Genetika MUDr. Polák nebo FN Olomouc? Máte zkušenost?

sarkav
19. bře 2012

Maminky prosím jak je to s genetickým utz v 1. trimestru? moje gynekoložka mě poslala k Dr. Polákovi,ale stojí to 14OO kč, slyšela jsem že ve FN je to zadarmo a prý je to vyšetření snad i lepší. Tak nevím, jakou máte zkušenost?

leiladelly
19. bře 2012

Ve FN udělají stejný typ vyšetření, za úhradu na pojišťovnu. Za mne , ne kvůli penězům, ale z jiných vážných důvodů , FN Olomouc.

garfie
19. bře 2012

Souhlasím s Leiladelly. Osobní zkušenost (a výbornou) mám ale jen z FN, o Polákovi jsem jenom slyšela....zato hodně historek 😉

xkacatkox
19. bře 2012

já bych byla pro FN, Dr POlák je sice fajn ale ta cena, a ve FN je to zadarmo nebo apson bylo, ale i kdyby tak to bude irčitě levnější nehledě na to že genetika na FN je kapacita, odesíláme tam mamky i od nás z východních čech

salomee
19. bře 2012

A nepotřebujete ve fakultce nějaké doporučení..? Jako nějakou indikaci? Já jsem měla možnost tam jít s tím, že jsem měla šanci to doporučení získat (nebudu rozvádět), ale už jsem byla objednaná k Dr. Polákovi a bylo to za pár, krev už mi vzali, tak jsem to nechtěla najednou rušit, srovnání s FN nemám, tak nevím, co spíš doporučit. U Dr. Poláka jsem žádné problémy s čímkoliv neměla ...ale nejsem si jistá, jestli jde jen tak si říct, že jdu do FN a jít tam. Tím spíš, že to není povinné vyšetření, tak myslím, že k němu dostanou doporučení jen těhotné s nějakým rizikem nebo tak něco. Ostatní jdou dobrovolně, aniž by "musely" a tedy si zaplatí.

pajav
20. bře 2012

Já jsem byla ve FN Olomouc už 2x a byla jsem spokojená a hodně maminek si to také chválí 🙂

denousek
20. bře 2012

já jsem byla u pana Poláka a můžu za mě doporučit je to odborník... a nečeká se tam tak dlouho... ve FN jsem nebyla...

bureska
20. bře 2012

Me gynekolozka taky posilala k Polakovi, ale ja sem chtela do FN. Uz kvuli moznym komplikacim. Nakonec jsem za to byla rada. Pri vysetreni se ukazalo, ze miminko ma vadu a byla mi doporucena amniocenteza. Tu provedli jeste ten den, behem pul hodiny od zjisteni vady. Vse probehlo bez problemu a bez bolesti. Cely personal se choval uzasne a profesionalne. Vysledky jsem vedela do dalsiho dne. Tak za me urcite FN, u Polaka jsem nebyla, tak nemuzu soudit.

anehap
20. bře 2012

Já dostala od gynekologa telefon na dr. Poláka, objednávala jsem se měsíc předem, ale už bylo obsazeno 😕 , dali mi tam ale telefon do Fertimedu v Olomouci, objednala jsem se po telefonu,byla jsem spokojená, je to tam takové "domácí", dopoledne brali krev, odpoledne byly výsledky+ultrazvuk. Neplatila jsem nic 😉

palomitacheca
20. bře 2012

U syna jsem na screeningu v 1. trimestru nebyla, ale na 2. genetický utz ve 20. týdnu jsem se objednávala do Fertimedu v Olomouci. Automaticky mě objednali i na utz srdíčka. U Poláka jsem byla jen na 3D a strašně dlouho jsme tam čekali.

mignone
20. bře 2012

Nejsem z OL, ale stejně jsem na doporučení mé kamarádky jela do FN OL k docentce Daifallah. Je to odbornice ve svém oboru, která dokonce stála u zrodu NT screeningu v ČR. Byla jsem tam velice spokojená, i má sestra. Mohu jen doporučit.

janii
20. bře 2012

Dr. Polák - byl perfektní, ochotný co se týče fotek atd. Za 3 týdny jedeme zas na velký utz ve 21tt 🙂

lukza
20. bře 2012

já obě těhu byla u poláka a sem moc spokojená i když sem pak měla možnost jít už u nás v místě bydliště stejnak sem šla za ním podle mě kapacita vše ukazal vysvětlil a když sem tam šla s falešně pozitivním tripp testem na roštěpy hodně mě podržel fakt sem byla spokojená .za mě polák

evena
20. bře 2012

ahoj, k dr. Polákovi už bych nikdy nešla, i přes objednání čekání 2,5 h, přednostně předemnou vzal dokonce i nějakou známou sestřičky, vyšetření i s pozdravem max. 5 min., připadalo mi, jakoby jsme ho obtěžovali, bylo už těsně před zavíračkou a odmítl nám natočit i video, prý byla malá špatně otočená, což nebyla pravda, prostě jen výmluva, aby už mohl jít domů ... tenkrát mě tam automaticky poslala dr. z gynekologie, nevěděla jsem, že tohle dělají i ve FN ... a známým partnera přehlídl dost vážné poškození plodu, které prý poznat z vyšetření měl ...

druidee
20. bře 2012

Určitě FN-nejen kvůli úhradě pojišťovnou (i když i to je nemalá výhoda) ale personál a přístup úžasný, několik foteček zdarma navíc 🙂 toť moje zkušenost 🙂

lucifereeek
21. bře 2012

já jsem byla 2x ve FN a jsou tam fakt na úrovni, takže příště bych šla zase tam.

aknalb13
23. bře 2012

mojí švagrové dr. Polák nepoznal závažné genetické postižení plodu, holčička ve 3 měsících zemřela

hanickaa.d
2. srp 2012

Já se dostala nechtěně na genetiku v 35tt do Olomouce FN a byla jsem spokojená. Sice jsme si taky vždycky museli počkat i přes objednání,ale byli profesionální a pečliví.

verosek
21. lis 2012

byla jsem objednaná k Polákovi, ale nakonec po 14 dnech jsem se objednala do FN. U Poláka 1400 genetika + otec 100 + foto 100, cca minimálně 1600 jen za vyšetření. FN 1000 + doprovod 0 + fotot 50, cca 1050,- . Nešlo mi ani tak o cenu spíše o to, že mě namíchli, že za otce dítěte u genetického vyšetření se musí platit. Výrobna na prachy díky nechci. FN si chválí na Poláka nadávají. Nemám zkušenosti tam ani tam, ale z principu. Mělo by jít hlavně o dítě a ne z toho vytřískat co nejvíc peněz.

brusle
21. lis 2012

osobní zkušenost mluví za FN olomouc, musí se tak ale hodně brzo objednávat termíny jsou dost plné, takže pokud zjistíte, že jste těhotná, hned volat, u Poláka byla sestra a kolegyně z práce, čekaly skoro 2 hod, partner u UZV v ceně cca 200 Kč, foto 100 Kč, nekonečné čekání. Takže jednoznačně FN, moc příjemné prostředí, odborníci, super!!

eva518
21. lis 2012

Já jsem byla odeslaná mým gynekologem k Polákovi a musím říct, že měl naprosto profi přístup. Nečekali jsme ani jednou déle než 5 minut, objednání (museli jsme tam několikrát) se podřídilo našim časovým možnostem a nebyl s termínem problém, přestože tam byla spousta lidí a jednání bylo pečlivé, všechno vysvětlil, odběr klků se také dělal okamžitě (byli jsme tam až pozdě odpoledně) a výsledky nám volal on osobně druhý den ráno. Neplatili jsme nic, kromě 30,- za odběr krve mě a partnera, jinak vůbec nic. A byli jsme u něho celkem čtyřikrát. S FN nemám co se týká porodního nemám vůbec dobré zkušenosti, na genetice jsem ale nebyla. Teď také váhám, jestli do FN kvůli nejmodernějším diagnostickým přístrojům, díky kterým se nemusí dělat amnio ani CVS, jen se vezme krev matky a nebo za Polákem, který byl také bezvadný. Je to těžké, ale myslím, že přehlídnout vadu může bohužel každý, FN nevyjímaje...

evly
2. led 2013

my byli minulý týden - 27.12.(12+3tt) ve Fakultce u MUDr. Hyjánka a naprostá spokojenost, čekali jsme asi 20 min, což mi přijde v pohodě, aspoň jsem snědla trochu čokolády před UTZ a prcek tam sebou pěkně házel. Všechno nám detailně ukazoval, pouštěl tlukot srdíčka, dal prostor na otázky a odnesli jsme si za 50 Kč fotečku. Vyšetření nás stálo 30 Kč poplatek. Jen mi sestra přitom nějak zvláštně vzala krev někde z boku ruky a doteď tam mám modřinu. Ale jinak spokojenost a doporučuji 🙂

zvargova
2. led 2013

už nikdy odbil mě hrk frk a ani nic skoro neřekl...utz dělal jen přes břicho a byla špatná viditelnost, kdyby dělat normálně spodem vidí vše a já bych viděla i víc...navíc chtěli 100kč za doprovod mimo 1400za samotný screening a 100kč za fotku, tu sem naštěstí neplatila protože tam nebylo skoro nic vidět...toho to dr. už nikdy a to sem tam jela jen díky tomu že bylo v prostějově na genetice pořád nedostupno, měli zrovna dovolenou v prostějově uplně jiný přístup..byli sme tam na velkém utz ve 20týdnu takže mám srovnání přístupu..sice prostějov patří pod jejich kliniku ale za doprovod se neplatí a dr. Bilík si dává záležet...byli sme tam i na 3D 2x jednou se nepovedla fotečka podruhé už ok a za celé 3D sme platili pouze za fotku 200kč nic víc

jancach87
19. zář 2013

Ahoj holky, než jsem šla na genetiku, tak jsem hledala recenze, kam jít. Polák nebo FN. Něco jsem si přečetla, ale jsou tu příspěvky starší, tak chci maminkám napsat, jak to probíhalo 🙂 Nakonec jsem si vybrala FN, jelikož mi přišlo, že má více kladných recenzí. A nelitovala jsem. Sestra na recepci milá. ( tam jsem zaplatila poplatek 30 Kč) Pak mi me s přitelem zavolali do ordinace, kde mě sestra zvážila a pak šup na lehátko k paní doktorce. Nad hlavou máte svou obrazovku, tak to pěkně vidíte, jak vše doktorka měří a slyšíte srdíčko. Mezitím mi sestra odebrala krev. Dostali jsme fotečku ( 50 Kč) se slovy, že vysledky z krve budou téhož dne a pokud budou špatné doktorka osobně zavolá do 16,00 hod. Naštěstí nikdo nevolal 🙂 Je pravda, že v ordinaci jsme strávili 10 minut, ale paní doktorka byla spokojená jak miminko dobře leží, že ji šlo všechno dobře poměřit, říkala více takových maminek :D, takže to šlo dobře a rychle. Tohle byl sreening v 1. trimestru, tak uvidíme, co přinese další. 🙂 Jo a to čekáni. My čekali 5 minut 🙂

fifa79
2. říj 2013

Taky přidám osobní zkušenost. Mohu porovnat. Poprvé jsem chodila k MUDr. Polákovi a byla jsem nadšená. Profi přístup, fotky vám vysloveně nutí. Byla jsem u něj víckrát, protože něco u nás šlo hůře vidět, vždy mi vše ukázal, vysvětlil. Byla jsem klidná.Výsledky jsem věděla hned, protože odběry se dělají dopředu. Teď podruhé jsem si řekla, že kvůli penězům půjdu do FN, kde také pracuji, ale jinde.Kdybych nemusela už tam nejdu...sestřičky úžasné, ale MUDr. Mrocká šílenost sama. Od začátku nepříjemná, nervózní, nekomunikovala.Měli jsme sebou i syna a těšili se jak mu vše ukáže a jak syn tak mi jsme byli zklamáni.Ani fotku jsme nedostali a ještě ty stresy, při čekání na výsledky.Radši jsem si tam odpo volala, co kdyby mi zapomněli zavolat🙂Takže za mě, bych si radši opět zaplatila genetiku u Poláka.....to je ale jen můj názor...teď se budu objednávat znovu na druhý UZ, ale určitě řeknu, že Dr. Mrockou určitě nechci. Hodně si chválí Hyjánka, tak to zkusím.

evulinkab
2. říj 2013

Já byla v prvním tehu u POláka, nyní ve FN.Byla jsem spokojená tam i tam, nicmene ve FN byl lepší, osobnější přístup.I ultrazvuk trval déle, měla jsem tam sebou syna a dostal i malého plyšáčka...nemužu si proste stěžovat🙂Takže pokud by bylo třetí těhu, jdu do FN.

bambulka137
14. říj 2013

No tak jsem z toho pekne zmatena. Kam mam teda jit? Doktorka mi rekla at jedu k Polakovi do Olomouce i kdyz mohu jit do Prostejova,ale jako 1400 Kč se mi fakt davat nechce !!! FN je tedy je jen poplatek 30 kc a fotka 50 ? doprovod zdarma ? A to jako u Poláka se za doprovod plati 100 ? to snad ne !!!

iv45
14. říj 2013

no my u prvního ve FN, i přes doporučení lékaře k MUDr. Polákovi, tenkrát ještě říkal vyberte si, i po porodu nás kontaktovali a znovu dotazník ( není jim jedno jestli bylo nakonec vše ok jak mělo) a ted u druhého nám byl výslovně nabídnut Mudr Polák a po odpovědi v FN jsme byli nadmíru spokojeni, mají tam naše anamnézy a záznamy nepříjemný úšklebek od MUDr. ( nevím jestli za to něco berou ale s tímto přístupem bych se ani nedivila)
Ve FN moc milý přístup, 30 kč na recepci, jen jednou jsme čekali do 20 minut při velkém návalu maminek jinak kolem 7-10minut, vyšetření prvotřídní jednou i 45 minut jen aby se paní doktorka ujistila že je vše ok, vše vysvětlila, moc ochotní, sestřičky super, odběry ryché i když já mám s každým problém, vše ok za měsíc jedeme znovu pro jistotu už se těšíme a syn také, paní doktorka mu ukázala kde má mimi srdíčko a nožičky a jak mává a ptala se ho na jméno a tak, vůbec ji to neobtěžovalo,
za nás FN OLOMOUC - a nepominu také vysokou kvalitu odbornosti a výzkum v oboru
Na Mudr Poláka jsem slyšela z mého okolí jak kladné tak negativní ozvy

korula
16. říj 2013

tak já jdu 4.11. do FN Olomouce, tak jsem zvědavá 🙂 snad to proběhne v pořádku všechno 🙂

smudlinka10
16. říj 2013

Polák, moc nám pomohl, jak psychicky, tak radama atd

mysickaaa
16. říj 2013

My byli u Poláka na velkém utz a spokojenost. za doprovod a fotky jsme teda platili, ale přístup byl profesionální, důkladný, nečekali jsme....takže my snad ještě někdy tam🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru