Genetický ultrazvuk v Hradci Králové. Jak probíhá?

hakanka
14. únor 2010

ahoj, nebyla jste některá na gentickém ultrazvuku v Hradci Králové?Nevíte jak to probíhá? Můžu si sebou vzít manžela, udělají mi fotky, čeká se dlouho? Díky za zkušenosti.

marhulinka
14. únor 2010

Ahojky jestli máš do HK do nemocnice doporučení,tak se stačí objednat.
Manžela s sebou vzít můžeš,fotečku ti určitě na požádání udělají 😉

crawler
14. únor 2010

nejsem sice z HK, ale myslím, že to chodí skoro všude stejně. Manžel může, fotky na požádání udělají...Co se týče průběhu, tak když jsem byla v čekárně, tak většina maminek byla za chvíli - jde jen o to změřit šíjové projasnění a pár dalších náležitostí. U nás to trvalo chvilku dýl, páč mimi nebylo natočené z profilu a tak ho mudr musel pošťouchnout, aby ho mohl změřit...🙂

hakanka
autor
14. únor 2010

ahoj no já právě půjdu až v 20 týdnu, máme podezření na srdeční vadu. Mají mě objednat z genetické poradny.

marhulinka
14. únor 2010

Hani tady si tě pohlídají...určitě půjde k dr.Hodíkovi,ten je nejlepší 😉 🙂

hakanka
autor
14. únor 2010

jen abych upřesnila proč se ptám, manžel pracuje v HK a máme probléms hlídáním, takže mi jde o to, jestli pustí manžela dovnitř (někde jsem slyšela, že ne), v tom případě si zajistím hlídání pro malého nebo jestli nás pustí všechny ev. jestli pustí jen mně. Pokud by pustili jen mně, tak nechám malého u manžela v práci a nebudu schánět hlídání. Mám rizikové těhotenství a jsem každý týden někde na vyšetření, kontrole atd, do toho pracuju na částečný úvazek a prcka nevzali do školky. Takže bych chtěla vědět, jak to tam chodí. Ráda bych, aby viděl sourozence, taky pro manžela je to jediný UZ na který by se (snad) dostal z práce. vím, vím, mohla bych si zavolat, ale říkala jsem si, jestli tam někdo nebyl. 😉 a nemá čerství zprávy.

marhulinka
14. únor 2010

Hani ano tady manžela mít s sebou můžeš 😉 🙂 Moje kamarádka tam byla nedávno a manžu měla s sebou...jak s dítětem to nevím...

hakanka
autor
14. únor 2010

Marhulinka díky. a čerstvé (ne čerství - fuj)

hakanka
autor
14. únor 2010

Prý mám jít k Eliášovi.

marhulinka
14. únor 2010

Tak toho já osobně neznám,ale kamarádka u něho byla a prý je dobrý 😉 🙂
Ať dobře dopadnete!!!! 😉 🙂

hakanka
autor
15. únor 2010

Díky 🙂

kackark
15. únor 2010

Ahojky, já u prof. Eliáše byla před rokem a půl a nejprve manžela nepustil, prý potřebuje na vyšetření klid a zavolal ho, až když zjistil, že je bohužel opravdu něco špatně a já se z toho složila. Nechci Tě nijak strašit, to v žádném případě, píšu jen svojí zkušenost. A držím pěstičky, ať je vše v pořádku.

hakanka
autor
15. únor 2010

Ahoj Kačko, díky za odpověď. A měli jste podezření na srdeční vadu už předtím? Já mám naměřenou vyšší srdeční akci plodu a měla jsem hraniční NT. Pořád doufáme, že vše bude OK, ale to víš červík hlodá.

kackark
15. únor 2010

Hani, u nás to byla taková rychlá akce, do 22tt nikdo nic netušil a tvrdili, že je holčička zdravá, šli jsme na normální genetický utz k dr. Šilhánovi a tomu se něco nezdálo právě na srdíčku, tak nás narychlo odeslal k prof. Eliášovi, který si nás ihned objednal na druhý den. Bohužel se potvrdila vážná srdeční vada neslučitelná se životem (chyběla velká část pravého srdíčka) a já musela na přerušení. Ale hlavně Ty se ničho neboj. Je to neuvěřitlená smůla co nás potkala a taková vážná vada se vyskytuje velmi výjmečně. Prof. nám tvrdil, že to je kolem 4 případů na ČR za rok. A pro povzbuzení mamka u něj byla před deseti lety (tenkrát kvůli "vysokému věku - 34 a odtekla jí ve 4 měsíci velká část plodové vody) a já mám naprosto zdravou ségru. Moc na Tebe budu myslet a těším se na dobré zprávy.

hakanka
autor
15. únor 2010

Díky moc, trochu jsi mně uklidnila. Určitě dám vědět jak jsme dopadli.

kackark
15. únor 2010

Nemáš vůbec zač 😉

kackark
15. únor 2010

A pan profesor je velmi sympatický pán ve středním věku, tak se nemáš čeho bát 😵

dadik111
25. únor 2010

Ahojky, prof. Eliáš je opravdu odborník.. Dokonce ostatní doktoři o něm mluví jako o nejlepším v ČR 🙂
Neboj se, vše dobře dopadne..držím pěsti!

hakanka
autor
2. bře 2010

Ahoj, tak jsme byli včera v Hradci, čekali jsme na UZ přez hodinu, ale vyplatilo se, byli jsme poslední a za odměnu pan doktor zavolal manžela dovnitř. Prof. Eliáš je opravdu odborník a je navíc moc milý. Čekáme zdravé mimčo, pohlaví si necháme jako překvapení. Dostali jsme zadarmo asi 5 fotek a odcházeli jsme s klidem na duši. Díky za odpovědi a podporu.

kackark
2. bře 2010

Hani, tak to jsou moc krásné zprávy, moc gratuluji. A věř, že když prof. Eliáš řekne, že vaše miminko je zdravé, tak zdravé je 😵 A hlavně si teď už užívej těhu bez stresu.

babuu2
22. říj 2010

Ahoj, ráda bych se zeptala, kde v Hradci prof. Eliáš působí a jestli se k němu můžu objednat i bez doporučení. Díky moc za info!!

monunkaaa
17. říj 2014

Ráda bych se zeptala, jestli byl teď někdy někdo na ultrazvuku? My jdeme za necelý měsíc, protože máme šíjové projasnění 2,5. A já mám genetickou vadu - rozštěp krčního obratle. Máte někdo podobné zkušenosti?

tarra27
17. říj 2014

@monunkaaa my jsme byli s oběma holkama ale nevím už, v kolikátém týdnu, tuším cca 21?? a super, nemůžu si vynachválit....řekli nám ledviny, že pracují, žaludek, srdce,chlopně, cévy do plic a z plic....prostě strašně podrobně oproti normálnímu, klasickému, který mi delal můj lékař na gynekologii (a ten popisoval pěkně taky)

opravdu super...

Bud ráda, že tam jdeš...v dnešní době je to moc fajn, když se dozvíš o miminku vše už takhle brzy...dá se pak v případě potřeby připravit...

věříma přeji Ti, že Ti UZ dpadne dobře.

Ležíš na zádech a max se otočíš na bok jak Ti řeknou...a byli tam všichni moc hodní....

monunkaaa
17. říj 2014

tarra27@ Ahoj, moc děkuji za popis. Celou dobu je u nás všechno v pořádku, všechno vyšlo dobře, jen to projasnění je 2,5. Pan doktor říkal, že to není nic hrozného, jen genetik se prý jistí kvůli tomu mému rozštěpu a babička má těžkou vadu srdce.. Tak mě to trochu dost vyděsilo a rozhodilo, prostě mám strach, aby mimi bylo v pořádku, nic jinýho si ani nepřeju..

A je to normální ultrazvuk nebo 3D? Už tam jsem objednaná, sestřička byla v telefonu moc příjemná..

julinecek
12. dub 2016

Napíše někdo čerstvé poznatky a postřehy. Jak vše probíhá a jestli bude moci být u ultz i přítel. Bylo by to super, jsem objednaná na 27.4.2016. Nebude mít problém s tím mi říct pohlaví, když ho požádám? Jsem objednaná také k panu doktoru Eliášovi. Díky všem 🙂

pavla0920
3. kvě 2016

@julinecek dobrý den, nevadilo by vám mi napsat, jak to probíhalo a tak? Děkuji.

julinecek
4. kvě 2016

@pavla0920 Dobrý den, určitě. Byla jsem objednaná na 10 hodinu a pan Eliáš nejspíš zaspal, takže přijel až asi ve 12, takže jsem si tam trošku poseděla. Pak si mě sestra zavolala, zeptala jsem se jestli může jít i přítel, sestra, řekla, že zatím ne, že chce mít na to pan doktor klid, ale že ho když tak zavolají. Sla jsem tedy do vnitr lehla si na lehátko, na obrazovku jsem vubec nevidela. Koukal se jen pan doktor. Nejdřív se mě zeptal, jestli vím pohlaví a zda ho chci vedět aby se neprokecl. Tak jsem řekla, že nevím a že chci. Začal tedy s ultz a u toho mi řikal, postupně na co kouka a že je to vše v pořádku. Na konci mě řekl pohlaví a dal 4 fotky. Vše zdarma. Trvalo to fakt pár minut. Nanejvýš tak 5 minut, jsem tam byla. 😉 Pak jsem sla do čekarny a asi za minutu me sestra prinesla zprávu.

julinecek
4. kvě 2016

@julinecek Jeste teda se me ptal co mame v rodine za vadu. Jestli tehotenství probíha bez problemu a kolikate tehotenstvi to je. Sestra se me ptala kdy jsem mela naposledy menstruaci. A doktor mi jeste rekl vahu miminka. 😉 Asi vse.

pavla0920
8. kvě 2016

@julinecek děkuji moc!!

katkapardubice
31. led 2017

Zdravím
Nevíte prosím kde seženu kontakt na dr.Eliáše?
Na netu jsem bohužel nedohledala.Snad někdo bude vědět

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru