Jaké hodnoty byly u vašeho mimi naměřeny na velkém UTZ?

hhanca
9. říj 2012

Maminky, jaké hodnoty byly u vašeho miminka naměřeny na velkém UTZ? Obvod hlavičky, bříška, délka stehenní kosti atd.? Chci to pro porovnání...nikde jsem tyto hodnoty nenašla. Děkuji a hezký den. H.

akzeret1
9. říj 2012

@hhanca ahoj měření proběhlo ve 21+0tt BPD 48mm,AC 169mm,FL 35mm,jak to máš ty?

hhanca
autor
9. říj 2012

@akzeret1 v 21tt+0 .... BPD 53,4mm, AC 167mm a FL 37mm ...

haniplanetka
9. říj 2012

dle CRL 20+6, dle PM 21+4: BPD: 43.9 mm, HC 172.4 mm, AC: 148.5 mm, FL: 31.6 mm. Holky, můžete mi říct u zkratek, co je co? Dr. byl dost skoupý na slovo, většinou z něj člověk moc nedostane...

olcab
9. říj 2012

v 20+3 BPD 4.81cm , HC 17,43cm ,AC 15,85cm ,FL 3,45cm

hhanca
autor
9. říj 2012

@haniplanetka BPD je hlavička od ucha k uchu, HC je obvod hlavičky, AC je obvod bříška a FL je délka stehenní kosti 🙂

hhanca
autor
9. říj 2012

@haniplanetka
@olcab děkuji ....se mi zdálo, že ta hlavička našeho prcka je nějaká větší...no snad to trošku přibrzdí, aby pak vůbec vylezl 🙂

haniplanetka
9. říj 2012

@hhanca :D

haniplanetka
9. říj 2012

@hhanca díky moc za vysvětlivkovou legendu, hned jsem z toho víc chytrá. 🙂 S přítelem se teď nad tím usmíváme, jak nám krásně to mimčo roste..

aljuska
9. říj 2012

Lukášek teď v 20+6 BPD 51,3 HC 188 AC 163 FL 33,7
Mareček měl v 22+0 BPD 51,0 HC 200,3 AC 162 FL 35,4 a když se narodil tak to nebyl drobek měl 3860g a 51cm a hlavičku měl dooost velikou 😅 a jak to tak vypadá, tak Lukášek asi taky nebude drobeček 😅

hhanca
autor
9. říj 2012

@aljuska Děkuji 🙂 Tak aspoň někdo má ty míry podobný jako my! Ale zase si říkám, že některý mimi třeba rostou rychleji teďka a pak se to zpomalí nebo opačně rostou pomaleji a pak rychleji...se tím asi spíš uklidňuji, protože velké hlavičky se fakt děsím 🙂 A nožičky zatím nejdelší z těch co tu psali, njn to má asi po mě 😀

aljuska
9. říj 2012

@hhanca 😉 té hlavičky se neboj, podle mě je to taky tak, že některé děti rostou rychleji a pak se to zastaví a některé pomaleji a pak to skočí 😉 a ta hlavička je hodně dlouho veliká při tom růstu mimča a pak se ten růst s tělíčkem srovná 😉

hhanca
autor
1. dub 2013

Tak koukám na tuto diskuzi a té velké hlavičky jsem se obávala právem 🙂 Ale hlavně, že jsme to všichni zvládli a je to za náma 🙂

hejtereza
15. pro 2016

:(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru