Jak probíhají prohlídky v těhotenství?

ceekanka
10. dub 2013

Ahoj maminy,v pondělí jsem byla na první těhu prohlídce,a jsem hrozně zvědavá co mě čeká na těch dalších,jak probíhají. Děkuju 🙂

speedygon
10. dub 2013

Prohlídky u Tvého gynekologa se různí...některý Tě jen prohlídne(prohmátne bříško, zkontroluje čípek), jiný dělá pokaždé UTZ(to už je ale nadstandart a je to pouze dobrá vůle dr)...no a za cca 3 týdny tě čeká screening, pokud budeš mít zájem. Je to dobrovolné a většinou zpoplatněné-ale jsou i místa, kde neplatíš. Ale je zapotřebí, aby měl dr, který screening provádí, potřebnou atestaci, jelikož tento screening nemůže provádět každý....

shel44
11. dub 2013

U mňa to prebiehalo stále rovnako.. meranie tlaku, váženie, UTZ,spýtal sa na nejaké komplikácie, pokial som sa nesťažovala, zo spodu ma nepozeral, čo mne dosť vyhovovalo.. Ako to bude pokračovať od toho 34tt, sa tiež nechám prekvapiť 🙂

mafeska
11. dub 2013

@ceekanka u sestry porbíhalo vážení, měření tlaku, později se ptala na otoky nohou. Doktorka jen prohlídla bříško, pak "ruční" kontrola, zápis do průkazky, ptala se jak mi je, utz dělala za celé těhoptenství myslim 3. V 16. týdnu jsem mazala na krev na screening, podle výsledku se pokračuje dál. MYslim že do 20. týdne oběhnout zubaře, praktického na ekg. Dále pak dobrovolný test na cukrovku, já tam šla se slovy "vyžrala jsem snad všechno co šlo tak tohle už mě nezabije", omyl, ble 😀 . Ke konci těhotenství (nepamatuju už odkdy) probíhaly kontroly každý týden, přidalo se natáčení monitoru, pak tě převezme na kontroly porodnice kam se hlásíš. Je to vlastně pořád to samé dokola.

ceekanka
autor
11. dub 2013

@mafeska Jé,zubaře jo? A proč? 🙂

ceekanka
autor
11. dub 2013

@shel44 taky by pro mě bylo příjemnější,když by byli jen ultrazvuky 🙂

vilibalda
11. dub 2013

Prohlídky se mohou lišit dle doktora 😉 Pokud Tě zajímá, jaká vyšetření Tě kdy čekají, zadej si na těchto stránkách www.gynultrazvuk.cz vpravo údaje do kalkulátoru pro dataci těhotenství dle CRL a můžeš si počíst, co všechno Tě čeká a co je navíc.

mafeska
12. dub 2013

@ceekanka kvůli razítku do průkazky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru