Hodnota volného beta-hCG v 1. trimestru a pohlaví

innula
17. zář 2013

Ahoj holky, četla jsem, že hodnoty HCG jsou u žen, které čekají holčičku o něco vyšší, než u žen, které nosí chlapečka. Proto by mě zajímalo, pokud máte výsledky biochemického screeningu, prováděného v 1.trimestru (odběry cca 10tt a následné UTZ), jak Vám vyšly hodnoty toho volného beta hCG? Já mám volný beta hCG 69,90 mg/l (pak je tam ještě to MoM, ale to už je individuální dle věku, váhy a ostatních hodnot). Na vyšetření jsem byla u Apolináře. Prosím, kdo máte tento výsledek a už víte, zda to bude holčička, nebo chlapeček, písněte. Děkuji!

selverin
17. zář 2013

čekám holčičku a volný beta hCG jsem měla ve 13.tt 48,4 IU/I

innula
autor
17. zář 2013

@selverin Díky Selverin, už jsem si myslela, že sem nikdo nepísne.. za to na emiminu se to rozjelo (stejné téma) a zajímavě, celkem to vycházelo - vyšší hCG - holčička. jasně, že byly i výjimky, není to metoda na 100pro. A Tvá hodnota je celkem vyšší, taková hraniční bych řekla mezi holčičkou a chlapečkem 🙂 ( četla jsem na jedné takové diskuzi, že asi od 50 výš bývají holčičí) Ale to s tou hodnotou hCG a pohlavím byla opravdu studie, která statistiku potvrzovala. Bylo tam asi o nějakých 18-20% vyšší hCG u holčiček. Jo a ještě koukám, že píšeš hCG které jsi měla ve 13tt , je to myšleno tak, že Ti brali ve 13 krev, nebo ve 13 už výsledky? Totiž ta hodnota pak postupně klesá, takže je možné, že v 10tt by byla vyšší než ve 13tt. Každopádně díky a ostatní, přihoďte své hodnoty a pohlaví🙂)Díky!!!

selverin
17. zář 2013

@innula aha vidíš, v 11.tt mi brali krev výsledky byly vč. UZ až v tom 13.tt, takže o ten týden dřív to nad těch 50 mohlo být 😉

innula
autor
17. zář 2013

@selverin Jojo, určitě. V tom 11 tt byly hodnoty Hcg vyšší. Koukala jsem nat yto webovky: http://oldweb.izip.cz/ds3/hypertext/AJDYO.htm
a tam je to krásně vidět týden po týdnu jak to od toho 10 tt klesá ( je to pod nadpisem: " Koncentrace volné beta-podjednotky v plazmě matky v prvním a druhém trimestru gravidity") Super, díky!!!

innula
autor
17. zář 2013

@selverin Jé promiň, já píšu blbosti.. špatně jsem si Tvůj příspěvek přečetla. V 10tt by měly být hodnoty Hcg nejvyšší, pak postupně klesají, takže, jestli Ti brali krev v 11tt v tom 10tt jsi měla vyšší a určitě mohly být, byly na 50. Viz. ty tabulky, co jsem přiložila výše. Píšeš to dobře🙂

selverin
17. zář 2013

@innula v pohodě, mě to došlo 😉 😀

pisisvori
17. zář 2013

@innula já jsem měla s dcerou začátek 11 tt 72,2.

innula
autor
17. zář 2013

@pisisvori Vysoká hodnota a ještě na 11tt, potvrzuje "teorii" jasná ženská. 🙂 Děkuji!

1miska
17. zář 2013

11 tyden holcicka 89,9 🙂

kacenka1979
17. zář 2013

Tak u nás chlapeček...první testy hcg 2,54mom....v 10+3 ...takže podezření na daw.syndrom...znova testy v genetu v 11+4 výsledek lepčí 2,26mom.....ale papp v pořádku 0,97 mom...a ultrazvuky taky ukázkové takže za mě takhle🙂 teď už to je za mnou ale peklo na zemi v tu danou chvilkujinak vyšší hcg může prý způsobit krvácení v těhotenství dle mého je blbost aby hcg bylo u holek věcí než u chlapečků🙂 jjj a věk je mi 34...mimis by měl mít tp teď v patek😉

innula
autor
17. zář 2013

@kacenka1979 Podle těch MoM to nevím jak je.. MoM je nějaká individuálně vypočítaná hodnota, z věku, hmotnosti a jiných osobních údajů a výsledků. Může tam být započteno i vyšší hCG, to ano. Nevíš Kacenko1979, jakou jsi měla přímo tu hodnotu hCG (v mg/I, nebo IU/I, U/I...to by mělo být stejné). No a koukám Tvé PAPP-A hodnota 0,97MoM... ta moje byla 5,22mg/l - 4,834 MoM a také prý v pořádku.. takže je to fakt individuální s ostatními údaji. Spíš ta hodnota volného beta-Hcg a v jakém přesně týdnu je vypovídající v této anketě o pohlaví🙂 Jo a ten věk,, tak to jsem nevěděla. Já 37, že by mi Hcg zvyšoval věk místo holčičky :-/.. i to je možné.. uvidíme a děkuji

kacenka1979
17. zář 2013

@innula to jsi nepamatuji....ale mam za to že kolem té 100..taky mi nekdo psal že to může být holčička ale to mi v genetu vyvrátili....takže těžko říct:-/ oni taky neví čím to je🙂 jediný co mi řekla bylo to krvácení v raném těhotenství☹ nic jiného to prý neovlivní....

innula
autor
17. zář 2013

@kacenka1979 Já měla také špinění kolem 7-8 tt, ale velmi malé, krvácení to tedy nebylo. Brala jsem poté asi týden utrogestan. Ale to bylo dost před tím, než mi brali krev na to hCG. Chtělo by to více "vzorků" pro posouzení..tak kdo máte hodnotu a už víte holčička či chlapeček, písněte ještě.. Děkuji

hankamisa
17. čer 2015

@innula
@kacenka1979
@1miska
@pisisvori
@selverin

holky,mám free hcg z prvního skreeningu 16,00ng/ml= 0,49 MoM,odebráno 11+2tt. je to holka nebo kluk?

zuzajda20
17. čer 2015

@hankamisa Já mám 18,8 a odebráno 10+2 a u malé jsem měla 34,9 ale to už nevím, kdy jsem byla na krvi, a teď nevím, co čekáme, ale pokud by nižší hodnota byla kluk, tak počítám, že je to kluk

pladik
10. zář 2015

Já mám v 12+5 hodnotu 39,74 IU/I..... pohlaví nevím ale pořád doufám v holčičku 🙂

keny123
22. led 2016

@pladik jak to dopadlo?co to bude?

pladik
22. led 2016

@keny123 holčička 🙂

keny123
22. led 2016

@pladik jeee gratuluji...taky v ní doufám...

pladik
22. led 2016

@keny123 a jaké máš hodnoty?

keny123
22. led 2016

@pladik 20,1 😀 ale tak nemusi to byt pravidlem... hele 3kartařky mi rekly ze kluk a močový test pohlaví i soda že holka :D uvidíme ve čtvrtek příští tyden na genetice

pladik
22. led 2016

@keny123 a kdy ti brali krev?

keny123
22. led 2016

@pladik v 11týdnu 10+2 proč?

pladik
23. led 2016

@keny123 to bych to spíš viděla na kloučka ale budu ti držet pěsti 🙂

keny123
23. led 2016

@pladik díky uvidíme 🙂

zuzajda20
23. led 2016

@keny123 ja mela 18,8 a 34,9 a mam dve holky,tak to klidne muze byt holcicka🙂

pladik
24. led 2016

@zuzajda20 a taky brali krev takhle brzo? Tak ono jako je fakt, že kdyby to na 100% fungovalo, tak z ničeho jiného neurčují 😀

zuzajda20
24. led 2016

@pladik jj v 10 tt no prave je to asi nahoda,ze to vyjde🙂

ecajcz
7. bře 2016

Ahoj holky, teprve na screening půjdu, co mě čeká? děkuji

pladik
8. bře 2016

@ecajcz Čeká tě odběr krve a ultrazvuk přes břicho, kde doktor zkontroluje, jestli je vše tak jak má být.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru