HCG 2610j. Je to moc nebo málo?

onno
11. kvě 2007

Ahoj jsem po prvním ivf-icsi a jsem těhotná.Teď jsem v 5tt+2.Dneska mě poprvé brali krev a mám 2610j.Volala jsem pro výsledky a více mi neřekliZaváděli mě jedno emryo.Chtěla bych se zeptat jestli je to dost?A nebo zas moc.Vůbec tomu nerozumím.Moc děkuji za odpověď.

mimmix
17. kvě 2007

holky zdá se mi, že oproti mě máte nízký hladiny, já měla tři dny po vynechání MS HCG 1200, ale na UTZ ještě nic vidět nebylo.
jsem sice po IVF, ale to by asi nemělo mít vliv...

tucniacik
18. kvě 2007

ahoj eveliyn 🙂
myslim ze namas pravdu... vobec nie je podstatna dlzka folikularnej fazy a teda ani termin ovulacie, no ked uz ovulacia pride, vyvija sa to rovnako - ak neberieme do uvahy pojem"po vynechani menzes" lebo tak ako pise grej,kazda zena moze mat roznu dlzku lutealnej fazy... niekto kto ma lut.fazu 15dni a povie den po vynechani, to znamena 16DPO, a teda ma rucite inu hladinu HCG ake niekto kto ma lut.fazu 10dni a povie den po vynehcani ms, cize je to iba 11 DPO.. no ALE ak sa bavime o dnoch po ovulacii tak tu tie tabulky nepustia, vajicko sa musi uhniezdit ked jej v urcitom stadiu vyvoja, cca 6-12den po ovulacii, ale nemoze sa uhniezdit neskor!!! a tu mozu byt odhylky v hladine HCG sposobene iba tym, ci sa uhniezdilo uz na 6dpo ale az na 12dpo... a preto mi nevychadza ze v 5tt moze byt hcg iba 18...
dalsi fakt je, ze nie kadza zena vie kedy mala ovulaciu... a teda nevie,kolko dni po ovu je ked testuje teho testy... zeny ktore tvrdia ze im vysiel prvy krat pozitivny test az tyzden alebo dva po vynechani ms bud mali neskor ovulaciu nez obycajne alebo maju priserne kratku lutelanu fazu..alebo oboje... fatk nie je mozne aby sa vajko uzniezdilo az 21-28dni po ovulacii/co je ten tyzden-dva po vynechani/a az vtedy zacala vylucovat HCG... ak sa vajko neuhniezdi do toho 12dna po ovu, zlte teliesko zanika a tehotestvo uz nie je mozne.. prave to vylucovene HCG dava zltemu teliesku pokyn aby neprstavalo produkovat progesteron...

sandrika
18. kvě 2007

tučniačik krásne si to napísala - teda odborne , ale inak s tebou plne súhlasím až nato, že čo sa týka tých báb čo im test ukáže až 14 dni po čakanej mrche neznaméná, že sa mimi zahniezdilo až tak neskoro, len ich telíčko produkuje HCG príliš pomaly. Mama mi robí na gynči tak to mám od nej..

tucniacik
18. kvě 2007

sandri, to fakt??? tak potom tomu vobec nerozumiem... dnes su teho testy citlive, zachytia uz od 10-50jednotiek HCG... a logika mi stale hovori, ze nemozu ukazat vysledok az tyzden-dva po vynechani - ak je kratucka lut.faza tak ano,to som ale spominala vyzsie... ako som napisala, ak sa vajko uhniezdi ten 12dpo- dajme tomu ze mozno vo vynimocnych pripadoch 13-14dpo, uz zacina produkovat HCG a to sa uz ukaze behom par dni v moci.. a keby ako hovoris HCG rastlo prilis pomaly, tak asi to nie je v poriadku...kazdy 2-3den by sa malo zdvojnasobovat... nie som doktor,mozem sa mylit, ale nezda sa mi v poriadku, ak jeden den je HCG dajme tomu 10, a o tyzden trebars iba 20... ten rast tiez musi mat svoju krivku, odchylky urcite su, ale aby vysiel pozit test az tyzden-dva po vynechani to by musel byt extra pomaly rast HCG - alebo mimomaternicove tehotenstvo a to uz v poriadku nie je... aspom sa domnievam...inak je to nelogicke...
ak sa mylim, presvedcil by ma graf BT, kde by bola preukazana ovulacia/vzostup teploty/, a testy robene az do cca 21dpo stale negativne, a az potom pozitivne a tehotestvo by bolo v poriadku - nasledne ziadny missed.ab. alebo mimomat.teho... 🙂

pavlinka3
18. kvě 2007

tak já vás rozseknu - někomu se hcg začne uvolňovat do moči později a někomu dříve - v krvi je to + - stejně, ale každé tělo je jiné a do moči hcg uvolňuje jinak

pavlinka3
18. kvě 2007

sory sem vás špatně pochpila 😅

tucniacik
18. kvě 2007

hm, pavli to je zaujimave... toto ma ani nenapadlo... moze byt.. 🙂 ako to vies? 🙂

leto79
18. kvě 2007

baby, ja si myslim ze hcg v moci je nieco uplne ine ako hcg v krvi...

rovnako si myslim, ze kazdej zene sa hcg uvolnuje inak, a inak v krvi a inak v moci...

okrem toho v moci to moze ovplyvnene mnohymi faktormi, moc moze byt zriedene tekutinami, alebo inymi latkami, preto to niekedy tehu test nezachyti...

lauritka
19. kvě 2007

ak viete trochu anglicky mrknite na tuto stranku..stastiku robili z pozitivnych tehotenskych grafov na fertility.
za pozornost stoji ze 4 dni po ocakavanej MS uz ukazalo pozitivny tezt 100 percent. vsetkym grafom.
😉 ..takze ziadne dva tyzdne. podmienkou ako vidite je meranie BT a znalost presneho datumu ovulacie. 😝 takze pokial si niekto nerobi graf nemoze vediet kedy bola ovulacia a teda ani bezpecne tvrdit kolko vlastne meska MS. 😀 BT zdar

elty
19. kvě 2007

Ahojte baby,
píšete tu o výške HCG v krvi. Ja som bola vćera na gynde, lebo mi neprišla mrcha v domnení, že by mohla byt uz konecne fazulka. Lekarka mi zobrala krv a vysledok bol negativny. A pritom ked sa pozriem na BT tak sa to vyvija tak, ze teplota stale neklesa. Viete mi poradit v com to moze byt? http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/nu...
Dnes je už 16 DPO tak to už by snad nejaka hodnota HCG mala byt....

lauritka
19. kvě 2007

niekto mava lutelanu fazu aj 16 dni..a nie vzdy teplota pred MS klesne. to nie je pravidlo.ale ak ti z krvy neukazalo tak pravdepodobne naozaj nebudes tehu.

elty
19. kvě 2007

dik lauritka. Len posledne dva cykly som mala lutelnu fazu 14 a 15 a vo vseobecnosti sa pise, ze by mala trvat 12-16 dni, tak preto nechapem, co to moze byt. MInuly tyzden mi aj zistili zvyseny prolaktin, tak mam ist na buduci tyzden na kontrolne vysetrenie. Ak bude zvyseny tak mi lekarka doporucila zohnat si v cechach jeden iek zacina tusim na d( bohuzial som si nezapamatala ako sa vola). Berie sa iba raz za tyzden jedna talbletka a nema ziadne vedlajsie ucinky ako parlodel, tak som zvedava.... Mala som ho zvyseny asi pred styrmi rokmi a od vtedy nic...

lauritka
19. kvě 2007

😔 oh to mi je luto elty..a nepytala si sa lekarky ci nemozes mat cystu.??
niekde som citala ze aj cysta sposobuje zvysenu BT..a moze to byt z toho prolaktinu ze sa utvorila. 😕 aj ked ti prajem aby to bolu tehu..ale nevzdavaj to..pockaj este dva dni a testni znova. mozno mas fakt dlhu lut.fazu..a patris do tych perecent co im ukaze pozitivny test az na 4 den meskania MS 😉

elty
19. kvě 2007

lekarka mi vag. ultrazvukom presla vsetko a povedal, ze je vsetko v poriadku. V maternici vsak videla nieco male, co mohlo byt aj fazulka,ale nechcela robit predcasne uzavery. Vravela, ze to moze byt aj zliazka, ktora sa zvacsi...tak mala pravdu. NIkde na internete som sa totizto nestretla s tym, ze by dpo trvala viac ako 16 dni. A u mna ziadne naznaky mrsiny. Prsia ma vsak neskutocne bolia,ale to bude asi z toho prolaktinu...

lauritka
19. kvě 2007

a co ti povedla ze mas cakat?? albo mas prist na vyvolavacku ak nedorazi???

elty
19. kvě 2007

praveze nic, v stredu mam prist na krv kvoli tomu prolaktinu... tak ak dovtedy nedorazi, tak jej v stredu poviem, nech sa na mna este raz pozrie..Ono podla mna vysledky z krvi by mali byt jednoznacne. Pokial boli negativne a ovulka podla grafu bola 03/05 tak keby som bola tehotna a stupal u mna hcg pomaly tak uz nejaky naznak zvysenia by tam podla mna mal byt☹. Bude sa cakat, nic ine mi nezostava

lauritka
19. kvě 2007

aj tak by som este skusila v utorok testik elty ;) a priznaky nemas ziadne?
okrem bolestivych prs?

elty
19. kvě 2007

iba prsia a svrbia ma bradavky, krize ma sem tam pobolievaju,ale inak nic...unavu pocitujem uz dlhsiu dobu,takze to neratam...

lauritka
19. kvě 2007

oh ja som unavena odkedy zacala jar 🙂 vcera som si musela schrupnut poobede 🙂

elty
19. kvě 2007

jaj tak to by som si aj ja rada schrupla, ale v praci to bohuzial nejde☹...takze zyvam cela den a potom pride vecer desat hodin a mne sa nechce spat...pride to na mna az okolo pol noci a to som uz rano o 6 hore...

tucniacik
19. kvě 2007

elty, ak to krv vysla negativne tak nie si tehu...to ze mas lut.fazu 16 dni este nic neznamne, pri BT plati ze ak je lut.faza dlhsie ako 18 dni, znamnena to tehotenstvo, cize tych 16-17 je este v norme... obvykle to nieje, malo zien na taku dlhu lut.fazu, ale bud rada, aspon vies ze mas dostatok progesteronu... inak mrkni na predchadzajuci graf govindy, mala lut.faza 17dni...a to iste andrea52 - ak sa nemylim, tusim 16dpo a tvrdila ze test je negativny... a ked - moc nie je storpecetny, ale krv uz musi byt...jedine ze by ti tam poplietli vysledky... 😉

matrinka
20. kvě 2007

ahojte baby, bavite sa o HCG, vcera sa mi stalo toto: s prvym rannym mocom som si robila test Rapi Clear 10UI a ani naznak druhej ciarky...potom pred obedom som si robila test Best 20UI a ihned sami tam zjavovala druha ciarka, aj ked je svetlejsia, nemusim ju hladat pod lupou 😉tak comu mam verit 😕 ved pen Rapi bol citlivejsi...Inak spinim ☹ ale teplota sa drzi hore a celkovo citim, ze sa nieco deje 🙂

lauritka
20. kvě 2007

ahoj matrinka..baby pisali ze s rapiclearom nemali dobre skusenosti. ukazpoval tehu ked neboli..a tebe neukazuje takze asi si ;) a ak ti to ukazal dalsi tak ver tomu . 😲 kolky den DC si ?

matrinka
20. kvě 2007

ahoj lauritka, som 34DC a 15DPO alebo 17DPO. Akurat som si nasla diskusiu kde baby pisali ze citlivy drahy test im neukazal // a test Best2 ukazal 🙂Kupim si dnes dalsi testik a zajtra skusim zasa testnut.
Inak ako sa sem da skopirovat graf z fertility?

lauritka
20. kvě 2007

matrinka ked si kliknes na sharing..uz ako ma otvornu svoju stranku. a tam potom na home page print..a creat ur chart..myslim a potom uz by si mala mat hore v ramceku adresu ktoru skopirujes a vlozis sem

lauritka
20. kvě 2007

🙂 ano je to pekne podla mna si tehu 😀

matrinka
20. kvě 2007

neviem preco to neukaze v stupnoch celzia 😠
chcela som tym grafom ukazat ze fertility mi sice vypocital OVU na 19DC ale podla mna to bolo 17DC, hlavne podla hlienu a podla poklesu teploty, ktoru mam vzdy pored OVU. Inak s testikmi mam bohate skusenosti 😀 A vacsinou ta druha ciarka bol len taky tienik a aj to az po pol hodine. Teraz sa zjavila okamzite 🙂 no neostava mi nic ine len pockat...

matrinka
20. kvě 2007

vy sa kolko snazite lauritka? my skoro rok 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru