Hodnota volného beta-hCG v 1. trimestru a pohlaví

innula
17. zář 2013

Ahoj holky, četla jsem, že hodnoty HCG jsou u žen, které čekají holčičku o něco vyšší, než u žen, které nosí chlapečka. Proto by mě zajímalo, pokud máte výsledky biochemického screeningu, prováděného v 1.trimestru (odběry cca 10tt a následné UTZ), jak Vám vyšly hodnoty toho volného beta hCG? Já mám volný beta hCG 69,90 mg/l (pak je tam ještě to MoM, ale to už je individuální dle věku, váhy a ostatních hodnot). Na vyšetření jsem byla u Apolináře. Prosím, kdo máte tento výsledek a už víte, zda to bude holčička, nebo chlapeček, písněte. Děkuji!

ecajcz
8. bře 2016

@pladik Děkuji

rennye
14. črc 2016

Holky, jak jste dopadly, vyšlo Vám pohlaví podle hcg?

martista
16. lis 2016

Tak musím říct, že mně to na tuhle teorii sedělo. Mela jsem 29,9 a je to chlapeček 🙂

kris5
18. led 2017

Já mela volný beta-hCG v 10+3 94,1. To znamená holčička? Pohlaví ještě nevíme,tak dam vědět 🙂

novamamina
21. bře 2017

@kris5 Ahoj, tak už víš pohlaví? Krev mi brali v 11tt a měla jsem 21ug/l. Tak mě zajímá jak jsi dopadla ty.

kris5
22. bře 2017

Ahoj,tak já budu mit s největší pravděpodobností chlapečka, takže u nás to nevyšlo. Každopádně neco pravdy na tom je. Četla jsem studii,ze když je hCG vyšší,tak je to spis holčička,ale je to u každého individuální. Jediné co vyšlo je,ze mi bylo dost blbe a to u vyššího hCG bývá ;). Když budu příště čekat další miminko,tak to porovnam jestli to nějak souvisí. U holcicky bych mela mit ještě vyšší :D

novamamina
22. bře 2017

@kris5 tak to gratuluji ke chlapečkovi ☺. Ja mam teda nizke a spatne mi bylo hodne. Tak uvidime...😀

kris5
22. bře 2017

@novamamina Děkuji 🙂. Mne to bylo jedno,co to bude,ale podle všeho mi vycházela holčička (i když o malinko víc jsem chtěla prvního chlapecka),tak me to na UZ překvapilo. Ale ještě napisu,co se skutečně narodí ;). Tobě držím palce,aby se narodilo zdravé a krásné miminko. Chlapeček nebo holčička- to je fuk 😘

kris5
22. bře 2017

@novamamina A skutečně se na to neupinej. Všechny tyhle zaručený metody jsou 50:50 :D. Proste pociej s obojím. U me asi jen intuice nelhala. Od zacatku jsem tušila spis chlapecka ;)

absintka19
22. bře 2017

Volny hcg nic nerika o pohlavi. Vzdy je to 50/50. Ani hladina hcg nerika nic o nevolnostech a pod.

novamamina
22. bře 2017

@kris5 neupinam, taky mi to je celkem fuk. Ale kluk by byl trosku lepsi 😇. Diky za odpoved a urcite se pak pochlub fotkou 😉

jullli
22. bře 2017

@absintka19 tvrdiz ze hladina hcg nerika nic o nevolnostech... Nesouhlasim vcera jsem byla u dr hcg mam vysoke a nevolnosti trpim takovym stylem ze treba 10x denne zvracim.... Dr sama rekla ze je to hormonem hcg.. Tak asi si to z prstu nevycucala ;)

absintka19
22. bře 2017

@jullli vzdy je to 50/50, mas nebo nemas nevolnosti, kluk nebo holka, boli prsa nebo neboli prsa. Ja hcg mela nizke ale nevolnosti jak blazen. Vzdy je to 50/50.

kris5
22. bře 2017

@novamamina Tak přeju moc aby to byl chlapeček 🙂. Šance jsou vysoké. Tak potom napis,jak jsi dopadla ;).

belleelle
22. bře 2017

@absintka19 ano, hladina hcg odpovídá za nevolnosti. Přímou úměrou.

jullli
22. bře 2017

@belleelle presne tak mi to rekla i dr... ja jsem dnes 7+0 a hcg vcera bylo 38tis a posledni 3dny je mi opravdu hrozne :/

novamamina
23. bře 2017

@kris5 Děkuju, určitě se ozvu 🙂

fallingstars
23. bře 2017

@belleelle Já jsem měla hCG vysoké a nevolno mi nebylo ani jednou, ani malým náznakem...

jullli
23. bře 2017

@fallingstars a co cekas? Holcicku nebo chlapecka

fallingstars
23. bře 2017

@jullli Měla by to být holka, takže v tomto ohledu by to asi odpovídalo 😉 (i když si nemyslím, že by se na to dalo spolehnout, kdyby to tak bylo, určovali by pohlaví podle toho).

novamamina
18. dub 2017

Tak holky, byť jsem měla v 11tt nízké beta hcg (21ug/l) tak čekám holčičku. Takže závěr je: Neplatí, že nízké znamená kluka 🙂

kris5
19. dub 2017

@novamamina A my s vysokým hCG zase čekáme chlapečka 🙂. Takže potvrzuji... Moc gratuluji k holčičce. Až porodím, tak dam vědět, jestli je to opravdu ten kluk ;).

vanea
19. dub 2017

mám ze 13tt 2,04 mom, pravděpodobně je to chlapeček

novamamina
19. dub 2017

@kris5 haha, takze to vubec nefunguje 😀. Taky se kdyztak ozvu az porodim. A gratuluji k chlapeckovi

hanenzi90
21. dub 2017

Holky včera jsem(16tt) byla na dalších odberech krve screening mám psany jako negativní ale prý mám velmi nízkou hodnotu free-B hcg🤔(27,33 IU/I 0,36 korigovany mom) sestricka říkala ze je možné,že jsem dost hubena v 16tt 48kg a že je důležitý ze screening je negativní a porovnaji to hcg teď s odběry z 16tt podle ultrazvuku ze včera to vypadá na holcicku měla jste některá taky tak nízké hcg a vse bylo ok?😖

rosalind28
21. led 2019

@hanenzi90 také mam nízke hcg, mohu se zeptat, jestli se miminko narodilo v poradku a jestli jste k vuli tomu mela v tehu nejake problemy.moc dekuji za odpoved

rennye
1. srp 2020

Ahoj holky, já jsem měla třikrát u 3 kluků vždy od 35 do 45 a teď při čtvrtém těhotenství mám 22 😉. Tak holka asi nehrozí 😓😢.

janickah29
19. led 2021

Holky jsem po KET a minuly tyden kontrola 10+5 ultrazvuk v poradku a v patek krev a ty vysledky ponesu na 1 screening alw vubec se nevyznam zda jsou tyto hodnoty v poradku nebo ne

lucka2525
7. dub 2022

Ahoj u mého prvního dítěte hodnota HCG 14 a byl to kluk. Teď u druhého máme hodnotu 12, a podle doktora spíš holčička. nez kluk. Co myslíte? Přikládám i foto z ultrazvuku, mám jenom tuhle. jednu 😔

misiatko69
5. říj 2022

@lucka2525 ako to dopadlo? Holka či kluk? ☺️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru