Jak často chodíte na ultrazvuk? Nechodím moc?

adelaj
15. led 2008

Již z několika stran jsem slyšela, že není třeba v prvním trimestru těhotenství docházet příliš často na ultrazvuk. Někdo se tomu dokonce vyhýbá v prvním měsíci úplně. Jsem v 9tt a byla jsem na ultrazvuku třikrát. A tak přemýšlím, jestli je to třeba. Jak často jste na ultrazvuk docházely nebo docházíte? Děkuju

sonik05
15. led 2008

Já jsem byla na ultrazvuku v 9tt (na vnitřním u svého gynekologa) a potom ve 13tt, 17tt a jdu ještě v 21tt, 30-32tt a 35-36tt (ty všechny už přes bříško).
Asi záleží na tom, v kolikátém týdnu jsi poprvé navštívila gynekologa. Já tam byla poprvé právě až v tom 9tt. Jestli jsi tam byla třeba už ve 4tt, tak ti asi dělal UTZ, aby mohl potvrdit těhotenství.

mobina
15. led 2008

Myslím, že pokud těhu probíhá normálně, stačí v každém trimestru jeden utz. Já byla v 7tt na potvrzení těhu, ve 13 tt na screenu, pak v 21tt na screenu a naposledy v 31 tt. Jestli budou nějaký dělat ještě v porodnici v poradně netuším.

adelaj
autor
16. led 2008

No je teda pravda, že jsem těhotenství odhalila už po čtnácti dnech 😵 , takže tím to bude ovlivněné, ale jak píšete, nic neobvyklého to asi není. Díky.

janah.
18. led 2008

Záleží na gynekologovi. Pojišťovna platí na začátku těhu, pak kolem 12 tt, 18-20 tt, 32 tt. Známá měla tzv. nadstandardní péči a té dělal snad pokaždý. Prej se snad ještě dělá v porodnici, ale to se mi zatím ještě nestalo.

marosovalucie
22. led 2008

Podle me zalezi na doktorovi kdyz to ma kazda z nas jinak, ja sem ve 32. tydnu, prvni ultrazvuk mi delal na zacatku pro potvrzeni tzn. asi ve 4. tydnu, další pak v 9. tt, potom az ve 20.tt a zitra me ceka posledni ve 32.tt. moje znama naopak mela ultrazvuk pri kazdy navsteve.... pa

karotky
22. led 2008

Já byla na UTZ celkem 18krát.Asi to bylo tím,že jsem během těhotenství vystřídala 3 doktory. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru