Genetika, jak to probíhá?

coreprincess
5. led 2014

Ahoj holky 🙂
17.ledna mám jít do nemocnice na genetiku. Jak to vyšetření probíhá? Je to bolestivé? A jak dlouho to trvá?
Bojím se toho jak nevím oč jde

dezyre
5. led 2014

@coreprincess Pokud budou dělat genetiku tobě, tak předpokládám, že ti vezmou jen krev a možná sestaví rodový strom.

coreprincess
autor
5. led 2014

jsem ve 14 tt a 15tt jdu prave na genetické testy 🙂 prý se přez to dá určit pohlaví miminka.. tak to asi jen přez krev nebude ne?

hedusska
5. led 2014

@coreprincess pokud ti mají určit pohlaví, tak to jedině přes plodovou vodu...přišli ti na nejakou vadu, že jdeš? Jinak odběr plodové vody můžeš odmítnout

coreprincess
autor
5. led 2014

nepřišli. Krev co mi odebrala sestra u gynekologa byla v pořádku a moč též. To na co mě posílají je kombinovaný test.. co to tedy je a jak se to provádí?

vamilka
6. led 2014

Na Genetice ( alespoň v Plzni ) to probíhá tak, že ti sestavý ten rodový strom ( tam dáváš údaje, jestli je v tvojí nebo partnerově rodině nějaké postižení, rozštěpy, genetická onemocnění apod. ), potom se bere krev a dělá 3D utz. Tak snad mluvíme obě o stejném vyšetření, ale myslím že jo, protože na tohle se chodí někdy kolem toho 14, 15tt

caboonek
6. led 2014

A kam jdeš? Do FN nebo do soukromé ambulance?

coreprincess
autor
15. led 2014

do fakultky

krejzova
24. říj 2019

Dobrý den screening v prvním trimestru negativní a teď pripltest pozitivní. Mám jít na genetiku a jsem z toho nervozni

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru