HCG 2610j. Je to moc nebo málo?

onno
11. kvě 2007

Ahoj jsem po prvním ivf-icsi a jsem těhotná.Teď jsem v 5tt+2.Dneska mě poprvé brali krev a mám 2610j.Volala jsem pro výsledky a více mi neřekliZaváděli mě jedno emryo.Chtěla bych se zeptat jestli je to dost?A nebo zas moc.Vůbec tomu nerozumím.Moc děkuji za odpověď.

sliver
20. únor 2010

ahojte
prosím vás mám otázočku, je možné že močový tehu test neukáže ešte nič ked som 16DPO? čakám na mrchu a nič... no test je negatívny...
je možné že niekto má nízku hladinu HCG alebo.... čo
asi mám čakať dalej

mmmk
20. únor 2010

Silver, tak bud tehotna nejsi a nebo je to stejne jako u mne - na testu byl videt duch tak 17.DPO a hCG bylo fakt nizke - mela jsem potvrzeno z krve. Oplodnene vajicko se proste jen pozdeji uhnizdilo (tam to muze byt rozdil snad 5 dnu), proto je hladina hGC nizsi 😉

sliver
20. únor 2010

mmmk dakujem, ja si skôr myslím že nie som.... ale mi aj poradili že mám ísť na krv, že močový mi to nemusí ukázať....

len
20. únor 2010

Dorik, já vím, já vím, taky mám za sebou MA 😔 Tak moc držím palce 🙂
Na utz by mělo být něco vidět od hCG cca 1000 a více.

Sliver, jak píše Mmmk. Nejspolehlivější by byl asi test z krve. V pase máš IUI (tudíž datum ovulace znáš určitě přesně), jestli po něm bereš Utrogestan nebo něco podobného, je možné, že právě tohle MS brzdí (sama jsem zažila několikrát). Pokud MS i nadále nedorazí, zkusila bych test za 2-3 dny zopakovat.

dorik
20. únor 2010

len, no ono sa mi to HCG zdvojnasobilo cca za tri dni ale aj tak sa mi to zda dost malo ale to sa uz zbytocne moc porovnavam s babami na inych forach a kazde tehotenstvo je predsa ine... 🙂 snad to bude vsetko OK a len zbytocne stresujem ale ked to uz je potom jedno s druhym... nizke HCG + jeden spatny zazitok za sebou + spinenie a to sa hned nabali... navyse tu kde som je starostlivost o tehotne minimalna takze tak asi... inak myslis si ze by sa hladina HCG zdvojnasobila aj v pripade MA? mrzi ma tvoja skusenost ale verim ze uz dalsia taka nebude 🙂

Sliver, mne tehu test ukazal slabu ciarocku az cca 34DC a navyse kazdy test je inak citlivy a kazda zena ma hladinu HCG inu takze este tomu daj tak 5 dni 🙂

len
20. únor 2010

Zdvojnásobení za 2-3 dny je zcela normál, neboj 😉
Jinak víš co... mně hCG během těhotenství vůbec nekontrolovali. Bylo to po IVF a když mi vyšel pozitivní test (17.DPO jasně pozitivní, do té doby jsem netestovala), objednali mě rovnou na ultrazvuk, protože to má výrazně větší vypovídací hodnotu. Na utz viděli přesně to, co tam v ten den vidět být mělo (čímž se automaticky vyloučilo i mimoděložní), tak mě objednali za dalších 14 dní, aby viděli, jak embryo vyrostlo a začalo mu tlouct srdíčko...
Po revizi jsem přinesla zprávu, kde byla doporučena hCG kontrola, a dr. mi doporučil, ať ji udělám až za čas, protože po MA je hladina hCG v těle zvýšená i několik týdnů. (Pochopitelně pak teda klesá a neroste, ale to je tím, že z dělohy byl odstraněn její zdroj)

dorik
20. únor 2010

len, ja viem ze by sa to malo kazde 2-3 resp. 3-4 dni zdvojnasobovat (v zavislosti uz dosiahnutej vysky hladiny HCG v krvi) len som chcela vediet ci sa to zdvojnasobuje aj pri MA alebo sa rast pozastavi resp. je rast len minimalny?
mne brali krv len skrz to ze sa mi vytratili tehu priznaky a nasledne na to som zacala mierne krvacat ale nakolko som v uk tak mi sono este nespravili tu je proste mentalita uplne ina a hlavne oni sa absolutne nestaraju o tehulky do 12 tyzdna tehu nakolko sa k tomu stavaju dost skepticky a vlastne aj k celemu tehu... ☹ navyse som im spominala ze vzhladom k predoslej skusenosti mam byt viac sledovana na co mi bolo povedane ze to je staromodne a tu proste beru len tehu ktore prezije aj v divocine a akosi neakceptuju to ze dnes je to uz vsetko do dost nachylnejsie a niekedy staci ked sa tomu len trosku dopomoze ale to tu zial neexistuje a to ani nehovorim o jednom sonografe na okruh siroko daleko takze tak asi takze nevim teda ktore zdravotnictvo je viac staromodne ze ano 😉
a ty si na tom ako uz su aj druhe pokusy ci zatial je to moc cerstve aby ste sa pokusali?

len
23. únor 2010

Dorik, nojo, to jsem nevěděla, že jsi v UK, to začínám chápat (mám taky pár zkušeností) 😉
K tvé otázce - ano, bohužel se opravdu může stát, že hCG stoupá naprosto vzorně a embryo přitom nežije. Samozřejmě to není napořád, po čase (dny až týdny) to tělu dojde a pokud na to lékaři nepřijdou dřív (právě ultrazvukem, jiná diagnostika MA není), začne krvácet a samo to odejde. Na druhou stranu - MA se prostě předejít nedá, to je většinou dáno geneticky už v počátku, neexistuje lék nebo zákrok, který by tohle dokázal zvrátit, prostě pokud se něco pochroumá už na začátku, embryo nemá šanci se vyvinout dál než za určitou hranici. Na rozdíl od spontánního potratu, který se, pokud se zatím jen lehce rozjíždí, občas zastavit dá (protože se často potrácí jinak zdravé embryo a chyba je jinde, zatímco při MA umírá embryo "nevyléčitelně nemocné").
Jinak můj příběh mám v albu 😉

dorik
23. únor 2010

len, ako tak citam tvoj pribeh tak to mas teda "pestre" a po pravde nic zavidenia hodne ale verim ze 2010 prinesie so sebou konecne ocakavany uspech 🙂 vidim ze aj ludia ktori to maju o dost komlikovanejsie nez ja vedia zachovat pozitivne myslenie tak sa o to musim aj ja pokusit 🙂 vo stvrtok ma caka sono to by som mala byt 7tt+0 no kedze mam dlhsi cyklus tak mozno len v 6tt a uvidim ci sa konecne nieco dozviem alebo nie... tebe (vam) drzim paste nech sa uz coskoro mozes(te) vytesovat z mimi 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
25. čer 2010

Ahojky holky, jsem tady nova a prosim vas o radu. Jsem uplne bezmocna ☹ Jde o mimi. Vcera jsem byla u doktora... na ultrazvuku bylo videt mimi, ale bylo mi receno, ze spatne rosteme... 20.4. jsem mela posledni MT, 17.5. mi test ukazal // a pak jsem byla u doktora koncem kvetna, ale to mi rekl, ze tam asi je, ale ze mi to jeste nemuze rict, pak jsem tam byla 14.6. to mi potvrdil tehotenstvi, ale ze jsme jeste porad moc mali, no a vcera tam uz byl videt krasny gestacni vacek, pludek, ale porad zadne srdicko a porad pry malinke... ze to neodpovida tydnum oproti MT asi o 2 tydny, vzal mi krev, kvuli HCG, v pondeli tam mam jit znovu... MAM HROZNY STRACH ☹... Myslite, ze je sance, ze bude vse v poradku? Dekuju za kazdou odpoved.

janula18
25. čer 2010

@zzzzuuuuzzzziiii neboj to ešte nič nie je. Ono sa mohlo stať že si otehotnele neskôr, teda že ovulka bola neskôr, niekto otehotnie aj tesne pred mrchou. Takže ja by som počkala ešte aspon dva týždne a potom počkala nato srdiečko.
Ja ked som bola tehu tak sme tiež meškali. Keby bolo podla dr. tak by som asi maleho nemali, lebo tiež že je to malé že z toho nič nebude a takéto reči, ale ja som sa nedala a teraz má 4,5 roka
Aj teraz kamarátka čaká dvojičky, ale stále jej tvrdili že to bude jedno a druhé že je to len prázdny vačok, ale po čase sa ukázalo a malo aj srdiečko. A pritom ho predtým nebolo vôbec počuli
Tak sa držkaj, nech ti to dobre dopadne

zzzzuuuuzzzziiii
25. čer 2010

@janula18 Moc dekuju za odpoved, me to hrozne mrzi... snazim se nestresovat, abych malemu nejak jeste neublizila, ale to nejde. manzel je z toho taky smutny a to jsme se tak tesili... moc si prejeme miminko - na paty pokus se nam to povedlo a ja porad doufam, ze to nejak musi dopadnout... doktor porad, ze bych mela byt nekdy v 9 tydnu, ale ze to neni ani 7... jsem vydesena k smrzi, protoze nevim, co bude dal... dekuju za podporu, opravdu mi to pomaha!!!

eda28
18. zář 2010

ahojte, chcem vas poprosit o radu, mam v tom zmetok. mam sy PCO, nedostala som mensrruaciu ani po agolutine. Tehu testy z lekarne mi opakovane vychadzaju pozitivne ale ked mi bral doki krv na hcg ten vysledok bol negativny a teda podla doktora nie som tehotne. ale ja tomu stale nechcem uverit aj podla inych priznakov ak si ich uz teda nenahovarm. mam este nadej podla vas ze by to mohlo byt tehotenstvo

betina1984
18. zář 2010

@eda28 a ako dlho ti mešká? Ono by ti po Agolutine mal prísť menzes do 2 týždňov, ak si tehu, nepríde. Ale skús si dať tú krv spraviť znova a nech ti urobí USG, možno je tam len vačok, bez plodu, alebo mimomaternicové. Určite to nenechaj tak.

maahuliena
18. zář 2010

@eda28 aj labak može pochybiť.. mohli aj zameniť vzorky.. kto vie... na tvojom mieste, by som išla k dokymu, mal by Ti urobiť sono a teda potvrdiť alebo vyvratiť tehotenstvo. Ale ešte jeden odber na HCG... a tie tehu testy su silno pozitívne? 😕

luly3
18. zář 2010

@eda28 nemôže ti tehotensky test ukazovat // ked nemáš HCG v krvy bo tehotensky
test reaguje na HCG v moči a ten je neskôr ako v krvy 😉
ak ti viac krat teh.test ukazal jasne // tak si daj znovu zobrat krv bo aj v labaku sa mohli
pomílit Držím palce

eda28
19. zář 2010

ahojte baby, velmi pekne dakujem podaj by ste mali pravdu, dufam ze sa pomylili v labaku. prave sme mali zacat riesit umele, tak toto by bolo uzasne. tie ciarky boli silno pozitivne. Len sa bojim ci to nie je nejaky nador alebo nieco take, ale aj tak to nedava zmysel ze v moci ano a v krvi nie. ked som doktorovi povedala ze mne testy ukazuju pozitivne vysledky velmi vazne to nebral. ani ma nepozeral, len to uzavrel, ze tehotna nie som. Preto teraz nemam chut k nemu ani ist. Menstr. som mala naposledy koncom jula a koncom augusta mi pichol agolutin a teraz nic.

eda28
30. zář 2010

no mozno tymto dam odpoved aj inym. mozu sa pomylit aj testy z krvi. ja som isla k doktorovi minuly pondelok lebo mi to nedalo, bol trosku nervozny, ze podla papieru z labaku tehotna nie som, ze tu chybajucu menstruaciu mam riesit uz v CAR. ja som sa tentoraz nedala a hovorim mu, ze mne znova test ukazal pozit. vysledok, co to ma znamenat, ak nie tehotenstvo. Tak ma teda pozrel, ze ked som uz tam, a co sme tam videli? no moje babo s bijucim srdieckom. nemala som slov. velmi sa tesime aj s manzelom, len si neviem predstavit co sa mohlo stat keby sa riadim tym ze tehotna nie som, napr. cvidenie aerobiku, kava, .....teraz som na PN a nerobim nic, dufam, ze to potiahneme do stastneho konca, ked uz zaciatok bol taky zamotany. DAKUJEM BABY ZA VASU PODPORU

erickaa
30. zář 2010

@eda28 To je úžasné, gratulujem 🙂 Ale tie nervy ti teda nezávidím, čo si si musela vytrpieť, keď ti povedal negatívny výsledok.. Ale ako vidím, všetko je možné.. nikto nie je neomylný 😉

nemko
20. lis 2010

caute baby, som na tom uplne ako @eda28.mam doma 3 pozitivne testy a hcg mam negativne.Vysadila som Duphaston kedze som mala hcg neg a menzes nikde.Vzdy ked zacnem byt nervozna zacne ma boliet brucho.Posledny velmi poz test som mala vo stvrtok o 17 00 hod ( v to rano som bola aj na hcg co je neg) a v piatok o 5 hod rano som mala test slabo poz po casovom limite takze to beriem ako neg lebo ta ciarka je tam fakt slaba.Takze nechapem.Myslim, ze ak by som mala biochem.teh. tak uz krvacam alebo nieco, ale ja sa ani necitim, ze by som mala mat menzes.Tak neviem ☹(( a stale nad tym premyslam a sledujem svpje poz testy 🙂

baramborka
3. dub 2011

@eda28 waw tak teraz som nabrala energiu vdaka tebe 🙂 pretoze mam ten isty problem .... tehot test,. slabo pozitivny , krv NEGAT ..a vobec sa mi t o nechce verit , ms meska 6 dni , citim sa ako sa citim a mna ti laboratorny pracovnici nebudu presviedcat ze vedia vsetko 🙂 zajtra nabehnem ku gyndovi a sama si to sono spravim a on m idufam potvrdi ze som tehu 🙂 gratulujem ti k tomu zisteniu ze si tehulka, za chvilku maminka 🙂 dufam ze sa tak tesit budeem aj ja 🙂

eda28
4. dub 2011

@baramborka silno Ti drzim palce, aby to dobre dopadlo. Daj potom vediet. 🙂

drobcek26
4. dub 2011

ahojte, chcem sa spýtať či ste niektorá nemala podobnú situáciu. 29.3. mi namerali hcg 333, s tým že na ultra. nebolo nič vidiet, s podozrením na mimomaternicové tehu. vo štvrtok 31.3. bol dalsi odber ale ten bol len 275 - hcg. tak doktor usudil ze ide skorej o ranny potrat. a teraz v pondelok 4.4. som bola do tretice na obere stým že na ultra ešte stale neni nic vidiet a hcg pre zmenu stuplo na 430. Tak teraz neviem či sa tesit alebo nie. preco to kolísavé hcg?

anjelicek26
4. dub 2011

@drobcek26 - kolisave hcg je zriedkave, ale moze to byt priznak mimomaternicoveho tehotenstva, urcite co najskor na ultrazvuk a pozriet vajecniky, toto neni sranda....

drobcek26
4. dub 2011

teraz ma objednal znovu az na 11.4. na odber - tak neviem, vajecnik sa mu praveze zdal ok

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru