Hodnoty Papp-A a hCG - jaké jsou v pořádku?

sidbhi
24. dub 2014

Byla jsem dnes na nt sreeningu, jsem 12+1 dle ms, 12+2 dle uz. Volali mi že výsledky nejsou úplně v pořádku ale vůbec nikde jsem nenašla jaké hodnoty v pořádku jsou??miminko má to projasneni 1,1, můj věk je 24let, manžel 27let. Hodnoty papp-a : 0,78 mlU/ml 0,29MoM a FbHCG : 84,23 ng/ml 2,49 MoM . Prosím moc kdo by věděl co ta čísla znamenají a jaké jsou " normální hodnoty"? Riziko mi napsali 1:68 ale nevím riziko čeho konkrétně a zda jen z krve nebo celkové? Moc děkuji.

kifsepixam
24. dub 2014

Asi ti moc neporadím, ale projasnění máš určitě v pořádku, tam problém nebude. Ty hodnoty netuším kolik by měly být. Ale riziko 1:68 je hodně bohužel, je to riziko na Downův syndrom, od 1:100 či 1:300 se to řeší. Nevím jestli víš, ale dá se udělat ještě test Prenascan (od 10. týdne), stojí sice 13500 Kč, ale je hodně přesný, takže být tebou bych na něj šla a pak to buď potuploval výsledek či vyvrátil. Držím moc pěsti, nebude to jednoduchý rozhodnutí, ale jestli UTZ byl v pořádku, tak naděje na zdravé miminko je.

terry1512
24. dub 2014

Ahoj já měla taky špatné hodnoty zrovna papp-a jsem mela 0,25 mlU/ml a spodní hranice je kolem 0,45mlU/ml
Sice riziko jsem měla 1:1700 ale taky me strašila.A byla si na ton Nt v Prenatalu nebo kde?Možná tě pošlou na genetiku prpř.amniocentézu.A ještě mě dělaly tripple test.A zbytečně neplaš určitě bude mimiko vpořádku.Vím že je to těžký ale oni to dnes berou moc podle tabulek a každé miminko i těhu je jiný a nejde to tak škatulkovat.Držím pěsti ať jste vpořádku. 🙂

terinda
24. dub 2014

Měla jsem velmi nízkou hodnotu Papp a - 0,19. Dělali mi odběr chor. klků ve 13.tt a výsledky byly v pořádku.
Nicméně těhotenství nedopadlo...

Od prenascanu mě v Gennetu zrazovali.

vandik83
24. dub 2014

Není podstatná ta naměřená hodnota mlU/ml a ng/ml, ale důležité je to jakému násobku mediánu pro daný týden těhotenství to odpovídá, tedy to MoM. No ten přepočet je asi nějaký složitější, je tam asi více faktorů.
A teda nejlepší by bylo mít obojí 1 MoM. Podezřelé je když je Papp-a snížené (hodně podezřelé je pod 0,4 MoM) a free beta-HCG je podezřelé když je zvýšené (hodně podezřelé jen nad 2,5 MoM).
Ale stále to jsou jen ukazatele, že by se mohlo jednat o downův syndrom, špatné hodnoty v krvi můžou být způsobené i něčím jiným. Držím palečky!

vercik83
25. dub 2014

Asi tě pošlou na aminocentézu, nevěš hlavu, ale zase se taky příliš neupínej...držím pěstičky, riziko je to dost velký, to je pravda. Ale čísla jsou jen čísla zase že....

martina_z
25. dub 2014

Presne jak to pise @vandik83 Mam zkusenost s hranicni PAPP-A (0,48 MoM) no a co se delo: sli jsme na hodne podrobny UZ ve 20tt, vcetne premereni tzv. minor markeru a echografie a po geneticke konzultaci vse ok a bez duvodu pro amniocentezu. Tak doufame, ze je miminko zdrave. Genetik akorat rikal, ze mam diky lehce snizene hodnote papp-a vyssi riziko predcasneho porodu, preeklampsie a rustove retardace plodu.

katerina1234
28. črc 2015

Dobry den Preji.Dnes jsem byla na Biochemickem screeningu a hod nota Volneho beta-hCG je 0,567 Mom a PAAP-A je 0,389.Muze mi tu nekdo poradit kdo mel podobne hodnoty jestli se mam neceho obavat nebo jestli mam byt v klidu.Dekuji

anetadr
5. říj 2016

@martina_z mohu se zeptat, jak to těhotenství dopadlo? Já mám hodnoty PAPP A 0,427MoM (0,780MoM je Volný beza - hCG) - taky mě straší preeklampsií. Mám prý brát Anopyrin. Brala jste? Riziko Trizimie 21 mi vyšlo 1:2241 a to je prý v pořádku a nikdo to víc nebude řešit. Riziko preeklampsie před 34.tt je 1:22

martina_z
5. říj 2016

@anetadr 39tt+2, plánovaná sekce kvuli spatne jizve po prvni SC. Zdravá holcicka, 3370g. Od 31tt do 36tt jsem dost ležela, zkracoval se čipek a tvrdlo bricho (prvni se narodil ve 33tt). Anopyrin jsem nebrala; pouze cipky Macmiror na vag. infekci, zelezo a Utrogestan od 31tt ve schematu 1-0-0. Dceri je ted temer 2,5 roku a je moc sikovna, akcni, upovidana 🙂

anetadr
5. říj 2016

@martina_z úžasná zpráva🙂 co jsem tu různě diskutovala s maminkami, tak jsem se víc hodila do klidu - přijde mi, že tím vším maminky zbytečně straší a z nervů tu preeklampsii nakonec dostanou. Tak to uzavírám a házím za hlavu🙂 Díky za zprávu🙂

martina_z
5. říj 2016

@anetadr Mne nikdo riziko preeklampsie neurcoval. Mozna tehdy nebyla metoda moc rozsirena.
Riziko trizomie je naprosto zanedbatelne, to budte v klidu. Riziko preeklampsie je vyssi, ale neznamena to, ze ji mit budete (kdyz mate pytel se 21 bilymi kulickami a jen jedna je cerna, zpravidla si naslepo vyberete tu bilou. Statistikou jsem se pred materskou zivila, tak to mate i s prikladem.)

Jen bych se vic hlidala a sledovala pripadne varovne priznaky, abyste nic nezanedbala, kdybyste si prece jen vytahla tu cernou kulicku. Kdyz jsem nekdy ve 30tt dorazila na pohotovost s tvrdnoucim brichem a bolestmi podbrisku, zrovna prijimali maminku ve 36tt, ktera mela podle svych slov "jen asi strevni virozu, ale pritel trval na tom, ze mam jet k doktorovi, tak jsem tady, omlouvam se, ze otravuju." A co myslite - mela ji tam a rovnou na cisare. Bolesti v nadbrisku, prujem, zvraceni, bolest hlavy, vyssi tlak, bilkovina v moci.

Pevne verim, ze bude vse ok. A doufam, ze se na jare pochlubite miminkem. 🙂 Hodne stesti!

anetadr
6. říj 2016

@martina_z Díky moc🙂 já to riziko měla i v minulém těhotenství a bylo to nakonec ok - i když teda to riziko bylo menší - tuším 1:71, ale tak ono to nějak dopadne - nic mi není a tak si zatím nechci těhotenství čímkoli kazit🙂 Tak snad v dubnu podám dobré zprávy🙂

anetzazu
12. led 2022

@anetadr Ahojky Anet, prosím Tě, mám skoro stejné hodnoty, jako Tobě tenkrát naměřili. Jen se chci zeptat, jestli se Ti narodilo zdravé děťátko? Už 3 týdny mě straší a teď po NT mi vyšly výsledky z krve skoro co Tobě, plus teda ještě podkoží 2,5mm.

anetadr
12. led 2022

@anetzazu z toho těhotenství, co jsem psala, mám zdravého chlapečka narozeného přesně v termínu, doma, za 60min odprvni kontrakce. Teď je mu 4,5roku a je to pěkný lump 🙂

nanyyy
22. bře 2022

@katerina1234 Dobrý den, omlouvám se jestli budu otravovat jen se chci zeptat jak dopadlo vaše těhotenství? Nezlob te se jestli otravuji

kasparinda
7. čer 2022

Zdravím Vás holky. Byla jsem na prvotrimestrálním screeningu. Trochu mě vyděsily hodnoty oproti předchozím dotazům mi přijdou vysoké. Volný beta-hCG 29,3 IU/I ekvivalentní k 0,449 MoM. PAPP-A 2,760 IU/I ekvivalentní k 1,730 MoM. Uterine artery PI: 1,64 ekvivalentní k 1,010 MoM. Střední arteriální tlak (MAP): 82,7 mmHg ekvivalentní k 1,000 MoM. Šíjové projasnění 1,9mm. Temenokostrční vzdálenost 63,2mm. Věk 19let. Nekouřím, nepiju. Hmotnost 56,2, výška 165cm. Močový měchýř se nepodařilo zobrazit. Obličejový rozštěp. Trizomie 21 1:1105 < 1:20 000. Trizomie 18 1:2690 < 1: 20 000. Trizomie 13 1:8440 < 1:20 000. Preeklampsie před 34. Týdnem 1:4013. Růstové retardace před 37 týdnem 1:614. Spontánní porod před 34 týdnem 1:155.

Neměla jste to některá podobně? Bylo to vše v pořádku? S rozštěpáčkem jsme smíření, nemůže z toho být i něco jiného? Předem děkuji za každou odpověď.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru