Integrovaný screening v Gennetu a odmítnutí triple testu

eloana
1. zář 2012

Ahoj holky. Byla jsem na screeningu v I.trimestru v gennetu, kde se dela tzv.integrovany test-krev plus utz ve 12tt dale v 16tt krev a ve 20tt utz -dohromady to ma dat vysledek. Samozrejme zdeluji jednotlive vysledky. Po krvi a utz ve 12tt mam vysledek negativni .
utz dopadl dobre NT je 1,3 nosni kustka pritomna, srdicko take dobre. Krev je take negativni s tim,ze PAPP hodnota hranicni,ale hodnoty se nemaji posuzovat jednotlive,takze dohromady to vyslo v poradku -negativne. Nyni bych tam mela absolvovat triple testy---- jenze ja triple testum moc neverim........v predchozim tehotenstvi mi pridelaly akorat stresy a nervy( take screening v gennetu).
tak bych se rada zeptala,zda jste nektera triple test vynechala...
diky

acacia
1. zář 2012

@eloana Byli jsme na screeningu v I. trimestru, přinesla jsem výsledky své doktorce s tím, že na triple testy nejdu. Žádné vyšetření není povinné a máš možnost vše odmítnout.

eloana
autor
1. zář 2012

@acacia jj ja vim......ale prave v tom gennetu to delaji dohromady.......chapu, ze mi zadny test! nezaruci zdrave dite, ale nerada bych neco podcenila. hlavne jdu zas do gennetu ve 20tt na utz..posila tam nas gynekolog

acacia
1. zář 2012

@eloana Pochopila jsem, že testy už máš za sebou. Pokud Tě tam posílá sama gynekoložka, myslím, že na triple trvat nebude. Já jim taky nevěřila a chtěla jsem se jim vyhnout, proto jsem šla na screening do Podolí.

eloana
autor
1. zář 2012

@acacia oni me na ne posilaji zas z gennetu. mam za sebou screening I. trimestru a v gennetu delaji i zaroven triple test
je to prave ten integrovany test------ ale furt to jsou v tom 16tt normalni tripe testy akorat to daji nejak dohromady s tim utz a krvi z 12tt.

eloana
autor
1. zář 2012

@acacia u syna jsem tam taky byla a screening dobrjy a tripltesty blbe.....na plodovku me nehnali....ale stejne me to nervovalo a zbytecne-syn je v poradku

acacia
1. zář 2012

@eloana Koukám, že to "vůbec nekomplikují". No, pak bych asi volila pravidlo, které nám řekla porodní asistentka: Dělejte to, po čem budete klidnější.

eloana
autor
1. zář 2012

@acacia oni se delaji 2 druhy testu..... kombinovany a integrovany.....kombinovany je krev plus utz a integrovsny je krev plus utz ve12tt krev v 16tt a utz ve 20tt. takze by celkovy vyseldek mel byt ve 20tt, ale treba u syna jsem zadny vysledek do ruky nedostala....(mozna gynekolog) vzdy mi rekli jen jednotlive vysledky tech vsech testu

rory_g
1. zář 2012

@eloana ahoj, já byla v Gennetu na krvi 10+5 a v pondělí jdu na NT screening 13+1, to je prý prvotrimestriální screening. Tripply chci taky odmítnout 🙂

eloana
autor
1. zář 2012

@rory_g jee cekame uplne stejne mimco-dle ms mam termin 10.3.

eloana
autor
1. zář 2012

@rory_g ja byla 12plus 3 jak krev tak utz...... utz v pohode krev taky jen ta PAPP byla hranicni,ale dohromady - v poradku.... Hcg nebylo vysoke -takze i krev byla negativni

rory_g
1. zář 2012

@eloana 😀 já mám podle MS 11.3. a podle utz 10., jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne 🙂

rory_g
1. zář 2012

@eloana to bych taky odmítla tripply...kamarádce vyšly taky falešně pozitivní a dr jí tedy dali...že se jí narodí debil a ať jde na potrat...fakt děs. Potom podstoupila plodovku a má nádhernou zdravou skoro tříletou cácorku. A já jsem hrozný nervák, takže pokud dopadne v pondělí vše OK, jsem rozhodnutá tripply vynechat

eloana
autor
1. zář 2012

@rory_g no prave sice 3 dite,ale nervak jsem taky....... u syna jak pisu mi triply dopadly blbe...na plodovce jsme nebyla -udelali mi navic utz .....ovsem stejne jsem byla takova az do porodu nesva...
oni me automaticky v gennetu objednali na ty triply......sice tu jednu hodnotu mam hranicni,ale rikam si kdyz tiytriply dopadnou negativne s jednou hodnotou hranicni, tak se to taky vic neresi -proste negativni a hotovo

eloana
autor
1. zář 2012

@rory_g dle utz mam 8.3.

rory_g
1. zář 2012

@eloana no snad jo...oni to asi dělají automaticky, mají z toho asi peníze. Mě se OG ptala, jestli mi budou dělat v Gennetu odběry v 16tt, tak jsem říkala, že nevím, ale že tripply nechci a ona mi řekla, že se ptala na odběry a jestli mě neobjednají, objedná mě ona u nás...tak jsem z toho zmatená.

eloana
autor
1. zář 2012

@rory_g nas doktor to posila krev do gennetu.....a oni do laboratore v liberci..... jenze to nemuzou dat dohromady neb kdyz mi naberou krev v gennetu v lliberci -takk ti to posilaji do prahy🙂)) takze pokud chci integrovany test -musim jit do gennetu

eloana
autor
1. zář 2012

@rory_g ale doktor co mi delal utz v gennetu mi rekl, ze na triply mam jit ke svemu..... slecna na recepci mi dala zadanku zas k nim🙂 po telefonu mi sdelila zas,ze pokud pujdu ke svemu -vyhodnocuje to jina laborator tim padem vysledky pak nelze integrovat🙂 takze si vyber)))
me jen malinko znepokojuje ta nizsi hodnota PAPP- ale na druhou stranu vsichni rikaji -nehodnotte jednotlive hodnoty -pouze jako celek a celek byl v poradku

eloana
autor
1. zář 2012

proste triplum prilis neverim..... uz samotny utz ve 12tt -zmereni NT atd....-kdyz je delany kvalitne, tak je presnejsi nez triple test....pro me to jsou zbytecne nery na vic . nekdo muze nesouhlasit, ze triply odhali treba rostepy oproti screeningu v I. trimestru, ale to pak stejne doodhali utz ve 20tt nekoli odber plodove vody......

rory_g
1. zář 2012

@eloana no přesně, já jsem to i někde četla, že kvůli těm nespolehlivým tripplům se víc a víc dr přiklání k prvotrimestriálnímu screeningu, že je mnohem přesnější a kdyby se náhodou na něco přišlo, je to relativně brzký zákrok...zkusím se na to poptat, já chodím do Gennetu v Praze (mmch. tak hnusně se ke kamarádce chovali v Gen. LBC). Taky na tripply nechci, byla jsem i s mm na genetice před onemocněním a oba jsme zdraví, takže jestli bude v pondělí vše OK (a to věřím, že bude), na tripply prostě nejdu 😎

eloana
autor
1. zář 2012

@rory_g v praze asi taky budu delat ten integrovany co? jsem zvedava co reknou, kdyz reknes,ze na triply nechces jit) podle me jsou z toho akorat prachy....... nevim proc delaji ten integrovany test..... stejne kdyz ti dopadne blbe Nt screening a dobre triipl testy riklaneji se k NT neb je furt s 95% presnosti kdezto triply jen 60%

rory_g
1. zář 2012

@eloana já právě nevím...když mě v 7tt objednávali, mám tu krev v prvním trim., utz v prvním a potom krev ve 2. trim. mezi 20.9. a 4.10. tak to je asi ono co 😒 Na tu krev ve 2. nemám teda ještě termín

eloana
autor
1. zář 2012

@rory_g oni nedavaji presne termin a daji zadanku od kdy do kdy tam mas prijit- takze to je ono

rory_g
1. zář 2012

@eloana ach jo...no a taky se říká, že když bereš Utrogestan, že se ty výsledky screeningu můžou zkreslit. Mám z toho pondělka celkem vítr, navíc mám slušnou tukovou zásobu, tak aby dr dobře viděl 😕

eloana
autor
1. zář 2012

@rory_g neboj... utz bude v pohode... jinak utrogestan jsem brala do 12tt

pet.s
1. zář 2012

já bych teda šla...i když mě taky Triply vyšly blbě a mám zdravou holčičku, ale nejít to by mě nervovalo ještě víc.-(

pet.s
1. zář 2012

@rory_g jdeš do gennetu? neboj oni to dobře uvidí..já mám taky "špíčky"teda spíš špeky a z gennetu mám suoer fotky malé.-))

rory_g
1. zář 2012

@eloana já taky a právě jsem byla na té krvi...
A dotaz mimo mísu - jak doma říkáte Jáchymkovi? Mě se to jméno moc líbí, ale nemá moc ekvivalentů...jedna známá říká Jášo, ale to se mi moc nelíbí..

rory_g
1. zář 2012

@pet.s jé děkuju za uklidnění 😵 Jdu k dr Hynkovi

eloana
autor
1. zář 2012

@rory_g rikame taky jaso, jajo jasimku.....ono se vzdy neco najde
@pet.s chci se poradit s genetikem....mam jen strach, ze mi to s tim zas zamicha jak u jachyma nekolik dni jsem byla v haji-@a uplne zbytecne....ono se rekne nestresuj ale vnitrne si neporucis

eloana
autor
1. zář 2012

@rory_g rikame taky jaso, jajo jasimku.....ono se vzdy neco najde
@pet.s chci se poradit s genetikem....mam jen strach, ze mi to s tim zas zamicha jak u jachyma nekolik dni jsem byla v haji-@a uplne zbytecne....ono se rekne nestresuj ale vnitrne si neporucis

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru