Jak často chodíte na ultrazvuk? Není škodlivý?

dendisa
24. led 2007

Ahoj holky,
chci se zeptat, jak často chodíte na ultrazvuk. Co jsem zjistila, že jsem těhotná, byla jsem u lékaře 3x. Pokaždé mi dělal vnitřní ultrazvuk. Všichni kolem mi říkají, že to je nějak moc často a manžel navíc někde slyšel, že ty vlny mohou narušit plod.

Lékař by snad měl vědět, co dělá, a neriskovat. Jak to máte vy? Opravdu je to škodlivé?

díky moc.

zabza
24. led 2007

Dendiso, tak já mam zase úplně opačný problém. Doktor mi potvrdil těhotentství v 5. týdnu a řekl mi, že mám zase přijít až ve 12. týdnu. Do té doby nic. A na první ultrazvuk půjdu až ve 13. týdnu. Já mám zase obavy, že nic nesleduje a vůbec se nestará.

januskaababoo
24. led 2007

Ahoj dendo...ja jsem u dobreho doktora, ktery ma dobry utz a je dobre vybaven...myslim v ordinaci 🙂

Ultrazvuk mi dela pokazde kdyz jdu do poradny, ale uz ten vnejsi, ty jsi jeste cerstva tehulka, tak musi dovnitr, ale casem uz jak bude videt vic, tak taky prejde na brisko...

O skodlivosti utz bylo napsano mnohe a po pravde receno, muj osobni nazor je, ze mikrovlnka je daleko skodlivejsi...ale je to muj ososbni nazor, takze holky nekamenujte me...

Nevim, jestli muzes ten utz odmitnout, myslim, ze bys mohla...delaji se normalne 3 velke, ten prvni nevim(nebyla jsem v CR), druhy ve 20tt, a treti kolem 32tt...ale zalezi na tom doktorovi...

Jak jdu ja, zkontroluje na utz, jestli bije srdicko a zmeri mu hlavicku, ani 2 minutky a je to... 🙂
Uvidis, co ti napisou jine holciny, jinak ti preji hezoucky snizkovy den 🙂

romana27
24. led 2007

Holky, co bych za to dala mít ultrazvuk třeba denně, jen abych věděla, že mimi je v pořádku 🙂
Můj bývalý doktor mě poslal na ultrazvuk 6tt, aby se potvrdilo ,že těhotná jsem a ted mě chtěl poslat až ve 20tt! Což byla poslední kapka k tomu, abych ho změnila ( ale jinak má pravdu, protože podle všeobecné zdravotní pojišťovny máme hrazeny pouze 3 ultrazvuky za celé těhotenství, většinou 6-20-30 týden...) přesto jsem si sama ultrazvuk zařídila v nemocnici, kde ho provedli bez řečí 🙂
Moje nová doktorka se však taky zhrozila, když viděla v mé těhu průkazce záznam jen o jednom ultrazvuku s tím, že ve 12tt se má dělat taky! Jen lituju, že nemá v ordinaci i ona ultrazvuk, jen tu vaginální sondu. Snad časem 🙂
No ted už se moc těším na ten 20tt, kdy snad uvidíme i pohlavíčko 🙂

dendisa
autor
24. led 2007

tak jo, díky za odpovědi. Beru to tak, že doktor ví, co dělá 🙂

andira
24. led 2007

Dendiso, bud v klidu, ja jsem mela ultrazvuk v 5.tt, 6.tt a 8.tt a ted mne ceka 12.tt, ja myslim, ze je to tak lepsi, aspon vis, ze srdicko bije 😉
Myslim, ze je to podstatne lepsi varianta, nez byt ve 12.tt a nemit ani jeden UZ, jak to tady maji nektere holciny 😉

terra
25. led 2007

Dendisko 🙂
tohle téma se tady už probíralo 🙂teď se nachází na straně 2

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

tak si to pročti 🙂

hackermartinka
25. led 2007

Ahoj holky, tak jsem jedna z těch, které zatim byly na ultrazvuku jen jednou a to na potvrzení těhotenství v pátem týdnu. Nyní jsem ve 13. týdnu a na další jdu až za týden. Doktor mi sdělil, že se chodí na 3 velké ultrazvuky (14., 20.-22., a 30) + hned na začátku, aby se vše potvrdilo. Moc se na příští týden těšim. Při tom prvním ultrazvuku mi doktorka, ke které jsem byla poslána nechtěla ani dovolit, aby naší fazolku viděl můj přítel. A když jsem jí řekla, že jsme se na to oba dva moc těšili, tak mě odbyla s tím, že se těšit nemáme, že to třeba nevyjde, a co potom..pak mi prý zbydou oči pro pláč. No můžu říct, že jsem tam seděla jako opařená. Ještě jsem ze sebe stihla vykoktat, že si to přeju a ona nakonec nemile teda svolila. O fotečku toho, podle jejich slov, "nic" jsem si už ani říct neodvážila. Když jsem se potom vracela ke svému doktorovi, tak jsem mu řekla, že na další ultrazvuk půjdu k někomu jinému, že si ho klidně sama najdu, ale k pí. MUDr. Turkové už nepujdu. Sice argumentoval tim, že paní doktorka je dobrá, a že tu zprávu přeci napsala hezky, a tak jsem jen dodala, že to bylo asi tak jediné, na co se zmohla, řekl, že teda si někoho musim najít. Nakonec mi sám nabídl minulý týden už někoho jiného.

kaata
25. led 2007

Ahoj holky, ja jsem v Anglii, jestli vas to uklidni, tak tady se chodi na prvni ultrazvuk (pokud nejsou zadne komplikace) az ve 12/13tt...predtim se delaji jen testy krve, moci atd. Prijde mi to taky trosku pozde a uz se tesim, az ho budu mit 😀 , ale zase mi prijde trochu prehnane mit ultrazvuk pri kazde prohlidce nebo kazdych par tydnu.

peta.cz
25. led 2007

Hackermartinko, no to je síla. Nechápu co z toho ta doktorka má, když tě takhle vystraší. Je dobře,že už tam nepůjdeš a vůbec se tím, co říkala nestresuj, je to kráva nebeská!Přeji Ti pohodové těhotenství a hlavně žádné stresy.

hotarova
25. led 2007

Hackermartinko, tak vidim a znovu se ukazuje, ze v CB to s gynekologama neni slavny... Ja mam na doktora stesti, musim to zaklepat.
Ke komu ted budes chodit? Mej se krasne a na ty jeji reci rychle zapomen! Treba jen nemela svuj den.... zdravi majka

hackermartinka
25. led 2007

Majce Hotarove - no, ja chodim jinak k doktoru Marešovi, ten je celkem fajn, jen na ultrazvuk me poslal jinam, protoze ho sam nema. Takze sveho doktora nemenim, jen jsem mu oznamila, ze na dalsi ultrazvuk bych rada sla k nekomu jinemu. Tak ve středu jdu k doktoru Čutkovi.Tam už to snad bude lepší. Rovnou jsem se při objednání zeptala, jestli smi jit partner se mnou a tam to berou jako samozřejmost. Jinak už si vyhlížim porodnice, do kterých bych se chtěla zajít podívat a zatím vede ta v Krumlově. Nebyla jsi tam náhoudou? Popř. jak to na tebe působilo. dík Martina

hotarova
25. led 2007

hackermartinko, ja pujdu urcite do Krumlovske, ohlasy na ni jsou prevazne pozitivni. Jinou variantu ani nezvazuju, protoze vim, ze do CB jit nechci a vsude jinde by to bylo daleko. Podivat jsem se zatim nebyla.

hackermartinka
25. led 2007

mně se ty ostatní zdají taky moc daleko, tak doufam, že se do srpna tam nijak výrazně nic nezmění, čím by mě to odradilo.. 🙂

rova
26. led 2007

Zabza: V těhotenství jsem byla na 3 ultrazvucích..první ve 13 týdnu, dále jak píšou . A takhle je to prý normální - i podle jiných těhulek. Není to málo, když jsi teprve v 8. týdnu.. 😉 Důležité je, jestli doktor poslouchá na každém setkání ozvy srdíčka (k tomu nepotřebuješ ultrazvuk!!), jestli ti udělá vyšetření krve apod..Nevím jak moc je ultrazvuk škodlivý, ale já bych zas neriskovala být ve 3.měsíci a už 4x ho projít..ale to je každého věc. 😉 Hezké těhulkovství a užijte si moc ultrazvuková vyšetření (já se málem rozbrečela, když jsme na něm s přítelem byli a malá se prý škrabkala na hlavě 😀 )

berynka
30. led 2007

Zdravim vsechny 🙂 , klasicky ultrazvuk by nemel byt skodlivy, ale s tim vaginalnim bych byla opatrna, stejne jako s castymi prohlidkami u doktora, i kdyz vysetruje jen prstem. Vim o pripadu, kdy diky tomu doslo k zaneseni infekce a nakazeni plodu ☹ . Muj doktor mne zve na prohlidku zhruba kazdy mesic a mezi tyto navstevy mne posila na ultrazvuk (zatim celkem v 7.tt na potvrzeni tehotenstvi, ve 13.tt a 20.tt.), do toho tehulkovske odbery krve, takze mam pocit, ze jsem stale pod dohledem 😉 a mumínek uz ted dostava nalezitou peci.

morusa
30. led 2007

Ahoj, on to má každý doktor s těma UTZ fakt jinak. Je pravda ,že pojištovna hradí tři ultrazvuky.Mně osobně doktor taky bude celkově dělat jen tři. Dělal mi na záčátku těhotenství, asi v 7tt,pak mi dělal ve 20tt a další bude ted v blízké době kolem 30tt. Nejdřív jsem byla taky znepokojená, že mi ho nedělá pokaždé, ale sám mi řekl, že pokud těhotenství probíhá v pořádku, bez komplikací, tak není důvod ten UTZ dělat pokaždé, neb to nijak zdravé pro mimíska není.

zabza
31. led 2007

Rova: díky moc za tvoji odpoved, uklidnila si moje nerviky. Ja si to dost casto predstavuju, jake to bude v 13tt na mem prvnim ultrazvuku a uz jen pri ty predstave se mi chce brecet. Takze az tam opravdu budu, tak asi budu dojetim brecet jak zelva. Strasne moc se tesim.

jitulech
31. led 2007

Ahoj holky, je to opravdu individuální. Já byla na prvním ultrazvuku teď v pondělí, dle menstruace jsem byla těhotná 6t+6 dnů. Dle mých propočtů trošku méně: 6 dnů+4 dny Nejdřív mě doktor trošku vyděsil, protože mrňouse nemohl najít, pak ho našel a našel i srdeční ozvy, ale říkal, že to maličkaté a že mám zase přijít za 14 dní, tzn. zhruba na konci 8. týdne, na další ultrazvuk, abychom viděli více. Dokonce mi vše ukázal, ale já bohužel nic neviděla, jen takovou fazolku, ale nic víc. Jaké máte holky zkušenosti vy s ultrazvukem v 6. týdnu? Měla jsem z toho dost smíšené pocity, z té jeho nejistoty při hledání. Sice mě pak uklidnil, že si myslí, že je to v naprostém pořádku, ale definitivní jistota bude až za 14 dní.

romana27
31. led 2007

Ahojky jitulech neboj, určitě bude všechno v pořádku.
Já byla na prvním ultrazvuku v 6+2tt a všechno prý bylo v pořádku. Naštěstí jsem i sama viděla, že tam " něco " malinkýho je, protože chodím na ultrazvuk do okresní nemocnice a tam se leží a nad tebou je obrazovka, takže vidíš, co se v tobě děje 🙂
Určitě to bude v pořádku, jen prostě přemýšlel nahlas a tebe to vyděsilo.

karotky
31. led 2007

Já byla od začátku těhu na UTZ 8krát a vůbec mi to nevadí.Alespoň mám jistotu,že je to v pořádku.Za škodlivější bych považovala sledování TV,protože jsem četla v chytré knížce,že hodina sledování TV se rovná jednomu rentgenovému snímkování.A jak víme,rentgen poškozuje vývoj plodu.
A mikrovlnka je taky dost škodlivá,když ovlivňuje kardiostimulátor,který pomáhá bít srdci. 😒

rova
31. led 2007

Zabza: Počkej, však ono to uteče jak voda a za chvílu to své zlatíčko neuvidíš na ultrazvuku, ale budeš ho držet v náručí! 😉 😀
Ale jinak jsem byla jednou na gyndě a zrovna jsme poslouchali srdíčko a doktorku najednou napadlo, že by si to mohl přítel taky poslechnout. Tak pro něj došla do čekárny, já tam na křesle s roztaženejma nohama, chudák zrudnul a nevěděl, co se bude dít. 😀 Ale když pak slyšel to srdíčko, tak pěkně zjihnul 😀

raketka
31. led 2007

Pojišťovna hradí jen 3 UZ během zdravého těhotenství. Pokud dělá lékař UZ více, dělá ti je buď ze zdravotního hlediska (má podezření na nějakou chybku), nebo si to ty zaplatíš, nebo ti je dělá prostě jen tak zdarma navíc.
Pokud je vše v pořádku není potřeba chodit na gynekologii každý týden, ani každých 14 dní.
Mělo by se chodit tak, aby se provedly nutné standardní testy:
1) na začátku těhu (cca 8tt - dle menstruace) se provádí UZ a odběr krve
2) 16tt - odběr krve (vývojové vady - Tripple test)
3) 20tt - UZ genetický
4) 30-32tt - UZ

Víc nětreba 😉

dendisa
autor
31. led 2007

raket: můj doktor mi ve 12. týdnu bude dělat z krve ještě nějaké testy. Nepovím vám, jaké, ale říkal, že ty, co se dělají až v 16. týdnu, jsou plně hrazené pojišťovnou. Ty, že bude dělat později taky. Jenže jejich výsledky jsou až za měsíc, a to už je pozdě na případný potrat (v případě výskytu nějaké vady). Ty testy ve 12. týdnu mě budou stát 400 a do týdne se dozvím, jestli je plod v pořádku.
O tom, že mi pojišťovna platí jenom tři UTZ se vůbec nezmínil a ještě jsem zadarmo nafasovala krabici pro nastávající maminky - asi 6 časopisů, dudlík, plenka pro novorozeně (reklamní věci od největších firem na trhu). Sice se mi to zdálo moc brzy, ale prej mám být optimistka.

Tohle gynekologické centrum má hodně dobrou pověst, tak doufám, že zrovna já nebudu mít důvod ji kazit.

raketka
1. únor 2007

Dendisko
nevím, proč se v Karviné čeká na výsledky Tripple testů (v 16tt) měsíc - já jsem je věděla už druhý den po odběru krve.
Maximální čekací doba, kterou jsem zaznamenala u jiných těhulek je cca 10 dní.
Mám spíš pocit, že tam u vás chtějí doktoři vydělávat (dobrý 400, že?) tak proč svorně netvrdit, že se na výsledky čeká tak dlouho? ☹

Krabici (světle modrá) jsem nafasovala taky 🙂

papka
1. únor 2007

Ahoj holky,
vsechny moc zdravim,objevila jsem tyto stranky a hodne my pomahaji, jsem ve 23. tydnu tehotna poprve, dneska jsem byla u doktorky chtela jsem vedet jestli chlapec nebo holcicka a prej tam nic nevidi, tak nevim. Zas nic a cela rodina ceka co to bude. Je normalni v 6. mesici a ja nevim co to bude?

dendisa
autor
4. únor 2007

čau Raketko, je to divné, jestli mě chce doktor jenom odrbat, protože čuchá peníze, tak to má smůlu. Hned při další návštěvě to na něj vybalím! Je blbé, že se nemám v Orlové koho zeptat, jak to probíhá jinde. Já už jednu doktorku vyměnila, protože jsem na ni slyšela šílené věci, a teď zase podezření na zlatokopa. Do kterého týdne je možné udělat potrat? Díky.

papko: je možné, že dítě bylo právě špatně natočené?

musko
4. únor 2007

Interrupcia - tzv miniinterrupcia do 12 tt, potom z indik medicínskej - ohrozenie života matky, alebo postihnutie plodu nezlúč. so životom najneskor do ukonč. 24tt.
papka, mimi je asi vždy otočené tak, že to nie je vidieť a p. doktorka Ťa nechce klamať 🙂 . Tak holt budete prekvapení 😀

papka
7. únor 2007

dekuji za rady asi se znepokojuji zbytecne, jsou horsi veci, tak mam kontrolu 22 tak uvidim

kvetinka7
31. kvě 2009

Ahoj holky,
chci se zeptat . Vtydnu jsem byla na UTV.. mela bych byt 5+5,na UTV se ukazala dutinka 13mm,ale uvnitr bylo zatim prazdno.. nepamatujete si,co jste tam mely vy? Mam strach,jestli je vse Ok..
dekuju.

dracekmracek
31. kvě 2009

kvetinko koukni ke mně do alba já tam taky měla prázdno 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru