Jak vám dopadly triple testy při druhém těhotenství?

hojda
16. pro 2010

Chtěla jsem se zeptat, jak vám dopadly tripple testy při druhém těhu? Stalo se vám, že výsledek byl lepší, než při prvním těhu? První těhu jsem měla hodnoty hraniční(na amnio jsem nemusela jít), tak by mě zajímalo, zda to může být při druhé těhu lepší. Zase jsem o něco starší, tak to určitě ovlivní výsledky.

Díky

verja
16. pro 2010

Ahoj, já ani na tripply už podruhé nepůjdu. Už při prvním těhotenství mi říkali, že pokud je v pořádku screening v 13tt tak nemá smysl je dělat. Když jsem pak viděla později kolik známých je mělo falešně pozitivní a děsně se zbytečně nervovaly, tak to fakt nemá smysl. Především když je až 15% výsledků je falešně pozitivních či negativních a spolehlivost testu je jen 70%. Tj. tak jsem se ještě teď znovu přeptala a nejdu na ně. Tj. pokud budeš mít dobré výsledky z NT screeningu tak se nenervovat a na triply nechodit.
Jinak myslím, že hodnoty v druhém těhu můžou být úplně jiné než v prvním a to v pozitivním i negativním smyslu. Pokud jde o jejich výpočty, tak oni výsledky z krve nějak ještě přepočítávají se zohledněním věku matky tj. čím si starší, tím se ti to riziko zvýší. Ale vzhledem ke spolehlivosti těch testů bych to vůbec neřešila a opravdu se zaměřila na screening ve 13tt.

dadka2
16. pro 2010

Ahoj, no já bych trippple testy zase úplně neodsuzovala. Ano, jsou často falešně pozitvní, ale jak nám řekla primářka v GENetu, tak se z nich dá velmi dobře vyčíst rozštěpy, které se sice dají zjistit na ultrazvuku, ale i tam je riziko, že je lékař přehlédne. Říkala, že se uvažuje o jejich zrušení, ale právě kvůli těm rozštěpům jim ty výsledky budou chybět. Takže je to na zvážení.

el267
16. pro 2010

Ahoj při prvním těhu jsem měla výsledek 1:180. Podstoupila jsem odběr plodovky. Test byl falešně pozitivní. Narodila se mi krásná zdravá dcera 🙂
Při druhém jsem si zaplatila ve 13tt NT, který dopadl dobře. Výsledek z krve byl 1:580. Odběr jsem po konzultaci s genetikem nepodstoupila. V lednu se nám má narodit holčiččka a já věřím, že bude vše v pořádku 🙂

lukza
16. pro 2010

Ahojky aztím druhé těhu nemám ale chci hlavně reagovat na to že při tripp se poznají roštěpy.jenže mě vyšly právě tripp falešně pozitivnš na roštěpy a byl to měsíc pláše a nervu než mě doktor potvrdil že to bylo falešné a že žádné roštěpy nejsou.já sem totiž názoru že aji když v těch testech něco je tak proč to říkají tak dopředu a nepočkají rovnou na UTZ a pak teprve řeknou co a jak kdyby mě to tak doktor udělal tak sem se nemusela bát a plakat prostě bych tam jela stím že to k tomu patří.jinak genetika v I trimestru mě vyšla uplně v pořádku ale roštěpy se dají poznat až s tripp testu.

mataharyy
16. pro 2010

Při prvním těhu prohodili výsledky a chvála bohu za doktora, který mi to neřekl a znovu mi vzali krev a podruhé to dopadlo dobře, pak teprve mi řekl že první výsledky v laboratoři prohodili s nějakou jinou paní 🤐 A při druhém těhu dopadli zas dobře 😵 a i doktor koukal a rozštěp na utz taky nenašel 🙂

veruska007
17. pro 2010

Při prvním těhotenství byl tripple test negativní a chlapeček v pořádku.
Při druhém těhotenství byl tripple test pozitivní. Chlapeček se narodil spontánně v 19.tt po těžkém stresu, kdy nám málem umřel 1,5 letý chlapeček. Pitva žádnou patologii neprokázala, příčina nezjištěná. Tak kdo ví.

smardik
17. pro 2010

při obou těhu byli tripple testy v pořádku, u druhého jsem byla i na NT a syn má vrozenou srdeční vadu a je po operaci,další možná budou časem to se uvidí. ještě chceme třetí a to ani na NT ani na trippl nemíním jít

kijonkova.k
17. pro 2010

Mně tripple testy u druhého těhu nedělali,jelikož jsem měla první screening v pořádku,Dr.říkala,že je to zbytečné,dělat tripply.

kopretina82
17. pro 2010

Já byla při prvním na amniu(i když výsledky byly hraniční-číslo už fakt nevím 😅), u 2. těhu mi výsledky, navzdory krvácení a spoustě problému kdy Dr. upozorňoval, že to nejspíš vyjde pozitivně, mi TT vyšly naprosto dokonale (1:100000). držím palečky, ať je to ok 😉

lucka.adis
17. pro 2010

Ahoj, při prvním těhu dopadli výborně a při tom druhém mě dopadli špatně. Dokonce jsem podstupovala i odběr plodové vody. Vyšel nám nejenom DW, ale i další věci, týkající se postižení dítěte. Těhotenství od té doby bylo pro mě jako noční můra a to jenom proto, že jsem se tak moc bála o miminko a začala přemýšlet nad blbostma. Než nám přišli výsledky, tak to bylo to nejnáročnější a stresové období, jaké jsem kdy zažila. A co si budeme povídat, každou těhulku to vystraší a stresování ji určitě nepomůže. Výsledky dopadli dobře a narodila se nám zdravá holčička i přes to všechno, co nám vyšlo v testech.
Ke všemu mi první NT screening dopadl na jedničku, takže to bylo 50 na 50% a myslím si, že ten první ve 12TT je nejdůležitější!!!
Tripply dokáží akorát maminky vystresovat a já bych na ně už osobně nešla.

misicka85
17. pro 2010

u obou těhu jsem byla jak na NT screeningu ve 12tt tak i na Trippl testech v 16tt a všechny výsledk yna výbornou!

elana
17. pro 2010

hm, jenže ať si kdo chce říká proti triple testům, pořád V KOMBINACI (tedy ne samostatné) s prvotrimestrálním skríningem představují nejpřesnější možnost určení rizika 😉 , takže kdo odmítne (nebo ještě hůř, je lékařem neposlán) na triply po negativním prvotrimo, zbytečně si snižuje tu záchytnost.

Asi takhle:

1) Integrovaný test (10+0-11+3tt odběr PaPP; okolo 13tt NT; po 14+0tt a dál odběr AFP, hCG, uE3) – záchytnost 92% nejefektivnější test, falešná pozitivita 5%; možnost vychytání rozštěpové skupiny už okolo toho 16.tt, ne až na velkém uzv ve 20.tt

2) Sérum integrovaný test (PaPP + triple, tedy bez NT)- záchytnost 90%

3) Test I. trimestru – záchytnost 83% (takže doporučuji srovnat s integrovaným testem)

4) triple test samotný- záchytnost 81%, při falešné pozitivitě 9%, takže samotný už je vážně překonaný

samozřejmě jsem si to nevycucala z prstu, jde o doporučení Americké, Britské a Kanadské gyn. por. společnosti. Je každého věc a svědomí, co chce a nechce podstoupit, ale myslím že je dobře mít to na jednom místě uvedeno, aby se mohly maminy rozhodnout co nejobjektivněji.

fiallinka
17. pro 2010

souhlas s Elanou, u nás se i přes absolvování NT screeningu přišlo na vývojovou vadu až v kombinaci s triple testem...

ale k dotazu - samozřejmě to může být úplně jiné, i když věk výsledky zhoršuje 🙂, takových případů znám hodně... ale pokud ještě můžeš, tak běž raději na NT screening kolem 12. týdne, jen triple testy nejsou nic moc.

zuzau2
26. pro 2010

Ahoj všem, moje švagrová je potřetí těhotná, screening měla v pořádku, triple testy ne a poslali jí na plodovku....což si myslím, že kdyby záleželo jen na screeningu, nedoporučili by jí odběr PV. Navíc triple test je jen odběr krve, ve kterém nevidím žádné riziko, takže proč na něj nechodit?

vicky24
4. čer 2012

Ahoj,
já jsem byla v první těhotenství pouze na triple testech, vyšly v pořádku a mám zdravého chlapečka. V druhém těhotenství jsem již byla na NT screeningu, ten vyšel negativně DS riziko 1:12000, šíjové projasnění jsem měla, ale 2,4 mm, což je trošku víc, ale asi ještě v normě, když mi vyšel NT screening v pořádku. Po triple testech mám však riziko DS 1:160 - integrovaný screening. Jsem z toho docela špatná, nedoporučili mi amnio, ale podrobný UTZ ve 20 týdnů. Hodnoty v triple testech jsem měla AFP 0,60MoM, uE3 0,86MoM, HCG 0,56MoM. Tyhle hodnoty mě trochu matou, protože všude píšou, že DS je, když je zvýšené HCG a ostatní hodnoty jsou snížené.

Nevyšlo někomu něco podobného? Co myslíte?

apajda
14. zář 2017

Ahojte holky, dneska jsem byla na kombi testu v 1. trimestru. Podle UTZ se to jeví OK, šíjové projasnění 2,4 mm, nosní kost přítomna, ale ve spojení s krví jsme vyšli s vyšším rizikem Downa, 1:200. Když jsme pak doktorovi řekla, že jsem několikrát krvácela, tak mi řekl, že to by do invazivních metod nešel, že UTZ je přece jen průkaznější… tak nevím, jestli se neobjet ještě někam jinam na konzultaci

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru