Integrovaný screening v Gennetu a odmítnutí triple testu

eloana
1. zář 2012

Ahoj holky. Byla jsem na screeningu v I.trimestru v gennetu, kde se dela tzv.integrovany test-krev plus utz ve 12tt dale v 16tt krev a ve 20tt utz -dohromady to ma dat vysledek. Samozrejme zdeluji jednotlive vysledky. Po krvi a utz ve 12tt mam vysledek negativni .
utz dopadl dobre NT je 1,3 nosni kustka pritomna, srdicko take dobre. Krev je take negativni s tim,ze PAPP hodnota hranicni,ale hodnoty se nemaji posuzovat jednotlive,takze dohromady to vyslo v poradku -negativne. Nyni bych tam mela absolvovat triple testy---- jenze ja triple testum moc neverim........v predchozim tehotenstvi mi pridelaly akorat stresy a nervy( take screening v gennetu).
tak bych se rada zeptala,zda jste nektera triple test vynechala...
diky

eloana
autor
1. zář 2012

@pet.s
@rory_g jeste k triplum... kamaradka byla na screeningu, ktery dopadl dobre...... gynekolog ji vzal krev na triply a ejhle -riziko edwardsova syndromu 1:2..... !!!!! v gennetu nevericne kroutili hlavou,ze by jim to na utz uniklo.... vzali krev znovu a byla v pohode... vysledek -asi chyba laboratore. je to dobra kamaradka a mam to primo od zdroje.. zadny jedna ani povidala....
takze uz z toho duvodu verim vice Nt screeningu

maky4
1. zář 2012

@eloana udělej to, jak už někdo psal, po čem budeš klidnější. I. sem. screening má asi 90% záchytnost vad, integrovaný asi 96%. Naproti tomu falešná pozitivita triple testů je známá. Záleží, po čem budeš klidnější, pokud máš doma dvě děti, tak musíš fungovat. držím palce, ať je všechno OK.

rory_g
1. zář 2012

@eloana tak uvidíme obě...jestli mě objednají zase do Gennetu, tak tam asi půjdu. Ale fakt mi to přijde zbytečné, kdyby to byl utz, tak neřeknu, nebo aspoň kdyby pak nehnali na tu plodovku...já se bojím jak čert kříže, před 10. lety jsem byla těhu, MA v 8tt a potom až do teď nic...

eloana
autor
1. zář 2012

@rory_g na plodovku taky nechci hlavne mi nehrozi nejak odpocivat s 2 letym ditetem....oni te neobjedmaji na urcity termin, ale reknou ti.na tripl testy prijde kdykoli v tomto obdobi.....ja se zkusim domluvit s genetikem. Jak pise maky uz neni velky rozdil zda 90% nebo 96% a kdyz dopadji casto spatne......neprijde mi to nezodpovedme...screening mame neco jinehi je kdyz se vykaslou na triply a nic jineho nemaji......
Neni pravda, ze se NT screening specializuje na downuv syndrom.....zvysena NT hodnota signalizuje 100 postizeni.....
Kolikrat pak jine ukazatele vcetne plodovky dopadnou dobre a casem se ukaze treba vada srdicka atd.....u tech triplu ti taky vetsinou rikaji jaka je pravdepodobnost T21....nikoli dalsich

eloana
autor
1. zář 2012

@rory_g tak znamy lekar mi domluvi utz specialne na srdicko......takze na ty triply asi prdim🙂

rory_g
1. zář 2012

@eloana já mám napsané na tom papíru z Gennetu roziko T21 a priori vzhledem k věku 1/600 😝 Teď mi píše jedna holčina z březnovek, že byla včera na screeningu v Gennetu a nedali jí fotku, že prý nedávají...to je divné, co?

eloana
autor
1. zář 2012

@rory_g ja si u jachyma koupila v tom 12tt a ted mi to taky nenabidli:(((( jinak dle veku mam T21 1/860 a po utz 1/5000 po te krvi nevim.....to bude diky te Papp trosku horsi

rory_g
1. zář 2012

@eloana no jo, jsi ještě mladá 😀 Já se zeptám, teda doufám, že nebudu tak vyklepaná...a byl tam s Tebou manžel?

eloana
autor
1. zář 2012

@rory_g manzel hlidal syna a uvnitr jsem byla s dcerou)

pet.s
1. zář 2012

@eloana jo to já taky...normálně jsem se sesypala v recepci gennetu..já totiž 3 měsíce před tím musela na potrat s postiženým dítětem, takže když mi řekli, že triplle jsou špatné, tak se mi málem zastavilo srdce...ale já nevím já jsem srab, já prostě šla na vše co mi řekli at jdu...jojo věty nemysli na to a nestresuj se...jsou úúúžasné.-))))

madormi
1. zář 2012

@eloana já jsem tripple testy rezolutně odmítla! byla jsem na screenigu ve 13 tt a byl negativní, honoty ukázkové, takže na triple v 16 tt, který prý často vychází falešně negativně jsem nešla a šla jsem až ve 20 tt na druhý screening

pet.s
1. zář 2012

@eloana hele ty jsi zdravá, můžeš mít děti , děti máš zdravé, tak asi bych taky váhala, ale já otěhotněla po 20 letech, po 6 letech umělka cca na 6 pokus, bylo mi přes 40. před Terezkou jsme čekali postižené dítě a musela jsem na potrat ve 14 tt...dodnes jsem se s tím psychicky nesrovnala....Těhu s Terkou jsem měla rizikové, normální gynekolog mě nechtěl..jezdila jsem do Podolí. nakonec jsem rodila o měsíc dřív, protože už na nás neměli nervy..Tereza se nehýbala, já jsem diabetik, takže mě pořád padal cukr strašně nízko, prostě pořád něco...a podstoupila jsme úplně všechno, plodovku, tripple, každý týden UZ v Podolí..byla jsem vděčná za tu péči..když mi píše kámoška jakou má péči v Anglii, tak tady u nás je to luxus.....-)))

eloana
autor
1. zář 2012

@pet.s ja vim((( znam tvuj pribeh a nedivim se....mee prave znamy zaridi lepsi utz zamereny na srdicko coz je lepsi nez triply

eloana
autor
2. zář 2012

@rory_g tak dej vedet jak jsi dopadla🙂

rory_g
2. zář 2012

@eloana určitě dám, mysli na mě🙂 Á propos...nechceš k nám do březnovek? 😉
@pet.s týjo to sis teda užila...hlavní je, že je malá zdravoučká 🙂

eloana
autor
3. zář 2012

@rory_g ahoj tak jak jsi dopadla?

rory_g
3. zář 2012

@eloana ahoj, všechno je v pořádku, naštěstí...dr říkal, abych přišla na tu krev v 16tt zase k nim, že tím se to riziko falešné pozitivity hodně snižuje. Tak nevím, asi tam půjdu...potom mám ještě velký UTZ ve 20tt a už mám i termín, tak asi půjdu. Děkuju za optání 🙂

eloana
autor
3. zář 2012

@rory_g 🙂 to je dobre..... no nevim..... me to vyslo falesne i u nich🙂

eloana
autor
3. zář 2012

@rory_g ja asi na 80% nepujdu..... me uz je jedno zda mam pravdepodobnost 90%,ze je vse v poradku...... a nebo 95% s triplama..... pokud bych byvala sla pouze na triply, tak je pravdepodobnost asi 65%, tak furt jsem na tom lepe)))

rory_g
3. zář 2012

@eloana Tobě vyšly špatně testy na screening? Nebo až ty tripply? No já na ně asi půjdu, ale kdyby to vyšlo blbě, tak se nebudu nervit, když s tím počítám dopředu...a na plodovku nepůjdu, výsledky by stejně byly kolem toho 20tt, kdy se dělá ten velký utz...

eloana
autor
3. zář 2012

@rory_g nee screenign I. mi vysel negativne..... a v krvi jedna zvysena hodnota,ale dalo to dohromady i krev negativni
a triply mi vysly blbe, takze mi cely screening vysel atypicky-diky tem triplum..... musel na gen. konzultaci.. do plodovky me nenutili, ale stejne uz to byly proste zbytecne nervy.... Malej byl celkem vymodleny ... takze jsem asi 3 dny rvala jak krava a balea se co mi vlastne vyslo spatne- nakonec to bylo v pohode

rory_g
3. zář 2012

@eloana jo aha...no já jsem zvědavá...na genetiku snad ani nechci, byli jsme před IVF... 😝

eloana
autor
4. zář 2012

@rory_g my mame taky genetiku.....

eloana
autor
5. zář 2012

@rory_g tak jsem psala geneteckce z liberce a uzasna...... nabidla mi konzultaci a utz v 16tt misto tripl testu...

rory_g
5. zář 2012

@eloana tak to je super! Vyhneš se té krvi, utz je o hodně přesnější 😵

eloana
autor
5. zář 2012

@rory_g 🙂 no jsem rada.....ja ji vsera psala a ona mi ted volala🙂 a nabidla mi ten utz a konzultaci misto tech triplu) uplne jsem cumela))

rory_g
5. zář 2012

@eloana no to se nedivím, to se u doktorů moc nevidí, taková ochota 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru