měl jako malinký mozkovou obrnu, ale dostal se z toho - následek je že je slepí na jedno oko - podstoupil 8 operací, ale v době komunismu to stálo za starou bačkoru...Moje mamka má altrozu a koxaltrozu obou kyčelních kloubů, nulovou hybnost, hnuté celé pohybové ústrojí, deformaci páteře a pánve, má špatnou funkci nadledvinek, svalovou miopatii, babička + mamka + strejda jsou všichni po odebrání štítné žlázy, babička navíc trpí odjakživa vysokým krevním tlakem...Já jsem se narodila jen s krátkozrakostí (mám 3 dioptrie) a s otočenou osou krční páteře (mám trvale bloklou páteř a nemůžu dělat tolik věcí co chci jinak mě to nijak neomezuje)....Jsem teď ve 20tt a čekáme holčičku, malá je naprosto v pořádku co se týče screeningů a ultrazvuků (a že toho máme požehnaně, není týden co bych někam nelítala, hlídaj si nás na 3 místech), krásně se hýbe jen jediná věc čím nám hrozí je, že možná pujdeme dřív na svět....Píšu to sem proto, abych vás uklidnila, že i když je spousta nemocí a hendicapů v rodině tak ti malý špuntíci si vyberou často to nejlepší z rodičů a nakonec jsou v pořádku, tak nezoufejte a hlavu vzhůru 🙂 žít se dá přece skoro se vším 🙂))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru