Genetika MUDr. Polák nebo FN Olomouc? Máte zkušenost?

sarkav
19. bře 2012

Maminky prosím jak je to s genetickým utz v 1. trimestru? moje gynekoložka mě poslala k Dr. Polákovi,ale stojí to 14OO kč, slyšela jsem že ve FN je to zadarmo a prý je to vyšetření snad i lepší. Tak nevím, jakou máte zkušenost?

alushenka
16. říj 2013

ja jsem byla ve FN a musim rict, ze pristup nebyl spatny - je pravda, ze jsem zrovna mela pani doktorku Mrockou, moc nemluvila, ale kdyz se clovek zeptal, odpovedela a potom i vse sama ukazovala a komentovala... poplatek jen 30 kč, fotka za 50 kč - a snazi se ji udelat fakt co nejhezci... a kdyz se ji an druhem utz (ve 20. tydnu) neco nezdalo, objednali nas znova na kontrolu za 3 tydny a zase vsechno ukazali... takze za me super FN! Ale nemuzu to srovnat, u Polaka jsem nebyla... 😉

mispula19
21. led 2015

Já byla u Poláka a byli jsme maximálně spokojení! Je pravda, že jsme čekali a i páry před námi, jak se ale 2 tatínci zvedli a ozvali se, šlo vše jako po másle. My přišli dopoledne a moc natěšení a pozitivně nalazení, tak nám to ani nepřišlo 🙂 Čekali jsme asi necelou hodinku. Sestra byla ze začátku né moc příjemná nebo aspoň na mě tak působila, taková frndička 😀 ale pak už oukej. Brali mi tam i krev a to jak nemám nikdy problém, tak to bolelo, krev mi pak tekla a měla jsem lehkou modřinku, jinak mi vytáhnou jehlu, já shrnu rukáv a jdu 🙂 ale to mimo.. samotný pan doktor ovšem naprostá pecka! Moc příjemný, ochotný, nebylo vůbec ticho, celou dobu mluvil, ukazoval a popisoval co kde je, co zrovna dělá a pořád opakoval jak vše vypadá v nejlepším pořádku, byli jsme s jeho přístupem maximálně spokojení! Rovnou nám řekl ve 12tt i s docela jistotou v hlase pohlaví, tak uvidíme 🙂 až skoro při odchodu jsem se ptala ještě na 3D/4D foto zda dělají taky že bych příště chtěla a sám se nabídl že se o to ještě můžeme pokusit i teď jestli chci, ale už se mi nechtělo vracet na lehátko a počkám si až bude miminko "dodělanější" 😀 fotku máme moc krásnou. Platili jsme 1400kč za vyšetření + 100 kč za manžela jako doprovod + 100 kč za fotku, 1000kč mi proplatila pojišťovna. Za měsíc a půl se chystám na druhou návštěvu tak uvidíme, to jedeme až odpoledne tak doufám, že nebude unavený a přístupem nezklame, plánuju si vymrčovat 😀 Další genetika by už měla být prý zadarmo, tak jsem zvědavá, každopádně se mnou půjde opět manžel a chci foto a video ve 3D, tak si zase zaplatíme. Vím, že se v tom točí těžké peníze, proto jej také doporučují gynekologové, mají provize 😉 ale teď už si ho odchodím a u druhého zkusím zase FN 🙂

mica86
9. bře 2015

Maminky, chtěla bych se zeptat, jak je to teď s genetickým vyšetření ve FN Olomouc?! Ke kterému lékaři se kdyžtak objednat? Je to vyšetření stále zdarma, nebo?! Jak jste byly ve FN s genetikou spokojení atd? Moc všem děkuji za odpovědi.

zanet22
31. bře 2015

Já byla před dvěma lety u Poláka stálo to kolem 1500 už nevím přesně, nyní jsem opět těhotná a byla jsem ve fn olomouc a je to zdarma když máte žádanku od svého gynekologa, a snad i je to ve fn lepší 🙂 hrozně milé sestřičky i lékaři,ihned jsem šla na řadu, to u Poláka jsem čekala asi hodinu 🙂 Ve fn mě důkladně prohlédly,komunikovali semnou,sestřičky mi i s radostí ohlídali dvouletého syna který tam byl semnou, za mě fn olomouc super 🙂

terka01
28. říj 2015

Ahojte maminky jsem objednaná do fn v Olomouci na kontrolní ultrazvuk srdíčka (FECHO). jsem objednaná až na 17:45 zdá se mi to celkem pozdě a proto bych se chtěla zeptat jestli máte některá s tímto vyšetřením zkušenost jak dlouho trvá co očekávat..🙂 moc děkuju za každou odpověď..🙂

petruna82
3. lis 2015

Byla jsem u Poláka v roce 2013 a velká spokojenost, spousta malých foteček ve zprávě zdarma ,plus jedna velká, pokud měl člověk zájem za 100 Kč a pojišťovna celou částku 1400 Kč za vyšetření zpětně uhradila. Tak snad se to nezměnilo, protože za pár týdnů tam pojedeme s druhým těhotenstvím🙂. Není mi známo, kde je vyšetření kvalitnější. Tento genetik mi byl doporučen, tak jsme jeli tam a nelituji.

sarlotte09
8. dub 2016

Holky tak jsem z toho ted zmatená. V úterý jdu na genetiku - odběr krve k Dr.Polákovi do Olomouce a 28.4 na ultrazvuk.Kamarádka mi ho doporučila,ale jak tady čtu, některé recenze,tak si ted nejsem jistá ☹ Snad to bude vše dle mého očekávání.

zborilova1989
13. dub 2016

já byla ve fakultce na konci února. vyšetření bylo zdarma, sestřičky i doktorka úplně super. nemůžu si stěžovat.

nikolka1997
20. dub 2016

Zdravim mamimky chtěla bych se zeptat co obnáší genetické vyšetření jsem objednaná na pátek do FN v Olomouci a chtěla bych se jěště zeptat jestli se něco platí když jsem tam objednaná na doporučení svého gynekologa ? 🙂 přeji hezký den

michalnad
27. dub 2016

Zdravím, my jsme byli u Polaka pred tydnem. Moji zene brali vzorek placenty. Pred zakrokem bylo vse v nejlepsim poradku a ted ma moje zena bolesti. Nyla u sveho gynekologa a mame najednou placentu previa. Navdavkem k tomu vam reknu, ze ten vzorek ji brala sestra z recepce i kdyz pod dohledem doktora Polaka. Nemyslim, ze takove zakroky muze delat sestra. Vse zjistim a popripade se obratim na pravnika, protoze diky jemu a jeho "profi" personalu je ted me dite i zena v ohrozeni. Dekuji Vam PANE DOKTORE

monakubelkova
30. čer 2016

U pana doktora Poláka jsem byla v prosinci 2015, vše bylo v pořádku, genetické testy dopadly dobře. Při odchodu z porodnice mi řekli, že malá nemá 1 ledvinku. Byl to strašný šok, dodnes mi nikdo neřekl, co se stalo. Pan doktor jen ledviny přehlídl. Prostě se nepodíval. Já se rozhodovala mezi FN a panem doktorem a takhle to dopadlo. Tady mi to připadá, že je vše jen o penězích, co nejvíc maminek, tím víc peněz, objednají hodně lidí a pak nestíhají. Potom to vyšetření je rychlé a podle toho to vypadá. Doporučuji FN Olomouc.

bhrozen
30. čer 2016

Také bych šla do FN Olomouc. Nač platit něco kde je to jinde zdarma ;) Nechidím k panu Polákovi, ale k jinémá gyn v téže budově kde sídlí. A i tak jsem šla na genetické testy jinam. sama sestřička mi to dporučila, že se ve FN neplatí ;)

sommeil
6. črc 2016

Před 6ti lety jsem na doporučení své gynekoložky využila možnosti prvotrimestrálního screeningu u MUDr. Poláka a nemůžu si stěžovat. Měla jsem a mám za to, že platil za velmi kvalitního lékaře a diagnostika ve svém oboru. Nicméně nyní, kdy čekám druhé dítě jsem pro změnu navštívila pracoviště Fet-Med na Horním Lánu. Vnímám ho jako zdravou konkurenci dr. Polákovi a jeho kolegům 🙂 Pokud vím, Fet-Med vzniklo mimojiné jako reakce na reorganizaci Ústavu fetální medicíny v rámci FN a řada lékařů, kteří v tomto ústavu pracovala, se přemístila v rámci města na jiná pracoviště. Mudr. Dhaifalah, která působí ve Fet-Med je mimojiné zakladatelkou fetální medicíny v ČR a platí za mimořádného odborníka. Byla jsem u ní na prvotrimestrálním screeningu, a vzhledem k věku (38) jsem byla pozvaná na další dvě kontroly. Nicméně mělo by jít spíše o prevenci, maličké by mělo být v pořádku (klepu). Nesdílím názor - nač platit něco, kde je to jinde zdarma. Utvrzuje mě v tom mimojiné zkušenost kamarádky, která byla nedávno na screeningu právě ve FN a kde jí po vyšetření lékařka sdělila, že dítě je sice v pořádku, ale kdyby chtěla opravdu 100% jistotu, musela by jít na test za cca 15 tisíc Kč. A nashle. To by mě opravdu klid nepřineslo. Myslím si, že tato prohlášená (ač mohou být platná) shazují kvalitu a úroveň vyšetření, která se dělají běžně jinde, ale jsou zpoplatněná. Jinak ve Fet-Med stojí screening 1000 Kč, takže o něco levnější než u Poláka. Držím palce, ať už si vyberete cokoli, ať je všechno v pořádku.

kedlubca
6. črc 2016

Byla jsem pred tremi roky u.male a pujdu ted znova. Byla jsem naprosto spokojena a tech 1400,- za to opravdu stojí 😉

andela01
29. črc 2016

Ja byla u dr Poláka v květnu 2014 a příště už tam určitě nepůjdu. Tvářil se, jakoby jsme ho obtěžovali, asi po minutě ultrazvuku mi řekl, že tam nic nevidí, ať se jdu na půl hodiny projít. A já jako prvorodička jsem byla vyděšená. Zprdnul mě, proč jako brečím. A po mojí nucené procházce stejně napsal tristní viditelnost a nazdar. Cca po 5 minutách v ordinaci jsme odcházeli. Takže za mě už nikdy víc a příště určitě FN Olomouc 😉

martinafingr
5. říj 2016

Dobrý den, jsem objednana k dr.Polakovi a chtěla jsem se zeptat jak dlouho trvá geneticke vysetreni v 1.trimestru ? Zvažuji zda vzít 3letou dceru sebou nebo zda si zajistit hlídání, dekuji

kedlubca
5. říj 2016

@martinafingr u první dcery nám dělal fakt poctivě 15min utz, ted jsem tam byla podruhé a ani ne 10min a byli jsme venku.

demetritis
5. říj 2016

@martinafingr mela sem sebou 15mes a zvladla to v pohode . Fakultu hradi pojistovna u polaka jen prispiva a na nic jineho uz nedostanes. Polak lepsi pristup celkem klid . Fakultka na P... byla sem tam u syna a uz nikdy vic necitlivi pristup utz bolel a to tak ze semi pri sem zacla slabe krvacet . druhe kontrole srdicka rodit takze uz fakt nikdy vic nevim jestli tam dela jeste ta popina a neminim to zjistova u dcerky u polaka a pohoda a ted taky . Priste zatim neplanuji teda vubec alduvidime co osud prinese hodne stesti . Jo a hlasit fotku a atd dopredu

martinafingr
5. říj 2016

Děkuji holky Já už se bála ze Me vezmou krev a pak že budu čekat na výsledky ještě ale když to jde takto rychle tak dcerku kdyztak vezmu sebou 😊

bhrozen
25. říj 2016

Prosím vás holky jaké je číslo na objednání do FN? Tam kam sem volala paní říkala že volám špatně :D

krisatko
25. led 2017

Zdravím všechny, obnovím trochu téma... pro další, kdo budou hledat případné recenze. Za nás - fakultka olomouc už nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy více! A proč? Viz níže....

Byla jsem ve FN i na prvotrimestrálním a i na tom pozdějším screeningu. U obou mne vyšetřovala MUDr. Maděrková Tozzi. Absolutně neuměla dělat s ultrazvukem, neustále přejížděla ze strany na stranu. Na prvním screeningu napsala, že je vše jak má být, pohlaví nám sdělila že chlapeček. Rizika z krve taky vyšly vysoko negativní a tak jsme se těšili na zdravého chlapíka. Bohužel, screening po 20. týdnu nám vzal všechny iluze - byly zjisštěny velké defromace a velké množství VVV. Nicméně paní doktorka Maděrková nebyla schopna nic změřit, nic zaostřit, nebyla schopna ani najít žaludek. Proto přivolala k vyšetření další dvě lékařky, z nichž jedna - Marková - jasně a zřetelně zobrazila všechny vady. Ani jedna z přítomných lékařek nebyla schopna jasně stanovit, jak rozsáhlé je poškození a nebyly nám ani schopné sdělit, zda už někdy něco takového viděly. Přehodily odpovědnost na genetičku, se kterou jsme se domluvili na odběru plodové vody. Další den jsme se po konzultaci s dalšími lékaři (jinde) dohodli na ukončení těhu a nechali si na genetice napsat indikaci z genetického hlediska.
K našemu nemilému překvapení, na fetální medicíně se od té doby začli chovat jako totální necitlivá prasátka naprosto bez empatie a bez náznaku lidskosti. Z nějakého zvláštního důvodu, mi bylo řečeno, že i když mi genetička napsala indikaci k ukončení, musí zasednout nějaká prazvláštní komise a toto ukončení schválit! Následně jsem byla odeslána domů, že se nám ozvou. Jelikož se ale nikdo na druhý den neozval, přestože to paní Marková slíbila, rozhodli jsme se na Olomouckou nemocnici vykašlat a jeli jsme raději do Zlína (který tímto vychvaluji do nebes a všem, kdo se budou rozhodovat, kam směřovat vřele doporučuji, protože celé, porodnicko gynekologické oddělení ve zlíně je plné empatie a jednání naprosto špičkové).
Za celou dobu, co jsme byli hospitalizovaní ve Zlíně (celkem 5 dní) plus 2 dny po propuštění do domácího léčení se z Olomouce nikdo neozval!! Volali po týdnu a něco, že za další týden bych mohla přijít (což už bych byla v 22+5). Poté, co jsem dr. Markové z Olomoucké Fetální medicíny sdělila, že už máme vše za sebou, protože jsme nechtěli čekat buhví do kdy a chtěli jsme to už mít za sebou a moci myslet dopředu, se mě naprosto necitelně zeptala, jestli náhodou nevím, zda Zlínská patologie odebrala z plodu vzorek kůže.

Závěr: jednání olomoucké fetální medicíny absolutně postrádá empatii k rodičům, každého berou jen jako kus masa, další čárku v systému a plod s velmi vzácnými VVV jako vědecký experiment!! Nikdy více už do Olomoucké nemocnice nevkročím!

petruna82
25. led 2017

To je mi moc líto, co jsi musela prožít. Naštěstí jsem ve fakultce nikdy nebyla. Přeji ti do budoucna zdravé miminko. Držím móc palce🙂.

wendulinka_1
6. bře 2017

Nemuzu souhlasit s negativnim hodnocenim FN Olomouc. V patek jsme byli na prvotrimestralnim screeningu a vsichni tam byli moc milí a ochotní. Od sestřičky na recepci až po pani doktorku Hostinskou, ktera nam vse vysvetlovala, ukazovala. S manželem jsme byli z jednání a chování moc mile prekvapeni a potěšeni. Na dalsi screening bych chtela take tam, i kdyz přecházím na gyndu do Prahy.

kaki9
18. bře 2017

@krisatko
Prosím můžu se zeptat,zda vás ve Zlíně vzali hned bez předešlé telefonické konzultace?Řeším teď stejný problém,nechce se mi v Ol.cekat 14 dni ☹ Děkuji moc za odpověď

krisatko
18. bře 2017

@kaki9 zavolala jsem, co se děje, jak nás v Olomouci odpalkovali a jestli můžu hned přijet. S naprostou empatii , soucitem a pochopením sestřička​ řekla že mám samozřejmě ihned přijet. A než sem dorazila tak už pro mě měli zajištěné lůžko.

krisatko
18. bře 2017

@wendulinka_1 já také z prvního screeningu z fnol odcházela s dobrým pocitem. Bohužel, kvůli jejich chybe, kterou při prvním screeningu udělali, resp kvůli tomu že nezkontrolovali to co měli, jsem musela podstoupit celé to martyrium místo "malého" potratu. A nejsem sama, která kvůli nim musela tohle zažívat! Bohužel to nikdo neřeší oficiální cestou, ačkoliv bychom asi měly, my, co jsme tohle zažily.

kaki9
18. bře 2017

@krisatko
A můžete mi poslat prosím telefon? Jsem totálně bezradná,nevím kam se obrátit.V Ol.nechapu,že se musí čekat na komisi,když mám potvrzení z genetiky a doporučení přerušení. Fakt nechápu v dnešní době.....☹ V tuto chvíli to strašně bolí na duši a jediné co si přejí je,abych to měla co nejdříve vše za sebou ☹

krisatko
18. bře 2017

@kaki9 naprosto chápu... Prošli jsme si tím v lednu takže mám ještě v živé paměti.... Pisnu IP

kaki9
18. bře 2017

@krisatko myslím telefon do toho Zlína.Uplne chápu,jak se cítíš,já byla u mudr.Polaka,a ve čtvrtek potvrzen DS z choliovych klků.Nejsem tak daleko jako ty,jsem 13+6,ale už i tak je mimi velké na "normální"potrat ☹

kaki9
18. bře 2017

@krisatko
Kdo nezažije,nepochopí ☹ Úplně tě chápu,si říkám,čas rány zahojí,i když vím,že toto bude stále v našich vzpomínkách. U vás to bylo ještě horší,že jste byli tak daleko a žili v domnění,že je vše v pořádku ☹ Fakt hrůza.By mě zajímalo,zda kdyby se to stalo třeba manželce nějakého doktora v Ol.zda budou taky čekat na komisi.Uz tak je to pro každou z nás stresující a ještě 2-3tydny čekat s mimi v bříšku ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru