• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Genetika ve 22. tt. Jak to bude probíhat?

3. července 2012 
Holky... za měsíc jdu k mudr na Genetiku..tudíž budu nějak ve 22tt..a chci se zeptat co všechno mi tam bude zjištovat a hlavně jak to bude probíhat?? :confused: díky moc za info :slight_smile: Jinak všem přeji krásné lééto :wink:
2. črc 2012 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
U mě to byl jenom UZV přes břicho, byl delší, dr prohlížela podrobně orgány, hledala rozštěpy apod.
2. črc 2012 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
U mě to byl taky jen ultrazvuk přes břicho, ale moc dlouhej nebyl - tak 10-15 minut a pak asi 10 minut kontrola srdce.
2. črc 2012 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@betelgeuzz @mm_mm aha..takže vlastně uzv jako vždy akorát se zaměří na detaily.díky moc :slight_smile: doufám že odejdu s usměvem...nějak se začínám bát :unamused:
2. črc 2012 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smoulanda teda předpokládám, že myslíš vyšetření, které se dělá ve 20 - 22 tt, říká se tomu i velký UZV. Že třeba nemáte v rodině nějaký problém a nejdeš přímo na genetické vyšetření.
@mm_mm mně příjde 10 minut až dost :slight_smile:
2. črc 2012 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@betegeuzz jo jdu na ten velký uzv....akorát že mám dojít až ve 22tt protože mudr má ted dovču :unamused:
2. črc 2012 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betelgeuzz Já byla na NT screeningu 30 minut, tak mi od tý doby všechno přijde málo... :slight_smile:
2. črc 2012 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já byla ve 21tt, celkově to trvalo cca 20 minut - je to UZ přes břicho (díky bohu :wink: ), zjišťujou rozměry miminka, zkoumaj mozek a ostatní orgány a řeknou ti pohlaví (pokud chceš). Nejdelší dobu - cca 10 min - zabralo zkoumání srdce. Max. záchvat smíchu u nás nastal, když jsme malý koukali do obličeje - nevím, co jsme čekali, ale lebku asi ne :grinning: Jinak vyšetření dopadlo OK :slight_smile:
2. črc 2012 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kacka86 ahoj díky moc za odpověd :slight_smile: krásně si mi to popsala :slight_smile: Záchvát smíchu?? Lebku né tak to by mě též zajim alo co tedy :grinning:... To je dobře že to dopadlo Ok..doufám že to tak bude i u nás :slight_smile:
2. črc 2012 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě jsem zapomněla, že ti tam přepočítaj riziko Dawnova syndromu (snad to píšu dobře), nám to riziko po tomhle měření kleslo dvojnásobně, ale i tak už jsme předtím měli dobré výsledky :slight_smile:
No tak si představ, že ti někdo řekne - A tady má obličej - a tam ...... se zjeví lebka :grinning: :grinning: :grinning: Následuje samozřejmě výklad - Tady jsou oční důlky, tu je nosní kost atd. :grinning: Ani nevím, proč jsme si mysleli, že tam bude vidět normální obličej :wink:
Samozřejmě držím palce, ať vám to taky dobře dopadne :wink: :sunglasses:
2. črc 2012 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
pokud myslíš velký ultrazvuk co podstupujíí všechny maminky, tak je to podrobné UZ vyšetření, doktor zkoumá podrobně hlavičku, srdíčko, orgány a pokud budeš chtít i pohlaví miminka :slight_smile: Neboj se a těš se :slight_smile: Držím pěsti, aby to dopadlo dobře a mimčo bylo v pořádku :slight_smile:
2. črc 2012 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@slundo jo ten myslím :slight_smile: Moc děkují :slight_smile: Musíííííí :slight_smile:
3. črc 2012 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek