Gennet Praha-Letná, máte zkušenost?

viktoriesarah
14. pro 2013

Ahoj Holky 🙂 máte některá zkušenost s Gennet Praha-Letná ? Jedná se o genetické vyšetření ,konzultace s doktorem, popř. odběr plod. vody 🙂

pisjutynka
14. pro 2013

@viktoriesarah Ahojky, já jsem tam byla na screeningu ve 13. tt a pak ještě ve 22. tt a na triple testech z krve. Byla jsem spokojená, doktoři milí a všechno nám vysvětlili.

terezkax
14. pro 2013

@viktoriesarah mám stejnou zkušenost jako pisjutynka. Doktoři tam jsou skvělí. Vše v klidu podrobně vysvětlili.

viktoriesarah
autor
14. pro 2013

Děkuju holky 🙂 a ten UZ je nějak jiný ,podrobrý ,že je miminko hezky vidět ? Jdu tam s mamžou a chceme vzít i naši 5letou kočenu 🙂

marvas7
14. pro 2013

Loni mě čekalo něco obdobného. Ale protože krevní testy dopadly dobře, tak proběhla jen genetická konzultace, odběr plodové vody se nekonal. I když mě trochu zarazilo, že MUDr. řekla výsledky krve a po mě a manželovi chtěla slyšet rozhodnutí, jestli chceme na odběr plodovky. Teprve po "dlouhých" minutách našeho váhání a diskutování, řekla, že krevní testy ničemu špatnému nenaznačují a že se můžeme pro odběr ev. rozhodnout i později (do 20 tt). Pak teprve probíhalo genetické vyšetření, resp. rozhovor o příbuzných a nemocech. UZ je na velké TV.

leeena_4
14. pro 2013

@viktoriesarah ahoj, já byla v Gennetu na NT screeningu, který dopadl blbě, takže můžu posoudit celý proces. Paní primářka genetička je skvělá. Většina doktorů taky, ale narazila jsem při odběru klků na takovou megeru protivnou, co mi vynadala, že nedržím, že už tam nikdy nepůjdu. V situaci, kdy jsem měla riziko Downa 1:2 a všechno špatně bych čekala soucit a milý přístup a né, že mě seřve, že jsem sebou při odběru cukla. V dalším těhotenství mě objednali o 5 dní dříve na odběr krve, což by udělalo ve výsledcích pěknou paseku, takže jsem na to vyšetření šla do Gestu a do Gennetu už mě nikdo nedostane. Musím ale přiznat, že je to hodně osobní názor - mám ho prostě spojený s negativníma zážitkama. Určitě jsou tam (jako kdekoliv jinde) blbý i dobrý doktoři.

viktoriesarah
autor
14. pro 2013

Jeje no to je mi líto ☹ ale máš pravdu každýmu se líbí někde a někdo jiný..to je jako s porodnicí.. a odběr klků je odběr tý plodovky ? No z toho mám hrůzu ,že taky cuknu.. já jdu k doktorovi Diblíkovi na UZ a na konzultaci k doktorovi Hynkovi..tak jsem zvědavá..pak určo napíšu mé zkušenosti.. jo jo někteří doktoři to berou vše tak nějak doktorsky .ale ne lidsky..já byla na UZ na zjištění těhu u doktorky ,u ktrý jsem byla poprve ,ale v naší nemocnici ,ptž moje doktorka neumí UZ. A ta mi to vyšetření podala ,že nevidí srdíčko a bla bla ,že jsem z toho byla hotová..naštěstí za týden srdíčko bilo ,ale ten první přístup taky děs běs ☹ děkuju za názor a příspěvek 🙂

zvalentova
14. pro 2013

Popř. tady najdeš více zkušeností.
https://www.modrykonik.cz/forum/asistovana-reprodukce/centrum-asistovane-reprodukce-gennet-praha/

Za sebe rozhodně doporučuji, oproti podobným centrům při nemocnicích a porodnicích je přístup a péče nesrovnatelná.
Chodila jsem tam několik let, "vyzkoušela" několik lékařů i procedur a celkově palec nahoru.

viktoriesarah
autor
14. pro 2013

@marvas7 Tak to je dobře, že krevní testy dopadly dobře a nemusela si jít na plodovku 🙂 jestli mi vyjdou taky dobře, tak na to taky nepůjdu 🙂 moje doktorka mi řekla ,že by plodovku neodmítla ,ale o tam máme supr zkušenou sestřičku ,tak ta mi řekla pokud z krve vše dopadne dobře ,že není důvod na plodovku 🙂

viktoriesarah
autor
14. pro 2013

@zvalentova Děkujuu 🙂 ráda pak napíšu svojí zkušenost 🙂 to se hezky čte a obavy opadávají 🙂 🙂

viktoriesarah
autor
14. pro 2013

@zvalentova koukala jsem na odkaz co jsi mi napsala a jestli jsem to dobře pochopila ,tak tam chodí kvůli tomu ,aby mohli mít miminko ...my tam jdeme na genetické vyšetření kvůli mému věku 🙂

terinda
14. pro 2013

S Gennetem mám dobré zkušenosti. Jsou milí, ochotní, vstřícní, vše vysvětlí.
Screening stojí 1100 Kč, platí se až při utz (jsou-li dobré hodnoty z krve, jinak neplatíš). 😉

zvalentova
14. pro 2013

@viktoriesarah oni dělají všechno, mám od nich také kompletní genetiku 😉

pisisvori
14. pro 2013

@terinda screening se platí v Gennetu? Mě ho dělali před 5 kety u Apolináře zadarmo. To je mi trochu divné, není to do určitého věku?

terinda
14. pro 2013

@pisisvori jo, normálně se to platí, pojišťovna NT screening nehradí.
Cena je pořád 1100, i před 3 lety.
A o žádném věk. omezení nevím, bylo mi v tu dobu 30.

pisjutynka
14. pro 2013

@pisisvori Ano, screening se platí, taky jsem platila 1.100 Kč. A věkově to omezené není.

pisisvori
14. pro 2013

@terinda no jako, že od určitého věku už to pojišťovna hradí třeba 35, ale mě bylo 33 a nic jsem neplatila. A i tady v diskuzích to všude je , že někde se neplatí a někde jo. Prostě na tom někdo vydělává☹.

terinda
14. pro 2013

@pisisvori Myslím, že na spec. pracovištích, kde se dělá NT screening se to platí všude a v jakémkoli věku.
V Gennetu se to neplatí, když vyjdou špatně krevní testy. Taky mi bylo 33..

pisisvori
14. pro 2013

@terinda před 5 lety u Apolináře rozhodně nikdo nic neplati. Třeba to pojišťovna od té doby změnila

terinda
14. pro 2013

A nebo se tam fakt neplatí. Koukla jsem na některé diskuse a píšou, že je to zadáčo.

monik13
14. pro 2013

Holky byly jste některá u Kiliánoví? já tam jedu v pondělí, tak snad nám to dopadle dobře, bojím se:((

monik13
14. pro 2013

.

nadja73
14. pro 2013

@viktoriesarah dr. Hynek nejlepsi doktor, ktery me tam delal UTZ a vse popravde a erudovane vysvetlil.

nadja73
14. pro 2013

@terinda mne v Gennetu vysly krevni testy dobre, ale jelikoz jsem se objednala u nich na genetiku z duvodu veku, tak mi poplatek 1100 neuctovali.

terinda
14. pro 2013

@nadja73 Tak to je taky další důvod k neplacení, taky jsem byla na genetice...

xuxie
14. pro 2013

@monik13 u té jsem byla na druhé amnio a pak UZ, u Hynka na prvním (obě děti jsem měla po 35).

Ke Gennetu nemám nic špatného - jen, je potřeba se obrnit trpělivostí, je to na dlouho. Po druhé jsem tam byla se starším, kterému bylo rok a třičtvrtě a bylo to těžké 😅

A laborku mají výbornou, špička - ruku do ohně za ně 😉

viktoriesarah
autor
14. pro 2013

@monik13 Držím pěsti ať vše dobře dopadne a užij si UZ prej je nějakej dobrej ,že je hezky mimi vidět 🙂 napiš jaký to bylo ..já jdu 9.10. k Diblíkovi a na konzultaci k Hynkovi ,ale co tu píšou holky ,tak jsou tam všichni skvělí 🙂 T.

viktoriesarah
autor
14. pro 2013

@nadja73 jééé ,tak to se těším 🙂 vždycky mám největší hrůzu co to bude za doktora 🙂 tak díky za uklidněníííí 🙂

jitule77
14. pro 2013

Já v Gennetu neplatila nic. Měla jsem doporučení od svého gynekologa - nejdřív jsem byla na genetické konzultaci (bude mi 36, ale věk je nezajímal v mém případě... na úplném začátku těhotenství, když jsem to ještě nevěděla, mi rentgenovali zub a brala jsem antibiotika, tak proto), která dopadla dobře (=žádná významnější rizika), dělali mi tam i prvotrimestrální screening (krev + utz v 13tt), pak v 16tt odběr krve na tripple test (z toho udělají tzv. kombinovaný test) a taky utz po 20tt..kdyby se jim něco nezdálo, řešili jsme to dál odběrem klků nebo amniocentézou, ale nikdo mě nenutil - naopak.. Všechno bylo na pojišťovnu. Oba ultrazvuky mi dělal MUDr. Kulovaný, který je prý super odborník...ale pozor, žádný kino pro nastávajícího otce nečekejte🙂 Prvně jsem se už ve dveřích dozvěděla, že jsem tlustá a stejně nic neuvidí (pak bylo za 5 minut vše hotovo a zkontrolováno - i se svlékáním, oblékáním a vypsáním zprávy🙂), podruhé se mrně odmítalo otočit, takže mě třikrát odeslal chodit po chodbě s komentáři typu "vy máte ale protivné dítě" a "mám taky na práci jiné věci než vyšetřovat vás".... ale nakonec snad všechno OK, uvidíme v únoru..takže to beru s humorem..🙂

nadja73
14. pro 2013

@viktoriesarah za malo, fakt prijemnej chlap a vzdycky mi pak bylo lito, kdyz mel plno.

terinda
14. pro 2013

@viktoriesarah tipuju, že taky nebudeš platit, když jdeš na gen. konzultaci.
Diblík je příjemný 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru