Jaká vám dělali vyšetření v poradně v porodnici od 37tt?

oksnov
3. črc 2013

Ahoj holky, chci se zeptat jaka vam delali vysetreni v poradne v porodnici? Dnes jsem tam byla poprve a udelali mi monitor, moc, tlak, vaha. Vnitrni vysetreni mi rekla doktorka ze se od 36 tt nedela..a ultrazvuk take ne. Mate nekdo nejakou zkusenost? diky moc

speedygon
3. črc 2013

Pokud je vše ok, bývá vyšetření stejné, jako na gyndě....

evcounek
3. črc 2013

no mě před třemi lety dělai vyšetření jelikož mi brali vzorek na streptokoka a tak dr. zkontrolovala i čípek,ale na dalších už ne jen se ptala jak se cítím. udělali mi monitor, tlak, váhu, moč. Jednou mi sesta chodila budit malého na monitoru. měla jsem tlak 100/60 teď jsem těhu znovu a mám skoro stejný tlak. dr se mi dokonce ptal jestli žiju, že když nezavře oči tak tam mám 95/60 😒

speedygon
3. črc 2013

@evcounek tlak jsi měla teda nižší...má ségra teď v 8. měsíci má extrémně nízký: 84/50 nebo tak nějak...hrůza....já měla taky v předchozím těhu jednou hodně nízkej, ale když mě za chvíli sestra přeměřila, bylo to už ok-můj standard 90/60. Na streptokoka jsem zapoměla...toho tam kontrolují, když to neabsolvuješ již na gyndě...mě to taky čeká až v porodnici, jelikož se to testuje až od 35.tt.

evcounek
3. črc 2013

@speedygon jo jo nizký tlak je někdy mrcha. zvlášť v obchodě s vydýchaným vzduchem, kde je vedro. Už jsem se málem několikrát složila. Naštěstí to naposled bylo v lékárně kde na mě koukali jak na zjevení (těhule bez bříška 😀 ) s tříletým rošťákem oe se motá jak opilá, aby se dostala k židli a na chvilku si sedla. No naštěstí pochopili že mi je asi špatně, protože těch 30min co sjem tam seděla po mě pokukovali, jestli nemají zavolat sanitu. Nakonec to dopadlo tak, že jsem volala mamce ať si promě přijde, že nejsem schopná dojít 500m sama

sykorkova
4. črc 2013

Ahoj, jezdím do poradny do porodnice od 35. týdne a ultrazvuk mi dělali jednou kompletní s biometrií, kontrolou množství plodové vody atd. a gynekologické vyšetření 2x. Jen do průkazky mi nic nepíšou, místo toho dostávám tištěné lékařské zprávy. Monitor, tlak, váhu a moč mi kontrolují pokaždé. Jezdím 1x týdně.

fishtamin
4. črc 2013

@oksnov přesně jak píšeš. Váha, tlak, moč, monitor plus PA mi šmejdila po břiše (jemně 😉 uměla to a ověřovala polohu a natočení mimi) a poslouchala tím dřevěným naslouchátkem.. To bylo takové roztomilé 😉 UZ mi dělal Dr. jen jednou a to u druhého tehotěnství, když jsem již byla v 42 týdnu - hlavně kvůli množství plodovky. Vnitřní vyšetření bylo k mé velké radosti až při příjmu k porodu (a už jsem byla na 5, takže super) 😉

oksnov
autor
4. črc 2013

holky diky moc! no jedu tam zas za tyden tak jsem zvedava jestli to bude stejne nebo treba jiny doktor bude mit jiny pristup...tak asi hlavni je ten monitor ze? Tlak mam nastesti porad stejny 115/70 celou dobu tehotenstvi.

betysek
4. črc 2013

@oksnov S první dcerou jsem chodila od 38tt do poradny do porodnice,protože jsme se přestěhovali. Dělali monitor, tlak,moč, váhu i vnitřní vyšetření, ultrazvuk nedělali...S druhou dcerou jsem chodila do poradny k mému gyn až do termínu. Na monitor jsem chodila do porodnice (ve stejném městě jako můj gyn) - u mého gyn při každé poradně - tlak, moč, váha, ultrazvuk, vnitřní vyšetření....

oksnov
autor
5. črc 2013

Tak nevim holky, vnitrni vysetreni mi nedelali...mozna si ho priste vyzadam, ikdyz jedine co by tam mohli zjistit je ten cipek ze...

dzejnyy
4. zář 2013

chci se zeptat - dneska mi v porodnici (36.tt) nabírali mj. kultivaci. Žádné překvapení, ale nabíral mi to i z konečníku! Je to normální? U prvního mi tohle moje dr. určitě nedělala...

romantika
4. zář 2013

@dzejnyy
divne to slysim poprvé, ja dvakrát rodila a vždy v porodnici uz jen tocili monitor a kontrolovali vnitrne pokazde cipek a papírkem moc. vahu a tot vse. spis takove cekani na den D.

alkapinka
6. črc 2017

A co kdyz uz je po terminu, a stale nedelaji vnitrni vysetreni? Gyndar mi ho delal kazdou navstevu, v porodnici ani jednou-tam jsem jen jak na interviu😕
mam si nejak vyzadat? Jak muzou vedet ze je vsechno v poradku? A jde si nejak zazadat o vyvolani? Uz ted prenasim a minule se dr. Nechal docela free slyset ze je jeste cas,ze aspon 14dni!!..pritom mam tehu cukrovku?? Zitra tam zas jdu, tak chci byt durazna, ale nevim co po nich vlastne muzu pozadovat🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru