Genetika ve 22. tt. Jak to bude probíhat?

smoulanda
2. črc 2012

Holky... za měsíc jdu k mudr na Genetiku..tudíž budu nějak ve 22tt..a chci se zeptat co všechno mi tam bude zjištovat a hlavně jak to bude probíhat?? 😕 díky moc za info 🙂 Jinak všem přeji krásné lééto 😉

betelgeuzz
2. črc 2012

U mě to byl jenom UZV přes břicho, byl delší, dr prohlížela podrobně orgány, hledala rozštěpy apod.

mm_mm
2. črc 2012

U mě to byl taky jen ultrazvuk přes břicho, ale moc dlouhej nebyl - tak 10-15 minut a pak asi 10 minut kontrola srdce.

smoulanda
autor
2. črc 2012

@betelgeuzz @mm_mm aha..takže vlastně uzv jako vždy akorát se zaměří na detaily.díky moc 🙂 doufám že odejdu s usměvem...nějak se začínám bát 😒

betelgeuzz
2. črc 2012

@smoulanda teda předpokládám, že myslíš vyšetření, které se dělá ve 20 - 22 tt, říká se tomu i velký UZV. Že třeba nemáte v rodině nějaký problém a nejdeš přímo na genetické vyšetření.
@mm_mm mně příjde 10 minut až dost 🙂

smoulanda
autor
2. črc 2012

@betegeuzz jo jdu na ten velký uzv....akorát že mám dojít až ve 22tt protože mudr má ted dovču 😒

mm_mm
2. črc 2012

@betelgeuzz Já byla na NT screeningu 30 minut, tak mi od tý doby všechno přijde málo... 🙂

kackac86
2. črc 2012

Ahoj, já byla ve 21tt, celkově to trvalo cca 20 minut - je to UZ přes břicho (díky bohu 😉 ), zjišťujou rozměry miminka, zkoumaj mozek a ostatní orgány a řeknou ti pohlaví (pokud chceš). Nejdelší dobu - cca 10 min - zabralo zkoumání srdce. Max. záchvat smíchu u nás nastal, když jsme malý koukali do obličeje - nevím, co jsme čekali, ale lebku asi ne 😀 Jinak vyšetření dopadlo OK 🙂

smoulanda
autor
2. črc 2012

@kacka86 ahoj díky moc za odpověd 🙂 krásně si mi to popsala 🙂 Záchvát smíchu?? Lebku né tak to by mě též zajim alo co tedy 😀... To je dobře že to dopadlo Ok..doufám že to tak bude i u nás 🙂

kackac86
2. črc 2012

Ještě jsem zapomněla, že ti tam přepočítaj riziko Dawnova syndromu (snad to píšu dobře), nám to riziko po tomhle měření kleslo dvojnásobně, ale i tak už jsme předtím měli dobré výsledky 🙂
No tak si představ, že ti někdo řekne - A tady má obličej - a tam ...... se zjeví lebka 😀 😀 😀 Následuje samozřejmě výklad - Tady jsou oční důlky, tu je nosní kost atd. 😀 Ani nevím, proč jsme si mysleli, že tam bude vidět normální obličej 😉
Samozřejmě držím palce, ať vám to taky dobře dopadne 😉 😎

slundo
2. črc 2012

pokud myslíš velký ultrazvuk co podstupujíí všechny maminky, tak je to podrobné UZ vyšetření, doktor zkoumá podrobně hlavičku, srdíčko, orgány a pokud budeš chtít i pohlaví miminka 🙂 Neboj se a těš se 🙂 Držím pěsti, aby to dopadlo dobře a mimčo bylo v pořádku 🙂

smoulanda
autor
3. črc 2012

@slundo jo ten myslím 🙂 Moc děkují 🙂 Musíííííí 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru