Jak často doktoři kontrolují čípek, jestli se neotevíráte?

selverin
23. srp 2013

Hezký den maminky, chtěla bych se zeptat jak často Vám doktor kontroluje čípek, jestli se neotvíráte? Zítra začínám 27.tt a už více než 2 měsíce mi dělají kontrolu jen přes bříško ultrazvukem. Posledně jsme dělali 3D video, před tím to byla kontrola dětským kardiologem jestli je srdíčko v pořádku a před tím to byl zase velký UTZ 2.screening, ale žádné prohmatávání zevnitř. na kontrolu jdu zase 9.9. tak se asi už zeptám, ale trošku jsem se vyděsila, když kamarádka mi teď psala, že je 21.tt a už se otevírá. Sama to asi nepoznám, kdybych se sama zkontrolovala že? Moc děkuji za odpovědi...

steffi23
23. srp 2013

Ahoj, mě kontroluje při každé kontrole - tzn. co tři týdny - a teď naposledy to měřil i vnitřním utz - jsem 29tt., jen aby si byl jistý. Při prvním těhu jsem od 32tt ležela 4 týdny v nemocnici.

mabe
23. srp 2013

me kontroluje dr. kazdou poradnu pohmatem, jestli se neotviram.

schnek
23. srp 2013

můj dr vnitřní vyšetření nedělal, až někdy kolem 30tt cervikometrii, ale jinak ne. Mně to vyhovovalo. Samovyšetření klidně opatrně zkus, určitě bys to poznala. Nepoznáš délku čípku, pokud bys ho třeba neměla úplně spotřebovaný, ale jestli je nebo není otevřený poznáš 😉

nikollita
23. srp 2013

Mě kontroloval taky při každé prohlídce, tedy co tři týdny. Začal někdy okolo 16.tt a až do porodu.

blannie
23. srp 2013

Mě kontroloval už od začátku, ale zas ne vždy bylo UZ.

nasekuratko
23. srp 2013

mě doktor kontroluje od začátku při každé kontrole.... i při prvním těhu jsem to tak měla (a to jsem žila v zahraničí a rodila v ČR, takže jsem prošla víc doktorkama a opravdu každý to pravidelně kontroloval)

prcek91
23. srp 2013

při každý poradně... teda aspon do teď..:D

monasek84
23. srp 2013

Kazdou poradnu, tzn po 4 tydnech, ted uz po 3 🙂 za to mi nedela utz kazdou poradnu, s cimz souhlasim, dle me zbytecne...

paaavca
23. srp 2013

Při každé poradně, už od začátku těhotenství.

estrellita86
23. srp 2013

Mě taky kontroluje při každé kontrole.

andy21
23. srp 2013

Mně při každí kontrole.

hofka1
23. srp 2013

zezačátku taky neprohlížela, posledních pár prohlídek přes vnitřní ultrazvuk ho okoukne, poměří. Jinak si nehrábne🙂 Jsem 32. týden.

fykyska
23. srp 2013

neřešit nehrabat strkat do sebe prsty ruce 😀 cokoliv to je akorát o infekci 🙂 a zbytečnou starost v těhotenství čípek prodělavá velké změny 🙂 každej doktor je jinej oni to taky poznají podle pohmatu břicha i utz jak moc hlavička naléhá 🙂 mě zezačátku neprohlížela vůbec až posledních pár prohlídek palpačně i utz 🙂 je to k prdu i kdyby ses otevírala co má být bude lepší nevědět než se zbytečně stresovat pokud je normální těhotenství bez komplikací čípek je držák 🙂 😉

lucifereeek
24. srp 2013

můj dr. kontroluje čípek každou poradnu - co 3-4týdny a utz mi dělal jen na začátku na zjištění těhu, pak v 18tt a pak až v 32tt to bylo vše. (mimo to jsem byla ještě v nemocnici na screeningy v 13tt a 21tt)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru