Genetické testy v Olomouci. Jak to probíhá?

maxinkaa
4. led 2012

Ahoj, jsem v 8tt, ve 12ttpůjdu na genetické testy do Olomouce, nevíte jak to probíhá?Díky za každou odpověď. 😉

hanickaa.d
5. led 2012

a nevíte prosím kolik se platí pokud bych šla sama bez žádanky?

pajinka29
5. led 2012

@hanickaa.d já myslím, že dr ti ji v pohodě napíše, na tom nic není, to je v podstatě jen o tom, že tam napíše, v kolikátém týdnu podle ms jsi a že prosí o ten screening. Ajinak mám tucha, že to bylo kolem 900kč, takže rozhodně levnější než Polák

leiladelly
5. led 2012

@hanickaa.d určitě si nech napsat žádanku, v tom není žádný problém .

hanickaa.d
5. led 2012

@leiladelly no já doufám, že v tom není problém, ale chodím do soukromého Gcentra a ti spolupracují se soukromým Dr. Polákem, tak nevím 🙂

leiladelly
5. led 2012

@hanickaa.d tak, s kým spolupracují je úplně jedno. Ty dostaneš žádanku a máš právo volby. Volba je svobodná. Já s ním mám tak negativní zkušenost, že bych tam nešla ani omylem. Ale ten, kdo měl screeningy v pořádku, promluvil s ním asi tři minuty v ordinaci, možná byl spokojenej a třeba i nadšenej. Já jsem tak otřesnej přístup nikde nezažila a dlouho nezažiju, o to hůř, že mě těžko mohl balamutit, že pracuje lege artis, to může balamutit laiky. Ani mne vůbec neinformoval o biopsii choria, protože ji neprovádí... tím pádem by mu utekly peníze, kdybych šla jinam. což jsem rozhodně šla.

awien
5. led 2012

Já jsem byla na screeningu v FNOL a byla jsem s přístupem spokojená. Doktor mi vyspal žádanku a neplatila jsem nic. Jinak kdyby jsi tam šla bez žádanky, tak se mi zdá, že zaplatíš 900,-
http://www.fnol.cz/ustav-lekarske-genetiky-a-fe...
kdyžtak je tam i telefoní kontakt, tak se raději zeptej=)

leiladelly
5. led 2012

@awien Ve FN OL jsou velmi slušní (moje řádky nejsou o nich, ale jmenovat tady nechci). Jinak myslím, že gynekolog by měl žádanku napsat, je to zbytečné platit 900,-. 🙂

denisa.ol
5. led 2012

Ahoj holky, me muj dr. automaticky poslal k Polakovi, vubec se me neptal, kam chci jit. Zaplatila jsem 1400Kc a byla jsem trosku smutna z jejich pristupu. Zacalo to uz tim, ze delaji nejprve krev a pak (u me cca za 2-3 tydny) UTZ. Uz kdyz jsem se objednavala na krev, tak jsem po sestricce zaroven chtela termin na UTZ, nicmene rekla mi, ze se domluvime az pak, kdyz prijdu na krev. Jak jsem tam sla na odber krve, sestra me objednala na UTZ, ale to tak, ze mi dala termin az za dost dlouho, vlastne az na konci obdobi, kdy se tento screening provadi. Jeste jsem se ji pro jistotu ptala, jestli nema termin driv, protoze muj gynekolog me upozornoval, ze bych tam mela jit nejpozdeji do urciteho terminu. Jeste musim zduraznit, ze u me se termin porodu dle posledni MS a UZV u meho gynekologa lisil o 12 dni. Prisla jsem k Polakovi na UTZ, nahlasila se na recepci a sestricka mi rekla, ze to pry jdu pozde, ze v tomto terminu se uz screening 1. trimestru nedela! No dovedete si jiste predstavit me zdeseni...a to me objednavala ta sama sestra! Nicmene pak se vyjasnilo, ze dle UTZ jsem jeste v terminu a vysetreni jsem tedy mohla podstoupit. V ordinaci jsme byli sotva 5 minut a nic moc nam pan dr. neukazal ani nerekl. Obejdnanych tam maji strasne zenskych a jde to jak na bezicim pasu. Az pozdeji jsem se od holek z tehukurzu dozvedela, ze se da jit i do FN a vsechny tam byly maximalne spokojene. Takze bych priste sla jedine tam.

leiladelly
5. led 2012

@denisa.ol Naprosto s Tebou souhlasím........ Toto pracoviště nikdy více.....

maxinkaa
autor
6. led 2012

Díky moc. Můj přítel se narodil s roštěpem rtu a patra, v rodině to nemají, tak právě proto jedu na tu genetiku. Doufám, že vše bude OK. ještě takový "hloupý dotaz" Dnes jsem 8+2tt a na kontrolu mám jít v 9tt v pondělí, kdy teda? 9.1.2012 nebo 16.1.2012? Naposledy jsem byla 22.12.2012 a byla jsem 6+1tt a dokror říkal, ať příjdu za 3 týdny v 9tt. Tak nevím, jsem z toho zmatená 😒

lucista
6. led 2012

@pajinka29 Můžu jen potvrdit a doporučit FN a pana docenda šantavého - je to shodou opkolností i můj gynekolog a na to že jsem před tím byla už u dvou jiných je bezkonkurenčně nejlepší..:o))poctivý všechno krásně vysvětlí prostě super.:o)

lucista
6. led 2012

@maxinkaa viděla bych to na toho 9.1.. 😉

pajinka29
6. led 2012

@lucista mě právě ten utz dělal on a byla jsem spokojená a cítila jsem se v těch nej rukách. vzhledem k jeho titulům a zkušenostem jsem si říkala, že by snad nic nepřehlídl.
@denisa.ol tak to je masakr!a za ty peníze, že se nestydí

lucista
6. led 2012

@pajinka29 bya jsem u něj v péči i v prvním těhu a zvládli jem i můj předčasný podo který hrozil už od 29 týdne...ustáli sjem to sice jen o 6 týdnů al ebez něj by to tak dlouho určitě nešlo...:o)hlavně jsme naprosto respektovala a dodržovala co mi radil...jinak bych prý rodila mnohem dřív..

hanickaa.d
7. led 2012

holky a řekli vám ve FN někomu i pohlaví? Samo že ne na 100%....

evabelk
7. led 2012

V Olomouci se dělá genetika na 4 místech.
I.MUDr. Polák, II.FN Olomouc, III.Fertimed, IV. genetická ordince manželů Šantavých
Já mám zkušenosti z 1.těhu s Fertimedem a velice spokojená, ale je pravda, že ten UZ tam před třemi lety dělala Doc. MUDr. Dhaifalah, a ta už je teď v té ordinaci manželů Šantavých. A taky mám zkušenosti s fakultkou, tam mi dělali druhý UZ v 1.těhu a teď první UZ v tomto těhu. Sestřičky velice milé, ale doktorky, co UZ dělaly spíš odměřený přístup,člověk je pro ně jen další pacient. Ale já byla vždy tak vyklepaná, aby bylo vše OK, že mi to až tak nevadilo 🙂 jen zpětně si to uvědomuju...

evabelk
7. led 2012

Jinak pohlaví se dá říct prý na 60% už v tom prvním trimestru (ten 1.UZ), a pak v tom 20.týdnu už je velká pravděpodobnost, že se to určí správně 😉 ve FN to běžně říkají...

jankanulka
10. led 2012

ahoj zeny,.. 😀 ..tak ja jsem byla v olmiku genetice ve Fertimed s.r.o....a pohoda bych rekla,mrknete na to a taky gratis!...

hanickaa.d
20. únor 2012

Holky tak já chodím normálně na gyndu do G-centra a nakonec jsem tam taky byla na genetice (za 700Kč) u MUDr. Humla a půjdu tam i na velký UTZ. Screening trval asi 15min, pan doktor se pekelně soustředil, tak s námi ani moc nemluvil a pak mi vše vysvětlila sestra.

spadol1
8. pro 2012

@leiladelly Chtela jsem jen napsat ze se mi stejna situace jako @leiladelly stala u Polaka. Genetika mi vysla pozitivne, pak doktor skoro nic nevysvetlil, neutesil, samozrejme ze nepotrebuju nejak moc chlacholit ale par vlidnych slov jako ze to ve vetsine pripadu byva v poradku, coz mi nasledne rekli ve FN mi vubec nerekl. Nabidl mi take odber plodove vody za 4 tydny tedy po vanocich a za 3000kc vysledek do druheho dne. Byla jsem jak oparena, cekat ctyri tydny a jeste pres vanoce to bych asi nevydrzela. Volala jsem kamaradce ktera dela ve FN na genetice a rikala at prijdu hned druhy den, ze mi to vsechno vysvetli a pripadne odeberou klky. Sla jsem do FN, nejdriv jsem prosla poradnou kde mi vsechno vysvetlili a pak mi odebrali klky. Vysledek byl do druheho dne teda to nejdulezitejsi a jeste zadarmo. Vse je nakonec v poradku a ja muzu diky doktorum z FN a kamaradce prozit klidne vanoce. Takze priste taky jedine fakultka. P.s. jo a jeste mi pan doktor Polak nabizel ze je moznost odebrani krve a odeslani do USA za 2200dolaru🙂 Clovek v te chvili premysli ze by udelal cokoli aby se dozvedel vysledek, ale ted kdyz to vidim zpetne tak opravdu jedine FN. Myslim ze na dalsi genetiku me muj Dr. bude posilat k Polakovi ale ja uz ted vim ze se sprajcnu a jdu jedine do FN.

tertery
8. pro 2012

Ahoj holky, tak jsme se rozhodla, tak přispět s troškou do mlína. Byla jsem na genetice u Poláka. První vyšla v pořádku, ale u druhé krev v pořádku, ale na UTZ se mu zdála krátká nosní kůstka a zvětšené ledvinové pánvičky - ihned mi doporučil odběr plodové vody. No chvíli jsme to venku rozdýchávala a nakonec šla...samozřejmě, že jsem si připlatila za výsledky do 3 dnů, protože za 3 týdny bych asi umřela - navíc bych nedokázala žít s tím, jestli je mimi opravdu v pořádku. Odběru nelituju, jde o to, jestli byl nutný. Trocha tam využívají šoku a momentu překvapení, ale já bych nedokázala prásknout dveřma a odejít - to bych se doma zbláznila. Přesně jak píšete - je to zlatá žíla na prachy...ale zase uznávám, že prostřední hezké, sestry teda všechny hrozné, jinak já jsme teda nečekala, vždy jsme šla na řadu, jak jsem byla objednaná. Jinak odběr dopadl dobře, potvrdili mi 100%kluka(jediná výhoda) a už ho máme na světě - nosánek má krásnej, tak jsem ho panu doktorovi chtěla jít ukázat 😀 a s pánvičkama chodíme na kontroly, ty zvětšené teda má....byla jsem pak i ve FN(měla jsme představu "že jsou sto let za opicema") a tímto se jim moc omlouvám. U Poláka to není špatné - člověk to vnímá negativně, protože mu řekl takové věci, ale myslím, že vybavení a metody jsou na vysoké úrovni. Příště ale půjdu asi určitě do FNOL. 😉

saja11
2. pro 2013

a nevíte kolik se platí ve FN za fotku miminka?

hanickaa.d
31. led 2014

@saja11 tuším 60,- min týden byla známá,ale nevím jestli obyč nebo 3D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru