Gennet Praha-Letná, máte zkušenost?

viktoriesarah
14. pro 2013

Ahoj Holky 🙂 máte některá zkušenost s Gennet Praha-Letná ? Jedná se o genetické vyšetření ,konzultace s doktorem, popř. odběr plod. vody 🙂

viktoriesarah
autor
14. pro 2013

@jitule77 Ty joo 🙂 každá jinou zkušenost 🙂 jo jo mě tam posílá moje doktorka s doporučenkou jen kvůli věku...byla jsem těhu před 5 lety a to bylo vše jinak ...vše dělala moje doktorka ... ty jo no jsem zvědavá 🙂 děkuju za zkušenost 🙂 T.

jitule77
14. pro 2013

@viktoriesarah tak jestli jdeš k doktorce Krutílkové, myslím, že můžeš čekat stejný výsledek jako já, když "nenajde" nějaká jiná rizika nebo defekty v rodině, s věkem si moc hlavu dělat nebude🙂 Držím palce🙂

cenichmat
14. pro 2013

Byli jsme v Gennetu spokojení, na konzultaci jsme byli u nějaké doktorky, ta nás teda rovnou tlačila do amniocentézy, což nebylo příjemné, ale na ultrazvuk jsme měli bezvadného p. doktora, jméno si bohužel nepamatuju, ale byl to Slovák. Vše nám vysvětlil, vše popsal. Ostatní byli také moc příjemní, jen nám tam vadila ta dloooouhá čekačka na ultrazvuk, když jsme byli podruhé, čekali jsme tam asi dvě hodiny (ale prý to byla mimořádka).

jitule77
14. pro 2013

ještě tedy k čekačkám - já nečekala nikdy, vždycky jsem šla přesně na čas..ale možná je to tím, že kvůli tomu, že to mám přes hodinu cesty a nechtěla jsem riskovat, že se zaseknu v Praze v dopravní špičce, jsem se objednávala hned na ráno...

viktoriesarah
autor
14. pro 2013

@jitule77 nene ke Krutílkové nejdu, na UZ k Diblíkovi a na konzultaci k Hynkovi 🙂

viktoriesarah
autor
14. pro 2013

@jitule77 jo jo my to máme taky hned ráno 9h UZ ,Konzultace v 10 h 🙂

viktoriesarah
autor
14. pro 2013

@viktoriesarah holky a máte zkušenost ,jestli tam brát sebou 5letou dceru ,aby viděla mimi na UZ ? 🙂 vím ,že někteří to nemají rádi když se tam tahaj děti ? Co myslíte ?

jitule77
14. pro 2013

@viktoriesarah no Krutílková je genetička, Hynek ne, pokud vím...🙂

jitule77
14. pro 2013

@viktoriesarah k dítěti u ultrazvuku asi neporadím, ke Kulovanému bych určitě nebrala...ale tam nejdeš..🙂

viktoriesarah
autor
14. pro 2013

@jitule77 k Hynkovi jdu na konzultačku a UZ mi bude dělat Diblík 🙂 jdu v týdnu ke svojí dát moč a krev ,tak se jí zeptám, jestli tam mám brát Sárinku, nebo, jestli ji můžu přivést k ní ,jestli mi bude dělat ona nějaký UZ. Je to teď vše jiný než před 6 lety ..to sebou holky na UZ brali sourozence se podívat na miminko 🙂 nechci tam pak obtěžovat, když toho mají moc...

terinda
14. pro 2013

@viktoriesarah tak teď to bude asi jen krev, konzultace a příště utz k NT screeningu, ne? 😕 - aby měli přesnější výsledky

viktoriesarah
autor
14. pro 2013

příští týden jdu dát moč a na krev a pro průkazku ke své doktorce a do Gennetu jdu 27.12. na krev , 9.1. UZ a za hoďku konzultace 🙂

terezkax
14. pro 2013

@monik13 já byla u Kilijánové. Super přístup. Vše ukázala. Vysvětlila. Nemám jedinou výtku.

V Gennetu se screening také neplatí, pokud jde o iui nebo ivf provedené u nich.

klaaarka
15. pro 2013

Já byla v Gennetu na Letné ve čtvrtek, byla jsem tam poslaná od gyn a nic jsem za screening ve 13 TT neplatila, vse bylo super, byla jsem i na gen konzultaci, protoze se v manzelove rodine vyskytuje nejaka vada, ale to mi pani primarka vysvetlila, ze je geneticky nemozne, aby se ze zdraveho muze rozneslo dale, takze nas zadna dalsi specialni vysetreni necekala. Jen krev a UTZ, ktery je fakt krasny. Vse do detailu vysvetli, zkontroluji srdce a cely krevni obeh. doporucuji. i casove jsem cekala vzdy cca 20 min.

monik13
15. pro 2013

@terezkax jééé děkuju, jdu tam k ní zítra, tak mám trochu bobky at to máme v pořádku:( 😒

pisisvori
15. pro 2013

tak já jdu 3.1 na genetickou konzultaci k dr. Raškové (byli jsme u ní na konzultaci kvůli potratům) a pak na UTZ k dr. Smetanové. Taky bych chtěla, aby tam byl manžel a dcera, tak doufám, že to nebude problém. U Apolináře mají krasně velký monitor, aby se na to mohl manžel i maminka hezky koukat🙂.

heliik
20. dub 2014

Ahojte ženy. Mám takový dotaz. Dostala jsem poukaz na vyšetření do Gennetu kvůli rozstepove vadě. Sestřenice dite se narodila s rozštěpem patra. Mám tam napsanou genetickou konzultaci, myslíte ze mi budou dělat i utz? Díky za odpovědi

heliik
9. kvě 2014

@pisisvori : Ahojky promin, ze te takhle označuji, ale chtěla bych se zeptat, zda Nevis, jestli se v Gennetu platí za screening a za přítele.. A byl problém, když jsi tam vzala dceru? Děkuji moc za tvé odpovědi..

pisisvori
9. kvě 2014

@heliik já jsem za screening nic neplatila, měli jsme také i genetickou konzultaci...a platilo s ejen 30kč za tu konzultaci. Normálně tam s maminkama chodí partneři a taky děti, žádný problém to nebyl.

heliik
9. kvě 2014

@pisisvori : Super moc ti děkuji. Já tam jdu příští čtvrtek, a zadanky už tam mají. Tak jsem nevěděla, zda budu platit i za přítele.. Na dceru hlídání už máme takže ji brát nebudeme. Az budu déle těhotná, a budou mi uz dělat pres břicho...

moncakolarova
26. čer 2014

Za jak dlouho vám řeknou výsledky gen. testů mam na hranici DS

marcelka.bubli
30. zář 2014

Ahoj, já jsem byla na prvotrimestrálním screeningu včera... Vzhledem k tomu, že jsem už ve 13+1 tt, tak mi dělali ultrazvuk a hned nabírali i krev (hned po utz). Byla jsem objednaná na 17 hodin, byla jsem tam o něco dřív, takže nás i dříve vzali...Objednaná jsem byla k MuDr. Kulovanému. Četla jsem o něm na internetu a tak jsem měla trošku strach... Naštěstí byl naprosto skvělý a profesionální... Měla jsem z toho výborný pocit. Byl se mnou i přítel, ptal se na spoustu věcí, pan doktor odpovídal a vše nám ukazoval a vysvětloval... Prostě nemůžu na něj říci půl slova... Přítel koukal doktorovi pod ruku přímo na UTZ a já měla před sebou velkou obrazovku, na které bylo vše, co na UTZ... Po utz mi vše, co bylo ve zprávě ještě vysvětlil a poslal mě na krev. Výsledky z krve budou do 2 až 3 dnů, mám si volat... Pak se prý výsledky z krve doplní do zprávy a odešlou ji mé doktorce. Kdyby prý byl nějaký problém, budou volat, abychom neztráceli čas... Zároveň jsme se dohodli i na krevní testy v 16. týdnu a pak na velký ultrazvuk ve 20. týdnu... Byla jsem vážně mile překvapená, jak úžasní lidé tam pracují... 🙂 Za mě mohu jen a jen doporučit... (y)

girafka
12. lis 2014

@marcelka.bubli ahoj,jsem tak rada,ze se nasel nekdo,kdo ma s timto panem doktorem dobre zkusenosti..jdu tam 24.11. a vsude jsou sama negativa.Mohla bych se te zeptat,jak to tam presne chodi?ma jit manzel se mnou rovnou do ordinace?moc dekuju za odpoved

marcelka.bubli
12. lis 2014

@girafka Ahojda, tak když to popíšu úplně od začátku... Dá se parkovat hned u Gennetu, takže to je v pohodě... 🙂 Potom si vezmeš číslo u recepce a oni si tě zavolají a založí ti tam Tvou kartu, zeptají se tě na pár otázek, jako na jméno Gynekologa atd. Vytvoří Ti Tvoje přihlašovací heslo, kterým se jim budeš hlásit, když tam budeš např.volat pro výsledky. V recepci zrovna i zaplatíš za screening. Potom tě pošlou čekat před ordinaci, kde si Tě už doktor vyzvedne. Se mnou šel přítel hned... Doktor se nám představil, všechno vysvětlil... Pak následoval samotný ultrazvuk, u kterého nám vše popisoval, přítel se i ptal na nějaké věci a pan doktor vysvětloval, takže úplně v pohodě. Přítel seděl hned vedle něho a prý měl lepší výhled (koukal přímo na UTZ) než já (já koukala na televizi, kterou máš před sebou, abys vše viděla). Řekli jsme mu, že budeme chtít nějaké fotky, takže je poslal na recepci. No, pak si se mnou ještě pan doktor sedl a vše mi vysvětlil ještě ve zprávě, co co znamená a co tam vlastně psal a jak mi vyšly výsledky atd. Pak mi vypsal žádanku na krev (byla jsem v jeden den i na UTZ i na krvi, protože bych to jinak nezvládla časově, už jsem tam byla celkem pozdě, myslím ve 13. nebo 14. týdnu) a zároveň mi i vypsal žádanku na krev v 16.týdnu s tím, že na UTZ ve 20.týdnu můžu taky k nim... Já jsem potom šla na krev a přítel šel vyzvednout fotky na recepci... Jednu jsme si nechali vytisknout (cena 150 Kč, ale je to fotka, takže vdrží na věky, ne jako výlez z UTZ, který časem bledne) a pak ještě nechal 2 fotky poslat na můj mail, který tam mají zaregistrovaný (to stálo, myslím, 60 Kč). No, pak mi už v podstatě jen vzali krev, ještě jsem musela chvilku čekat v čekárně, aby se mi neudělalo špatně a šli jsme dom... Před 3 týdny jsem byla na krvi v 16.týdnu, to už se nemusíš ani objednávat, jen tam přijedeš a vezmeš si pořadové číslo a zároveň se můžeš i objednat na UTZ ve 20. týdnu... Já byla ale objednaná k doktorce svojí, takže jsem to tam nahlásila, nicméně jsem pak změnila názor a objednala se na UTZ zase do gennetu, takže tam jdu 25.11. na UTZ ve 21. týdnu a jsem zvědavá, jestli už budeme vědět, co čekáme... U pana doktora Kulovaného se vážně není čeho bát... Není to žádnej strýček, který by se nad vším rozněžňoval a šišlal na Tebe, ale je úplně v pohodě a naprostý profík... 🙂 Takže přeju hodně štěstí a dej ědět, jak vše dopadlo... 🙂

girafka
12. lis 2014

@marcelka.bubli moc dekuji za odpoved..ja tam dneska prave byla na odběru krve a toho 24.11. jdu na samotny utz.. Jsem vzdycky radsi,kdyz vim,do ceho jdu 😉 Urcite pisnu jak to probehlo 😉

rory_g
29. led 2016

Ahoj, kdybyste někdo potřeboval info, podporu, nebo si jen pokecat, skupina o Gennetu: https://www.modrykonik.cz/group/7265/ 🙂

gat
5. pro 2016

Ahoj holky, mám na Vás dotaz, která z Vás absolvovala genetické vyšetření se vším všudy na genetu? Mám špatné výsledky ze screeningů, v I. 1/300 (hodnoceno jako hraniční a doporučen screening v II. tim.), II. 1/150 a doktor mě okamžitě volal ať se objednám v Gennetu. Bohužel jsem v tuhle chvíli stihla odjet na dovču :D, takže mi volal výsledky mimo ČR (prima zážitek), A teď k mé hlavní otázce: jdu k paní doktorce, předpokládám, že se mnou projde rodinou anamnézu, výsledky těch dvou testů, pokud mi doporučí odběr plodové vody, dělá se hned? Výsledky asi nějakou dobu trvají a já tam půjdu v 19tt. Tak se mi to zdá takové dost naknop :(

81miska
1. led 2017

@gat ahoj, já absolvovala prvotrimestriál u svýho doktora, už bych to neudělala ... sice je školenej, ale nevysvětlí a pošle na genetiku. tam mi řekli, že s rizikem 1:734 v 34 letech na DS to nebudem hrotit a počkáme na triply a integrovanej výsledek, ten už vyšel 1:7 a doporučili mi odběr plodové vody, rovnou když mi volala, tak mě objednala ... ale já už byla na konzultaci před tím. z plodovky mi toho Downa zjistili, takže jsem pak nastoupila na ukončení do nemocnice. odběr plodové vody 17tt ukončení v 18tt a jsem ráda, že to nebylo později. Asi bych si tam zavolala, že jdu na konzultaci až 19tt a jestli mě rovnou objednají na plodovou vodu. já jsem ted těhotná podruhé, mám riziko na DS 1:10 600 ale na vlastní žádost jdu na odběr plodové vody, objednávala jsem se 27.12. a odběr byl možný od 15.1. termín pro mě měli až na 24. takže mají asi docela narváno

azby
11. kvě 2019

Ahoj, pokusím se obnovit , je tu někdo kdo dochází nebo je objednán ? Náš čeká první konzultace.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru