Jaké byly Vaše hodnoty při OGTT v těhotenství?

llluckaaa
11. lis 2012

Milé maminky, ráda bych se Vás zeptala, jaké byly Vaše výsledné hodnoty orálního glukózového testu (test používaný pro stanovení těhotenské cukrovky) a jaká byla výsledná diagnóza (diabetes pozitivní nebo negativní). Je mezi Vámi některá, která OGTT podstoupila dvakrát kvůli špatně provedenému prvnímu OGTT? Případně proč byl test opakován?
A pokud se mezi Vámi najde maminka z ČR, která má nebo měla těhotenskou cukrovku a je ochotná vyplnit mi dotazník o výživě při tomto onemocnění, budu moc ráda. Děkuji za odpovědi. Lucka https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

anejka83
11. lis 2012

Ahoj, minulý týden jsem byla na testech na OGTT a dopadly mi právě nějak divně, nějaká hodnota se dr. nezdála, takže musím podstoupit ještě nějaký test, ten mě ale čeká až koncem měsíce, takže nemohu podat další info :(

aljuska
11. lis 2012

V prvním těhotenství byly hodnoty 3,2 a po 2 hodinách 4,1 V druhém těhotenství byly hodnoty 4 a po 2 hodinách 5,9
Tedy v obou případech výsledek negativní

mochenkaa
11. lis 2012

Nalačno 4,4. Po 2 hod 11,3. Samozřejmě pozitivní. Test po 1 hod mi nedělali. Ale příští těhotenství jdu do jiné laborky.
Zůstala jsem na vlastní žádost vedená v DIA poradně. Takto jim tam 3x za rok přijdu na změření glukoměrem a nemusím po kojení na OGTT, to zas až jako těhotná

Dotazník už jsem vyplňovala v těhotenství 🙂

keila
11. lis 2012

První těhotenství - ráno nalačno 4,27, po 2 hodinách 5,6. Druhé těhotenství teprve půjdu a vím, že krev budou brát 3x (ráno, po hodině a po dvou), takže hodnoty budu mít 3.

hanka10
11. lis 2012

Ahoj. Tehotenskou cukrovku jsem měla v prvním těhotenství. Na test jsem šla v 28. Tydnu. Na lacno jsem měla 4.5 , po 2 hodinách 8.1. Po 1 hodině mě neměřili. Gynekoložka mě poslala do dila poradny. Cukrovka byla kompenzována jenom dietou a hodnoty cukru byli ok. Ve druhem těhotenství jsem šla už v 24. Tydnu, na lacno bylo 4.3 , po hodině 7, po dvou bylo 6.83. Tj. bylo to v poradku. Gynekoložka mě odmítla poslat na druhé měření ve 3 trimestru, ačkoliv kvůli předchozí diagnóze by měla. Podle glukometru to vypadalo, ze jsem ji zase měla.

lena27
11. lis 2012

na lačno 5,6 a pak už mi krev nebrali a poslali do dia poradny. po jídle jsem měla hodnoty do 7 takže jsem měla jen zakázané sladké

romantika
11. lis 2012

ja patrila k tem co meli po dvou hodinach opak, nizke cislo spis hyperglykemie, nic mi na to nedali ale s takovymi zachvaty hladu bylo tehotenstvi zabavne 🙂))) a ja zivotu nebezpecna kdyz to na mne prislo. dite se narodilo velke a jedlik jeden by pohledal. takze i velke dite nemusi byt jen z cukrovky.

jennyska
21. bře 2014

Ahoj @romantika @lena27 @hanka10 @keila @mochenkaa @aljuska @anejka83 @llluckaaa a ostatní těhulky, maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma OGTT test https://www.modrykonik.cz/ogtt/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s OGTT, pomůžete další spoustě těhulek, které zvažují, zda pískoviště koupit, jaké a kdy a zde na koníku hledají Vaše rady, tipy a zkušenosti, které určitě ocení! Ve Wiki mají na místě jak obecné informace o této tématice, tak také Vaše příběhy.

Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru