Hladina HCG v krvi cca 14. den po ET. Je dostačující?

danda78
26. bře 2010

ahoj holky,mám dotaz. Dnes jsem 13.den od ET, dávali mi 2 blastocysty po 5 denní PK. Byla jsem dnes na krvi, hcg mám 111,5. Sestřička říkala,že to je v pořádku,že pokud je do 50j.,dělá se test z krve ještě 1x,ale pokud je nad 100,že to berou jako prosperující těhotenství... Na ultrazvuk jsem objednaná až za 3 týdny..
Holčina co se mnou byla na OPV i ET a dnes na krvi má hodnotu 1034j. To je rozdíl oproti mně,tak jsem z toho trošku nervózní, zda to je dostačující..
Předejte mi prosím vaše zkušenosti jak jste to měly vy ostatní ať mám s čím porovnávat a nebo hoďte tabulku zda jsem alespoň v rozmezí...
Díky D.

fiallinka
26. bře 2010

dandi, já jsem měla kolem 1000 a čekala jsem dvojčata - to bude případ i té druhé holky, možná... takže s tou se nesrovnávej 🙂

Jinak je to asi spíš nižší hcg, u nás se teda úplně ve všech případech ještě kontroluje krev za týden, aby se vědělo, jestli to roste - tak můžeš pro klid sledovat čárky na testu, jestli zesilují nebo si zaplatit krevní test za pár dní sama. Ale v rozmezí určitě jsi!

elana
27. bře 2010

Dandi souhlasím s Fialinkou, já teda nejsem zrovna dobrý příklad, při IVF jsem měla 14.dpET (5ti denní blasto, to je taky důležitý) hcg 300, považovali to za dost vysokou hladinu na to, aby věřili že je vše ok a tak mě nezvali znova na krev a přitom to bylo mimoděložní 😖 no a teď při KET jsem měla 12dpKET (opět 5ti denní blasto z toho prvního IVF cyklu) hcg 110, zdálo se jim to málo, tak jsem šla za 3 dny znova, to už bylo 330, tak jsme doufali, že to bude v pořádku, ale nakonec se z toho stejně vyklubalo zamlklé těhotenství (do 6.tt se to vyvíjelo normálně, ale pak konec a v 9.tt jsem šla na revizi).

Nicméně když jsem po tom prvním odběru brečela, že to určitě nebude ok a procházela tu Koníka, tak např. Wobludka měla 14.dpET taky nízké hcg (ještě nižší snad než já) a čeká zdravého chlapečka.

fiallinka
27. bře 2010

Jedna koňokolegyně měla 75 a vše naprosto ok 🙂

elana
27. bře 2010

Přesně tak, důležitý je, jestli to dynamicky roste, takže embryo prosperuje a hotovo 😅 Nikde není psáno, že i přes super hcg dva týdny po transferu nedojde za pár týdnů k nějakýmu jinýmu problému a neodumře to, takže je zbytečný se nějak moc stresovat a hlavně srovnávat, v týhle fázi to stejně žádným způsobem ovlivnit nejde a co se má stát, stane se 😉

aquila
27. bře 2010

Je to přesně tak jak píšou holky, důležité je aby hcg rostlo o dvojnásobek jednou za 2-3 dny. Já jsem měla 15. den nějak přes 200 a jaká je Kačenka šikulka 😀 😉 Tak bych být tebou byla v klidu, teď je to OK a jen čas ukáže... 🙂

mishi
10. kvě 2010

ahoj dando,

dnes jsem po testech z krve, 14DPET, 1x blasto 5denni, hodnota 1573

ptala jsem se setricky rano, jake hodnoty jsou v norme a pry na 50 by melo byt ok¨
ze maji i pripady, kdy bylo 60 a je z toho zdrave dite

taky jsem doufala, ze bude aspon 100 a toho cisla jsem se uplne lekla
ale dvojcata to snad nejsou🙂), to by byly jednovajecny a to je mala pravdepodobnost
tak to vidim na nejakeho silneho jedince

hodnota nad 100 je v poradku, neboj se

isoptinka
12. kvě 2010

Já jsem dnes 13. den po KET (2blastocysty) a mám HCG 65, což je docela málo standard je zhruba 400, takže jsem z toho docela špatná, ale domluvila jsem se se sestřičkama, že mě zítra naberou ráno znovu ať vím na čem jsem, v pátek jsem mimo Prahu a do pondělí bych se zbláznila..... jinak // na testu z moči mám od 8.dne po KET

lenca78
13. kvě 2010

isoptinko - to by melo byt dobre. u nas v CARU berou uz hodnotu nad 50 za dobrou. A je dobre, ze ti vezmou kontrolni odber - tak uvidis, jestli to roste. drzim palce

isoptinka
14. kvě 2010

lenca78: druhý den jsem měla 105, tak je to snad na dobré cestě, na UZ jdu 24.5. tak uvidíme jestli bobísek povyroste 😉

lenca78
15. kvě 2010

isoptinko - no vidis. u nas sestry rikaly hlavne kdyz to roste. na uz jdeme ve stejny den🙂 taky se uz nemuzes dockat?

isoptinka
15. kvě 2010

lenca78: no, jsem jako na trní, čárka na testíku od čtvrtka zesílila, tak je to snad na dobré cestě, hlavně aby miminko rostlo kde růst má a měli jsme srdíčko....... Jinak jak jsem na PN tak nemůžu pořádně spát, jak nejedu nadoraz tak moc nespím...... Měla jsem skoro 14 dní dovolenou - ještě loňskou a ve st jsem si nechala napsat PN.

lenca78
15. kvě 2010

to ja radsi chodim do prace, vzala jsem si jenom dovolenou na prvni 3 dny po transferu, doma bych se zblaznila z toho cekani 🙂

isoptinka
15. kvě 2010

já pracuju na ARU a denně se tam rentgenuje a máme tam i infekční pacienty, tak jsem raději doma..... Kdybych pracovala v čistém provozu tak to by byla jiná.....

lenca78
16. kvě 2010

isoptinka - tak to chapu, na ARU bych teda taky nebyla. Ja nastesti delam v kancelari, je tam neprijemny stres, ale pro me porad lepsi nez sedet doma a cekat. Byla jsem za ty 3 dny tak psychicky znicena, az jsem se dokonce i tesila zpatky do prace.

isoptinka
16. kvě 2010

lenca78 - už aby bylo 24...... je to nekonečný......

lenca78
17. kvě 2010

isoptinka - mas pravdu, je to nejaky nekonecny, ale pristi tyden touto dobou uz budeme mit po kontrole 🙂 Uz nez tyden, to snad utece.

maxinka
20. kvě 2010

Ahoj holky, zajimal by me Vas nazor. Byla jsem na krvi 17.den od ET, zavadeli mi 2 blastocysty po 5 denní PK a hodnota HCG byla 977 j.Myslite ze se muze jednat o dvojcata, jedno ditko uz mam a jsem navic po cisarskem rezu...Moc dekuji za vase prispevky. 🙂

isoptinka
20. kvě 2010

maxinka: myslim, že to vypadá na jedno mimi, i když v dnešní době je možné cokoliv, 14. den po ET bývá hladina nejčastěji okolo 400 a každé 1-2dny se zdvojnásobí......

lenca78
20. kvě 2010

Maxinko - tezko rict, hladiny hcg jsou u kazdeho ruzne. ja jsem mela zavedena taky dve po petidenni kultivaci a hodnoty jsem mela 13.den 756 a 17.den 4500. jeste ale nevim, jestli cekam jedno nebo dve, dozvim se to zitra🙂

kata79
20. kvě 2010

ahoj maxinko, ja jsem mela 13. den po ET asi 750 (4 denní kultivace)...a cekam jedno 🙂 ,laicky si tedy myslim, ze jedno je realnejsi...

isoptinka
20. kvě 2010

lenca78: byla jsi na KET nebo jsi měla čerstvá embryjka???

maxinka
21. kvě 2010

Ahoj vsem, moc dekuji za prispevky, taky doufam ze to bude jen jedno 🙂 Lenco jsem zvedava co se zitra dozvis, jestli cekas jedno nebo dve 🙂.

lenca78
21. kvě 2010

maxinko - tak jsou tam dve 🙂
isoptinka - mela jsem cerstva embrya - z darovanych oocytu, byla po 5denni kultivaci.

maxinka
21. kvě 2010

Ahoj Lenco, tak moc gratuluji to je super, to tvoje HCG bylo celkem vysoke tak jsem si rikala ze by to mohla byt dvojcatka. Urcite mas dvojitou radost vid? 🙂 😉

lenca78
21. kvě 2010

maxinko - dekuju mockrat. No radost mam,a asi i dvojnasobnou. Kdyz ted uz vim, ze to opravdu vyslo, tak se zase bojim, aby nebylo neco jineho spatne. Ale uvidime. Zatim to vypada dobre, tak snad to i tak dopadne 🙂

isoptinka
22. kvě 2010

lenca78: velká gratulace!!!!! Já byla po KETu a prý hodnoty HCG můžou být nižší... na UZ jdu v pondělí - tak se těším a bojím zároveň.....

jusinka
22. kvě 2010

Jen přispěju se svou troškou do mlýna 🙂 .
14 dní po KET jsem měla 356 jednotek a bylo vše v pořádku, prcek se za pár týdnu bude klubat ven 😀 .
Prý jakmile je hodnota kolem 100-150 jenotek, tak je to tak 50:50 a asi na tom něco bude, znám pár holek s touhle hodnotou a většinou to nedopadlo.. (ale taky ne vždycky). Držím všem co se snažíte, pěsti 😉 😵

zakalim24
19. led 2012

Ahoj tak co jak je? Mě dneska moc dobře není. Od rána co jsem byla u doktora mi je zle. No možná to jsou ty nervy co se člověk dozví v pondělí. 😒

misule88
18. únor 2012

ahoj holky.....posledni mesicky jsem mela ted 3.2. kratce po nich jsem zacala spinit-melo to nahnedlou barvu a tak jsem si udelala test a tam mi vysli jasne 2 carky tak jsem se obednala k mudr-vzali mi krev a hodnota hcg byla 55 a na ultra nebylo jeste nic videt...dnes jsem byla na krvi zas a hodnota byla 73-rekla ze jsem prisla strasne brzo ze to sice stoupa,ale ze doufala ze to stoupne vic- a ze tomu sance moc nedava.tak me obednala na 27.2. jenze ja nedockavec jsem si ted vecer udelala ten digitalni test a tam mi vyslo ze + 1-2 tydny JO,a jeste mi dala prasky duphaston-to prej aby jsme mohli rict ze jsme pro to udelali maximum-mam už doma jednoho raubíře pět let a nikdy jsem nemela potrat a ani mimodelozni...ebo neco jineho.....prosim co si myslite vy?ahoj

misule88
3. bře 2012

ahoj devcata tak to bylo mimodelozni tehotenstvy, ve stredu jsem byla na kontrole a uz me nepustili domu a vecer mi delali laparo-a vzali mi pravy vejcovod asi to tak melo byt

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru