Hyperechogenní fokus v levé komoře, co znamená?

tamara387
4. zář 2013

Ahoj holky, prosím vás nevíte co znamená hyperechogenní fokus v levé komoře? Byla jsem na UT ve 20tt v papírech mám nález hyperechogení fokus 2mm. Nikam mě neposlali, říkali,že je vše v pořádku. Tak tomu teda vůbec nerozumím. Nevíte čeho se mám bát? Díky za každou odpověd

sisaman
4. zář 2013

@tamara387 opravdu to nic není, na ultrazvuku "svítí bíle" vazivo tzv. šlašinky v levé komoře srdeční, u někoho není tak dobře vidět, u někoho ano, asi jste "dobře průhledná" na ultrazvuku 😀 ničeho se neobávejte, opravdu to nic neznamená, jen ultrazvukař viděl, tak to musel popsat 🙂

oqoq
4. zář 2013

@tamara387 Úplně chápu, jak se cítíte. Na ultrazvuku v 20 tt jsem měla v papírech stejný nález. Jak mi vysvětlil pan doktor na ultrazvuku ve 30 tt, znamená to, že je velmi dobře viditelné vazivo, které ovládá srdeční chlopně, a pokud je vše ostatní v pořádku, není se čeho bát.

tamara387
autor
4. zář 2013

Nejhorší je,že všude čtu že je tento nalez casteji u plodu s Downovym syndromem ,ale u toho musí být nalezeny i jiné nálezy což u mě nebylo.Tak snad to bude dobré,jinak šílím statečně.Testy ze screeningu mi vyšli v pohodě.Tak doufám,že na to přestanu myslet.

sisaman
4. zář 2013

@tamara387 a kde to čtete?je to opravdu nesmysl, u plodů s Downovým syndromem mohou být přidružené závažné srdeční vady jako defekt síňokomorového septa aj....tzv. fokus v srdci byl považován cca před 10 lety jako jeden z malých ukazatelů zvýšeného rizika chromozomální vady...ALE před 10lety!🙂 nyní se stále se zlepšující technikou bylo prokázáno že se nejedná o žádný závažný problém takže se opravdu přestaňte strachovat miminko je jistě v pořádku 🙂

tamara387
autor
4. zář 2013

@sisaman Strašně moc děkuji,už jsem o něco klidnější.Každý ráno budit se se strachem je opravdu na chocholouška.

tamara387
autor
4. zář 2013

@oqoq Koukám,že jste 39 tt.Držím palečky at vše probíhá hladce.

sisaman
4. zář 2013

@tamara387 vůbec nemáte zač 😀 ráno už se buďte je s radostí a užívejte si těhotenství bez starostí 😉

pavka39
16. říj 2014

Ahoj, snad tato diskuze neni uz zapomenuta.
Ja dnes byla na kardio utz a závěr je takový : srdeční vada neni, pouze velmi diskrétní hyperechogenni fouká v LV.
Odpoved byla, ze to nemusí nic znamenat, ale muze. Tak se tady ted z toho "hrou tím" a hledam.
Neni tu někdo, kdo toto řeší nebo nedávno řešil ??

inkognita
23. únor 2015

@pavka39 Ahojky, mohla by jsi mi prosím napsat, jak to dopadlo? Dnes jsem byla u MUDr. a ta nám našla hyperechogenní fokus v LK a hyperechogenní střevní kličky.. moc děkuji !!!

verka91
20. bře 2015

@inkognita Ahoj, taky nám našli echogenní fokus v LK, Jsme objednaní na FECHO. Jak to u vás dopadlo?

inkognita
20. bře 2015

@verka91 Ahoj, nás zatím nikdo na FECHO neobjednal - zeptám se v pondělí MUDr., zda bychom neměli zajít taky na toto vyšetření... ve středu jsem byla na II. velkém UZ a řekli mi jen to, že tam stále je o velikosti 1x3mm.. a že se musí hlídat.. jak velký fokus máte Vy?

verka91
20. bře 2015

@inkognita jak velký je mi neřekli, ve zprávě je napsané pouze "drobný" dr říkal, že to nic neznamená ale na kardio nás poslat musí, když už našel ten flíček 😒 na FECHO jsem objednaná na 2.4., tak jsem zvědavá, k čemu dojdou. Na netu jsem se dočetla, že to může být u Downa, ale veškeré testy mi dopadly dobře. Snad to zmizí nebo to nebude nic znamenat. To čekání je nejhorší.

inkognita
20. bře 2015

@verka91 Testy mi taky dopadly dobře, ale na plodovku mě nikdo neposlal .. co Tebe?

verka91
22. bře 2015

@inkognita neposlal a snad ani nikdo nepošle. Uvidim co mi řeknou 2.4. na te kardiologii.

inkognita
12. dub 2015

@verka91 Ahoj, tak co Ti řekli?

verka91
12. dub 2015

Ahoj, je to v pořádku. Prý běžná věc, o žádnou vadu se nejedná. Díky bohu, že je vše ok. 😉

novall
3. zář 2015

Ahoj,také mám z ultrazvuku ve 20tt nález echogenni fokus. Dr. Na ultrazvuku chtěl po mem gynekologovi zhodnocení vůči screeningu z 1.trimestru. Ten mi ale řekl, ze genetiku nehodnotí a já jsem teď mezi a nevím. Věta: hodil bych to za hlavu, mě úplně neuklidnila. Screening vyšel dobře, tak nevím, jestli se dožadovat dalších vyšetření nebo "hodit nohy na stůl"....

kristynkad
3. lis 2015

@novall
Ahoj, včera jsme byli na velkém ultrazvuku a také máme nález echogenní fokus. Ve čtvrtek jdu na kardio. Do té doby asi zešílím ☹

thecrow
28. lis 2018

Ahojte žienky ..neviem či sa mi tu ešte nejaka z vás ozve ale budem velmi rada ak mi poviete ako to u vás dopadlo ...Mne včera povedali že mam tiež hyperechogenní střevní kličky..riziko 1:7459 ...odporúčaju ist na testy ktoré nestoja málo penazí .... všetky predošlé testy mi vyšlo dobre 🙂

iivetaak
17. led 2019

Ahoj, máme taky tento nález.. Jak to u vás prosím dopadlo?

pakra
5. pro 2019

@iivetaak také mě zajímá, jak to dopadlo u Vás?

iivetaak
5. pro 2019

@pakra U nás dobře.. syn se tedy narodil akutním císařem ve 36tt.. ale fokus na to urcite vliv nemel. Kardiolog prohlédl srdíčko hned po narození a pak jsme měli ještě 2 kontroly. Jeden hyperechogenni fokusy zůstal - ale neroste a to je podstatne. Takže ok. Nebojte.

pakra
5. pro 2019

@iivetaak děkuji 🙂 Váš malý jich měl víc? To jsem ani nevěděla, že by mohl růst.. čekala jsem, že zmizí buď ještě v těhotenství nebo po porodu.

iivetaak
6. pro 2019

@pakra V tehotenstvi mel 2 v levé komoře. Jeden zmizel kolem 6.měsíce. 2 zůstal - sledovali nás jestli neroste a vse je v pořádku 😉 Synovi je ted pul roku a je to uzasnak 💚

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru